Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eyv hocam. Malum 2. El sitesinden aldım. Cbw 383zn modeli. Çekimi filan çok iyi ya çok memnun kaldım. Ortalama 100-150 lira fiyatları. 75 e aldım pazarlıkla birinden :)
  • laider kullanıcısına yanıt
    İnfinity baktım onu alacaktım sonra vazgeçtim. Hem pahalı geldi hem de kopmalar yaşıyorlarmış. 383zn modelini aldım ben memnunum. Ubee olanı almayı isterdim ama 300-400 lira fiyat çekiyorlar 😂
  • Güle gule kullanın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kablonet de 100mbs tam hız almak için wifiden ne yapmak lazım, netmastes docis 3.0 var ama ayarlarıda yaptım bir kaç 50 mps alabiliyorum en fazla, bide tplink in 300 mps router ı var evde onla deniyorum

• evohan kullanıcısına yanıt
    Hocam baştan söylemek gerekiyor wifiden günlük kullanımda 100 mbps almanız zor 50den fazla kullanmak istiyorsanız 5ghz destekleyen bir router alıp kullanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Hocam baştan söylemek gerekiyor wifiden günlük kullanımda 100 mbps almanız zor 50den fazla kullanmak istiyorsanız 5ghz destekleyen bir router alıp kullanabilirsiniz

valla arkadaş super online aldı ama onların medemleri 5ghz mi gayet rahat alıyor 100mb, uydunette varmı 5ghz modem

Bildiğim kadarıyla yok router almanız gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: VS18

Bildiğim kadarıyla yok router almanız gerekiyor

illa 5 ghz mi olmalı peki bende var dağıtıcı 2,4ghz ama

Hocam yüksek hızları almanız zor olur

Evet 5 GHz iyi bir router almanız gerekiyor benim önerim qualcomm chipsetli bir cihaz almanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

Evet 5 GHz iyi bir router almanız gerekiyor benim önerim qualcomm chipsetli bir cihaz almanız.

superonline modemleri öyle mi arkadaş aldı geçen gün yeni super online laptop la çok rahat görüyor 10 bm tam

• Superonline modemleri kablonetin modemlerinden fersah fersah daha üstün. Ben 2 yıldır kablonet kullanıyorum daha sol kullanıyordum. Xiaomi router ile sorunu çözdüm ama bu modem (inf 401) keşke doğru düzgün wifi bulunduğu odaya verebilse. Ondan da memnun değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepestlove

Superonline modemleri kablonetin modemlerinden fersah fersah daha üstün. Ben 2 yıldır kablonet kullanıyorum daha sol kullanıyordum. Xiaomi router ile sorunu çözdüm ama bu modem (inf 401) keşke doğru düzgün wifi bulunduğu odaya verebilse. Ondan da memnun değilim.

hocam bana 3 gün oldu bu modem (inf 401) takılalı evin her yerinde 5 ghz çekiyor modem sıfır yeni gelen cihazlardanmış kutusu jelatini gözümün önünde açıldı acaba sorun eski modemlerdemi vallahi 2000 tl router'im var kullanma ihtiyacı hissetmedim

• Ben 22 ay kadar önce abone oldum o zaman modem bulunmuyordu letgo dan aldım

Rezil bir cihaz. Superonline 149 değilde 119a verse tv+100mbit durmazdım kablonette

Ama mevcut fiyatlarda devam edeceğim

• arkadaşlar bugün servis çağırdım hızlar çok kötü olduğu için bir iki ayar yaptılar az bir şey düzeldi gibi ancak servis elemanı bendeki cbw-383z4 netmaster modemin adaptörünün orjinal olmadığını, gerçeğinin 2 amper olduğunu söyledi, bendeki 1,5 ampermiş, buda çekiş gücünü etkiler dedi, sizce doğru mudur, bu arada ben adaptörü hiç değişmemiştim, 2 sene önce türksattan 2. el bedava almıştım modemi

Amper konusunda haklı olabilirler net bir şey söylemesi zor hocam
  • Herkese merhabalar,

Kablonette şu an kullanılabilecek çok az sayıda modem var. Son yapılan yazılımlarla neredeyse kablosuz olarak kullanılamayacak hale geldi modemler. 383z4 - 383zn - İnfinitiy 401 modemleri kablosuz olarak kullanmak imkansız gibi. 383z4 - 383zn modemlerin kablosuzunu kapatayım da ekstra bir Router/Access Point kullanayım da kablosuzu ayrı bir cihazdan sağlayayım derseniz sorun çözülemeyebilir. Çünkü bu modemlerin çoğu şu an kablolu ve kablosuz internet çıkışını kesiyor. İnfinitiy 401 in kablosuzunu kapatıp Router/Access Point ile kullanabilirsiniz.

Ubee marka modemler şu an sorunsuz çalışmakta. Ayrıca technicolor tc7200 modem ise şu an en iyi kablosuz verimi veren modem. Ben evimde technicolor marka modem kullanıyorum. Çok şükür bu modemi buldum da sorunum kalmadı. Bulabilirseniz technicolor kullanın. Başka modellerle vakit kaybetmeyin.

TECHNİCOLOR candır gerisi heyecandır

• sduehm S kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınıza sonuna kadar katılıyorum
  • Arkadaşlar alacağım her modem bu kabloneti destekliyor mu bilgili birinin yorumuna ihtiyacım var ?

• dorukhanilhan kullanıcısına yanıt
    Docsis 3.0 destekli olması lazım ama öyle bile garanti edemeyiz
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.