Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
56.981
Cevap
329
Favori
2.947.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5835
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 279
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 160
  • Favoriye Eklediklerim 330
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (819 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16872 mesaj) Mobil (7269 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1653 mesaj) Uygulama (1525 mesaj) (15 mesaj)
  • @
39 oy
Öne Çıkar
Giriş
    2803 Mesaj

hocam laptop eskiyse ve wifi bağlantınız 54 mbps destekliyorsa yeni router alsanızda alacağınız hız max 53-54 mbps seviyesinde kalablir, eski wifi kartları genelde 54 max destekliyordu, gerci siz 79 aldım dediniz, bilemedim, şuanki durumda ethernet ile 95-96 mbps alabilirsiniz ama bu yönde engel olmamalı...

|
    |
    xbr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    586 Mesaj

Ben 79mbit hızı telefon ile aldım,Laptop wifi +Ethernet max 45/50mbit arası verdi. Bu hız kaybının ilk sebebi kablonet modeminin dandikliği ki onu devre dışı bırakıp yani "Köprü" moduna alıp,Sinyali kaliteli bir Router ile dağıtıcam.Laptop'ın aldığı düşük hız değerlerinin diğer sebebi ise, mevcut donanımların yetersizliği.Bu arada dediğim sistemi kurarken Laptop'ın wifi kısmını devre dışı bırakıcam.Tp Link harici Wifi adaptörünü ise Laptop'ın usb 3.0 portuna takıcam. Usb 3.0'ın bant genişliği çok fazla. Teoride 4.8gbit saniye. Yani 100mbit gibi hızları çok rahat verir. Bu konuda testler de var. Yani Laptop'ın ethernet ve mevcut wifi hızı önemli değil onlar kapalı olucak. Tamamen usb 3.0 üzerinden veri alışverişi olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbr -- 25 Şubat 2021; 2:1:31 >
    |
    |
    maaart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2803 Mesaj

Hocam tamamda senin pc de ethernet portun 100 mbps değil mi, kablonun modemin Wi-Fi dandik ethernette sorun yok ki senin mevcut halinde kablolu bağlantıda 90 üstü alman lazımdı eğer olmadıysa pc donanımın gerçekten çok eski başka yontemlede alman zor olacak diye yorumluyorum
    |
    |
  • Yarbay
    4599 Mesaj

akıllı sınırsız kullanıp saat 7 den sonra hızı düşmeyen var mı ?

• Binbaşı
    1304 Mesaj

Bu mümkün değil.

Denk geldiyse de fark edince düzeltirler.

|
    |
    B-2 Spirit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Bu mümkün değil.

Denk geldiyse de fark edince düzeltirler.

yok canım nereden çıkardın aklıma geldi sadece

|
    |
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj

Speedtest hız testinde halen 100 görünüyor fakat indirme hızı 2.4mb/s yani 25 maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    B-2 Spirit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1287 Mesaj

Sunuculardan kaynaklanıyor. Speedtest te farklı sunucular seçin çıkar. Ya da fast.com da ölçün bir de.

|
    |
    darksideofthemoon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4599 Mesaj

fastta bile 100 çıkıyor indirme de aynı şekilde

umarım bu saçmalığı kaldırırlar artık akşamları hız düşürmek nedir ya 50 yapsan eh diyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 25 Şubat 2021; 22:50:38 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    586 Mesaj

Hocam aslında çok eski değil 2017 yılında satılan Hp marka laptop. Ama kullandıkları ethernet +wifi kartta yazan değerler max değerler. Yani o hızları veremiyor.

Burada tek şansım usb 3.0 olması. Usb 3.0 ile 80mbit bile alsam %100 hız artışı olucak benim için.

Bu Hp Lenovo benzeri dinazor firmalar wifi upgrade e izin vermiyor. Verse çok güzel wifi kartlar var. 2gbit wifi 6 vs herşey var ve 200TL civarı. Bir daha bu marka laptop almam ve bu tarz davranışlarından dolayı kimseye de tavsiye etmiyorum.

|
    |
    maaart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    860 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xbr

Hocam aslında çok eski değil 2017 yılında satılan Hp marka laptop. Ama kullandıkları ethernet +wifi kartta yazan değerler max değerler. Yani o hızları veremiyor.

Burada tek şansım usb 3.0 olması. Usb 3.0 ile 80mbit bile alsam %100 hız artışı olucak benim için.

Bu Hp Lenovo benzeri dinazor firmalar wifi upgrade e izin vermiyor. Verse çok güzel wifi kartlar var. 2gbit wifi 6 vs herşey var ve 200TL civarı. Bir daha bu marka laptop almam ve bu tarz davranışlarından dolayı kimseye de tavsiye etmiyorum.

Usb 3 gigabit ethernet adaptörleri var alabilirsiniz yanlız bazıları ısınıp performansı düşüyor ona da dikkat etmek lazım

|
    |
  • Yarbay
    2172 Mesaj
    izmir kablonet server'ında 2ms alıyorum manisa server'ında 50ms alıyorum adaletmi bu?
    Yabancı serverlarda 80- 100 ms alıyorum tabi öyle olunca

[100mbps paket]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PURECAUCASIANWHITE -- 27 Şubat 2021; 11:16:43 >
    |
    |
  • Yarbay
    2803 Mesaj

Abim bu işte tuhaf bir durum var wifi de dediğin gibi kayıplar olur ama ethernette olmaması lazım 5-10 m bir kabloda kablo düzgün ise bir sorunu yoksa 100luk ethernet kartı ile modem arasında 100 luk bağlantı kurulur, ethernette wifi gibi kayıp olmaz...

Bence başka bir sorununuz var ethrtnette boşuna arıyorsun
    |
    |
  • Binbaşı
    1596 Mesaj
    100 güldürene tarifesine dun kaydoldum 60mb geçmedi henüz. Aradım müşteri hizmetlerini hat degerleriniz normal dedi, Netmaster’ı arayıp modem arayuzune baktırmam gerekiyormus. Bu firma harbi bitmiş.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    860 Mesaj

ben tplink ax50 aldım bu hafta çekim gücünde bir değişiklik olmadı ama çeken yerde daha hızlı bağlanıyor. Aslında bu bile benim için çok kötü değil ileride wifi 5ten 6ya geçmeyi düşünüyordum fakat ağımdaki diğer bir ağ ürünü ile uyumsuz çalıştı nedense netmasterin modemiyle bile sıkıntı çıkmazken tplink sıkıntı çıkardı o yüzden geri iade talebi açtım kabul edilirse yine yazarım bu konuya. İlerki bir zamanda asus'un bir routeriyle deneyeceğim artık.

|
    |
  • Yarbay
    4350 Mesaj

AX teknolojisini kullanabilmek için 2 tarafında AX teknolojisini desteklemesi gerekiyor. O nedenle siz muhtemelen hala AC teknolojisindesiniz. Ama aldığınız router hertülü Netmasterdan iyidir wifi ve routerlık konusunda

|
    |
    unununium kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    860 Mesaj

Uyumsuzluk yaşamasaydım WiFi 6ekartları alacaktım laptoplar için. Bir de wifi6e'si varmış bu işin ileride gelince ondan bir tane ısmarlarım

|
    |
    Rouvax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3767 Mesaj

Bir haftadır inanılmaz paket kaybı yaşıyorum. Arıza kaydı bırakınca "SNR çalışması yaptık" diye alelade bir şekilde kapatıyorlar ve o gün düzeliyor sorun ama 1-2 gün sonra tekrarlıyor. Arıza kaydı bırakmaktan gına geldi. Yok mudur kesin bir çözümü?

• Onbaşı
    20 Mesaj

Aynı sorun bendede var İstanbul ataköy 10 kere farklı zamanlarda aradım kaç kez telefondan kaç kez binaya gelerek kaç kez evdeki modemden halletmeye çalıştılar yok çözülmedi geçen bi 4-5 gün düzeldi şimdi tekrar başladı tam çıldırmalık

|
    |
    dIsAstEr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    860 Mesaj
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2e/2a/61/2e2a61a6d51911364e4e71166177cc70.png&t=0&width=480&text=1

zn modem kullanıyorum kanal taraması yaparken bir ac ağı gördüğünü farkettim bu modemin ac desteği yok sanıyordum

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Ko Cuce
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.