Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2054. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.407
Cevap
385
Favori
3.379.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 20522053205420552056
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stxanger

Şimdi belki sorusu değil ama peki 31 Aralık 2018'den sonra ne olacak ? Kota komple kalkacak nasıl bir fiyat politikası izlenecek kota kaldırıldıktan sonra yine İSS'ler kendilerine göre kota mı koyacak ? Ben 1 Mayıs 2017'den önce 27 ay taahhütlü 50 Mbit 150 GB kota (Modem dahil) + Kablo Tv üst pakete geçtim gayette iyi bir fiyata geçtim. Şimdi benim taahhüt Mart 2019'da bitecek. Nereden bakarsak önümde 1 seneden fazla vakit var ve 31 Aralık 2018'de kotalar kalktıktan sonra benim taahhütte bitecek sayılır. İşte benim merak ettiğim o zaman 50 Mbit veya 100 Mbit interneti nasıl bir fiyata kullanacağız ? Kimilerine gereksiz bir soru gelebilir ancak merak edenlerimiz çok.

Hocam kota derken, adil kullanım kotası kalkacak. Zaten türksat 24 mbps üstü için adil kullanım kotasını kaldırdı. Sadece normal kotalı sunuyor(kotasına geldiğinizde erişim kesiliyor.) 2019 dan itibaren bütün adil kullanım kotalı tarifeler kalkacak. Sadece sınırsız, akıllı sınırsız ve normal kotalı kalacak.

Şu anda da türksatta 50 mbps ve 100 mbps isterseniz normal kotalı alabiliyorsunuz. 2019'da da buna devam edecekler.
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,523,100-unuzu-gulduren-kampanya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

duran kota işi bir işe yaramaz bunları gördüm 50 mbit 100 mbit kullanıp 100 GB kota insanın dişinin kovuğuna yetmez.

Maalesef. Türksatta yüksek hızlı denebilecek en ucuz sınırsız 25 mbit 99 lira. Superonlineda 50 mbit 169 tl ve 100 mbit 299 tl seçeneği var ama türksatta böyle bir seçenek yok. Olsa bile superonline'a yakın bir fiyattan çıkacaktır maalesef. Onun dışında vdsl olarak turknet 35 mbit 60 tl ve netspeed 50 mbit 99 tl var. Yine de kabloneti kullandıktan sonra insanın vdsl'e dönesi gelmiyor.

Onun dışında, indirmeleri gece yapıp, adil kullanım kotasını aşmayan biriyseniz, diğer servis sağlayıcılarında olmayan 10 liraya uyku yok seçeneği var. Gece 2-8 kota saymama olayı adil kullanımlı paketler için geçerli, kotalılar için geçerli değil. Ancak uyku yok gece 00-09 arası geçerli ve kotalı tarifeleri de kapsıyor. Dolayısıyla kullanımı gece yapıp, adil kullanımı zaten aşmayan biriyseniz, 2019 sonrası kotalı paket + uyku yok ile devam edebilirsiniz. Tabi ileride uyku yok paketini kaldırırlarsa, ortada dımdızlak kotalı paketle kalmak var.

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    Düzeltilmemiş tablo sayısı yüksekse sıkıntı, diğer durumlarda sıkıntı olmaz.
  • quote:

Türksatın kendi uyku yok paketi dışında 31 Aralık 2018'den sonra BTK'nın getirdiği gece 02.00 ile sabah 08.00 arası kota olayı kalkarsa ayvayı yeriz.

O tarihten sonra akn'li paket satılamayacağından, yeni paketlerde haliyle 2-8 olmaz. Mevcut taahhütlü akn'li abonelerin de taahhüt sonuna kadar 2-8 olayı ve akn'li tarifeleri devam eder diye düşünüyorum. Bir kaç kişi akn'li tarifelere taahhütü olanların 2019'da akn kalkınca mevcut tarifelerinin sınırsıza dönüşeceğini söylüyor ama 299 liraya 100 mbps, 169 liraya 50 mbps sınırsız veren operatörler buna izin vermez gibi. BTK tarafında da bu konuda genel bir açıklama yok ama, btk'nın 29 tlye 4 mbps ucuz internet kampanyası var. Btk'nın açıkladığı kampanya kararında 24 ay boyunca akn uygulanacaktır diyor. Karar Eylül halında alınmış, yıl sonuna kadar kampanya devam ediyor. Haliyle taahhüt sonu 2019'u rahat rahat geçiyor. Burdan 2019 sonrası taahhütü devam edenlerin akn'li kullanacağı ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 18 Kasım 2017; 17:30:05 >

• Mevcut taahhütüm birkaç gün sonra bitiyor. Önceki müşterilere özel teklifler oluyor mu yoksa sitelerindekiler mi tek seçeneğimiz?
    Başka bir İSS'ye geçsem hız sıkıntısı olacak gibi, Türknet hariç ADSL gösteriyor diğer firmalar altyapıda. Kötünün iyisi gene Kablonet kalıyor maalesef. Şu an 53 TL'ye 50 Mbps 50 GB AKN'li internet ve Teledünya üst paket alıyorum.
  • Merhaba,

Turuncu ve siyah kablo kutuya giriyor.
    Gri kablo kutudan çıkıyor. (Bu kutudan çıkan gri kablo buvata giriyor.

Henüz kampanya duyurmadılar, daire bağlantısı, kampanya şu bu ziyaret edilmedik veya aranmadık. Bilgi gelirse paylaşırım.

.

ByBatersit hocam, cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Koaksiyel kablonun daireye tam olarak nasıl gireceğini tam anlayamadım şuanda ama çok da mühim değil şimdilik.
    İlla ki anlar, öğreniriz vakti geldiğinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 19 Kasım 2017; 0:37:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef öyle duruyor. Kötü oldu bu durum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tam 2 katı oluyor
    AKN sonrası hız durumu avantajımıza olacak derken devletin kurumunun yaptığı şeye bak. Bu ülkede iyi bie şey beklemek zaten hayal oluyor ancak, her seferinde suratımıza vuruyorlar bu gerçeği sağolsunlar.
    Sanırım 24 Mbps AKN'li bir tarifeye geçeceğim, gerisi çok pahalıya gelecek yoksa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maczone

quote:

Orijinalden alıntı: marmara68

Çok teşekkür ederim aydınlattığıniz için şanssızlık şebeke yok bugün İstanbul Başakşehir sağolun.

Rica ederim.

Anlatımları desteklemek için hazırlayıp paylaştığım ekran görüntüleri forumdaki teknik sıkıntılar yüzünden bazı arkadaşlar tarafından görünmüyormuş. Sizde görememiş olabilirsiniz bu sebeple sırasıyla bu mesaja yeniden ekliyorum.

KABLONET [ANA KONU]

KABLONET [ANA KONU]

Üstad yalnız dün internet yoktu yalnız netmaster Müşteri hizmetleri bridge modunu önermedi tuhaf

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Merhaba,

Turuncu ve siyah kablo kutuya giriyor.
    Gri kablo kutudan çıkıyor. (Bu kutudan çıkan gri kablo buvata giriyor.

Henüz kampanya duyurmadılar, daire bağlantısı, kampanya şu bu ziyaret edilmedik veya aranmadık. Bilgi gelirse paylaşırım.

.

ByBatersit hocam, cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Koaksiyel kablonun daireye tam olarak nasıl gireceğini tam anlayamadım şuanda ama çok da mühim değil şimdilik.
    İlla ki anlar, öğreniriz vakti geldiğinde.

rica ederim hocam. koaksiyel kablosunun ismi rg6 dır. rg 6 kablo. binanızda merkezi uydu sistemi varsa eğer, dolayısıyla ankastre sistem olmuş oluyor, ankastre sistem üzerinden kablo tv şebekesi bağlanıyor, uydu yayınını hangi odanızda izliyorsanız, ve ankastre sistem, hangi odalarınızda varsa, ona göre ordan bağlantıyı almış oluyorsunuz. merkezi uydu sisteminiz yoksa, ya da izlemek isteğiniz oda ile ankastre sistem olan oda farklı ise, kat arası delinip, ya da havalandırmadan kablolar çekilip bağlantı bu yollar üzerinden veriliyor hocam. ankastre sistem üzerinden gelen mevcut kablonuz, merkezi uydu sisteminden çıkartılıp, kablo bdk'ya, (( bina dağıtım kutusu)) - (yani kablo tv kutusu) na bağlanıyor. bağlantı yapılan, ankstre sistem üzerinden gelen uydu yayını iptal oluyor.

• Binamda adsl vdsl olsa onları bağlayacaktım net

Speed den 40 liraya akn siz 8 mbit ama fiber lazım kablonet önerir misin

😃

• Akşam 6dan sonra internete bir şeyler oluyor.Bilgisayarda bağlantı varken telefonda sıkıntı yaşıyorum.Iptv de takılmalar oluyor.Bir ara youtube 2-3 mbpslere kadar düştü hız.Speedtestte gözüken ip 46 ile başlarken modem arayüzünde ip 192 ile başlıyor.Cgn ip kapsamındayım herhalde sizce sıkıntı bu yüzden mi ? Ne yapabilirim ?
  • real07 kullanıcısına yanıt
    ALLAH KAHRETSİN BUNLARI YAA,,, 20 GÜN ÖNCE ABONE OLDUM, TÜRKNET KULLANIYORDUM DAHA HIZLIDIR FİBER VS DİYE UYDUNETE GEÇTİM GEÇMEZ OLAYDIM BİNLERCE KEZ PİŞMANIM,, 20 GÜNDÜR BİR KEZ OLSUN SAĞLIKLI KULLANAMADIM HIZ 10 GÖZÜKÜYO İKİ DAKKA SONRA 2 YE 1 E DÜŞÜYO,, HELEDE AKŞAM OLUNCA HIZ 1MB LERDE, REZALET,, DEFALARCA ARADIM DAFALARCA GELİP BAKTILAR GENE AYNI GENE AYNI, HARAM OLSUN VERDİĞİM PARADA, HİZMET YOK ,, İSTANBULUN GÖBEĞİNDEYİZ FATİHTE DAĞ BAYIR DEĞİL AMA 1 MB İNTERNETİ ZOR VERİYOLAR ADAMLAR,, ÇÖZÜMDE BULAMIYORLAR ARTIK BUGÜN ÇIKMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM BAKALIM NE OLACAK,, AMAN DİYORUM UZAK DURUN BUNLARDAN....KABLONET [ANA KONU]KABLONET [ANA KONU]KABLONET [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: demirel71

ALLAH KAHRETSİN BUNLARI YAA,,, 20 GÜN ÖNCE ABONE OLDUM, TÜRKNET KULLANIYORDUM DAHA HIZLIDIR FİBER VS DİYE UYDUNETE GEÇTİM GEÇMEZ OLAYDIM BİNLERCE KEZ PİŞMANIM,, 20 GÜNDÜR BİR KEZ OLSUN SAĞLIKLI KULLANAMADIM HIZ 10 GÖZÜKÜYO İKİ DAKKA SONRA 2 YE 1 E DÜŞÜYO,, HELEDE AKŞAM OLUNCA HIZ 1MB LERDE, REZALET,, DEFALARCA ARADIM DAFALARCA GELİP BAKTILAR GENE AYNI GENE AYNI, HARAM OLSUN VERDİĞİM PARADA, HİZMET YOK ,, İSTANBULUN GÖBEĞİNDEYİZ FATİHTE DAĞ BAYIR DEĞİL AMA 1 MB İNTERNETİ ZOR VERİYOLAR ADAMLAR,, ÇÖZÜMDE BULAMIYORLAR ARTIK BUGÜN ÇIKMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM BAKALIM NE OLACAK,, AMAN DİYORUM UZAK DURUN BUNLARDAN....KABLONET [ANA KONU]KABLONET [ANA KONU]KABLONET [ANA KONU]

2 aydır kullanıyorum bende fatihteyim bugün dayanamadım iptal için aradım, hız yerlerde sürekli arıza haftanın 2 günü bölgesel arıza nedeniyle internet yok. Müşteri hizmetleri ilgisiz ve bilgisiz ttneti arar oldum

• arkadaşlar modem değerlerinizi atabilir misiniz ?
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    KABLONET [ANA KONU]
  • Hocam peki bu durumda hala router'ın LAN portlarını kullanabilir miyiz? Benim AP 4 port'lu fakat 5 LAN kablosu takmam gerekiyor. Bu durumda 3 port AP'ye (bir de router'dan AP'ye aktarım kablosu dolduruyor) ve 2 port router'a takılı. Bu yüzden bir türlü hepsini aynı ağa alamıyorum bir yıldır kafayı yedim :)

Yani bridge'e geçsem, router'daki LAN'lar hala aktif olur mu? Ve AP'deki ağa katılmış olur muyum?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim aydınlattığıniz için şanssızlık şebeke yok bugün İstanbul Başakşehir sağolun.

Rica ederim.

Anlatımları desteklemek için hazırlayıp paylaştığım ekran görüntüleri forumdaki teknik sıkıntılar yüzünden bazı arkadaşlar tarafından görünmüyormuş. Sizde görememiş olabilirsiniz bu sebeple sırasıyla bu mesaja yeniden ekliyorum.

KABLONET [ANA KONU]

KABLONET [ANA KONU]

Üstad yalnız dün internet yoktu yalnız netmaster Müşteri hizmetleri bridge modunu önermedi tuhaf

Neden önermedi acaba? Modemlerinin berbat olmasından ve sorunsuz wifi bağlantısı için Bridge moduna alıp Router bağlamak zorunda olunmasından dolayı olmasın? Benim modem Bridge modunda olmazsa ve Router moduna almazsam evdeki telefonlardan çoğu wifi ağına bağlanamıyor. Yapılandırmada da en ufak sıkıntı yok zaten benimde işim bu.

Şu an wifi 2 dini de görüyor kablosuza download hızı everest ap reuter cihazında 20 MB lere gelebilirken netmaster download 5 mb'i zor görüyor onda da kopmalar oluyor

• Günaydın herkese,

Yakın zamanda internet bağlantımdaki sorunlar nedeniyle speedtest'te internet hız kontrolü yapıyordum. Evde iki bilgisayar mevcut, ancak ikisinde de yaptığım testlerde upload hızımı ölçemiyor site. Bununla ilgili sorun yaşayan kimse var mı ?
    Test sonrası uyduneti arayarak değerlerimi sorgulattığımda kötü olduğunu belirttiler sonrasında düzelttik diye mesaj attılar. Evet bir düzelme mevcut gibi ama yinede upload hızımı ölçemiyorum. Malüm online oyun oynadığım için upload hızıda benim için gayet önemli bir durum...
    Hiç başına gelen veya yorumlayabilecek olan var mı ?
    Teşekkürler şimdiden.
  • Modem değerlerini at bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 20522053205420552056
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.