Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2712. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27102711271227132714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır online oyun oynamıyordum. Bu aralar cs go girmeye başladım ve ping değerlerimin çok stabil olmadığını farkettim. (bu arada konum Ankara)

Eskiden 40-60 ms arası ping aldığımı hatırlıyorum ama şu an 66-95 arası değişken bir pinge sahibim. Acaba bu binadaki kablonet kutusunda bir problem olabilir mi? çünkü bazen o cihazdaki değerler bozulabiliyor diye biliyorum.

Bir de bazen cs go da arkadaşlarla aramızda maç yapıyoruz. türktelekom kullanan biri oyunu kurunca ben ve benim gibi kablonet kullananların pingi en az 120 oluyor bizim dışımızda herkeste ping 30-40 civarı bu sorunda büyük sıkıntı yaşatıyor.

Aynı problemlerden muzdarip olan var mı? Ona göre kablonet destek ile iletişime geçeceğim.

Speedtest'de değerler normal gözüküyor.

Host Ankara Turkcell

Host İstanbul Vodafone

Host Frankfurt Vodafone.de

• netstat kullanıcısına yanıt

Normal herkes evde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

Normal herkes evde.

Tamam normal cs go oynarken avrupa'daki steam sunucusundan 80-90 ping almam normal ama türk telekom kullanan arkadaşım custom game kurunca 120-130 ping almam normal değil. üstelik adamla aramda 10 km mesafe bile yok. kablonetin diğer isp'ler ile bağlantısında bir problem olduğunu düşünüyorum.

• netstat kullanıcısına yanıt

Kablonetle oyun oynanmaz diyor herkes zaten :))

• quote:

Orijinalden alıntı: netstat

Tamam normal cs go oynarken avrupa'daki steam sunucusundan 80-90 ping almam normal ama türk telekom kullanan arkadaşım custom game kurunca 120-130 ping almam normal değil. üstelik adamla aramda 10 km mesafe bile yok. kablonetin diğer isp'ler ile bağlantısında bir problem olduğunu düşünüyorum.

Alıntıları Göster

KABLONET'te her türlü yüksek PİNG var. Korona başladığından beri daha kötü halde. Ben İSTANBUL'un göbeğinde iyi bir semtte oturuyorum. Altyapı üst yapı sorunu olmayan bir yer. Yine benzer sorunlar. Bunu neden tekrar yazıyorum oyun için alacak arkadaşlar varsa uzak dursunlar. Normal kullanımda ve teknik servis, müşteri hizmetleri olarak gayet iyiler.

• Hiz berbat yine

• Vodafone, Kablonet altyapısıyla hizmet veriyor mu?

• kear K kullanıcısına yanıt
    Benim de 14 gün kaldı tam. Arayan soran da yok 😄
  • cormen kullanıcısına yanıt

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Vodafone, Kablonet altyapısıyla hizmet veriyor mu?

Evet maksimum 50 MBİT hız alabilirsiniz. SÜPERONLİNE altyapısı 100 MBİT verir.

• coolfighter C kullanıcısına yanıt

Trafiği kendi üstlerine mi alıyorlar yoksa bölgede Kablonet kullanıcıları hangi altyapıdan çıkış yapıyorlarsa (TT, SOL) ortak mı kullanıyorlar? Biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Trafiği kendi üstlerine mi alıyorlar yoksa bölgede Kablonet kullanıcıları hangi altyapıdan çıkış yapıyorlarsa (TT, SOL) ortak mı kullanıyorlar? Biliyor musunuz?

Siz hangi altyapıyı tercih ederseniz onun üzerinden alıyorsunuz. Çıkış olayı'da bulunduğunuz bölgeye göre değişir. Onuda müşteri hizmetlerine sorgulatmanız lazım.

• coolfighter C kullanıcısına yanıt

Halihazırda Kablonet abonesiyim. İnternet çıkışım bir TT üzerinden oluyor bir SOL üzerinden. Kafalarına göre değiştiriyorlar. Halbuki ben VPS'ime en kısa yoldan bağlanmaya çalışırken bir bakmışım TT'ye geçirilmişim, hop sayısı ve ping artmış.  

• cormen kullanıcısına yanıt

KABLONET zaten PİNG konusunda kötü. Birde sizin dediğiniz bu olaylar var. Üstüne hizmetide VODAFONE üzerinden aldığınızda daha karmaşık bir halde alabilir. Bende ona güvenemediğimden geçmedim. Bir ihtimal SÜPERONLİNE üzerinden alınırsa daha iyi olur gibi. Yoksa 50 MBİT KABLONET üzerinden fiyat iyi VODAFONE. TAHHÜT yenilersem 90 TL KABLONET ödeyeceğim ve hız düşürüyorlar. Bu fiyata çok mantıksız geliyor. Diğer yandan VODAFONE'da güven vermiyor. En son SÜPERONLİNE 100 MBİT geçeceğim gibi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

KABLONET'te her türlü yüksek PİNG var. Korona başladığından beri daha kötü halde. Ben İSTANBUL'un göbeğinde iyi bir semtte oturuyorum. Altyapı üst yapı sorunu olmayan bir yer. Yine benzer sorunlar. Bunu neden tekrar yazıyorum oyun için alacak arkadaşlar varsa uzak dursunlar. Normal kullanımda ve teknik servis, müşteri hizmetleri olarak gayet iyiler.

Alıntıları Göster

ben 12 yıldır kablonet müşterisiyim yıllardır online oyun oynuyorum ve her zaman diğer isp'lerde daha az ping verirdi kablonet. son zamanlarda ama bir sıkıntı var gibi seziyorum tabi büyük bir sıkıntı değil sadece türktelekom kullanan adamdan 15-20 ms fazla gecikme alıyorum. onun dışında sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netstat -- 6 Aralık 2020; 0:20:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: netstat

ben 12 yıldır kablonet müşterisiyim yıllardır online oyun oynuyorum ve her zaman diğer isp'lerde daha az ping verirdi kablonet. son zamanlarda ama bir sıkıntı var gibi seziyorum tabi büyük bir sıkıntı değil sadece türktelekom kullanan adamdan 15-20 ms fazla gecikme alıyorum. onun dışında sorun yok.

Alıntıları Göster

10 gün sonra 4 sene olacak benimde. SÜPER MARİO oynuyorsanız kesinlikle sorun yaşamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Altyapı fiber yada coaxional olsun hep fiber diyor sanırım, bende fiber yok yinede fiber diyor ama buna takılmayın her ikside iyidir, yüz güldüren tv ve sinema izlemiyorum ama çıkartınca fiyatı pek değişmiyor diye bende bu paketi tercih ettim, her işinizi fazlasıyla görür düşünmeden alın paketi, 5 mbps upload hep sabit gündüz gece fark etmiyor...

Teşekkürler, başka cevap gelmedi zaten, size güveniyorum :)

(sorumluluk yüklemiş gibi olmasın, iyi kötü bir issden bağlatacağım sonuçta denemeden hiç birini bilemiyoruz)

• quote:

Orijinalden alıntı: Patren

uydu kablosu varsa iyi değildir +10 ping yapar.

uydu kablosu varsa ne demek hocam ben anlamadım, kablonet uydu kablosu olmadan nasıl bir bağlantısı var ki? (bilgim yok)

Bir de ben hiç oyun oynamam(ilk mesajımda neler yaptığımı ayrıntılı yazmıştım) oyun oynamayan biri için çok önemli mi ?

• havacı27 kullanıcısına yanıt

Oyun yoksa şenlik bir durum yok brom.

• quote:

Orijinalden alıntı: met25

xiaomi wifi yükseltici var yine de kopmalar yaşanıyor.

Alıntıları Göster

yükseltici değil router alacaksınız hocam. farklı cihazlar.

• 
Sayfa: önceki 27102711271227132714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.