Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.562
Cevap
322
Favori
2.925.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5808
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 255
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 323
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (808 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16576 mesaj) Mobil (7181 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1625 mesaj) Uygulama (1525 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Giriş
    873 Mesaj

Tamam çözdüm, modeme bağlı tüm cihazların bağlantısını kestim. Modeme sadece tek cihaz yani Router bağlı olmalı sanırım. Böyle yapınca internet bağlantısı gerçekleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 21 Ocak 2021; 3:15:9 >
    |
    |
    unununium kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj

akıllı sınırsız ve kota dışında ki paketleri öneririm sanki uzaydan veriyorlar paketleri kota ve sınır nedir ya? vodafone 50 mbps sınırsızı araştırabilirsin kablonet altyapısıyla veriyorlar ortak altyapı anlaşmasına bile sınırlama getirmiş erefsizler 50 mbps üstünü alamıyorsun

hatırlatayım bu arada bir zamanlar küçük gördüğümüz Bulgaristan'da kapına kadar 10000 mbps yani 10 gbps çekiyorlar   bizde ki issler gerçekten bunca geçen zaman da iyi söğüş aman yatırım yapmışlar..

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e5/b3/99/e5b399219216f4fdd0441329965ca76b.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/internet/domashen-internet

şunu demek istiyorum bu adamlar da kar ediyor bizimkiler de nüfusu bahane edecekler rusya'yı araştırabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA-DH -- 21 Ocak 2021; 9:42:35 >
    |
    |
    mvlt42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1047 Mesaj
    Arkadaşlar 22 Şubat'ta taahhütüm bitiyor, bu kampanyadan yararlanabiliyor muyum?

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,686,kablonet-devam-kampanyasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    366 Mesaj

ee o zaman aynı şekilde senden de ibaret değil bu dünya.ben kabloneti 2011 yılından beri aralıksız kullanıyorum son 2 sene yaşadığımı ben bilirim.ayrıca daha yeni (kasım ayında) abime kurulum yapıldı.2 metre fazladan ethernet kablosu kullanacak diye 60 yaşındaki insanlara yaptıkları şerefsizliğin eziyetin methedilecek bir yanı yok.sadece arka odaya internet gidecek diye yaşadığımız maddi manevi efordan sonra burada sizin gibi kablonet övücüleri görünce çıldırmamak elde değil.demek ki senin de yazdıklarına dayanarak son 2 senede çok şey değişmiş.

|
    |
    MikaHakkinen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Arkadaşlar 22 Şubat'ta taahhütüm bitiyor, bu kampanyadan yararlanabiliyor muyum?

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,686,kablonet-devam-kampanyasi

şubatın başında yeni tarife ve fiyatlar gelecek bu kampanya bu ayın sonuna kadar

• Yüzbaşı
    721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: holden_

ee o zaman aynı şekilde senden de ibaret değil bu dünya.ben kabloneti 2011 yılından beri aralıksız kullanıyorum son 2 sene yaşadığımı ben bilirim.ayrıca daha yeni (kasım ayında) abime kurulum yapıldı.2 metre fazladan ethernet kablosu kullanacak diye 60 yaşındaki insanlara yaptıkları şerefsizliğin eziyetin methedilecek bir yanı yok.sadece arka odaya internet gidecek diye yaşadığımız maddi manevi efordan sonra burada sizin gibi kablonet övücüleri görünce çıldırmamak elde değil.demek ki senin de yazdıklarına dayanarak son 2 senede çok şey değişmiş.

ethernet kablosunun kablonetle ne alakası var gider kendiniz yapar yada elektrikçiye para verir yaptırırsınız.

• Binbaşı
    1047 Mesaj

Evet 31 Ocakta sona eriyor, 23 aylık üyeler yararlanabilir denilmiş. 23. ay Ocakta doluyor benim. O yüzden emin olamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 21 Ocak 2021; 16:34:37 >
    |
    |
  • Yarbay
    2268 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HA-DH

akıllı sınırsız ve kota dışında ki paketleri öneririm sanki uzaydan veriyorlar paketleri kota ve sınır nedir ya? vodafone 50 mbps sınırsızı araştırabilirsin kablonet altyapısıyla veriyorlar ortak altyapı anlaşmasına bile sınırlama getirmiş erefsizler 50 mbps üstünü alamıyorsun

hatırlatayım bu arada bir zamanlar küçük gördüğümüz Bulgaristan'da kapına kadar 10000 mbps yani 10 gbps çekiyorlar   bizde ki issler gerçekten bunca geçen zaman da iyi söğüş aman yatırım yapmışlar..

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e5/b3/99/e5b399219216f4fdd0441329965ca76b.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/internet/domashen-internet

şunu demek istiyorum bu adamlar da kar ediyor bizimkiler de nüfusu bahane edecekler rusya'yı araştırabilir

ortak alt yapısına nasıl sınırlama getirmişler anlamadım.

• Teğmen
    158 Mesaj

Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone internet hizmetini alabilirsiniz ancak 50mbit'le sınırlı bu.

|
    |
  • Yüzbaşı
    366 Mesaj

valla ben de durumun öyle olduğunu biliyorum zira teknolojik cihazlarla geçen hafta tanışmadım.adamların yaptığı şey hem ethernet hem de coax kablodan minimum derecede kullanmak.halbuki 10 sene önce benim evi baştan başa kablo döşemişlerdi.verdikleri i-kutuyu anlatmaya gerek yok zaten.baktı bu insanlar belirli bir yaşın üzerinde ben sıkayım yalanımı gideyim demiş.kendi info kanallarında bile söylüyor modemi tvnin yanına koymayın diye bu adam tvnin yanına bırakıp gitmiş modemi.yani kısacası ben insanları yok yere suçlamam benim derdim 2 metre kablo değil,hiçbir zaman olmadı.öyle olsaydı kendi evimin her yerinde kablosuz kullanabilmek için modem,ankastre ve router masraflarına girmezdim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: holden_

valla ben de durumun öyle olduğunu biliyorum zira teknolojik cihazlarla geçen hafta tanışmadım.adamların yaptığı şey hem ethernet hem de coax kablodan minimum derecede kullanmak.halbuki 10 sene önce benim evi baştan başa kablo döşemişlerdi.verdikleri i-kutuyu anlatmaya gerek yok zaten.baktı bu insanlar belirli bir yaşın üzerinde ben sıkayım yalanımı gideyim demiş.kendi info kanallarında bile söylüyor modemi tvnin yanına koymayın diye bu adam tvnin yanına bırakıp gitmiş modemi.yani kısacası ben insanları yok yere suçlamam benim derdim 2 metre kablo değil,hiçbir zaman olmadı.öyle olsaydı kendi evimin her yerinde kablosuz kullanabilmek için modem,ankastre ve router masraflarına girmezdim.

Aynısı benim başıma da geldi pandemi zamanında kurulum olurken evde değildim aradım kabloneti ve modemi istediğim yerde kurdular kablo çekip.Kesinlikle zor bir şey de değildi gün içerisinde geldiler neden bu kadar yükseldiniz anlamadım

• Yüzbaşı
    366 Mesaj

ben açıkçası bir şeye yükselmedim ama siz inatla yüksekten sallıyorsunuz.ben diyorum ki kuruluma gelen dallamaya abim sormuş şuraya koysak modemi ne olur diye.bu herif de oraya koyarsak i-kutuda sıkıntı çıkar diye palavra sıkmış.mevzu bu işten anlamayan insanları kandırmak 2 metre kablo mevzusu değil.

|
    |
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Evet 31 Ocakta sona eriyor, 23 aylık üyeler yararlanabilir denilmiş. 23. ay Ocakta doluyor benim. O yüzden emin olamadım

Halen taahhütünüz bitmemiş durumda olması sıkıntı çıkaracak gibi. Siz yine de müşteri hizmetlerine sorun belki müşteri kaybetmemek için taahhüt bitmeden de alınıyor olabilir.

• Yüzbaşı
    258 Mesaj

kablonet altyapısı ile superonline 35 mbpse kadar vodafone ile 50 mbpse kadar hız alabiliyorsunuz

|
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj

Hocam aslında yalan değil i kutunun internete bağlantı ihtiyacı var. Benim hali hazırdaki kurulumumda zaten televizyona kadar internet kablosu çoktan çekilmişti. Babam da kuruluma gelen kişilere pek birşey demediği için adam kolayına geleni yapmış. Eve gelince bir tane switch taktım oraya sonra arayıp modemin yerini olması gereken yere kurdurdum oldu bitti. Ha bunun dışında bir de modem ve ikutunun kumandası arızalı çıktı ama onu da değiştirdiler. Yine de bundan 5 yıl önce ilk defa kurulum yaptırdığımda hiç bir problem yaşamamıştım sanırım hali hazırda hem kablotv üyeliğim vardı hem de ben evde olduğumdan.

|
    |
    holden_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1794 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mvlt42

Zam gelir mi acaba? Bu fiyatları aramayalım

Valla hocam çok yüksek ihtimalle gelir, fiyatları arayacağız gibi duruyor. İsterseniz şimdi abone olun sonradan eğer tam sınırsız gelmesi veya akıllı sınırsızın 50mbps civarı hızlara düşmesi gibi bir durumu olursa, fiyat artacaktır. Siz de paketinizi yükseltirsiniz.

|
    |
  • Binbaşı
    1047 Mesaj

Peki hocam ben bi başvuruda bulunayım bakalım ne diyecekler.

|
    |
  • Binbaşı
    1221 Mesaj

Dün gece 3 ay bizden yeni üyelere 89 tl model dahile başvurdum

bugün 9.30 da aradılar. 13 de kurulma geldiler . Daireye kadar hat vardı. Direkt içeri çektiler istediğim yere koydurdum. 13.30 da hattım da açıldı

Netmaster Infinity 401 modem verdiler. Bilerek bunun sorunları var mı çok şikayet var dedim.

Hayır güncelleme geldi şuan iyi durumda. Fakat bilerek kısıtlama var isteseniz de belli mesafeden dolayı çekmiyor dedi.

Neden dedim ?

Hattı alıp yan yana iki binaya koyanlar çok olduğu için bilerek 100m2 yada 10 metre en boy bilerek kısıtlama var artık dedi.

Bana doğru olsa bile saçma geldi. İster veririm ister vermem neden olsa ödüyorum.

Neyse modemi bağladık. 50/5 tam alıyorum. Ping 5

Wifi ise telefonu üstüne koydum 47/5 mps alıyorum ping 12

6 metre (arada duvar var) diğer odaya geçtim. Orada ping yine aynı 40/4 alıyorum wifi ile.

Şuan sorun hiç yok. Hatta ara hole xioami adaptörde aldım onu da takıp kesintisiz güçle çekecem.

Martın sonundan sonra güncellemeleri yazarım. Şuan kullanmayacam taşınma sonra olacak.

Bilerek şimdiden yaptım çünkü şubatta zam geleceğini duydum. Tarifeler aynı kalarak

• Yarbay
    2268 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

Dün gece 3 ay bizden yeni üyelere 89 tl model dahile başvurdum

bugün 9.30 da aradılar. 13 de kurulma geldiler . Daireye kadar hat vardı. Direkt içeri çektiler istediğim yere koydurdum. 13.30 da hattım da açıldı

Netmaster Infinity 401 modem verdiler. Bilerek bunun sorunları var mı çok şikayet var dedim.

Hayır güncelleme geldi şuan iyi durumda. Fakat bilerek kısıtlama var isteseniz de belli mesafeden dolayı çekmiyor dedi.

Neden dedim ?

Hattı alıp yan yana iki binaya koyanlar çok olduğu için bilerek 100m2 yada 10 metre en boy bilerek kısıtlama var artık dedi.

Bana doğru olsa bile saçma geldi. İster veririm ister vermem neden olsa ödüyorum.

Neyse modemi bağladık. 50/5 tam alıyorum. Ping 5

Wifi ise telefonu üstüne koydum 47/5 mps alıyorum ping 12

6 metre (arada duvar var) diğer odaya geçtim. Orada ping yine aynı 40/4 alıyorum wifi ile.

Şuan sorun hiç yok. Hatta ara hole xioami adaptörde aldım onu da takıp kesintisiz güçle çekecem.

Martın sonundan sonra güncellemeleri yazarım. Şuan kullanmayacam taşınma sonra olacak.

Bilerek şimdiden yaptım çünkü şubatta zam geleceğini duydum. Tarifeler aynı kalarak

yalana bakkkkk, oglum adam router alır yine yapar. Modemler dandik bunun tek açıklaması o.

|
    |

• Çavuş
    42 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar evime kablonet bağlatmak istiyorum kablonetin yanında turksat altyapısının sunduğu digiturk hizmetinden de yararlanmak istiyorum turksatkablo sitesinde digiturk hizmetinin kredi kartı ile sağlandığı söyleniyor ben kredi kartı kullanmıyorum kredi kartı olmadan digitürk baglatamaz mıyım?

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.