Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2711. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27092710271127122713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu tarifeye bende geçmeyi düşünüyorum. Güvenemedim açıkçası. 50 MBİT sinirsizi KABLONET altyapısından mi aldınız yoksa SUPERONLİNE mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmith Brown

Uzatmayacağım daha. İyi bir eğitimci oldugunu iddia ediyorsan gerçekten daha da yazık diyorum.

Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun sen. Tanımadığın insanlar hakkında yorum yapma istersen boş insan.

• Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

Evet KABLONET altyapısından alırsanız 50MBİT verebiliyorlar maksimum. SUPERONLİNE altyapısı 100 MBİT.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

Hangi hayal dünyasında yaşıyorsun sen. Tanımadığın insanlar hakkında yorum yapma istersen boş insan.

Alıntıları Göster

✋🏻

• Arkadaşlar kablonet bana throttling uygulamaya başlamış galiba. Şikayetvara da yazdım. Sonuç çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: İlkem22

Arkadaşlar kablonet bana throttling uygulamaya başlamış galiba. Şikayetvara da yazdım. Sonuç çıkar mı?

Nasıl test ettiniz?

• İlkem22 kullanıcısına yanıt

evet nasıl anladınız merak ettim ben de.nasıl kontrol ediyorsunuz biz de bir bakalım?

• Her zaman kullandığım dizi sitesine girdiğimde oynatıcı çalışmadı ve iptv kanalları açılmıyor. İlk defa başıma geldi. Mobilden açılıyor normalde.

• Arkadaşlar merhaba, yeni bir binaya taşındım sıfırdan internet bağlatacam, kablonet sitesinden altyapı sorgulatma yaptığımda "binanızda fiber kablonet altyapısı bulunmaktadır" bilgisini alıyorum, bu yazı binaya kadar fiber olduğu anlamına mı geliyor?

ikincisi de; ben uzun süredir bir rezidansta kalıyordum ve binanın interneti çok çok iyiydi, hep onu kullandım bu yüzden hızlar hakkında hiç bir bilgim yok, sabah 9 akşam 18 arası toplam 9 saat borsa ekranı açık bende, bu saatlerde asla kopma yaşamamalıyım, onun dışında youtube da her gün 2 saatlik felan izleme yapıyorum, arada netflix takılıyorum, 10 bin takipçili instagram hesabım var paylaşım yapıyorum, bir blog/web sitesi açma fikrim var, muhtemelen bu ay onu da hayata geçireceğim, oyun hiç oynamıyorum, müzik/film indirmiyorum benim kaç mbpslik bir tarife almam lazım? "yüz güldüren kampanya"ya baktım ama tv izlemeyen birisi olarak gereksiz ödeme yapacağım kalemler var orada, karar veremedim, kablo tv, sinema paketi vs gereksiz para vermeyeceğim ve mümkünse taahhüdü 12 ayı geçmeyen bir tarife var mı acaba, yardımcı olur musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

Bu tarifeye bende geçmeyi düşünüyorum. Güvenemedim açıkçası. 50 MBİT sinirsizi KABLONET altyapısından mi aldınız yoksa SUPERONLİNE mı.

fiber yazıyordu kablonet dir diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Eski müşteriysen 100 güldüren tarife üzerinden 380 liraya hızı düşmeyen 100mgbit alabiliyorsun ama Süperonline da aynı tarife 130 lira

niye alayım vodafone da 200 mbit aynı paraya

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Benim de aklıma pek yatmıyor ama yeğenim hız düştüğünde her ethernet portundan ayrı ayrı 25 mbit aldığını söylüyor.Bu konuda sizin bilginiz var mı?

yok öyle bir şey komple modem 25 mbit oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TeCHNiCK

Dediğim gibi aylık kullanım 200gb civarı bizde o nedenle yetiyor tabi herkesin kullanımı farklıdır.

yetiyorsa tabiki en uygunu kullan. Ben warzone oyunuyorum her hafta 45 gb güncelleme geliyor. Sırf ona 200gb gidiyor. PC format atınca düşünemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Patren

beni aylık anca 1000 gb kota kutarır, 200-250 gb çok az.

oha sende ne indiriyormusun 700gb nadir olsa gördümde 1000 her ay oha

Edit lafımı geri aldım. Bir terslik var 2000gb tüketmişim bir ay. Pc bile düzgün acmadım. Bu tüketimde yanlışlık var.

Yeni oyun almadım. Aldımda indirmedim. Yayında yapmadım. upload bile yüksek. 4k Netflix izledim. Arada 4k 8k youtube yeni aldığım tv için test ettim. Way be Bu tüketimi görünce 500gb hikaye

Arkadaşlar 250gb kullananlarda evinde sadece mobile veya tek başına yaşıyordur. Çok takmamak lazım. O tarifeler dursun. Bizim içinde yeni tarifeler gelsin. Derdim oydu. Ben dün vodafone başvurdum. 10 Senedir aynı hizmeti aldığım için gidiyorum. 2 Sene sonra alt yapı çalışması yaparlarsa sınırsız ve hızları artırırsa döneriz kaçmıyor ya :=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 5 Aralık 2020; 5:33:1 >

• aliosman2323 kullanıcısına yanıt

Benim kablonete geçme sebebim, binadaki adsl altyapısındaki kabloların download 0.8 ile 1.2 mbit yukarısına izin vermemesiydi. Aslında bir zorunluluktan dolayı geçtim.

Akşam 7 -24 arası internet kullanımınız nasıl? Ona göre karar verin.

Benim akşam 7-24 arası indirme, stream vs gibi bir kullanım yapmıyordum zaten, oyuzden 25mbps dusmesi sorun değil.

Tv hizmeti de var yanında, izlediğim bikac kanal da pakete dahil olunca, diğerlerine gore bana uygun geldi fiyatı ( internet + tv olarak) .

Fiber altyapınız var ise, tv istemiyorsanız mutlaka fiberi tercih edin.

• havacı27 kullanıcısına yanıt
    Altyapı fiber yada coaxional olsun hep fiber diyor sanırım, bende fiber yok yinede fiber diyor ama buna takılmayın her ikside iyidir, yüz güldüren tv ve sinema izlemiyorum ama çıkartınca fiyatı pek değişmiyor diye bende bu paketi tercih ettim, her işinizi fazlasıyla görür düşünmeden alın paketi, 5 mbps upload hep sabit gündüz gece fark etmiyor...
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Hocam senin ilacın 200 mbit vodafone fiber geç rahatla.

• maaart M kullanıcısına yanıt

uydu kablosu varsa iyi değildir +10 ping yapar.

• Patren kullanıcısına yanıt
    Şuan docsis 3.0 ile 16-17 ms arası ping alıyorum biz 14 kpbs dialup ile ilk internete girmiş bir nesiliz, 16 ms gayet iyi bir Ping değeri en ufak bir olumsuz durum yaşamıyorum bu değer ile, 30-40 ms altı gayet iyi değerlerdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 5 Aralık 2020; 14:58:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patren

Hocam senin ilacın 200 mbit vodafone fiber geç rahatla.

Alt yapı yok yoksa 200 koşa koşa geçtiydim.

• 
Sayfa: önceki 27092710271127122713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.