Şimdi Ara

KabloNet DOCSIS 3.0 modem alternatifleri ? (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
772
Cevap
31
Favori
126.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir kac gün önce yeni bir eve taşındım taşınmış olduğum evde Kablonet net varmış. İnternetten altyapisoefulama yaptım 82 mpbs kadar destekliyor dedi.Kablonet tarifelerinden 100 mbps akıllı duran 3 ay bedava şeklinde olan paketi seçtim (83+6=89) O fiyata yüzünüzü güldüren paketi gibi bir şey var fakat evde TV bile yok almayı da düşünmüyorum :) Neyse asıl soruma gelirsek daha önce hiç Kablonet kullanmadım Turkcell kullanıyorduk aramistik bir kaç gün sonra hemen gelip kurmuşlardı bunda başvuru yaptım ertesi gün aradılar modem yok stoklarda dediler. Ben tabi şaşkın ne zaman gelir dedim bilmiyoruz dedi nasıl olur bu mq bu nasıl kurumsal firma diye düşündüm....

Neyse bu gece aradım dediler isterseniz dışardan modem tedarik edin hemen gelip kurarlar.Daha önce Kablonet hiç kullanmadım ayrıca çevremde kullananda yok.modem konusunda tecrübeli arkadaşların önerisine ihtiyacım var.

Öncelikle sitedeki cihazları kopyalayıp sahibinden aradım hangi cihaz daha iyidir hangisini almalı ya da daha farklı bir cihaz öneriniz var mı kullandığınız ?

Cidden çok tuhaf bir durum kurumsal bir firma stoklarda yok diyor gelecek mi belli değil git kendin al diyor.

Acaba bu topa hiç girmeden turknet mi alsam 35 mpbs (65tl) destekliyoruzz dedi Superonline 89tl 24mpbs veriyoruz dedi.

Bide apartman 3 yıllık. binada yaşlı birey ağırlıklı sadece 1-2 daire kullanıyor.bina 10 daireden olusuyor.bu durum Kablonet kullanırken cok fayda saglayan bir şey midir yoksa fark etmez mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

ben de turk.net'ten bıktım ve geçicem dedim ama ellerinde modem yok. ne yapıcaz anlamadım.

Netten 2. El modem almaya bakın İstanbul da özellikle modem sıkıntısı var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsynsrkyaa

İyi geceler arkdaslar.

Bir kac gün önce yeni bir eve taşındım taşınmış olduğum evde Kablonet net varmış. İnternetten altyapisoefulama yaptım 82 mpbs kadar destekliyor dedi.Kablonet tarifelerinden 100 mbps akıllı duran 3 ay bedava şeklinde olan paketi seçtim (83+6=89) O fiyata yüzünüzü güldüren paketi gibi bir şey var fakat evde TV bile yok almayı da düşünmüyorum :) Neyse asıl soruma gelirsek daha önce hiç Kablonet kullanmadım Turkcell kullanıyorduk aramistik bir kaç gün sonra hemen gelip kurmuşlardı bunda başvuru yaptım ertesi gün aradılar modem yok stoklarda dediler. Ben tabi şaşkın ne zaman gelir dedim bilmiyoruz dedi nasıl olur bu mq bu nasıl kurumsal firma diye düşündüm....

Neyse bu gece aradım dediler isterseniz dışardan modem tedarik edin hemen gelip kurarlar.Daha önce Kablonet hiç kullanmadım ayrıca çevremde kullananda yok.modem konusunda tecrübeli arkadaşların önerisine ihtiyacım var.

Öncelikle sitedeki cihazları kopyalayıp sahibinden aradım hangi cihaz daha iyidir hangisini almalı ya da daha farklı bir cihaz öneriniz var mı kullandığınız ?

Cidden çok tuhaf bir durum kurumsal bir firma stoklarda yok diyor gelecek mi belli değil git kendin al diyor.

Acaba bu topa hiç girmeden turknet mi alsam 35 mpbs (65tl) destekliyoruzz dedi Superonline 89tl 24mpbs veriyoruz dedi.

Bide apartman 3 yıllık. binada yaşlı birey ağırlıklı sadece 1-2 daire kullanıyor.bina 10 daireden olusuyor.bu durum Kablonet kullanırken cok fayda saglayan bir şey midir yoksa fark etmez mi.
    abone olurken uyarmaları gerekirdi, beni uyardılar. netmaster 383zn almalısın 10mbps desteklemesi için, bana öyle söylediler. internette 80 tl'den başlayan fiyatlarla satıyorlar. ben sıfır modem diye aldanıp 150 tl'ye aldım ve malesef aldatıldım. kullanılmış modem çıktı. hiç sıfır modem yok şu an. sabah abone oldum ve öğleden sonra kurdular bana. kablonet'in hızı adsl'den daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

quote:

ben de turk.net'ten bıktım ve geçicem dedim ama ellerinde modem yok. ne yapıcaz anlamadım.

Netten 2. El modem almaya bakın İstanbul da özellikle modem sıkıntısı var

Alıntıları Göster
    teşekkürler, öyle yaptım zaten, çoktan taktırdım. 80 tl'ye kadar modem var ama biri beni aldattı malesef 150 tl'ye 2. eli sıfır diye sattı. :(

• quote:

teşekkürler, öyle yaptım zaten, çoktan taktırdım. 80 tl'ye kadar modem var ama biri beni aldattı malesef 150 tl'ye 2. eli sıfır diye sattı. :(

50-100 lira için yalan söyleyip zengin mi olacak bırak alacağın olsun ahirete :) seni değil kendini kandırmış o.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam. Söylediğiniz modemi netten aradım da wifi sorunu var diyorlar genel anlamıyla böyle mi siz memnun musunuz?

Bu kablonet iyi mı kötü mü bilemedim

• quote:

Teşekkür ederim hocam. Söylediğiniz modemi netten aradım da wifi sorunu var diyorlar genel anlamıyla böyle mi siz memnun musunuz?

Bu kablonet iyi mı kötü mü bilemedim

Alıntıları Göster
    Bence iyi. Zaten başka seçenek te yok 100mbps. Kablonet adslden iyi kesinlikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 18 Ocak 2019; 23:53:6 >
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Hocam Hangi modemi aldınız ? netmaster 383zn şimdilik en düşük 130 TL bulabildim

• Yeni modem aldığımızda bunu sisteme tanımlayıp internet bağlantısını başlatmaları ne kadar sürüyor?
    Tplink, Asus gibi bir markayı yurtdışından almayı planlıuorum ama uğraştırıyorlarsa almayayım.
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    alma sakın ben daha yeni aldım hiç uğraşma derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam Hangi modemi aldınız ? netmaster 383zn şimdilik en düşük 130 TL bulabildim
    383zn aldım. Ben slırken 80 tlye bile vardı

• Piyasa çakallarla dolmuş....

• Dünyada modem sıkıntısı birtek Türkiye'de vardır heralde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SysEdit -- 20 Ocak 2019; 9:57:13 >
  • Müşteri hizmetlerini aradım durumu sordum bir kaç ilimize geldi şuan dedi hangi iller dedim bilmiyorum dedi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Yeni modem aldığımızda bunu sisteme tanımlayıp internet bağlantısını başlatmaları ne kadar sürüyor?
    Tplink, Asus gibi bir markayı yurtdışından almayı planlıuorum ama uğraştırıyorlarsa almayayım.
    Ben aldığım modemin mac adresini verdim ve bir kaç saat sonra kullanmaya başladım.

Hiç bir zorluk çıkarmadılar. Ancak alacağınız modemin Docsis özellikli olması gerektiğini biliyorsunuz değil mi?

24 MBps den daha fazla hızınız var ise Docsis 3.0 olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 000hasan -- 21 Ocak 2019; 18:24:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Dünyada modem sıkıntısı birtek Türkiye'de vardır heralde :)
    Şaka gibi gerçekten. İşin daha komiği benzer sorunun geçen sene bu zamanlar içinde tekrar yaşanmış olması ve göz göre göre aynen bu senede gerçekleşmesi. Yukarıdan birinin imzası olmadan modem bile alamıyorlar, yeterince rant sağlanmıyor, cepler dolmuyor herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 22 Ocak 2019; 15:21:6 >
  • Yanlış konuya yazmışım üzgünüm. Mesajı düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soter1907 -- 22 Ocak 2019; 16:50:56 >
  • 3 Ocak 2019'da Kablonet'ten kira ücretini ödemek üzere yeni olan model seri Infinity 401 talebinde bulundum.
    Bu akşam 23 Ocak 2019 dediler ki gelip akşam kurulum yapacağız. Eyvallah dedim sonunda 21 gün sonunda koskoca sözde "internet sağlayıcısı" firma dedim sonunda modem kurabilecek. Eti olmayan kasap neden dükkanı açık tutar bilemiyorum ama bunların ki o hesap!

Hayır biliyorsunuz tüm piyasayı "tekele" çevirdikleri için parayı basıp adam gibi 0 kaliteli bir kablo modem mağazadan satın alamıyoruz da. 2019'da böyle bir rezilliği anca bu dolandırıcı internet sağlayıcısında bulabilirsiniz. Çünkü biliyorsunuz modem aylık kirası da 6tl sürekli ödüyorsunuz. Neyse devam edelim akşam geldi eleman... Bu arada tabi akşam gelecek diye işten erken izin alıp çıkmış olmamın vs. gibi durumları bir kenara not alalım.

Kapı çaldı, hoşgeldin, elinde ne var beğenirsiniz Netmaster ZN model, 3-54yıl öncemi ne dağıttıkları modem bir de ne göreyim aynı zamanda 2. el yani başkasında çıkma, çöp, eski püskü kim bilir kimin çöplüğünden getirmiş gelip kuracakmış. Yani gelin görün ki 6tl kira parası alacakları modem 1- eski; 2- başkasından çıkma 2. el dökülüyor.

Bu şirketin Türksat Kablonet ile Netmaster ortaklığının karşılıklı dolandırmak üzerine kurulu olduğunu bir kez daha anladım. İnternet sağlayıcısı olduğunu iddia eden bir şirket daha modem temin edemezken hangi kaliteli internet servisini sağlayacağını düşünebiliyoruz ki! Yaşlı ya da bu işlerden anlamayan ya da ne olup bittiğini bilmeyen sıradan birine afedersiniz çakarlar 2. el çıkma modemi hangi arızaları var bilinmez, üstüne bir de "KİRA" parasını çatır çatır alırlar!

Bu akşam itibariyle Turksat Kablonet'in ve Netmaster'ı ikisinin de ne denli dolandırıcı olduklarına bizzat şahit oldum. Bir kez daha onların adına utandım!

• 3 Ocak 2019'da Kablonet'ten kira ücretini ödemek üzere yeni olan model seri Infinity 401 talebinde bulundum.
    Bu akşam 23 Ocak 2019 dediler ki gelip akşam kurulum yapacağız. Eyvallah dedim sonunda 21 gün sonunda koskoca sözde "internet sağlayıcısı" firma dedim sonunda modem kurabilecek. Eti olmayan kasap neden dükkanı açık tutar bilemiyorum ama bunların ki o hesap!

Hayır biliyorsunuz tüm piyasayı "tekele" çevirdikleri için parayı basıp adam gibi 0 kaliteli bir kablo modem mağazadan satın alamıyoruz da. 2019'da böyle bir rezilliği anca bu dolandırıcı internet sağlayıcısında bulabilirsiniz. Çünkü biliyorsunuz modem aylık kirası da 6tl sürekli ödüyorsunuz. Neyse devam edelim akşam geldi eleman... Bu arada tabi akşam gelecek diye işten erken izin alıp çıkmış olmamın vs. gibi durumları bir kenara not alalım.

Kapı çaldı, hoşgeldin, elinde ne var beğenirsiniz Netmaster ZN model, 3-54yıl öncemi ne dağıttıkları modem bir de ne göreyim aynı zamanda 2. el yani başkasında çıkma, çöp, eski püskü kim bilir kimin çöplüğünden getirmiş gelip kuracakmış. Yani gelin görün ki 6tl kira parası alacakları modem 1- eski; 2- başkasından çıkma 2. el dökülüyor.

Bu şirketin Türksat Kablonet ile Netmaster ortaklığının karşılıklı dolandırmak üzerine kurulu olduğunu bir kez daha anladım. İnternet sağlayıcısı olduğunu iddia eden bir şirket daha modem temin edemezken hangi kaliteli internet servisini sağlayacağını düşünebiliyoruz ki! Yaşlı ya da bu işlerden anlamayan ya da ne olup bittiğini bilmeyen sıradan birine afedersiniz çakarlar 2. el çıkma modemi hangi arızaları var bilinmez, üstüne bir de "KİRA" parasını çatır çatır alırlar!

Bu akşam itibariyle Turksat Kablonet'in ve Netmaster'ı ikisinin de ne denli dolandırıcı olduklarına bizzat şahit oldum. Bir kez daha onların adına utandım!

• Arkadaşlar bende az önce aradım modem yokmuş ellerinde. dışarıdan temin edebilirsiniz dediler. 100mbit internet almayı düşünüyorum.
    sitelerinden baktığımda bu modemler var. ac özellikli olması önceliğimdir.
    bu modemlerin hangisi ac özellikli gigabit switchli ve 100mbit interneti destekler.
    Birde infinty 401 modemin 2 modeli mi var. 2 portlu ve 4 portlu olarak?

Netmaster Infinity 401
    Netmaster CBW-383ZN
    Netmaster CBW-383Z4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 24 Ocak 2019; 11:3:21 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.