Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2782. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27802781278227832784
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz önce markete gittiğimde gördüm, beyaz peynire yüzde 30 zam yapmışlar, hepsine. Şok Migros falan.

• Ormanci kullanıcısına yanıt

Yeni fiyatları nereden nasıl buldun bilmiyorum. Şubat ayını belki akıllı sınırsız olayını kaldırırlar yada en kötü 50 mbit yaparlar belki upload hızları artar diye bekleyecektim. Hakikaten çok iyimser baktığımı fark ettim bu firmaya karşı. Bugün yeniledim taahhütümü 100 mbit asınırsızla. Evde başka altyapı olsa direk geçeceğim ama yok işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tü Allah kahretmesin evde de peynir az kalmıştı :(

• 50 mbps 80 ödüyordum cihaz ücreti dahil. Taahhüttümü uzatayım en iyisi. 82 lira gibi rakama çıkacak ama olsun.
  • ben de cihaz ücreti olmadan 76 lira ödüyordum taahhüt şubatın sonunda bitecek zamdan kaçalım diye yazıldık 81 liralık aynı tarifeye

• TV temel pakete 5TL, (internette ise) düşük paketlere 10TL, orta paketlere 20TL, yüksek paketlere 50TL zam gelmiş. Astronomik fiyatlara gösterilen tepkiler hiç duyulmamış(Belki de hiç tepki gösteren olmamıştır.). Eğer bu zam kampanyalara aynen yansıtılırsa bu paketler sırasıyla 15TL ve 25TL olarak zamlanacaktır. Kota fiyatları açıklanmamış ama listeye bakıldığı zaman onların fiyatlarında düşüş olmayacağı anlaşılıyor, Allah muhafaza belki zam bile olabilir. Milletin asıl beklediği akıllı sınırsızda hız düşürme sonrasında verilecek hız ile ilgili bir gelişmenin olup olmayacağı kampanyaların başlayacağı gün sitedeki bilgilerden görülebilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi@sayar -- 27 Ocak 2021; 17:12:41 >
  • unununium U kullanıcısına yanıt
    Hangi tarife bu?
    Benim taahhüt 23/11/2021 de bitecek. Uzatsam mı karar veremedim. 2 lira artacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 27 Ocak 2021; 17:51:21 >
  • xweser X kullanıcısına yanıt

yüz güldüren mevcut müşteri kampanyası

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt

ben hiç sanmıyorum hocam 100 mbit en kötü 50'ye düşse 50 mbit sınırsız bu kadar pahalı olmazdı.

Hiç bir gelişme göremeyeceğiz en büyük temennim 2 yıl içerisinde taahhütüm bitene kadar fiber internetin gelmesi ve kablonetten ayrılacağım o vakit

• Kablonet agamız bizimle eyleniy 100 mpbs sınırsız hz düşmeyeni 549.99 yapmış yani 550 demek bu kadarmı zor tam üçkagıtcı kurnaz esnaf pazarlama taktiği yani yaptıgınız zırvalıgın tanımı tarifi yok bu yaptıgınız işin vicdansızlığın ve kansızlıgın eşi benzeri yok

• Fiyatlar uçmuş arkadaşlar. 50 sınırsızdan 100mgbit - >20mgbite 2 yıllık taahhütle geçtim aralık ayında. Şubatta bir üst pakete ufak farkla atlarız diyorduk ama buna şükredecek duruma gelmişiz. Muhtemelen 2 yıl sonra kablonet hayal olur bu artışlarla.

• Superonline 100 mbt 129 tl 200 mbt 149 tl
    Arkadaşım kullanıyor.
    100 mbt 250 gb tahatdüt yenilemesem geçecektim

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Netflix 4K için 16mbps yeter, yayın 15 küsür mbps zaten.

yani gerçek bir 20mbps yetecektir.

• İzledikleri süreç inanılmaz gerçekten. Çağın gerisine gitmeye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuz_deli_bekir

Netflix 4K için 16mbps yeter, yayın 15 küsür mbps zaten.

yani gerçek bir 20mbps yetecektir.

Evdeki biri instagrama vs girdi mi çamur kalitesinde izleriz artık

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Bırakın Netflix i en gelişmiş serverları sahip olan YouTube dan bir 4k video açın bakalım nasıl izliyorsunuz 16mbitle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unununium

Evdeki biri instagrama vs girdi mi çamur kalitesinde izleriz artık

Alıntıları Göster

Maalesef dediğiniz gibi.

Ayrıca akşam hız 25'e bile düşse, netflix'in 15mbps kalitesinde 4k yayın kalitesinde ulaşması (kablonette)dakikalar sürüyor, bazen hiç ulaşamıyor ile.

Yani o düştüğü 25 ya da 20mbps hızı de veremiyor.

Netflix sizin için çok önemli ise Turk net kullanın. Doğrudan peering olduğu için, Istanbul sunucuları üzerinden 35mbps bağlantı ile aynı anda 2 tane 4k açarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: oLMeCa88

Bırakın Netflix i en gelişmiş serverları sahip olan YouTube dan bir 4k video açın bakalım nasıl izliyorsunuz 16mbitle.

Netflix 4k videolar ne kadar bandwidth'e ihtiyaç duyuyor hocam ? Görüntüde 15.25mbps yazıyor çünkü (hem de 4K Dolby Vision içerikte)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzsuz_deli_bekir -- 27 Ocak 2021; 21:1:40 >
  • tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Saniyede en 25 az megabit ve daha yüksek hızlar.. Hatta HDR desteklilerde biraz daha yüksektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLMeCa88 -- 27 Ocak 2021; 20:2:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLMeCa88

Saniyede en 25 az megabit ve daha yüksek hızlar.. Hatta HDR desteklilerde biraz daha yüksektir.

Yanlış biliyorsunuz.

Netflix için 15.25mbps

Hadi bunun üstüne 10% daha tcp/ip trafiği için koyun, kablonetin akşam saatlerinde düştüğü 20mbps hız ile her şekilde 4K izlenebilir.

Tabii kablonet netflix için amerika sunucularına bağlandığı için o 20'ye genelde ulaşamıyor ve 4K içeriğe ulaşımda sıkıntı yaşıyorusunuz.

Network trafiğini anlık izleyebildiğiniz araçlarınız varsa bu değerleri kendiniz de görebilirsiniz.

Ama örneğin Vimeo'da 60mbps ile izleyebileceğiniz 4K içerik de var.

Özetle her 4K birbirinin aynı değil.

Netflix bu yıl Nisan Mayıs Haziran aylarındaydı sanırım 4K içeriği 8-10 mbps civarında hız ile verdi. (çamur gibi elbette)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzsuz_deli_bekir -- 27 Ocak 2021; 21:9:13 >

• 
Sayfa: önceki 27802781278227832784
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.