Şimdi Ara

Kablonet İp tv Takılıyor Çözüm Var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konu ile ilgili çok yazı inceleme okudum. Kesin bir çözüm bulamadım. Sanırım kablo tv de ip tv izlemek mümkün olmayacak. Bu soruna çözüm geliştiren arkadaş var mı . Cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam olarak nasıl takılıyor? 1080p falan mı izlenmiyor?
  • 720 ama genelde bir takılma sorunu oluyor. Bazen bir 10 dk bir bazen dk da 2-3 defa. Sırf bu yüzden süperonline geçeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • goragora G kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız yayın kutusu? Eğer normal hatta sıkıntı yoksa cihaz yapabiliyor.
  • Ben 2 yıldan fazla olmuştur IPTV kullanıyorum ve bir problem yaşamadım.

Şu an sky sports f1 hd'de İtalya sıralama turlarını izliyorum mesela.

Kablonet İp tv Takılıyor Çözüm Var mı

• 25 mbps hız ile bilgisayar üzerinden vlc ile izliyorum. Modem netmaster cbw-383zn. Denemedim tek şey yeni verdikleri modem. Bilmiyorum nasıl olacak bu iş..

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Modemin hangisı ? ip tv bağlantısını hangi program ile yapıyorsun. Hız vb bilgi verirsen sevinirim

50 mbps bağlantım ve Motorola SB6120 modemim var.Pcden VLC, smart tvde kendi uygulaması var oradan seyrediyorum.

• Motorola SB6120 sanırım kablo nette satılmıyor nerden aldınız.

2.el yurtiçi piyasasından ilkini 70 TLye sonrakini 90 TLye almıştım.

Kullandığın iptv sunucuyu başka iss'te denedin mi peki? Onlarda bir problem yok mu? Akıcı bir şekilde çalışıyor mu?

Sorunun sadece kablonet kaynaklı olduğuna odaklanmamak lazım.Bazen aşırı yüklenmelerde sunucularda yetersiz kalabiliyor yada reseller denen elemanlar aynı sunucunun aynı portunu birkaç kişiye paylaştırıyorlar gibi sorunlar olabiliyor.Bazende sunucunun ipsi TT tarafından engellenmişte olabiliyor.

• 25 mbit kablonet kullanıyorum ip tv de hiç bir sorun yok aldıgınız yerden problem yaşıyorsunuzdur.
  • Sorun kesinlikle kablonet kaynaklı. Telefon dan aynı iptv kaynağını mobil veri ile hiç takılmadan izlerken, kablonet ile wifi üzerinden izlemek mümkün değil. Müşteri hizmetleri ise konuyla ilgili olarak yaptığı son açıklama yurt dışından gelen kaynaklara destek veremiyoruz. 1 yıldır sorunsuz olarak izlerken son 2 haftadır kesinlikle izlenmiyor.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    Hangi IPTV servisini kullanıyorsunuz?
  • cormen kullanıcısına yanıt
    tiribun iptv kullanıyorum.He süper bir servis mi diye sorarsan %75 memnunum.En azından bir problem olduğunda karşında bir muhattap oluyor.Derbi maç zamanlarında falan 2 Mbps üzerine çıkması imkansız gibi ama benim pek futbolla işim olmadığı için bana göre idare ediyor.
  • Kablonet bazen yurt dışı internet çıkışları zayıflayabiliyor. Download değerinin düşmesi - ping değerinin yükselmesi vs. (yurt dışı lokasyonlara yaptığım speedtest sonuçlarında bunu gözlemledim)

Zayıflama da olunca haliyle yayınlarda donma - kasma problemi oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.