Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende yaklaşık 7 yıldır aynı modemi kullanıyorum , wifi stabil çalışmıyor (huawei ax3 pro ile wifi6 ya geçtim, modemin wifi si yıllarca eziyet etmiş dedirtiyor...)

benim sorunum powerline ile arka odaya taşıyıp kablolu kullanıyorum , remote desktop stabil çalışıyor, ama bazen 2-3 dk süre web sayfası açmıyor internet gitmiş gibi (aynı zamanda uzak bağlantı ile şirketde ki makinama bağlanıp çalışmaya devam edebiliyorum...)

modem değiştirme konusunda bende çok kararsızım, aslında uzaktan bağlanıp stabil çalışabildiğim için kurcalamak istemiyorum , diğer yandan web de gezerken internet tamamen gitmiş gibi davranması canımı sıkıyor...

evin elektrik tesisatları eski olduğu için powerline da stabil çalışmıyor olabilir / (ipconfig / flushdns veya ethernet onar ile 1-2 dk için kedine geliyor)

• Merhaba kablo net e yanı başvuru yaptım bana ikinci el netmaster 401 infnty modem getirdiler almak istemedim ne kadar deforme olmuştur bilmiyorum ve garantisi yok sizce nasıl bir yol izlemeliyim THOMSON TWG870 DOCSIS 3.0 MODEM böyle bir modem satılıyor sıfır ama özelliklerini bilmiyorum 1 haftadır modemden dolayı internet kullanmıyorum sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bilgi verirseniz çok sevinirm teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdi ışık -- 13 Mart 2021; 16:40:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Keenetic Extra kendisi de bir modem zaten. Siz Kablonet modemini kullanacağınız için modemden ziyade bir router'a ihtiyacınız var.

Aynı markanın router olan modeli Keenetic City işinizi görür. Hem fiyatı daha uygun.

hocam dediğiniz gibi keenetic city aldım ama bir türlü kurulumu yapamadım bu infinity modemi nasıl bridge moduna alıyoruz bulamadım

• sünnetçi34 kullanıcısına yanıt

Modem ara yüzüne girin.

DURUM bölümünün altında GÜVENLİK sekmesi var. Orada sayfanın aşağısında mod seçenekleri verilmiş.

Bridge modunu seçin ve UYGULA deyin.

• CBW-383Z4 modemin düşük kablosuz performansından dolayı TP Link Archer C54 Router almayı düşünüyorum. Bu iki ürünü bir arada nasıl kullanabilirim veya iki ürünü bir arada kullandığım takdirde herhangi bir sorun çıkartır mı?

Kafamda ki fikir şu; Netmaster modemi Bridge Mod'a alıp, Archer C54'ü de Access Point şeklinde kullanmak istiyorum ama Netmaster modem bu şekilde bir kullanımı destekler mi diye kafamda soru işaretleri var...

• Ferrari kullanıcısına yanıt
    Aynı modemi kullanıyoruz şahsen ben modemin Wifi kapatıp kablo ile bir Routera bağlayarak kullanıyorum sorunsuz oluyor acces point olarak denemedim o yüzden bir şey söylemesi zor
  • şu modemi kullanıyorum uzun yıllardır sorun çıkarmaya başladı kabloneti aradım şuan modem yokmuş stoklarında kiralama yapamıyorlarmış n11 dekiler falan da ikinci el nereden temin edebilirim düzgün bi modem kablonet için ?

https://i.hizliresim.com/jn3s6W.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkanDRDYK -- 7 Nisan 2021; 16:32:41 >
  • VS18 kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende dediğiniz şekilde kurulum yaptım, Netmaster modemin Kablosuz özelliğini kapattım artık tüm işimi Archer C54 router üzerinden görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

Merhabalar, infinity 401 sahibiyim, malum wi-fi kalitesi bezdirdi ve xiaomi'nin routerından satın aldım. Kurulumunu yaptım, cihazı bridge moduna aldım ancak cihaz router modunda iken sanki daha stabildi gibi bir hissiyata kapıldım, başka bir ayar yapmama gerek var mı?

Merhaba bende Infinity 401 sahibiyim ve bridge modda kullanıyorum router olarak da Keenetic Ultra mevcut ve hiç bi şekilde bridge modda performans düşüklüğü söz konusu değil zaten adı üstünde Bridge geleni router a iletiyor bütün işi o belki router ile ilgili bi sorun olmuştur modem ile router kablolu bağlı ise hiç bir şekilde sorun çıkmaması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Keenetic giga almak istiyorum. Kablonet modemi brige modda kullanıcam ama eski yazılarda brige mode sorunlu gibi okudum. Bu sorun devam ediyor mu?

Bezdirdi beni kablonet modemi.

Benzer sistemi evimde kullanıyorum Giga yerine Ultra modem infinty 401 ve bridge modda olması gerektiği gibi sadece modem olarak çalışıyor ek yük binmediği için modemin stabilitesi bozulmuş olmuyor Bütün işi router yapıyor ki almak istediğiniz router oldukça gelişkin ve kaliteli bir ürün

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

CBW-383Z4 modemin düşük kablosuz performansından dolayı TP Link Archer C54 Router almayı düşünüyorum. Bu iki ürünü bir arada nasıl kullanabilirim veya iki ürünü bir arada kullandığım takdirde herhangi bir sorun çıkartır mı?

Kafamda ki fikir şu; Netmaster modemi Bridge Mod'a alıp, Archer C54'ü de Access Point şeklinde kullanmak istiyorum ama Netmaster modem bu şekilde bir kullanımı destekler mi diye kafamda soru işaretleri var...

Modemi bridge moda aldıktan sonra ethernet portundan bir kablo ile router ın wan ına girdiğinizde router bütün işe devralacaktır sorunsuzca kullanabilirsiniz

• ClayPAky kullanıcısına yanıt
    Mi Router 4a kullanıyorum, sadece download başlattığım zaman bağlantı kopuyor, normal kullanımda problem olmuyor, sizce nedendir?
  • tamas kullanıcısına yanıt
    Routerı sıfırlayıp denediniz mi ?

Wifi 6 router almaya karar verdim. Brige moda almayada gerek kalmıyor. Modem üzerinden wifi bağlantısı kapatıyoraunuz kabloyla routere bağlayıp wifi 6 alan oluşturuyorsunuz.alacağım router Huawei ax3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Wifi 6 router almaya karar verdim. Brige moda almayada gerek kalmıyor. Modem üzerinden wifi bağlantısı kapatıyoraunuz kabloyla routere bağlayıp wifi 6 alan oluşturuyorsunuz.alacağım router Huawei ax3

Bahsettiğiniz şekilde Router to router olmuş oluyor bunu herhangi bir sistemde de yapmanız mümkün burdaki modemi bridge modunda kullanmamızdaki amaç malum verilen modemler kapasite ve kalite bazında çok ta ahım şahım ürünler değil bu yüzden gereksiz yükü modemden alabilmek

hocam bridge mod falan farketmiyor ben o moda aldım da ne oldu her şekilde modem şişiyor 5 yıllık zn modemimi kullanıyorum 6 yıl da olabilir ilk çıktığında almıştım. routerın en aşağı 2 hafta uptimesi var fakat modeme 2 günde bir reset atmam gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: unununium

hocam bridge mod falan farketmiyor ben o moda aldım da ne oldu her şekilde modem şişiyor 5 yıllık zn modemimi kullanıyorum 6 yıl da olabilir ilk çıktığında almıştım. routerın en aşağı 2 hafta uptimesi var fakat modeme 2 günde bir reset atmam gerekiyor

ilginç bir durum ben bridge moda aldıktan sonra elektrik kesintileri dışında neredeyse hiç ama hiç resetlemiyorum şişme filan da olmuyor belki sizin modem de adaptör sorunu vardır genelde adaptör yetmediğinde yada sorunlu olduğunda beslediği cihazı saçmalatıyor

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.