Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cbw500 daha uygun olur sonucta cx150 ile bir ethernet bir usb iki pc internete aynı anda erişecek. cbw500 de ise 3 makineyi sorunsuz kullanırsın zaten 2 si dizüstü diyorsun kablosuz erişimde var. öbür türlü modemin yanında birde router alman gerekecek.
  • Birden fazla bilgisayar baglanacaksa mutlaka devreye bir router sokmani tavsiye ederim cok daha pratik.
  • bende de enteresan bir routing problemi var sanırım.www.t.o.r.r.e.n.tleech.org sitesine ulaşamıyorum, fakat adsl üzerinden an itibariyle açılmakta. Kablonet' te bir filtre olayına mı girdiler ne ettiler acaba?!

Veya bölgesel bir arıza mı sizde açılıyor mu bu site arkadaşlar?!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Leopar

bende de enteresan bir routing problemi var sanırım.www.t.o.r.r.e.n.tleech.org sitesine ulaşamıyorum, fakat adsl üzerinden an itibariyle açılmakta. Kablonet' te bir filtre olayına mı girdiler ne ettiler acaba?!

Veya bölgesel bir arıza mı sizde açılıyor mu bu site arkadaşlar?!

açılıyor, Dns yi değiştirmeyi dene
  • farkettim ki salak saçma bir durum yaşıyorum anlam veremiyorum.
    3 tane internet bağlantısı olan makine var.
    1- Pc
    2- Laptop
    3- iPhone

bilgisayar ve laptop girmiyor siteye, iphone çatır çatır giriyor, 3'ünde de ip ayarları otomatikte... opendns falanda denedim bana mısın demiyor. tracert sırasında belli bir basamak sonra sürekli ulaşılamayan bir yerlere bağlanıyor...
  • aktif olarak tl kullanıyorum Sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sumak -- 29 Mayıs 2008; 2:53:00 >
  • CBW500'ün firewall' u girmemi engelliyormuş?! enteresandır... 1 haftadır giremiyorum siteye neden diyip duruyordum iphone girince araştırmaya başladım, firewall' u kapatınca modemden düzeldi..
  • quote:

farkettim ki salak saçma bir durum yaşıyorum anlam veremiyorum.
    1- Pc
    2- Laptop
    3- iPhone

bilgisayar ve laptop girmiyor siteye, iphone çatır çatır giriyor, 3'ünde de ip ayarları otomatikte... opendns falanda denedim bana mısın demiyor. tracert sırasında belli bir basamak sonra sürekli ulaşılamayan bir yerlere bağlanıyor...

kardeş girmez deneme boşuna 2 adet ip veriliyor.iphone almıştır sabitlerden birini diğeri ise şuan boştadır pc ve laptop bir türlü alamıyordur yenisini.desteği arayıp reset attır modemine sen kendin yapamıyorsun.aynı durumu ben yaşıyorum.pc-pc-xbox360 kullanıyorum.1 adet hub var 8 li.modem den gelen baglantı hub a gidiyor hub tan da 2 pc ye.benim kullandığım kendi özel pc ime ethernet kartı aldım 8ytl.ordan da ağ bağlantısı yaratıp xbox360 a net dağıtıyorum sorun ancak böle cözüldü.aksi halde xbox360 bağlamaya calistigimda hub a benim pc ve xbox360 2side devre dışı kalıyor sadece dğr pc giriyordu.çok sıkıcı bi durum umarım halledersin söledim nasıl olucağını

• Arkadaşlar ben kotalı kullanmıyorum ama kotama bakmak istiyorum nerden ögrenebilirim?kablonette!!
  • http://online.turksat.com.tr/ buradan online şifren ve müşteri numaran ile girip bakabilirsin. şifren yoksa çağrı merkezini ara
  • quote:

Orjinalden alıntı: kevinsert

quote:

farkettim ki salak saçma bir durum yaşıyorum anlam veremiyorum.
    1- Pc
    2- Laptop
    3- iPhone

kardeş girmez deneme boşuna 2 adet ip veriliyor.iphone almıştır sabitlerden birini diğeri ise şuan boştadır pc ve laptop bir türlü alamıyordur yenisini.desteği arayıp reset attır modemine sen kendin yapamıyorsun.aynı durumu ben yaşıyorum.pc-pc-xbox360 kullanıyorum.1 adet hub var 8 li.modem den gelen baglantı hub a gidiyor hub tan da 2 pc ye.benim kullandığım kendi özel pc ime ethernet kartı aldım 8ytl.ordan da ağ bağlantısı yaratıp xbox360 a net dağıtıyorum sorun ancak böle cözüldü.aksi halde xbox360 bağlamaya calistigimda hub a benim pc ve xbox360 2side devre dışı kalıyor sadece dğr pc giriyordu.çok sıkıcı bi durum umarım halledersin söledim nasıl olucağını

yok ben modemin router özelliğini kapatmadığım için gerçek ip ile internette dolaşmıyorum, modemim bir tane ip alıyor nomal adsl modemlerdeki gibi onu kendisine bağlanan makinelere dağıtıyor... problemim seninkinden farklıydı, ama çözdüm zaten senin bir üstündeki mesajda yazdım..

modem' in firewall' unu kapattım...

• arkadaşlar adsl i bırakıp kablonete geçmek isteyenler için yazıyorum
    hiç vakit kaybetmeyin..
    yaklaşık 5 gündür 512k sınırsız kablo kullanıyorum,maşallah şu ana kadar hiçbir problemim yok.. 1024 adsl kullanıyordum gittigidiyordan 2.el netmaster cme075 modem aldım,5 günde problemsiz bağladılar.şu anda bağlantı ücreti de almıyorlar. bağlantı hızı konusunda kararsız kalmıştım ama şunu rahatça söyleyebilirimki 1024 adsl den çok daha performanslı bir bağlantım oldu.. kararsız kaldıysanız şiddetle tavsiye ediyorum..superonline ile her ay limit aşımı vs yüzünden kavga etmektende kurtuldum..kablonet+kablo tv=30 mil. varmı ötesi..
    saygılar...
    bu arada izmir karşıyakada oturuyorum
  • Arkadaşlar ADSL kullanıyorum şu an ve her ay kotayı geçmekten sıkıldım. İnterneti sadece download için kullanıyorum, oyun falan oynamıyorum net üzerinden.
    Bu kablonet in bazı bölgelerde sorun çıkardığını duydum. ANKARA-BATIKENT te oturuyorum. Bu bölgede sorun yaşayan var mı? Evde kablo tv var bu arada.
    Diğer bir seçenekte tellcom-quicknet in gelmesini beklemek. Batıkente geldi ama bizim siteye kadar gelirmi bilemiyorum.
  • arkadaşlar selamlar. Acil olarak Netmaster'ın USB DRIVER 1.9'unu alabilirmiyim? diger bilgisayarım eternetten tanımıyor usb'den takmam lazım ama disket bozulmuş.

teşekkürler
  • Anlık Modem Sinyal Seviyeleri

Cable5/1/3-upstream3
    Signal/Noise Ratio 36,1 dB
    Upstream Power 34,5 dBmV

Cable5/1/3-downstream
    Signal/Noise Ratio 37,5 dB
    Downstream Power 8,1 dBmV

Downstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık: 30 dB ~ 40 dB
    Upstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık : 20 dB ~ 40 dB
    Downstream Power Olması Gereken Aralık: -15 dBmV ile 15 dBmV
    Upstream Power Olması Gereken Aralık: 30 dBmV ile 55 dBmV

Beyler bu değer nasıl 512 sınırsız kullanıcısıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pred4toR

arkadaşlar selamlar. Acil olarak Netmaster'ın USB DRIVER 1.9'unu alabilirmiyim? diger bilgisayarım eternetten tanımıyor usb'den takmam lazım ama disket bozulmuş.

teşekkürler

ben motorola kullanıyorum ama bu sayfa işini goreiblir sanırım

http://www.castlenet.com.tw/tech/download.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pred4toR

arkadaşlar selamlar. Acil olarak Netmaster'ın USB DRIVER 1.9'unu alabilirmiyim? diger bilgisayarım eternetten tanımıyor usb'den takmam lazım ama disket bozulmuş.

teşekkürler

Aşağıda ki linke bak. Netmaster ın ithalatçısı,belki işine yarar..

http://adsl.teknotel.net/tr/
  • bunlar işine yarar sanırım.

CME-75
    http://r a p i d share.com/files/119130184/netmaster_CME-075.rar.html

CX150
    http://r a p i d share.com/files/119130202/N_CXC150.rar.html
  • 2 yıl taahütle 1 liralık kablotv den eski aboneler yararlanamıyor mu
    şu an zaten 2 yıl taahütle docsis 2ye geçildi diye bedava modem vermişlerdi, 36 yerine 30 ödemek için türksatı arasam mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: g_boz

Anlık Modem Sinyal Seviyeleri

Cable5/1/3-upstream3
    Signal/Noise Ratio 36,1 dB
    Upstream Power 34,5 dBmV

Cable5/1/3-downstream
    Signal/Noise Ratio 37,5 dB
    Downstream Power 8,1 dBmV

Downstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık: 30 dB ~ 40 dB
    Upstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık : 20 dB ~ 40 dB
    Downstream Power Olması Gereken Aralık: -15 dBmV ile 15 dBmV
    Upstream Power Olması Gereken Aralık: 30 dBmV ile 55 dBmV

Beyler bu değer nasıl 512 sınırsız kullanıcısıyım

Arkadaşlar, yeni obeneyim bu değerler nasıl?
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.