Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (407. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 405406407408409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Sumak

sanırım telekom ile birlikte bir yukseltme olacak. Tabi bunu vdsl ile bir yukseltme olacagını varsayarak soyluyorum.

Bakalım yükseltme yapacaklarmı, bence bu yaz tartışma konusu olur
  • bir gunde 100 den fazla mesaj gelmiş zaten =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: dreampowder

merhaba, ankara küçükesatta oturmaktayım. kablo internet ilk çıktığında abone idim 3-4 sene kullandıktan sonra fiyat farkı nedeniyle zorunlu olarak adsl'ye geçiş yaptım. o zamanlar kablo internet özellikle online oyunlarda çok güzel ping ler veriyordu. acaba şu anda durum nasıldır, ankara küçükesat/çankaya tarafında kablo internet kullanmakta olan arkadaşlar varsa bana görüşlerini iletebilirmi acaba?

Aynen bende kocatepe de oturuyorum ve kablo nete geçmeyi düşünüyorum. Adsl bağlantımla ilgili sözleşmem 5 ay sonra doluyor bu sürenin sonunda kablo net kullanmayı düşünüyorum. Bir çok kişi forumda kesilmeler şikayet ediyor bizim bulunduğumuz bölgede de geçerlimi acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeSCeNT

quote:

Orjinalden alıntı: dreampowder

merhaba, ankara küçükesatta oturmaktayım. kablo internet ilk çıktığında abone idim 3-4 sene kullandıktan sonra fiyat farkı nedeniyle zorunlu olarak adsl'ye geçiş yaptım. o zamanlar kablo internet özellikle online oyunlarda çok güzel ping ler veriyordu. acaba şu anda durum nasıldır, ankara küçükesat/çankaya tarafında kablo internet kullanmakta olan arkadaşlar varsa bana görüşlerini iletebilirmi acaba?

Aynen bende kocatepe de oturuyorum ve kablo nete geçmeyi düşünüyorum. Adsl bağlantımla ilgili sözleşmem 5 ay sonra doluyor bu sürenin sonunda kablo net kullanmayı düşünüyorum. Bir çok kişi forumda kesilmeler şikayet ediyor bizim bulunduğumuz bölgede de geçerlimi acaba ?

Ben Büyükkolej e yakın oturuyorum ve 1.5 yıldır kablo internet abonesiyim genel bir arıza olmadığı sürece kesilme çok fazla olmuyor. Özellikle son 2 aydır sıkıntı yok

• Arkadaslar merhaba benim bir sorum olacak.

Şimdi yan apartmanımızda kablo tv var bizim apartmanda yok ve ben kablo tv ve kablonet bağlatmak istiyorum arayıp konuşsam bizim apartmana kadar çekerler mi acaba hattı ? Acaba apartmandan belli sayıda insanın müracaat etmesi mi gerekiyor ve ücreti çok yüksek olur mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snakeTR

Arkadaslar merhaba benim bir sorum olacak.

Şimdi yan apartmanımızda kablo tv var bizim apartmanda yok ve ben kablo tv ve kablonet bağlatmak istiyorum arayıp konuşsam bizim apartmana kadar çekerler mi acaba hattı ? Acaba apartmandan belli sayıda insanın müracaat etmesi mi gerekiyor ve ücreti çok yüksek olur mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2001 senesinde aynı şekildeydim.. internet için kablolu tv'de bağlatmam gerekiyordu... geldiler aşağıya kutuyu taktılar bağlantımı yaptılar...

herhangi bir ücret almamışlardı... şimdide ücret alacaklarını sanmıyorum.
  • Süper o zaman arayıp konuşayım kurtulalım artık şu ttnet'ten. Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ckm

Merhaba birşey sormak istiyorum usb bağlantıda ip değiştirebilen var mı acaba?

sayfaları geriye doğru tara, ip değiştiren programcıkları vermiştim, sayfayı hatırlamıyorum
  • ip değiştiren programlar var denedim onları fakat onlar ethernette başarılı fakat usbde başarılı değiller.
  • usb den bağlı modemde ip değiştiren program gorduğumu hatırlamıyorum. Sanırım hepsi ethernet içim
  • xp'de ipconfig/release, ip'yi 10.0.0.1 şeklinde değiştirip tekrar otomatik ip aldığımızda ip değişiyordu fakat aynısını vistada yapamıyorum, bunun yolunu bilen arkadaş varsa anlatabilir mi, modemin fişini çekmeden ???
  • YALOVA da Kablo İnternet kullanan arkadaş var mı aranızda ? diye soracağım ama eminim hiç cevap gelmeyecektir...

Varsa beri gelsin,ve yazıversin bir zahmet.ADSL i alan almış,kaç kişi kablo internet e geçecek ki küçücük ilimizde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ckm

ip değiştiren programlar var denedim onları fakat onlar ethernette başarılı fakat usbde başarılı değiller.

arkadaşım ben usb'den bağlı modemle kullanıyorum, gayet rahat ip'yi değiştiriyor sorun yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: celler

xp'de ipconfig/release, ip'yi 10.0.0.1 şeklinde değiştirip tekrar otomatik ip aldığımızda ip değişiyordu fakat aynısını vistada yapamıyorum, bunun yolunu bilen arkadaş varsa anlatabilir mi, modemin fişini çekmeden ???

cmd komutunu yönetici modda çalıştırırsanız olabilir.
  • bende bgn netmaster cxc150 modem aldım ve kablonet'e başvurumu yaptım...adsl'den sonra umarım rahat bir nefes aldırır bana...hitron modemle netmaster arasında gittim geldim netmaster aldım artık...izmir ksk'Dayım en geç pztesiye bağlarlarmış...hayırlısı olsun bana :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: woswos72

bende bgn netmaster cxc150 modem aldım ve kablonet'e başvurumu yaptım...adsl'den sonra umarım rahat bir nefes aldırır bana...hitron modemle netmaster arasında gittim geldim netmaster aldım artık...izmir ksk'Dayım en geç pztesiye bağlarlarmış...hayırlısı olsun bana :)

netmaster cxc-150 bir yılı aşkın kullanıyorum daha sorun görmedim ... bırak sorunu cihaz ısınmıyor bile....
    şuanda en iyi seçim netmaster
  • Canım çekti ^^

• quote:

Orjinalden alıntı: serhatkan

Selam arkadaşlar ben İstanbul-Göztepe-Çiftehavuzlarda oturmaktayım 4 senedir adsl kullanıyorum şuan 2mbit adsl kullanıyorum download yaparken bi sıkıntım yok torrentle indirdiğim zmn 200kb kadar cıkıyor hızım, Sorunum internetten online oyun world of warcraft oynuyorum 3 senedir ve nerden baksanız 7 aydır cok yüksek pingler alıyorum gittim bu ay paralı your freedom bile aldım oda bazen işe yarıyor.
    Şimdi 17 senedir kablolu tv kullanıyoruz tv de problem yaşamıyoruz. Bu bölgede kablolunet kullanan varmı ve memlunmu ping değerleri nasıl onu öğrenmek istiyorum eğer iyise adsl den kablo net e gecmek istiyorum.
    Kablonet e gecersem modem olarak NETMASTER CXC-150 1 PORT KABLO MODEM düşünüyorum baya kişi kullanıyor ve memlun gibi okudaklarımdan
    Artı bişey daha sormak istiyorum mainboardta 2 tane ethernet çıkışı var bunların 1 ne adsl bağlı diğerinede kablo net bağlasam aynı anda internet kullanabilirmiyim?
    Yardımlarınızı bekliyorum saygılar

valla ben adsl kullansam kabloya geçmem ...
    Göztepe civarındayım, sanki son haftalarda TVde karlı bağlantılar da bir acayip...!

• arkadaşlar ben evime 1024 sınırsız kablonet almak istiyorum. evimde 2 pc var. 2 side masaüstü pc. ve bir tanede x360 oyun konsolu. ben bunların üçünüde internete bağlamak istiyorum. birbirlerinden bağımsız olarak. bunu nasıl yapıcam? hangi parçaları almalıyım. ilerde belki birde notebook bağlayabilirim. bu yüzden wireless bir hub almam lazım galiba. marka ve model söyleyebilirseniz sevinirim. ayrıca baştan söyliyim ben bu işlerden de hiç anlamam herhalde neti bağlamak için gelen servis bu bağlantı işlerini halleder herhalde. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tnakresss

arkadaşlar ben evime 1024 sınırsız kablonet almak istiyorum. evimde 2 pc var. 2 side masaüstü pc. ve bir tanede x360 oyun konsolu. ben bunların üçünüde internete bağlamak istiyorum. birbirlerinden bağımsız olarak. bunu nasıl yapıcam? hangi parçaları almalıyım. ilerde belki birde notebook bağlayabilirim. bu yüzden wireless bir hub almam lazım galiba. marka ve model söyleyebilirseniz sevinirim. ayrıca baştan söyliyim ben bu işlerden de hiç anlamam herhalde neti bağlamak için gelen servis bu bağlantı işlerini halleder herhalde. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_12277219/mpage_1/key_//tm.htm

• 
Sayfa: önceki 405406407408409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.