Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.471
Cevap
319
Favori
2.920.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5803
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 255
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 320
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (806 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16527 mesaj) Mobil (7140 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1621 mesaj) Uygulama (1525 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Giriş
    38 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mozzika

Peki modem veya router'ın ip adresini değiştirebilir miyim ve bunun herhangi bir sakıncası olabilir mi?

Bu arada modemin kablosuz özelliğini devre dışı bırakıp, modemden router'a ethernet kablosu ile bağlantı yaptıktan sonra bridge moduna gerek var mı?

Router adresinizi değiştirin kesin çözüm olsun. Modeminiz 192.168.0.1 kalsın

Router adresinizi 192.168.1.1 yapın.

Böyle hangi ip adresini girerseniz o cihazın arayüzüne bağlanırsınız, kendim TP link routerda bu yöntemi kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    873 Mesaj

Teşekürler, cevaplar için. Yukarida bir arkadaş bridge modda ip degişiyor demiş. Peki modemi bridge moduna almadan kablosuz yayını kapatıp routerla sinyal yayını yapmak ile bridge mod arasında bir fark var mıdır? Hangisi daha sağlıklı olur? (Modem netmaster 383zn)
    |
    |
    iko81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2104 Mesaj

Bende aynı modem var. Bridge moda alınca 0.1 den bağlanamadım. Ne oluyor falan dedim araştırınca 100.1 adresinden bağlanıldığını buldum. Bende şu an o adresten bağlanıyorum.

İki router mod ard arda çalıştırmak sağlıklı değil. Pratikte çalışır ama iki router ard arda olmaz. Bridge moda alınca dış ıp yi router üzerine alıyor tüm konfig oradan yapılıyor. Bu arada bridge moda aldıktan sonra modemin kablosuz bağlantısı açık kalıyor onuda kapatmayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedycruiser -- 17 Ocak 2021; 14:32:7 >
    |
    |
    mozzika kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    873 Mesaj

Teşekkürler.
    |
    |
    speedycruiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1637 Mesaj

infinity 401 ile keenetic extra dsl köprüleyen var mı acaba?

|
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj

evet sendeki kutuya takacaksın

|
    |
    hhuctas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    939 Mesaj

Teşekkürler.
    Hocam benim tv de kart slotu var. Oraya aparat alıp kartla takıp çalıştırabiliyor muyum?
    Kart hariç cihazı iade edince aylık 3 tl ödemeyecek miyim?
    |
    |
    mehmetkara3457 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    51 Mesaj

modemin kablosuz ayarlarından 2.4 ghz bağlantıda bant genişliğini 40MHz yapın öyle deneyin.

|
    |
    yunalir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    51 Mesaj

Ayrıca televizyonunuzun DVB-C desteği olması gerekiyor varsa conax modül ile kullanabilirsin veya kablotv den modül kiralıyabilirsin. Kutu iadesi için müşteri hizmetleri ile görüşmeni tavsiye ederim bu konuda bilgim yok.

|
    |
    hhuctas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    161 Mesaj

Merhaba arkadaşlar adres degişikliği sebebiyle kablo net kullanamayacagım artık, 24 ay taahhüt vermiştim. İptal için fesih bedeli öder miyim? Kablo tv de vardı ben de, modem ve uydu alıcıyı iade edersem ücret ödeyecek miyim?

• Binbaşı
    1794 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oliii1905

Merhaba arkadaşlar adres degişikliği sebebiyle kablo net kullanamayacagım artık, 24 ay taahhüt vermiştim. İptal için fesih bedeli öder miyim? Kablo tv de vardı ben de, modem ve uydu alıcıyı iade edersem ücret ödeyecek miyim?

Hayır orada altyapı olmadığı için ikametgahını taşıdığınızda, cihazları iade ettiğiniz sürece ücret ödemezsiniz.

|
    |
  • Yarbay
    3273 Mesaj
    Dk basi internet gidiyordu hergun bugunde de gidince tam gunumu buna harcadim sorunu MODEM ADAPTARONU degistirince cozuldu.artik int gitmiyor

|
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Akıllı sınırsız kampanyası ne saçmaymış ya 3-5 kuruşun hesabına girip geçiş yaptığıma pişman oldum. 19.00-24 arası işten eve geldiğimiz saatler ama tam bu saatlerde hız 24e düşüyor. Superonline de hemen aynı fiyata bunun tersini yapmış akşam 6dan sonra 100 mbs verip gündüzleri 25 mbs. Superonline daha mantıklıymıs valla

• Yüzbaşı
    693 Mesaj

adresinizde süperonline varken kablonete geçmeniz mantıklı değil zaten

|
    |
    HubbiFillah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    301 Mesaj

Ben de bu nedenlerden dolayı geçmedim kablonete. Ya hızın düşüyor ya indirme limiti koyuyorlar. Yıl 2021...

|
    |
  • Çavuş
    48 Mesaj

Ben superonline dan geçtim kablonete 100tl ye içinde sınırsız kanal tv için iyi paket bence 19 24 arası 25 e düşüyor ama 25 gayet yeterli zaten benim için en azından video filan izlenirken oyun oynayabiliyorum 9 gb dosyayi öğlen 13 dkda indirdim , superonlineda da modemde sorun oluyordu çekim kuvveti olarak bir fark görmedim ben tabi alternatif var süperonline da modem olarak bunda cok yok router tek seçenek docsis dolayısıyla pişman değilim turkcellde 130tl vermektense , tv dahil bunu tercih ederim

|
    |
  • Teğmen
    132 Mesaj

Adresin de sol fiber olup macera arayan insanlara hayret ediyorum. En iyisi sol fiberdir. Türknet fiberden sonra bence. Kablonet ise klasik devlet kurumudur. Sol fiber kullananlara imreniyorum vallahi. Arıza yapsa ki yapmıyor hemen tele internet paketi tanımlar. 7/24 müşteri hizmetleri temsilcisi ki bilinçli temsilci. Mesela ben Digiturk kullanıyorum m.hizmetleri eminim bilgi sahibi olmayan kişiler klasik fişi çek 10 sn bekle tak açtan ibaret başka hiçbir konu desteği yok. Kısacası Sol fiber altyapısı olan kişiler macera aramasın. Kablonet hala coaxiel sistem kurmaya akıllı sınırsız saçmalığına aptal modemler satmaya devam etsin.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    945 Mesaj

superonline fiber nasıl iyi anlamadım. bölgeden bölgeye değişir ama tanıdığım bütün superonline kullanıcıları her 2-3 ayda bir internet kesintisi yaşıyor en az.

ben kablonette 10 yılda en fazla 4-5 defa kesildiğini gördüm.

twitterda resimler gözükmez, dns saçmalar, twitch'e youtube'a throttle uygular.

cgn'den çıkartmaz, ara ara pingler fırlar muhattap bulamazsınız. 100 mbps diye aldığınız internet yurtdışından 5 mbps ile download çeker.

türk telekomun fiberini her türlü tercih ederim superonline'a. keşke kablonetin fiberini de tecrübe etme şansı bulsam.

• Yüzbaşı
    336 Mesaj

bizim binada sol daireye fiber var.bırak internet kesintisini senelerdir reklama gelen satış temsilcileri dışında adamların yüzünü görmedik arıza sebebiyle.son 2 sene kabloneti ailemden çok aradım.yüksek pingi coax saçmalığı yüksek jitterı akşam 25 e düşen hızı infinity vb. modemleri..turkcelle kıyaslanması bile büyük ayıp bence.

|
    |
    loiloyse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    945 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: holden_

bizim binada sol daireye fiber var.bırak internet kesintisini senelerdir reklama gelen satış temsilcileri dışında adamların yüzünü görmedik arıza sebebiyle.son 2 sene kabloneti ailemden çok aradım.yüksek pingi coax saçmalığı yüksek jitterı akşam 25 e düşen hızı infinity vb. modemleri..turkcelle kıyaslanması bile büyük ayıp bence.

kablonet benim açımdan oldukça sorunsuz. sizi bilemem tabi.

Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.