Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1893. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.401
Cevap
385
Favori
3.379.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18911892189318941895
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eğer 8 e düşürürse btk ya uymamış olur ceza alır ve 16 ya yükseltmek zorunda kalır

kablonet özelleşmiş de değil yani kesin yeni karara uyacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Bu sıra internet çok kötü. Özellikle akşamları hız çok değişken. İnşallah bir çakallık yapmazlar da mayıs da şu düzenlemeyle biraz rahat nefes alırız. Ben mevcut 25 mbps abonelerini akn aşınca 16 yerine 8 mbps düşereceklerini tahmin ediyorum, İnşallah yanılırım.

Bu konu daha önce tartışılmıştı. Türksat, 25mbps hızını BTK kararından sonra 24'e düşürmeden daha evvel abone olanların hızını taahhüt süreleri boyunca aynı tutacağını, imzalanan sözleşmede açıkca yazmaktadır:

"9. TÜRKSAT A.Ş. abonelere önceden duyuru (Sms, fatura, conax mesaj, e-mail, TÜRKSAT’a ait web siteleri, çağrı merkezleri, basılı ve görsel medya vb. mecralarının bir veya birkaçı vasıtasıyla.) yapmak şartı ile kampanya süresince (Kazanılmış haklar saklı kalarak.) tarifelerinde her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Bu arada geçende bende de gece yarısı çok yavaşladı sonra ertesi gün düzeldi. Ancak esas türksatkablo.com.tr ve online hizmetler sitesi inanılmaz ağır çalışıyor.

• Çok iyi o zaman hocam teşekkürler hepinize.
  • Bir hafta önce kablonet bağlattım ve Nitro hizmetini merak ettiğim için deneyeceğim ama bir sorum var.bu hizmeti kullanırken indirdiklerim akkye yazılıyo mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furg

Bir hafta önce kablonet bağlattım ve Nitro hizmetini merak ettiğim için deneyeceğim ama bir sorum var.bu hizmeti kullanırken indirdiklerim akkye yazılıyo mu?

Hayır, yazılmaz:

"Nitro hizmeti kapsamında yapılan veri kullanımı mevcut tarife, kampanyadan sahip olunan hız ve AKN haklarını etkilemeyecektir."
  • 25 mbit kullanıcıları kendinizi ezdirmeyin. 8 mbit olmayacak o kadar.

BTK ne açıkladı ise onu zorla da olsa yaptıracaksınız!! Hakkınızı arayın. Yoksa sömürülmeye devam edeceksiniz!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

25 mbit kullanıcıları kendinizi ezdirmeyin. 8 mbit olmayacak o kadar.

BTK ne açıkladı ise onu zorla da olsa yaptıracaksınız!! Hakkınızı arayın. Yoksa sömürülmeye devam edeceksiniz!

Daha uygulama başlamadan böyle mesajlarla insanlar kışkırtılıyor

25 mbps ye tahattüt verenler 16 ya düşecek.

8e falan düşürmezler( o yüzden şimdi bunu alevlemenin mantığı yok)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Tabii ki gerek yok hocam fakat bazıları yazıyor. 24 mbit sayıp, 8'e düşürürler bizi diye. Ben gördükçe inanamıyorum. Bu millet nasıl bu kadar hakkını yediriyor anlamıyorum.
  • GECELERİ KOTA YOK

Mevcut uygulamada servis sağlayıcılardan satın aldığınız tarife ve hız ne olursa olsun, sınır aşıldıktan sonra kullanabileceğiniz bağlantı 3Mbps'ye düşüyordu. Yeni uygulamada ise farklılıklar var.

1 Mayıs'tan itibaren başlayacak uygulamada gece 02:00 ve sabah 08:00 arasındaki veri kullanımı ve indirme işlemleri AKK kapsamında değerlendirilmeyecek. Internet kullanıcıları bu sayede geceleri web sitelerinde daha rahat sörf yapabilecek.

BTK tarafından internet servis sağlayıcılarına iletilen düzenlemedeki bir diğer yenilik de, gece saatlerinin dışında kalan ve kotaya tabi dönemdeki kullanımlardaki veri tüketiminin aşılması hâlinde internet hızının düşeceği bağlantı kalitesini belirliyor.

HIZA GÖRE FARKLI SINIR

Eski uygulamada tarife ne olursa olsun kota aşıldıktan sonra hız 3 Mbps'e çekiliyordu. Bundan böyle bu alt sınır tarifenin çeşidine göre değişecek. En düşük kullanım hızı olan 8 Mbps bağlantıda AKK aşıldıktan sonraki hız yine 3 Mbps olurken, diğer tarifelerde bu alt sınır kademe kademe yukarı çekildi.

Örneğin, 16 Mbps bağlantı hızı kota aşımı sonrasında 5 Mbps olarak kullanılabilirken 50 Mbps tarifesine sahip bir başka kişi kotayı aştığında hızı 16 Mbps'e düşecek. Tarife bazında internet bağlantı hızının kota sonrası düşeceği alacağı hal şöyle.

• AKK'li değil de kotalı paket kullananlara bir şey yok mu arkadaşlar bu düzenlemede? Onlara da gece kota saymama durumu gibi bir bilgi var mı acaba?
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Maalesef.
    Kotalı kullanıcılar adı üstünde "kotalı" olduğu için onlara gece kota saymama durumu eklenmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar evde 25 mbps hız 250gb akk li paketi kullanıyorum yeni düzenden sonra acaba arayıp hızımı 50 ye cıkarsam akk yi 150 ye düşürsem fiyat oynamadan bi üst hız bi alt akk yapsam izin verirler mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Maalesef.
    Kotalı kullanıcılar adı üstünde "kotalı" olduğu için onlara gece kota saymama durumu eklenmedi.
    Edit Akbayram: Yanlış anlama sonucu yanlış sorunun iptali dolayısıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 8 Nisan 2017; 22:44:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .twin.turbo.

Arkadaslar evde 25 mbps hız 250gb akk li paketi kullanıyorum yeni düzenden sonra acaba arayıp hızımı 50 ye cıkarsam akk yi 150 ye düşürsem fiyat oynamadan bi üst hız bi alt akk yapsam izin verirler mi acaba ?

Katıldığınız kampanya ismini ve başlangıç tarihini de yazsaydınız ?

3 Ay bizden kampanyası mı? Kim?

Hayır, bir soru sormak için ben de gelmiştim ama sorunuz benimkine benzeyebilir diye durakladım [:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 8 Nisan 2017; 22:53:18 >
  • 10 mbit kullanıyorum kota doldu ve hızım 5 yerine gene 3 mbit düştü. Hani btk kararına uymak zorundaydılar neoldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikiştutmazsabri -- 8 Nisan 2017; 23:46:5 >
  • ISP'lerin kararı 1 Mayıs'a kadar uygulamaya koyma süresi var. İsteyen uygulamaya şimdi başlar, isteyen 1 hafta sonra başlar, isteyen de son günü bekleyip 1 Mayıs'ta başlar.

KabloNet henüz bunu uygulamaya koymadı, bakalım son günü mü bekleyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 9 Nisan 2017; 0:9:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ZoRRo-

10 mbit kullanıyorum kota doldu ve hızım 5 yerine gene 3 mbit düştü. Hani btk kararına uymak zorundaydılar neoldu?

Bende de aynısı oldu, şikayet etsek mi acaba, ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 9 Nisan 2017; 0:29:26 >
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    aynen hocam detayını hatırlamıyodum sımdı baktım , 3 ay bizden 25/250gb
  • Şimdi 1 Mayıs'a 20 gün kaldı. Uykuyok paketim 15'inde bitecek. Paketi yenilersem ve 1 Mayıs'ta kota zaten saymamaya başlayacak geceleri, para mı iade edecekler yoksa uyku yok paketi süreleri mi değişecek misal gece 12 yerine akşam 10'da başlayıp ertesi gün 10'da falan mı biter hale gelecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .twin.turbo.

aynen hocam detayını hatırlamıyodum sımdı baktım , 3 ay bizden 25/250gb

Evet geçebilirsiniz, 3 ay bizden Kampanya detaylarında "Müşteriler abone olduğu hızdan (fiyat olarak geriye doğru) daha düşük bir hıza geçmemek koşuluyla aşağıda belirtilen hızlar arasında istediği gibi değişiklik yapabilecektir." diyor. Burada iki şart koymuş, Fiyat ve hız olarak. Kota'dan bahsetmemiş.

Ben de aynı kampanyanın aynı fiyatlı olan 50/150 kampanyasına girmeyi düşünüyorum, 10/75 taahhüdüm 15 gün sonra bitecek.

25/250 kampanyasını tercih etmeme sebebim, 5 senedir 75 Gb kotamı 2-3 kere aşmışımdır, 150 Gb. Kota hayli hayli yeter diye düşünüyorum: Sörf, film, maç ve youtube.
    Aslında forumdaki genel tavsiye, paketin en altından başlayın gerekirse yükseltirsiniz şeklinde ama Türksat'ın cihazların satışından kiralama uygulamasına yakında geçmiş olması enpara'nın kıllanan adam figürüne dönüştürdü beni

Çünkü 1 mayıs BTK uygulamasından sonra kampanya fiyatlarına da zam yapmamaları için bir sebep yok. Zaten imzaladığımız taahhütnamelerde "Kazanılmış haklar saklı kalarak, Türksat kampanya sürecinde duyuru yaparak fiyat değişikliğine gidebilir" diye yazmaktadır. Hoş, BTK kararının yayınlanmasından sonra 25 hızı 24'e çekerken duyurmaya gerek bile duymamışlardı.

Bu durumda zam ihtimaline karşılık imkanı olanın tercihini 1 mayıstan önce yapması gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 9 Nisan 2017; 18:33:13 >

• 
Sayfa: önceki 18911892189318941895
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.