Şimdi Ara

Kablonet Upload Problemi (Çoğu Oyunda Geç Tepki Süresi ve Sitelerde Yavaş Upload)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen haftaya kadar hiçbir problem olmayan internetimde bir anda Upload problemi olmaya başladı. Fakat sorun şu ki Speedtest gibi sitelerde Upload'ım sorunsuz görünüyor ama Microsoft, Yandex, Steam, Telegram, Whatsapp, Instagram gibi sitelere upload yaparken 1mbps bile alamıyorum, inanılmaz yavaş Upload var. Bu yüzden online oyunlarda da Ping çok yüksek olmamasına rağmen çılgın gecikmeler oluyor. Farklı cihazlarda, pc ve telefonlarda durum değişmiyor. Ama mobil veriden çatır çatır sorunsuz her şey.

Çok garip bir durum. Speedtest sorunsuz, ama çoğu sitede Upload sıkıntılı. Daha 1 hafta önce 90 GB upload yapmıştım OneDrive ile, sorunsuz 5 mbps ile yüklemişti. O bittikten sonra bu sorun başladı, çıldıracağım. Kablonet müşteri hizmetleri sinyal dalgalanması var diyor ama alakası yok çünkü bazen olan bir şey değil, sürekli olarak upload'ım çoğu sitede kötü.

IP değiştirme talebi yaptım değiştirdiler ama hiçbir şey değişmedi. Aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 10 Temmuz 2020; 21:59:52 >

• verilen IP veya şuan kullandığın IP 174 ve 176 ile başlıyorsa evet ping yurt dışı bağlantılarda download vs upload problemi var.
    aynı sorun bende de vardı bazen haber vermeden de kafalarına göre stabil çalışan IP'yi değiştiriyorlar.
    24 ile başlayan IP talebinde bulun

Birde unutmadan IP'nin CGN IP havuzunda olup olmadığını kontrol et modem arayüzündeki ıp ile speedtrst teki ıp adresin aynı olmalı
    ama tekrar belirtiyorum CGN havuzunda olmasan bile 174 ve 176 ile başlayan ip lerde yüksek ping,upload ve yurtdışı downloadlarda sorun var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niedre -- 14 Temmuz 2020; 23:28:1 >
  • niedre kullanıcısına yanıt
    :) Denemediğim şey kalmadı derken ciddiydim, 4 sefer IP değişimi yaptırdım, 195 ile başlayan ve 24 ile başlayan farklı IP’ler denedik ama sorun hiçbir şekilde bir saniye bile değişmeden aynen devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nakahella

:) Denemediğim şey kalmadı derken ciddiydim, 4 sefer IP değişimi yaptırdım, 195 ile başlayan ve 24 ile başlayan farklı IP’ler denedik ama sorun hiçbir şekilde bir saniye bile değişmeden aynen devam ediyor.
    IP'nin CGN IP havuzunda olup olmadığını kontrol et modem arayüzündeki ıp ile speedtest teki ıp adresin aynı olmalı
    İlk günlerde denediğim yöntemleri söylüyorsunuz. Aynı iki adres. Arayıp özellikle sordum 100’lü blokta mıyım, CGN havuzunda mıyım diye. Ek upload paketi de aldım, hızı 10mbps çıkarttım ama değişmedi hızım yükselmedi upload sitelerinde. Yapmadığım tek şey statik ip almak, bunun da işe yaramayacağını düşündüğüm için şu an erteliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nakahella

İlk günlerde denediğim yöntemleri söylüyorsunuz. Aynı iki adres. Arayıp özellikle sordum 100’lü blokta mıyım, CGN havuzunda mıyım diye. Ek upload paketi de aldım, hızı 10mbps çıkarttım ama değişmedi hızım yükselmedi upload sitelerinde. Yapmadığım tek şey statik ip almak, bunun da işe yaramayacağını düşündüğüm için şu an erteliyorum.
    valla açıkçası ben bu kablonetin mantığını çözemedim 2 tane aboneliğim var biri 4 senelik diğeri 3 aylık 4 seneden beri kullandığım aboneliğin bir kere bile IP'si değişmemişken
    3 ay önce bağlattığım aboneliğin IP'sini 4 defa kafalarına göre haber vs vermeden değiştirdiler.Neredeyse tüm servsi sağlayıcalrda bu ve buna benzer sorunlar var en azından kablonet hızlı dönüş yapıyor tek avuntum bu umarım çözüme ulaşır sorunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niedre -- 14 Temmuz 2020; 23:41:18 >

Şu an tek mantıklı açıklamam şu. Temmuz ay başında 100gb civarı bir upload yapmıştım, Onedrive premium hesabıma foto ve videoları yedekleyerek. 3 gün falan açık bıraktım bilgisayarı, arkada yedekledi sürekli ve hız çok iyiydi problem yoktu. Dosyaların son bir gb falan kaldığında hız yavaşlamıştı, baktım son dosyalar zaten saçma şeylermiş durdurmuştum ben de yavaşlığı sorgulamadan. O saatten sonra hiçbir şekilde artmadı hız. Sanki adil kullanım kotası uygulanmış gibi oldu yani. Fakat sorun şu ki geçtiğimiz aylarda toplam 200-300 gb upload yaptığım olmuştu, hız düşmesi olmuyordu. Bu sefer bir anda çok upload yaptığım için hızımı kestiler diye düşünüyorum.
  • Genel bir sorun var sanırım ttnettede var sorun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.