Şimdi Ara

Kablonet Apartman Boşluğundan Bağlamak Yasak Diyerek Kablo Çekmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba istanbulda oturuyorum 2 gün önce internetten başvuru yaptım bugün akşam biri geldi.

Binayı inceleyeceğim diyerek baktı sonra bana kabloyu çekemeyeceğini telefon kablolarının yanında olduğu için zarar verebileceğini bu yüzden yapmayacağını söyledi.

Bende bundan önce 2 ISS kullandım birisi Türk Telekom diğeri de Millenicom ikisindede apartman boşluğundan kablo sarkıtarak yaptık fakat bunuda kabul etmedi yönetmeliğe göre asansör boşluğundan yapılması yasakmış fakat sorun şu ki bizim apartman boşluğunda asansör falan yok bildiğiniz apartman boşluğu.

Bunuda kabul etmeyerek bana ücretli olarak dışarıdan elektrikçi çağırıp farklı bir kablo ile bağlatmamı söylediler.

Bende siz varken sizin hizmetinizi alıcakken neden başka bir kabloyu bağlatayım siz bağlayın bağlatma ücretinide size vereyim dedim bunuda kabul etmediler.
    Başına böyle birşey gelen var mı? İzleyebileceğim bir yol hakkında fikir verebilir misiniz?

• Yeni inşaat yönetmeliğine göre asansört ve apartman boşluklarından kablo geçirilmesi yasak.

Yasa böyle diyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtgfb

Yeni inşaat yönetmeliğine göre asansört ve apartman boşluklarından kablo geçirilmesi yasak.

Yasa böyle diyor..
    Ben yönetmelikte apartman boşluğu göremedim asansör boşluğu olmasının yasak olmasının sebebi de olası tehlikelerden dolayı alındığını biliyorum ilgili yönetmeliği rica etsem bana da atabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrtgfb M kullanıcısına yanıt
    Bina havalandırma boşluğundan bütün kablolar gidiyor yasak olan ne anlamadım.
  • Çatıda konumlandırmışlar bizim kutuyu. Ben de abone olduğum zaman direk kablo çektirmiştim kutudan eve. Tuvalet havalandırma boşluğundan çekmişti eleman.
  • Güncel fikri olan var mı acaba?

• Asansör Yönetmeliğine göre boşluktan kablo çekmek yasaktır ancak şaft, banyo gibi boşluklardan kablo çekmek serbest. Farklı bir durum yok ise ekip tembellik yapmış.

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    Her bina da şaft boşluğu var diye biliyorum en kötü doğalgaz borusundan götürebilirlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Her bina da şaft boşluğu var diye biliyorum en kötü doğalgaz borusundan götürebilirlerdi.
    Her binada yok. Eski binalarda belki yeni binalarda neredeyse yok. Doğalgaz borusu 1 belki 2 kabloya müsait. Hatta 1 tane bile geçemediği oluyor. Kat arası kırılacaksa da izin işi oluyor ki binalar müsaade etmeyebiliyor

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    Bizim 2 yeni binada şaft ve havalandırma hattı var .

Doğalgaz borusundan fiber geçer ama rg6 geçmez malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryuk100

Güncel fikri olan var mı acaba?
    Hocam nasıl fikir bekliyorsun bizden? Binanın, evinin durumunu bilmiyoruz. Bina boşluğun ne durumda bilmiyoruz, tuvalette banyoda havalandırma boşluğun var mı bilmiyoruz?

Eleman geldi çekmedi, yardım edin diyorsun. Biraz bilgi paylaşsan keşke sen de yardımcı olsan bize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Hocam nasıl fikir bekliyorsun bizden? Binanın, evinin durumunu bilmiyoruz. Bina boşluğun ne durumda bilmiyoruz, tuvalette banyoda havalandırma boşluğun var mı bilmiyoruz?

Eleman geldi çekmedi, yardım edin diyorsun. Biraz bilgi paylaşsan keşke sen de yardımcı olsan bize.

Alıntıları Göster
    Her gün kablo bağlatmadığımdan acemiliğime gelmiştir hocam kusura bakmayın, sizleri bilgilendiremedim.
    Hem bina hakkında hem de son durum hakkında bilgi vereyim.

Binanın hem tuvaletinde hemde odada aydınlığa yani apartman boşluğuna bakan büyük bir aydınlık var.
    2 Büyük Asansör girecek kadar büyük bir alan. Eski binalardan olduğundan öyle yapılmış İstanbul/Şişli taraflarında oturanlar varsa buradaki binaların çoğu böyle aşağı yukarı bilirler. Forumdan biri burada çalışıyormuş özelden bana ulaşarak bu konu hakkında yol göstererek tanımadığı halde açıkca her işte yardım oldu.

Özelden ona binanın fotoğraflarını attım ve sağolsun oraya ekipleri yönlendireceğim dedikten sonra telefonla arandım ve yeni bir abonelik kayıdı oluşturdular. Akşam saati olduğu için binada ses olacağından dolayı pazartesi öğleden sonra ekipler gelip kurulum yapacaklarını söylediler. Mesaj atanların hepsi bana yardımcı olmak için mesaj attığını biliyorum hepinize teşekkür ediyorum, ayrıca yardım eden hocama bu konuda yardımcı olduğu için özellikle teşekkür ederim. Pazartesi ekipler geldikten sonra sizleri son durumla ilgili tekrar bilgilendirmeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryuk100 -- 29 Aralık 2019; 23:57:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryuk100

Her gün kablo bağlatmadığımdan acemiliğime gelmiştir hocam kusura bakmayın, sizleri bilgilendiremedim.
    Hem bina hakkında hem de son durum hakkında bilgi vereyim.

Binanın hem tuvaletinde hemde odada aydınlığa yani apartman boşluğuna bakan büyük bir aydınlık var.
    2 Büyük Asansör girecek kadar büyük bir alan. Eski binalardan olduğundan öyle yapılmış İstanbul/Şişli taraflarında oturanlar varsa buradaki binaların çoğu böyle aşağı yukarı bilirler. Forumdan biri burada çalışıyormuş özelden bana ulaşarak bu konu hakkında yol göstererek tanımadığı halde açıkca her işte yardım oldu.

Özelden ona binanın fotoğraflarını attım ve sağolsun oraya ekipleri yönlendireceğim dedikten sonra telefonla arandım ve yeni bir abonelik kayıdı oluşturdular. Akşam saati olduğu için binada ses olacağından dolayı pazartesi öğleden sonra ekipler gelip kurulum yapacaklarını söylediler. Mesaj atanların hepsi bana yardımcı olmak için mesaj attığını biliyorum hepinize teşekkür ediyorum, ayrıca yardım eden hocama bu konuda yardımcı olduğu için özellikle teşekkür ederim. Pazartesi ekipler geldikten sonra sizleri son durumla ilgili tekrar bilgilendirmeye çalışacağım.

Alıntıları Göster
    Sevindirici haber..

• arkadaşlar, asansör boşluğundan kablo çekmek yasak, türksat izin vermiyor buna. türksat bunu tespit ederse, yayınınızı da keser, taşeron firmaya da ceza keser.
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    4 MBps internet 20 kişi kullanıyor bir şey demiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

arkadaşlar, asansör boşluğundan kablo çekmek yasak, türksat izin vermiyor buna. türksat bunu tespit ederse, yayınınızı da keser, taşeron firmaya da ceza keser.
    Yasak Türksat'ın değil makine mühendisleri odası veya belediyelerin. Asansör kabini kullanım kuralları var. Dilerlerse kablo geçen kabin gördüklerinde asansörü durdurabiliyorlar.

Bu nedenle de Türksat hiç bir koşulda kablo çekimi yapmıyor. Mevcut kanalet düzeni vs varsa belki

• Herkese merhaba bu sorunun aynısını yaşıyorum.
    Kurulum için gelen arkadaş bana takamayacağını belirtiyor çünkü apartmanın elektrik sistemine bir zarar gelirse ben sorumluluk almam diyip sizin bu konuda sorumluluk almanız lazım diyor yani bir zarar gelecek olur ise benim karşılamam gerekiyormuş masrafları(yaklaşık 1000Tl) Bana da bir yardım eder misiniz lütfen

• V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Genelde kablolar tuvalet,banyo şaftından geliyor. Çoğu binada öyle, böşverin KabloNet elemanını. Deneyimli bi elektrikçi çağırın. Gelirken kaliteli kablo getirsin. Kablo parasına kıyın. İlerde rahat edersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim evdeki kablonunn sanırım 1.5-2metresi boşluktan geçiyor. Bugüne kadar bir proglem yaşamadım. Denk geldiğim çoğu evde de o boşluktan geçirmeden eve kablo çekilmesi çok zor.

Problem olsa ne olur mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Genelde kablolar tuvalet,banyo şaftından geliyor. Çoğu binada öyle, böşverin KabloNet elemanını. Deneyimli bi elektrikçi çağırın. Gelirken kaliteli kablo getirsin. Kablo parasına kıyın. İlerde rahat edersiniz.
    Valla uzun zaman oldu yaptıralı :) Çok büyük bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.