Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2826. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28242825282628272828
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mesajı yazdıktan 7 dakika sonra net geldi tekrar gitmezse bu günü atlatıcaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiki -- 20 Mart 2021; 21:19:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kablo hasarı var parça parça ekleniyo 2 saate kadar hepsi gelmiş olur.

• Fatihte 5dk da bir gidip geliyor bugün patates belli yarın düzelir inşallah.

• Arkadaşlar,kablonete başvurdum 2 gün oluyor.Bir modem stok sorunudur gidiyor.1 ay bekleyip başvurusu iptal olanlar varmış.Bursa da yaşıyorum bu arada bununla ilgili bilgi verebilecek veya yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı forumda ?

• ibcg1995 kullanıcısına yanıt

Bende kiracıdan kalma Sıfır Modem var Ancak bağlamıyorlar tahminin.Modemi verene de ulaşamıyorum,o şekilde elimde duruyor.

• Analog Kablo TV hizmeti 35 liradan 40.10 TL'ye çıkmış. Vergi zammı dışında kendileri de zam yapmışlar. Farkeden oldu mu?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Sadece teledünya alınsa analog istemeseler de vermek zorunda kalmıyorlar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unununium

Sadece teledünya alınsa analog istemeseler de vermek zorunda kalmıyorlar mı

Analog mu? Normal dijital Kablo TV alana yanında beleş veriyorlar sanırım. Ama benim gibi eski mevcut Analog Kablo TV abonelerine ayda 40 TL geçiriyorlar :)

Ama ben ömrü hayatımda Türksat kadar gerizekalı bir Online İşlem sistemi tasarlayan bir firma görmedim (bir ara Türk Telekom'u buna örnek gösterebilirim).

Şöyle ki; bu adamlar annemin adına kayıtlı olan Kablo TV aboneliğinin faturasını 1 yıla yakındır hiçbir onaymızı almadan kendilerinin resen ve mabattan uydurma olarak belirlediği (xxxx@uydunet.net diye) bir mail adresine gönderdiklerini bildiren bir SMS atıyorlar telefona her ay. Başlarda önemsemedik, ta ki zammı geçirene kadar. Önceden basılı (mektup) olarak geliyordu. Neyse, bunu düzeltmek için Online İşlemlere girmek istediğimde Abone No, TC Kimlik vs. hepsini bilmeme (e-devlet sağolsun) ve doğru girmeme rağmen mail adresi tanımsız/yanlış olduğu için şifre oluşturma ve hesap açma imkanı da vermiyor ve diyor ki;

Sisteme ilk defa giriş yapacak abonelerimizin, çağrı merkezini arayarak e-posta bilgilerini güncellemesi gerekmektedir.

Ben böyle bir mantık hatası ve mallık görmedim. Online İşlemler hesabı oluşturmak ve girmek için, halihazırda Türksat'ta TC Kimlik ve SMS için cep telefonu bilgileri eksiksiz şekilde kayıtlı olduğu halde, karşımdaki mail adresi dinleyip not almaktan aciz MH'ye sözlü olarak mail adresi tanımlatmak için neden uğraş vermek durumundayım? Mail adresini MH'ye telaffuz ederek tam ve hatasız şekilde yazdırmak zira bir mucize (kodlama dahil).

Neyse, Türksat müşteri hizmetleri ve hizmet anlayışı cidden berbat.

E-Devlet üzerinden abonelik feshi düşünüyoruz, aylık 40 lira çok fazla üç beş dandik ulusal kanal için ve tek TV'de kullandığımız için.

E-Devlet abonelik feshi (iptal) yapan oldu mu acaba?

Not: Mesajda ayrıca etiketlediğim @serdar_ayberk ve @EnemyTerritory kardeşlerimi de özledim, geçmişte bana çok yardımları dokundu, onlara da selamlar, sevgiler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Mart 2021; 14:26:4 >

• unununium U kullanıcısına yanıt

Analog yayın alan müşterilerini Teledünya ya geçirtmek sonrada analog yayını kaldırmak olabilir. (Analog Kablo TV hizmeti 40.10 TL, Kablo TV Temel Paket 30,10 TL)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkara3457

Analog yayın alan müşterilerini Teledünya ya geçirtmek sonrada analog yayını kaldırmak olabilir. (Analog Kablo TV hizmeti 40.10 TL, Kablo TV Temel Paket 30,10 TL)

Aynen, yalnız adamlar utanmadan burada Analog'u 20,99 göstermişler bir de:
    https://www.turksatkablo.com.tr/Ne-Kadar-Oderim

Burada da 40,05 TL :)
    https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Tarifeler

Burada ise 39,99 TL :)
    https://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/tarife-ozet2021.pdf

Not: Üsteki linkleri göründüğü şekilde tarayıcıya kopyala-yapıştır şekilnde girin, DH ne yazık ki linklere ref ilavesi yapıyor ve link kırık zennediliyor ama değil.

Ne saçma siteleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Mart 2021; 13:57:18 >

hocam ben adguard for windows kullanıyorum bu refli linkleri otomatik siliyor dediğinizi fark etmedim bile. Para vererek aldığım nadir programlardan birisi

Benden de selamlar,sevgiler :)

Şubat ayında 40 TL oldu. Bir önceki ayın kullanımı ödendiği için Şubat'taki artış Mart faturasında ödeniyor. Fesih konusunda da online işlem şifrenizi de alın,bir sıkıntı olursa duruma itiraz edersiniz. İptal sonrası müşteri hizmetleri arayıp iptal gerçekleşip gerekleşmediğini sorun,durumu kesinleştirin.Aktivasyon bedeli olmasa analog kullanmaya devam etseniz de dijitale geçmeniz mantıklı. 30 TL ödemek daha iyi. İptal etmeyecekseniz de televizyon taahhütü verin,aktivasyon bedeli ödemeyip dijitale geçin. Hem daha az ödersiniz,hem de daha çok içeriğe ulaşmış olursunuz. Analog da Nat Geo dışında ücretli kanal bulunmuyor. KabloNet varsa analog ya da dijital abone zorunluluğu var. O abonelerin dijitale geçmesi daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Benden de selamlar,sevgiler :)

Şubat ayında 40 TL oldu. Bir önceki ayın kullanımı ödendiği için Şubat'taki artış Mart faturasında ödeniyor. Fesih konusunda da online işlem şifrenizi de alın,bir sıkıntı olursa duruma itiraz edersiniz. İptal sonrası müşteri hizmetleri arayıp iptal gerçekleşip gerekleşmediğini sorun,durumu kesinleştirin.Aktivasyon bedeli olmasa analog kullanmaya devam etseniz de dijitale geçmeniz mantıklı. 30 TL ödemek daha iyi. İptal etmeyecekseniz de televizyon taahhütü verin,aktivasyon bedeli ödemeyip dijitale geçin. Hem daha az ödersiniz,hem de daha çok içeriğe ulaşmış olursunuz. Analog da Nat Geo dışında ücretli kanal bulunmuyor. KabloNet varsa analog ya da dijital abone zorunluluğu var. O abonelerin dijitale geçmesi daha mantıklı.

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim hocam :)

Atla deve zorluğu haline gelmiş Türksat Online İşlemler hesabı/şifresi ve mail adresi oluşturma işlemini yapabilirsek dediklerinizin hepsini tekrar dikkate alacağım. Önceki mesajda dediğim gibi, abonelik annemin adına kayıtlı ve müşteri hizmetlerini arayıp mail söylemesi veya kodlaması gerekiyor ki, ayrıca bunu telaffuz ederken özellikle karşı taraftaki Müşteri Temsilcisi'nin bunu hatasız sisteme girmesi lazım ve bu oldukça sağlıksız bir uygulama. ilk kez Online İşlemler hesabı oluşturacak aboneler için böyleymiş bu saçma sistem. Dediğim gibi, halbuki kendilerinde cep tel kaydımız var, SMS geliyor, TC Kimlik ile abonelik kaydı da var, E-Devlet'de çıkıyor, o halde Online İşlemler hesabı oluşturmak için MH'yi arayıp sözlü olarak mail tanımlatma saçmalığı niye var? Ben bunu görünce buz gibi soğudum, dumur oldum.

Bir de "televizyon taahütü" demişsiniz, onunla kasteddiğiniz nedir? Bizim şu an tarihi eser altyapı ile kullandığımız taahütsüz (aylık ödemeli) Analog Kablo TV hizmetimiz var sadece. Bir ara KabloNet'e geçmek için niyetlenip piyasadan ikinci el Netmaster modem de almıştım, evde duruyor ama şimdilik bu düşüncemi erteledim, hatta vazgeçtim diyebilirim. Özetle, bütün bu işlemler ve tavsiyelerinizin uygulanabilmesi adına, annemin adına kayıtlı olan bu aboneliğin paket/tarife (dijital paket vs.) geçiş işlemleri için benim Online İşlemler veya Canlı Destek üzerinden kendisine yardımcı olarak bu işlemleri yapmam şart ve bunun için de Online İşlemler hesabı oluşturmaları lazım, ki bu da başta anlattığım eziyetin kaynağı. Böyle bir kısır döngü, çıkmaz sokak

Güç bela, Türksat sitesinden "Türksat abonesi değilim" seçeneği ile iletişim formu doldurup abonelik/hizmet numaramı verdim bu konuyu anlatmak ve mail adresi tanımlatması yapmak için. Umudum yok ama hallederlerse size de haber veririm :)

Önceden Online İşlemler'e e-devlet yoluyla giriş vardı, onu da kaldırmışlar.

Tekrar önceki ve güncel yardımlarınız için çok teşekkür ederim, selamlar...

• Hocam naptınız? Bende hala aynı. Sanki biri internetin ümüğünü sıkıyor, 5 şeritli yoldan tek şeritli yola düşermiş gibi durduğu yerden birden kasıyor. Sonra cihazlarda ‘internet yok’ hatası geliyor. Bir kaç dakika sonra yine geliyor. Geldiğinde de zaten sağlıklı kullanmak çok zor. Arıza kaydı açıyorum. Çözüldü diye kapatıyorlar. Ama çözerken ne gelen var, ne arayan var 😄

Mail adresi yanlış girilse de sorun olmayabilir. Siz online işlemlerden giriş sonrasında mail adresini düzeltebilirsiniz. Annenizin online işlemler Sifresi alması isteyin, müşteri hizmetleri sözlü olarak versinler. Veremiyorlarsa da SMS atsınlar annenizin kayıtlı telefonuna. Sonrasını siz halledersiniz. Girişte mail gerekmeyecektir.

Dijitale geçiş yapabilirsiniz. O zaman temel paket kullansanız bile faturanız düşecektir. Sorun aktivasyon bedelinde. 195 TL ücreti var. Bu ücreti ödememek için de taahhüt gerekiyor. Taahüt verilmese onu ödemek gerekecek. O olmasa taahhüt olmadan geçiş yapardınız. Rica ederim,selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

Üstad şimdi lokasyonunda aldığın VDSL bağlantı hızın pingin ne durumdadır bilemem

Ama bu binanıza kurulan Kablonet GPON sistemi bulunmaz bi nimet.

Bu sistemde ping Kablonetin Coax sistemine göre daha iyi olacaktır daire içinde modeme kadar fiber geldiği için

Verdikleri Huawei bir modem var o da güzel diye biliyorum kullananlardan

Vdsl aslında kötü bi sistem değil ama sinyaldir yoğunluktur iç tesisatta sıkıntılar v.s çok sorunlar yaratabiliyor

Ben ilk başta 96 Mbit alabilirken yoğunluktur şudur budur mudur 74 e düştü daha da düşer gibi görünüyor

Bu kutudan internet alırsan ve Kablonet genel anlamla bağlantıda sorun çıkarmazsa Ülkenin sayılı stabil ve hızlı İnternet kullacıları arasına girersin

Sınırsız 100 Mbit tarıfesi sadece biraz tuzlu 150-160 TL gibi bir fiyat istiyorlar

Benim binama da yeni Kablonet fiber çekti ama maalesef eski sistem Coax kablo ile daire içi modeme kadar gelecek

İlerde VDSL hızı çok batırırsa ben de Kablonete geçeceğim artık pahalı mahalı yapacak bir şey yok

Hocam site ve bina çok büyük olduğundan bu kutuları göremedim ama evin içinde internet ve tv bağlantıları için hazırlanmış bir dolap vardı içi kablo ve priz dolu. İnternet bağlarken (TTNET) Bu dolabın içinden iki tane kıl gibi kabloyu bir ufak cihaza bağladılar. ondan çıkan kabloyuda modeme bağladılar. Geldiğim yerden interneti taşırken görüştüğüm müsteri temsilciside sizin taşınacağınız yerde gerçek fiber olduğundan farklı bir cihaz vereceğiz size falan demişti. şimdi bizim orada bu gpon altyapıdan mı var demektir. Binada kablonette var. ona geçtiğimizde de aynı şekilde bunu mu kullanırız.

• mucoline kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz sistem bu şekilde Fiber kabloyla Ont cihazına

Sonra modeme ethernet kabloyla bağlanan Gpon sistemdir

Kablonet Docsis sistemi kullanır, bu sistem Telekomun ve Türkiyedeki diğer İSS lerin modemleriyle çalışmaz

Bir de Gpon sistemi vardır, bunda tek bir cihaz veriyor o da aşağıdaki modem

Yani Gpon sisteminde de diğer cihazlarla uyumlu çalışmaz farklı bir yapısı vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 22 Mart 2021; 14:5:51 >

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Yani yanlış analamdıysam şu anda ttnette kullandığımız gpon sistem. Kablonet te de gpon sistem kullanabiliriz demek mi oluyor. tabi aynı altyapıyı kullanmadıkları için kablonette eski sistem olabilir. ben en iyisi müsteri hizmetlerini arayıp sorayım :d

Sordum G-pon yokmuş . TTnetten devam mı etsem acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucoline -- 22 Mart 2021; 14:38:32 >
  • mucoline kullanıcısına yanıt

Evet Telekom Gpon sistemini kullanıyorsunuz

Kablonet sistemi binanızda Docsis mi Gpon mu bilemiyorum kutuya bakmak lazım

Her halükarda Telekom modemi Kablonette kullanamazsınız

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

sordum gpon yokmuş binada. docsisle arasında çok fark olurmu ping de falan. ttnette kalsammı yoksa.

• 
Sayfa: önceki 28242825282628272828
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.