Şimdi Ara

KabloNet'ten yeni servis NİTRO - 3,90TL'ye 24 saat 100 MB hız kotasız internet (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
7
Favori
33.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: matai

quote:

Orijinalden alıntı: streamin

online işlemlerden direk 100 mbit yapamamak çok kötü ..illa arkadaşları aramak zorunda mıyız ?

bu servisleri artık online işlemlerden alabiliyoruz.hizmet işlemleri/mevcut hizmetler/servis ekle tıklayınca istediğiniz servisi ekleyebilirsiniz.

Yaptığımız andan 24 saat sonra bitiyor değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen
  • Az önce satın aldım wireless üzerinden 48mbit ile bağlandı. Kablo ile bağlasam belki daha da fark eder.

• Docsis 2 modem ile online işlemlerden alan var mı ?
  • SB6120E Docsis 3.0 Kablo bu modemi kullanan arkadaşlar nitro ile 100 mbit alabilir miyim dersiniz ? modem 6 yıllık bir seri ama özlelikleri uygunsa almayi dusunuyorum

http://www.e-vizyon.net/dosya/dataimgs/SB6120-email.pdf

Maksimum Veri Hızı 171.537 Mbps (4 Kanal) / 42.884 (tek kanal) @256 QAM, 5.36 Msym/s

bu kısmı anlamadım ...max 42 mb mi alabilecem ?

cehalet işte :)
  • TRegular kullanıcısına yanıt
    Benim docsis 3 fakat online işlemlerden bende alamadım.

• Online işlemlere eklemişler ama çalışmıyor şu anda boşuna kasmayın. 444'ü arıyorum talebiniz görünmüyor diyorlar, oradan açtırıyorum ben de Nitro'yu.
  • 10mbit internet alınca docsis 2 mi 3 mü veriyorlar acaba?Aldığımda 1 gün içinde işlerimi hallederim zaten nitro ile , uydunette de olmasına sevindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 14 Aralık 2014; 10:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

SB6120E Docsis 3.0 Kablo bu modemi kullanan arkadaşlar nitro ile 100 mbit alabilir miyim dersiniz ? modem 6 yıllık bir seri ama özlelikleri uygunsa almayi dusunuyorum

http://www.e-vizyon.net/dosya/dataimgs/SB6120-email.pdf

Maksimum Veri Hızı 171.537 Mbps (4 Kanal) / 42.884 (tek kanal) @256 QAM, 5.36 Msym/s

bu kısmı anlamadım ...max 42 mb mi alabilecem ?

cehalet işte :)

Bence gelmiş geçmiş en kral modem bu motorola docsis 3.0 modemdir. 100ü alırsın. Wireless bile alman mümkün olabilir. Kablosuz bağlantı sorunu daha çok yeni nesillerde var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pozitron~

10mbit internet alınca docsis 2 mi 3 mü veriyorlar acaba?Aldığımda 1 gün içinde işlerimi hallederim zaten nitro ile , uydunette de olmasına sevindim.

10 mb lere DOCSIS 2 veriliyor.

• hayır 10 mb lere docsis 3 veriliyor bize doc3 vermişlerdi
  • Umarım docsis 3 veriyorlardır da faydalanırım nitrodan zaten hesaplı olsun evden indirme yapmayım diye bağlatıyorum bizimkilere yeter,indirme işlerini okulda hallediyorum evde de işim düşerse 1 günde nitro ile hallederim diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 14 Aralık 2014; 19:07:34 >
  • Yani zor ama servis adı nitroysa hizi 1 gb vermeli 100 mb dedigimiz zaten saniyede 10 mb Hollandada kalırken 95 mb ile film indirmiştim ne günlerdi seedbox gibi hat var adamlarda...

• quote:

Orijinalden alıntı: HASBIHAL

Yani zor ama servis adı nitroysa hizi 1 gb vermeli 100 mb dedigimiz zaten saniyede 10 mb Hollandada kalırken 95 mb ile film indirmiştim ne günlerdi seedbox gibi hat var adamlarda...

euro docsis 3.0 ile 420mbps' in üstüne çıkamazsın. 420'de teorik hız zaten pratikte 380mbps civarı gelir. 1gbps hızı steam bile desteklemiyor (64,5mb/sn oluyor en fazla, o da 520mbps civarı oluyor.) yani hayal olmaktan öteye geçmez önümüzdeki 5 sene boyunca.

• Biraz önce arayarak nitro hizmeti başvurusunda bulundum. Normalde 25 olan hızım bazen düşüyor bazen 40 civarı oluyor. Tekrar aradığımda telefondaki hanımefendi henüz işlemin gerçekleşmediğini söyledi. Kafam karıştı biraz. İşlem gerçekleşmediyse neden hızım 40'a çıktı. Umarım nitro işlemi gerçekleşince bir uyarı falan gelir. Anlayacağınız şu an geçtim mi geçmedim mi bilemiyorum.
  • Doğum günüm dolayısıyla bugün saat 12yi geçerken SMS atıp ücretsiz nitro servisini kullanabileceğimi bildirdiler, aylardır bekleyen indirileceklerimi 1,5 saatte indirdim şimdi bilgisayarla karşılıklı bakışıyoruz. Hızım testte 97 mbps çıktı

• Valla süpermiş. Konuyu açtım ama evde 7mb i hiç geçememiş biri olarak uydunet kullanıcılarına imreniyorum doğrusu. Hiç doğum günü beklemeyin derim, biriktirin nitroyla sömürün :)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde 28 aralik doğumgünüm simdiden hazırlıyorum listemi : )

• quote:

Orijinalden alıntı: U.

Doğum günüm dolayısıyla bugün saat 12yi geçerken SMS atıp ücretsiz nitro servisini kullanabileceğimi bildirdiler, aylardır bekleyen indirileceklerimi 1,5 saatte indirdim şimdi bilgisayarla karşılıklı bakışıyoruz. Hızım testte 97 mbps çıktı

Sormayı unuttum upload hızı nasil nitro da ?
  • upload 4 mbps ortalama 3.80mbps verir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.