Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
56.471
Cevap
319
Favori
2.920.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5803
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 255
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 320
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (806 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16527 mesaj) Mobil (7140 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1621 mesaj) Uygulama (1525 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Giriş
    124 Mesaj

Bugün nakil yaptırdım, 1 dakika süren bir işlem için 140 TL faturaya yansıtacaklar yaklaşık 1 dakika sürdü. Acentalari besleyebilmek için vatandaşa yüklenmeye karar vermişler belli.

Nakil sırasında tekniker modemimin kilitlendigini çalışmadığını yeni modem almam gerektiğini söyledi 1 saat önce çalışıyordu ev yürüme mesafesinde olduğu için düşme çarpma olmadı çantamda getirdim modemi dedim, yok çalışmaz bu kitleniyor dediler, yeni modemi aylık 6 TL karşılığı kiraladım,

Şüphelendim ama acil olarak internete ihtiyacım olduğundan hızlıca işlemi yaptırdım, modem kiralamak için yapılan bir taktik olabilir mi eski modemi resetleyip denesem ve eski modem çalışırsa şikayet etmek fayda eder mi? Gerçi kimi kime şikayet edeceğim ama var mı başına böyle bir durum gelen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orqun_1907 -- 22 Ocak 2021; 21:56:42 >
  • Yarbay
    5214 Mesaj

Resetleyip tabi ki deneyebilirsiniz, ama Mac adresini müşteri hizmetlerini arayıp kayıt ettirmek gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    orqun_1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2616 Mesaj

Modemde kitlenme diye birşey olmaz, taşındığınız iki yer arası farklı pop bölgelerine denk gelmiştir, önce eskiden o modemin mac adresi silinip, yeni adres eklenecek müşteri hizmetleri yapar bunu, boşuna modem kiralarmışlar size...

Adrese bina kutusundan çekili kablo varmış böylece 1 dk sürmüş, eğer hazırda kablo yoksa, baştan sonra tüm işlem 140 TL tutuyor,bu seferde çok karda olmuş oluyorsun
    |
    |
    orqun_1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3222 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

Gözlemlediğiniz değerler modeme gelen sinyale ait frekanslar için. Bahsettiğiniz değerler 1 2 DB oynaması farkeder bir durum değil.

Power -8 +8 arası modem için idealdi en ideali -+5 arasıdır. Snr 32 üstü iyidir 35 üstü katmerli iyidir.

Bu durum net için geçerli. TV sinyalde sorun varsa TV ye gelen sinyali adam akıllı işi bilen biri ölçerek çözebilir. Karıncalı dediğiniz yayınlara ait frekanslarda özellikle sorun olabilir.

Daire içinde net ve TV için datatv ayırıcı kullanılır. TV çıkışı ayrıca 2li 3lü bölücüye giriyorsa hat zayıflamasına neden olabilir. TV ye giden kablo bir yerde kırık ezikse veya konnektörlemesi kötü ise ki gözle anlaşılmaz yine yayını bozabilir. TV den geriye doğru ölçüm yaparak tespit edilebilir

Cevap için teşekkür ederim.Ancak modemdeki Snr 37 değilde 40 olduğunda Analog Tv deki bozuk kanallar düzeliyor ve Digitaldeki 300lü frekanstaki kanalların kalitesi yükseliyor.Örneğin 500 mhzdeki kanallar 100 kalite ancak 300deki kanallar 50 kalite alıyor.

Şöyle açıklayayım, Analog Star, KanalD, Trt1 , Trt Spor ,Show karıncalı (Bunun sebebi sinyal düşüklüğümüdür) diğerleri süper. Digitaldede dediğim gibi 300 lü frekanslardaki nba tv kalite 50 , Sonrası 80 ve 100 olarak gidiyor. Modemdeki 5370000 mhz frekansı 40 oldugunda tüm sorunum çözülüyor ancak 53700000 frekansı zamanla Snr düşüyor ve şu an düşe düşe 37ye geldi.

Power -5 e gelince Snr yükseliyor Power 0a yaklaşınca yani arttırılınca Snr düşüyor.Ters korelasyon var. Bu sebeple Tilt ten şüpheleniyorum.Tilt üzerinde durmamın sebebi bu.

Asıl soru tilt değeri , tamam tilt değeri kablo kaybını engellemek için yüksek frekansı dengeliyor.Ancak tilt artınca alçak frekans sabit mi kalıyor yoksa alçak frekansı kısarak yüksek frekansı yükseltiyor mu?

Tilt değeri en kısık konuma getirilirse -tilt ters yönde eğim gibi birşey varmı.Mesela tilt artınca alçak frekans sabit yüksek artar ,tilt değerini kısınca alçak frekans yükselir yüksek frekans düşermi , mantık olarak tilt 0 ise +ya geçince şu olur -ye geçince şu olur diye cevaplayabilirmisiniz, yada tilt te eksi ters eğim yokmudur.

En sonunda normal tv uyducu çağırıp parayla yaptıracağım galiba, Bu arada özelmsj tlfdan dolayı kapalı.Bildirimden ilk cümleyi okuyabiliyorum.

@HeroTech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 24 Ocak 2021; 0:45:21 >
    |
    |
    Bahsedilenler: HeroTech

• Teğmen
    124 Mesaj

@maaart t @orktas Cok teşekkürler bugün müşteri hizmetleri ile görüşüp dediklerinizi yapacağım

|
    |
    Bahsedilenler: maaart, orktas
  • Teğmen
    121 Mesaj

Arkadaşlar kablo TV ve interneti kullanıyorum. Farklı odada TV izlemek için kablo web TV hizmetini mi actirmaliyim. kablo web hizmeti ücretlimi ve kıtadan gidiyor mu. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    340 Mesaj

taahhüt bitiyor. sppedtest nperf farklı sonuçlar veriyor. oyun oynamıyorum ama ping 40-50 gidiyor. superonline a geçmeli miyim? fırsatınız olsa geçermiydiniz?

• Çavuş
    95 Mesaj

Bulunduğunuz yerdeki sol ve kablonet performansını araştırın ona gore karar verin bence.Oyun oynamıyorsaniz ve diğer konular aynı ise sadece ping performansi için fiyat farkına bence değmez.
    |
    |
    evren_us kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: evren_us

taahhüt bitiyor. sppedtest nperf farklı sonuçlar veriyor. oyun oynamıyorum ama ping 40-50 gidiyor. superonline a geçmeli miyim? fırsatınız olsa geçermiydiniz?

sol fiberse evet geçerdim ve sadece kablotv kullanmaya devam ederdim

Edit ayrıca ben nperfle test yapamıyorum hata veriyor

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/51/be/54/51be54d57791f8f694cbe5be29914feb.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unununium -- 23 Ocak 2021; 16:5:54 >
    |
    |
  • Çavuş
    61 Mesaj
    Selamlar

Bizim 2 senelik taahhutumuz var ve subatta 1 senesi doluyor. Simdi ben bu taahhutten vazgecsem cayma bedeli odermiyim?

• Yüzbaşı
    693 Mesaj

evet

|
    |
    carpenic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1794 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: carpenic

Selamlar

Bizim 2 senelik taahhutumuz var ve subatta 1 senesi doluyor. Simdi ben bu taahhutten vazgecsem cayma bedeli odermiyim?

Kablonet içinde daha pahalı bir tarifeye geçip , 2 sene tekrardan sözleşme imzalarsanız ödemezsiniz. Aksi takdirde aboneliğinizi iptal etmek isterseniz evet ödersiniz.

• Çavuş
    61 Mesaj

Yav simdi ben tasinicam evden.o yuzden evde kalanlara internet lazim degil artik. 24 aylik taahhutlerde iptal etme hakki yokmydur?

|
    |
    KüfürbazHaydoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    132 Mesaj

Kesinlikle geçerdim. Kablonet akıllı sınırsız saçmalığı,aptal modemleri ve coax bağlantısı ile sol fiberi aynı cümlede kullanmak bile sol fibere hakaret bence. Kablonet 2021 yılında hala coax yatırımı yapıyor. Kimsenin onların aptal tv hizmetine ihtiyacı yok inanın maç dışında digiturk ü kullanmıyorum bile. Netflix,amazon prime şimdi disney plus gelecek zaten. Tv bitti bunu kabul edip sadece internet üzerinden y ve z kuşağına uygun paketler hazırlamalı kablonet artı bir zahmet Gpon a geçsin en azından yeni altyapılarda öncelik olarak. Sol a gelince ben 2 sene kullandım taşındığım yerde olmadığı için iptal etmek zorunda kaldım.mçok memnundum bazen arıza olurdu nadir hemen cep e internet paketi tanımlanırdı hala var o hizmet. Kuzenim kullanıyor 3 sene oldu daha arıza yaşamadı. Sol fiber alt yapısı olup kablonet kullanan insanları vallahi anlamıyorum. Fiyat demeyin sakın öyle ise gidin 35 lik paket alın sabit hız düşük ping ile kullanın. Yok saat 7 hız düşecek, yok regl zamanı ping yüksek(ironi) uğraşmayın. Diyeceğim şu y ve z kuşağını en iyi anlayan 2 firma var türknet diğeri superonline bu çok net ortada.
    |
    |
    evren_us kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1794 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: carpenic

Yav simdi ben tasinicam evden.o yuzden evde kalanlara internet lazim degil artik. 24 aylik taahhutlerde iptal etme hakki yokmydur?

Yok hocam ne yazık ki. İptal ederseniz ücret ödeyip çıkmanız lazım.

|
    |
  • Teğmen
    125 Mesaj

hayırdır hocam? klavye basına mı ödeme yapılıyor!

bölge ve altyapı durumuna göre hizmet çeşitlilik gösteriyor. şikayetvar yahut sosyal medyanın bilinen sitelerine göz attıgınız da turk.net en fazla şikayet alan yer. sol fiber'in farkı da yok.

biri mukemmel sorunsuz kullanabilirken diğeri şikayet edecek vaziyette...

kuşak farkına gelince istanbul'un yüzde 30'u z kuşağı lakin para kazanan kesim değil harcama gönüllüsü. (türkiye nufusuna oranını da bi zahmet netten bakıver) dolayısıyla internet platformları covid salgınında işe yaramış ve internete asırı yuk bindirmiş olabilir ancak bir iki yıl sonra durum aynı olacak mı? tuketim toplumu olarak platformlardan sıkılmadık mı?

turkiye'de herkes kısa yoldan para kazanmak istiyor. herkes de istediğinin gerçekleşmesini..

bunun önce bir kolektif olmak gerek.. oturup klavye basında kasmak değil.

• Teğmen
    132 Mesaj

Arkadaşım şu saçmalığa son verin artık. Ben basit bir son kullanıcıyım. Kablonetin saçma aptal dayatmalarını eleştirdim. Her hangi bir firmadan para almıyorum. O para kazanmayan kesim dediğin z kuşağı aptal saptal fenomenleri dünya zengini yaptı. Yani bu şu demek oluyor bir çekirdek aile de eve internet bağlanacak kararı sizce babamı veriyor yoksa evde bulunan bu işlerden az çok anlayan çocukmu karar veriyor? Platformların tüketim olayına gelince Netflix yeni 200 milyon kullanıcıya ulaştı. Disney plus 2024 te 300 milyon barajını geçmeyi hedefliyor. Platformlar bitmeyecek daha da gelişecek hatta sinemaları bile baltalayacak göreceksiniz. Sonra bırakın bu firma fanatikliğini ben sol kullanamıyorum ama objektif olarak fikrimi söylüyorum. Forumda özgürce yorum yapıyorum. Ayrıca size ne oluyor? Türksat çalışanı arkadaşlarım var onlar bile dalga geçiyor. Modem değiştireceksin dandik bir docsis modem bul. Buldun borcu var mı sorgulat ikinci el ise. Sonra yok mh yi ara mac adresini ver ya bir modem ya modem onu bile değiştirmek için uzun ve dikenli bir yola giriyorsun. Kısacası kablonet saçmalıklara son vermez ise daha çok abone kaybeder. Binada kimse başvurmuyor bile.
    |
    |
    byoser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    95 Mesaj

Hocam arkadaşın yorumunda firma ismi göremedim.Sizinkinde ise vurgulu bir şekilde 2 firma ismi geçiyor.Bence burda fanatikligi siz yapıyorsunuz.Bu arada baştan söyleyeyim arkadaşı tanımıyorum 😔
    |
    |
    Darkknight57 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    132 Mesaj

Ben Galatasaray dışında hiçbir konuda fanatiklik yapmam. Böyle düşünüyorsanız diyecek bir şeyim yok. Biz son kullanıcıyız arkadaşlar iyiye iyi kötüye kötü demeliyiz.
    |
    |
    astro79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2616 Mesaj

Valla yanlışım olmasın bu arkadaş inatla kablo tv yi kimse izlemiyor diyede tutturdu, platform kablo tv, interneti ise kablo tv şebekesinden internet 1 milyon dan fazla abonesi var ama kendi izlemiyor diye herkes izlemiyor sanıyor, zorlarda abone yapmıyorlar ama ben arkadaşları anlamadım gitti, millet keşke sabit 10-15 mbps sabit hızda ucuz internet olsun derdinde, bunlar akıllı sınırsız ile uğraşma derinde, biz koca iş yerinde tamamı online çalışan 40 bilgisayarlı vpn ile birbirine bağlı uç birimde 100 mbps ile yüzde elli hat kapasitesine bile ulaşmadan iş yapıyoruz, bunlar 25 mbps ile fantezik oyunları oynayamıyor, kedi videosu izleyemiyor, kablonun çok memnun ezici sadık bir abone kitlesi var ve beğenmeyenleri ne firma ne biz zorla abone yapmıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 23 Ocak 2021; 22:16:19 >
    |
    |
    astro79 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.