Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2822. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28202821282228232824
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muslumekinci

Ben şöyle düşünüyorum ekibin getirdiği splitter dan tv çıkışını alıp 2li bir tane daha splitter bağlasam odalarda yayın izleyebilirmiyim sorunsuz

İkinci odada bahsettiğiniz yöntemle ücretsiz olarak analog yayınları izlersiniz. 24 adet kanal var:

https://www.turksatkablo.com.tr/Analog-KabloTV

Normal digital yayınlar için ikinci bir kutu ve ikinci bir abonelik lazım.

• muslumekinci M kullanıcısına yanıt

İzlersiniz hocam dediğim gibi ya ücretsiz analog kablotvyi kullanacaksınız yada ikinci kablotv alacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim 94 ile başlıyor. İğrenç ötesi ping var. 80-130 arası sürekli böyle.Sanki bir saniyeymiş gibi etkisi oluyor. Şimdi aradım rastgele verildiğini söylediler 24 lü ıp nin..
  • An itibarı ile yarım saattıir cebelleşiyorum tiwiter da. Test yap gönder diyolar.. Göderiyom yurt dışına bişey yapamıyoz diyolar.
  • fakasupi F kullanıcısına yanıt

Hocam alta 1 tane fotoğraf atıyorum 3-4 ay önce bu dolap koyuldu geçen haftada kablo yolu açtılar en üst kata kadar. Cihaz yok diye daha sinyal verilmedi sizce sinyal gelince geçilirse bu sistemin vdsl'e karşı bir avantajı var mı geçmeye değer mi sizce?

• İbrahim Kaypakkaya kullanıcısına yanıt

Üstad şimdi lokasyonunda aldığın VDSL bağlantı hızın pingin ne durumdadır bilemem

Ama bu binanıza kurulan Kablonet GPON sistemi bulunmaz bi nimet.

Bu sistemde ping Kablonetin Coax sistemine göre daha iyi olacaktır daire içinde modeme kadar fiber geldiği için

Verdikleri Huawei bir modem var o da güzel diye biliyorum kullananlardan

Vdsl aslında kötü bi sistem değil ama sinyaldir yoğunluktur iç tesisatta sıkıntılar v.s çok sorunlar yaratabiliyor

Ben ilk başta 96 Mbit alabilirken yoğunluktur şudur budur mudur 74 e düştü daha da düşer gibi görünüyor

Bu kutudan internet alırsan ve Kablonet genel anlamla bağlantıda sorun çıkarmazsa Ülkenin sayılı stabil ve hızlı İnternet kullacıları arasına girersin

Sınırsız 100 Mbit tarıfesi sadece biraz tuzlu 150-160 TL gibi bir fiyat istiyorlar

Benim binama da yeni Kablonet fiber çekti ama maalesef eski sistem Coax kablo ile daire içi modeme kadar gelecek

İlerde VDSL hızı çok batırırsa ben de Kablonete geçeceğim artık pahalı mahalı yapacak bir şey yok

Teşekkür ederim hocam. Vdsl olarak interneti turktelekom altyapısı kullanan millenicomdan alıyorum. İlk 6-7 ay sorun yoktu. 110a5 falan internetim vardı fakat bu uploadların 8 e çıkarıldığı dönemden beri hız 75 e düştü tuhaf şekilde ve her akşam saat 8 de internet 2 mb'a düşüyor arıyorum modemi resetleyince düzeliyor düzelmezse yeniden kurulum yapıyorum bir şekilde düzeliyor. Ayriyetten inanılmaz choke ve loss var. Hız benim için o kadar önemli değil stabil 30-40 mb ve 5 upload alabilsem yeterli. Benim için önemli olan ping düşmesinide istemiyorum aynı kalabilir loss olayı kalkacaksa sinyal geldiği gün geçerim. Teşekkür ederim tekrardan.

• Bakalım hocam biraz önce aradım cihaz yokmuş ne zaman gelir belli değil diyorlar. Sinyal versinler bir bakalım tadına  

• İbrahim Kaypakkaya kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi maalesef dsl ve vdsl yapısı itibariyle pek çok etkenden dolayı stabil olmayabiliyor

En kötü tarafı çözüm üretilemeyen sorunlar nur topu gibi kucağınıza bırakılıp öylece kalıyorsunuz

GPON sistemde böyle bir sorun yaşama ihtimali çok çok düşüktür ancak extrem durumlarda olur ve illaki çözüme kavuşur

Uygun tarifeyle umarım sorunsuz keyifli bir kullanıma sahip olursunuz

Burda bir arkadaş test paylaşmış

Hem de Kablosuz bağlantı hızı :)

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147314838

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 15 Mart 2021; 18:51:7 >

Hocam yenilere en kötü docsis 3.1 destekli yapıyorlar diye biliyorum yeni sisteme geçildiğinde mevcut sisteme çok daha hızlı ve düşük pingli internet bekliyor olacak. Ayrıca binaya kadar gelmesi de güzel bir avantaj. Bizim binaya fiber gelmiyor örneğin. Aynı kabloyla da onlarca kişi televizyon ve internet alınca sıkıntı oluyor hele ki halen 2021de bu eski sistem kullanılırken

• unununium U kullanıcısına yanıt

Evet kesinlikle katılıyorum

Keşke şu Kablonetin sistemi de Telekom gibi alt yüklenici İSS lere verseler

Bu sayede taahhütsüz ve daha ucuza kullanma şansımız olurdu

Umarım dediğiniz gibi olur hocam 20 senedir düzgün internet kullanamadım bakalım bu nasıl olacak.

• kablotv musterisine internet kampanyasi gordum. benim teledunya tahahhutum 3-4 aya bitiyor. 24ay internete tahahhut versem 3-4 ay sonra teledunya.yi kapatsam analog bana yeter. izin verirlermi acaba hicbi bilgi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunak -- 15 Mart 2021; 22:49:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evime kablonet bağlatacağım. Bu modem internette gördüğüm kadarıyla Docsis 3.0 . Bir sorun yaşar mıyım arkadaşlar? Elimde başka modem yok, ve modem sırası beklemek istemiyorum

• Rocha R kullanıcısına yanıt

Mac adresini tanımlamanız gerekmekte sadece

• Bizim binada da bu kutudan var, ancak bu tam fiber mi yani daireye kadar fiber kablosu geliyor mu yoksa daireye uydu bağlantısı yani koaksiyel kablo ile mi dağıtılıyor bağlantı? Telekom gpon bağlantı ile bu şekilde yapılan bağlantı arasında ping farklılıkları olur mu?

• 50 mbps gibi hızlar için bir sorun olmaz değil mi? 6-7 yıl önce kullanmıştım Uydunet'i. Güncel teknik detaylara hakim değilim maalesef. Bu modemi de bir tanıdık elinde fazla olduğu için verdi. O da bilmiyordu :)

@unununium

• quote:

Orijinalden alıntı: -kanunadamı-

Bizim binada da bu kutudan var, ancak bu tam fiber mi yani daireye kadar fiber kablosu geliyor mu yoksa daireye uydu bağlantısı yani koaksiyel kablo ile mi dağıtılıyor bağlantı? Telekom gpon bağlantı ile bu şekilde yapılan bağlantı arasında ping farklılıkları olur mu?

Ustam Kablonet sisteminde hiç Gpon kullanmadım. Forumda kullananlara bakındım bina kutusuna node koyulmuş bina kutusuna kadar gelmiş eve koaksiyel kablo ile dağıtmışlar. Ustam Huawei EG8247W koaksiyel kablo girişine sahip bu modem seçildiyse koaksiyel kablo ile gelme ihtimali yüksek.

Ustam daireye kadar fiber gelmesi en iyisi ama daireye kadar değilde bina kutusuna kadar geliyorsa yine sorun olacağını sanmıyorum. Koaksiyel kablo özellikle kaliteliyse 100 mbps hızı çok düşük ping ile rahatlıkla taşıyabilir.

• Ps4 ile online oyun oynarken fifa, nhl vs. tak diye internet kopuyor. Oyundan düşüyorum. Bunu ortalama 2-3 haftada bir yapıyor. Bunun çaresi nedir ??? Bağlantım aşağıdaki gibi. Klasik uydunet kullanıyorum. Modemim 4-5 yıllık. Var mı önerisi olan? Bu arada Ruffalo ustam çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim:)

• Bakalım yeni ıp de bu. Grid telekom yazıyor. Merak ediyorum sorun devam edecek mi?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sereal -- 16 Mart 2021; 0:44:40 >
  • 
Sayfa: önceki 28202821282228232824
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.