Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2777. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27752776277727782779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

M.T. ile görüştüm sinyalinizde sorun var dedi ekip yönlendirecekmişler.

Bakalım ne diyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Değerli bilgiler için sağolun hocam şansımı deneyeceğim umarım düzeltirler.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Bakın bu Vodafone bariz kurnazlık yapıyor, mahallemde yeni kablonet fiber altyapı kuruldu ve kutuya daha dün sinyal verildi. Sistemde, altyapı sorgulamasında caddem ve bina numaram artık gözüküyor.

Hemen bugün vodafondan gelmişler binaya. Kablonetin ve Türksatın bütün afişlerini, reklamlarını yırtmışlar, sökmüşler, çöpe basmışlar. Her yere posta kutularına, kapılara vodafone fiber internet kağıtları bırakmışlar.. Sanki kendi altyapıları yahu, kendileri kurmuşlar, uğraşmışlar ve yatırım yapmışlar gibi... çöreklenmişler altyapıya, reklam yapıyorlar her yere. Çok sinirlendim ben de onların kağıtlarını topladım bastım çöpe. Bu ne işgüzarlıktır, bir daha gelsinler, sokmayacağım binaya. Siz de dikkatli olun hocam, her şey beklenir bunlardan, son derece arsızlar çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLMeCa88 -- 24 Ocak 2021; 19:6:45 >
  • 4k olan funbox kanalı bir tek bendemi açılmıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 24 Ocak 2021; 21:10:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4K'lar 4k tv de ve conax modülde açılıyor sadece. Mevcutta uydunuz varsa hd destekli alıcı onlar, 4K açmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLMeCa88 -- 24 Ocak 2021; 20:12:12 >
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ne olduğun hakkında fikrim yok ama kendini çok kaptırıyorsun belli bu konulara. Türknet 50 down 8 upload a 95 tl ödüyorum. Hiç bir sıkıntım yok çok şükür taahhütüm de yok. Gigafiber de yakında gelecek deniyor. Binamızda kablonet gpon var ama bu tarifeler ile asla kullanmam. Bunu söylerken fanatik olmuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLMeCa88

4K'lar 4k tv de ve conax modülde açılıyor sadece. Mevcutta uydunuz varsa hd destekli alıcı onlar, 4K açmaz.

tv'im zaten 4k smart tv

uyduyla alakalı diyorsun yani

• Conax modül destekliyorsa Tv'niz modül isteyin, müşteri hizmetlerine de sorabilirsiniz. Zaten tek 4K kanal o var. 4K yı da conax modülle izleyebilirsiniz.

• Afferin güle güle kullan, forumumuzda Türk.net kısmına bekleriz, ben orada yokum hemde, sakin huzurlu bir şekilde bensiz takılabilirsin...
  • Arkadaşların dediği gibi modül lazım, ama uğraşmaya değecek bir içerik yok gibi o kanalda sanki, laf olsun diye bi kanal gibi geldi bana ama yine tabi siz bilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Arkadaşların dediği gibi modül lazım, ama uğraşmaya değecek bir içerik yok gibi o kanalda sanki, laf olsun diye bi kanal gibi geldi bana ama yine tabi siz bilirsiniz...

laf olsun 4k olsun 

• Bencede hocam, smart tv yada android box gibi birşey varsa 4K içerik dolu zaten tv yayınına pek ihtiyaç yok diye düşünüyorum
  • quote:

Bakın bu Vodafone bariz kurnazlık yapıyor, mahallemde yeni kablonet fiber altyapı kuruldu ve kutuya daha dün sinyal verildi. Sistemde, altyapı sorgulamasında caddem ve bina numaram artık gözüküyor.

Hemen bugün vodafondan gelmişler binaya. Kablonetin ve Türksatın bütün afişlerini, reklamlarını yırtmışlar, sökmüşler, çöpe basmışlar. Her yere posta kutularına, kapılara vodafone fiber internet kağıtları bırakmışlar.. Sanki kendi altyapıları yahu, kendileri kurmuşlar, uğraşmışlar ve yatırım yapmışlar gibi... çöreklenmişler altyapıya, reklam yapıyorlar her yere. Çok sinirlendim ben de onların kağıtlarını topladım bastım çöpe. Bu ne işgüzarlıktır, bir daha gelsinler, sokmayacağım binaya. Siz de dikkatli olun hocam, her şey beklenir bunlardan, son derece arsızlar çünkü.

bu durumun vadofone ne ilgisi var. Bayinin puştluğu. Vodafone iyidir kötüdür bilememde. Bu kablonette 10 yıldır hiç bir şey yapmıyor. Ben cevremde görüyorum adam 10 yıldır superonline adsl kullanmış fiber geliyor dairelere kablonet yatıyor uyuyor. Gpon getirmiyor sinyal sorunu yaşayım duruyoruz. 4k yayın destekliyor ama inanın kanalların bitrate düşük. 1080p bile tam vermiyor. Hem uydu canak hem kablo kullananlar karşılaştırsınlar. Özelikle maç günleri. Çanakta kaymak gibi görüntü olurken kabloda cizgi cizgi oluyor. Ama sadece o kanalda oluyor.

Bir diğer konuda artık min internet 50 mbit akıllı sınırsızın 25mbit düşmesi olmuyor. Evde iki kişi kullansa patlıyor. 8k tv ler evlere girecek bu sene her şeyin boyutu artacak.

flight sim oyunu icin ultra detaillarda oynamak için 50 mbit internet istiyor.

Daha önemliside çocuklar derslerinden geri kalıyor. Kusura bakmayın

Avrupada arkadaşlarım. 1gbit download 1gbit upload kullanıyorlar. Biz burada neleri tartışıyoruz. Kusura bakmayın bizimkiler yatıyor.

Sınırsız internet fiyatları 490 tl sınırsız veriyor. Kusura bakmayında kablonet 490tl sınırsız sunarken vodafone 90 tl gibi fiyatlara sunuyor. hattında vodafone sa 80 gibi rakamlara geliyor.

Ayrıca seninde onun broşürlerini yırtarak ondan ne farkın kaldı. Vodafone olmasa türkiyede internet aşırı lüx tüketim olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

4k olan funbox kanalı bir tek bendemi açılmıyor?

Tv arkasına modül takılınca 4k destekliyor. Hdmi dan bağlı bir cihaz varsa desteklemiyor. Ama çok sevinme çünkü kablonet yayınlarında bitrate düşüklüğü oluyor. Akşam saatlerinde hızlı sahnelerde ben çok görüyorum. Çanak uydu daha iyi, ondada rüzgar çanak yön değiştirebiliyor. Karlı havalarda sinyal sorunu oluyor aşırı yağmurda yaşanıyor. Geçikmeside az geçikmenin hiç katkısı yok. Gördüğüm farklar bunlar.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Gelsinler bir daha ağızlarına tükürürüm onların, çok istiyorsanız gidin Vodafone kullanın. Bakalım kablonet altyapısına müdahale edip gpon verecekler mi ? Yoksa pazarlama taktikleri mi bunlar ? Çocuklar bile bilir, başka bir firmanın gelip altyapıya müdahale edemeyeceğini. Canı yanan her ihtimalle yine siz olacaksanız. Sadece sizi Vodafonun yaptığı arsızlıklar üzerinden uyarmak istemiştim. Bayi ya da franchiese hiç fark etmez, hepsi bu işten para kazanıyor sonuçta. Ben uyarayım yine de, hayırlı günler size..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLMeCa88 -- 25 Ocak 2021; 10:45:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Tv arkasına modül takılınca 4k destekliyor. Hdmi dan bağlı bir cihaz varsa desteklemiyor. Ama çok sevinme çünkü kablonet yayınlarında bitrate düşüklüğü oluyor. Akşam saatlerinde hızlı sahnelerde ben çok görüyorum. Çanak uydu daha iyi, ondada rüzgar çanak yön değiştirebiliyor. Karlı havalarda sinyal sorunu oluyor aşırı yağmurda yaşanıyor. Geçikmeside az geçikmenin hiç katkısı yok. Gördüğüm farklar bunlar.

Alıntıları Göster

Değmez okadar tantana ozaman 1kanal için

• quote:

Gelsinler bir daha ağızlarına tükürürüm onların, çok istiyorsanız gidin Vodafone kullanın. Bakalım kablonet altyapısına müdahale edip gpon verecekler mi ? Yoksa pazarlama taktikleri mi bunlar ? Çocuklar bile bilir, başka bir firmanın gelip altyapıya müdahale edemeyeceğini. Canı yanan her ihtimalle yine siz olacaksanız. Sadece sizi Vodafonun yaptığı arsızlıklar üzerinden uyarmak istemiştim. Bayi ya da franchiese hiç fark etmez, hepsi bu işten para kazanıyor sonuçta. Ben uyarayım yine de, hayırlı günler size..

dostum yanlış anlama beni ben tarafsız yaklasıyorum vodafone babamın oğlu değil. Tüm firmalar zaman zaman böyle şeyler yapıyor. Hayat böyle zaten. Önemli olan onlar yapıyor diye bizimde öyle olmamız. Biraz agresif cümleler kurmuş olabilirim kusuruma bakma. kalp kırmayıda sevmem.

Benim derdim artık herkesin iyi internetlere ulaşması ttnet cıkıyor yavaş internet kullanması kullanıcının vs saçma sapan açıklamalar yapıyorlar. Resmen bizi kısıtlıyorlar. 10 yıldır kablonet zamlı kullanıyorum dönüp bakıyorum Yeni ne sundular hiç bir şey takılı kalmış gibi hissediyorum bu konuda

Hepimizin evinde 1gbit donwload 1gibt upload olsa fena mı. Avrupa çalışıyor türkiye uyuyor bizi yavaşlatıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

tabiki herkes iyi niyetli ondan şüpem yok. Biraderim vodafone fiberini kullanıyor memnun. Kablo netten geçenlerde var bir kişi memnunsa 3 kişi şikâyetçi, bunun bende farkındayım. Bende kabloya şikayetciyim 10 yıldır aynı hızları kullanıyorum. En pahalı sınırsız internet kablo ve turktelekomda 490tl kampanyalı fiyatı 390tl istiyorlar. Bu beni sinirlendiriyor. vodafone superonline turknet ttnet korana zamanı 10 mbit upload yükseltirken kablonet şikayet edersen kotalı veya 1 günlük 10 mbit upload veriyordu. Diğer firmalar bunu yapabiliyorsa kablonet yapabilir. Ama yapmıyorlar. Vodafonun kendi fiber alt yapısında verdiği speed test hızlarını gördünüz mü 400mbit gören var upload 20 mbit Bende bu hızları istiyorum ama kullanamıyorum. Evimi değiştiremiyorum. internet için tek çözüm biri gelsin alt yapımı kursun. Apartmanda herkes kablonet kullanıyordu. Sorun yaşamaya başladık düzeltmediler bir gün komşum benim kabloyu sokmuş sonra internet yok diye arıza kaydı bıraktım. Benimkinin birinin koparttığını görevli söyledi. Böyle bir salak işlerle uğraştım bir dönem şimdi en son binada iki kişi kalmışız. Alt yapı getirmeyince böyle oluyor. Patır patır herkes iptal etti binaya fiber geldi. Herkes ttnet adsl geçmişler. Kimse şikâyetçi değil ama ben adsl karşıyım. Adsl kullandım 3 ms felandı pinglerim. kablonet 9 ile 12 işte çok iyi sınırlarsan tek kişi kullanırsan sabaha karşı 4 ms görebiliyorum. Zamanında o alt yapıyı yapsaydı bu yaşanmayacaktı. Yuksek hızlı internet kullanmak hepimizin hakkı ben öyle düşünüyorum. Ben bunu istiyorum. Şubatta ne olacak 490 tl internet 590 tl mi olcak yoksa bir şeyler yapacaklar mı merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Değmez okadar tantana ozaman 1kanal için

Alıntıları Göster

O acıdan deymez. Ama 4k hazırlıklı olmak lazım. 8k olmasada 10k veya 12k konuşmaya başlayınca yayınlar min 4k olur artık. Şimdiden o alt yapının hazır olmasında fayda var. Bu sene 8k seneye 10k konuşuruz. 1 artısını gördün mü diye sorarsan görmedim. Ama Benim pinglerim bazen 4ms görmesinin nedeni o olabilir. Ucuz olduğu için cat6e veya geleceğe yatırım olsun dersen cat7 alır geçerdim. Çünkü ben kablonet geçtiğimde kabloyu cat7 almıştım. Yeni modem de gelse aynı kabloyu kullanırım. O zaman 100mbit görüyordum anakart değişince 1gbit görmeye başladı. 2.4 gbit içinde bildiğim kadarıyla uç değişmesine gerek kalmıyor. Kablonun desteklemesi gerekiyor diye biliyorum. modemle Router arası için cat6e yeter. Ama pc ile router arası bence alınabilecek en iyi kablo alınmalı. Bir ara lan üzerinden 4k video oynatıyorum. wifi üzerinden donma oluyordu. O zaman kablonun artısını görmüştüm. Kablo çok eskiyen bir şey olmadığı için bence iyisini al geç yarın bir gün nas kurarsın vs elinde hızlı kablo bulunmasının sakıncası yok. Ucuz olduğu için diyorum. Ama şöyle bir ihtiyacın olsa HDMİ 2.1 alcam 20 metre vs 6.000tl bile kablo var. O zaman derim işini görecek cihazları yakınlaştır daha ufak kablo al vs çünkü pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 25 Ocak 2021; 23:56:42 >

• merhaba, tenda router ile netmaster zn383 modemi köprü modunda çalıştırıyorum. Eskisine göre sinyal kalitesi daha iyi fakat bir şey merak ediyorum. Modem ile router arasındaki ethernet kablosunun kalitesinin bir önemi var mı? Ben router kutusundan çıkan kabloyu kullandım ama cat 5 kabloları gibi kalın bir kablo değildi, inceydi.

• 
Sayfa: önceki 27752776277727782779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.