Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.402
Cevap
385
Favori
3.379.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25942595259625972598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merahaba, binama 3 ay önce kablonet altyapısı geldi virüs muhabbetinden ilgilenemedim fakat turknet 88 tl ye yükselince artık zamanı geldi diye düşünüyorum foruma bir göz gezdirdim fakat bilgileri toparlamak için sormak istedim

- modelimi (2.el) ve conaxı(mükünse sıfır) kendim almak istiyorum tavsiye edebileceğiniz model yada dikkat etmem gereken bir şey var mı ?
    tahahüttle her ay ödemektense bir kez olsun benim olsun gerekirse ikinci el gene satarım diye düşündüm
    -ev telefonunu aktif olarak kullanıyorum (home ofis) geçişte problem olur mu ?
    -geçiş sırasında internetsiz kalırmıyım türkneti ne zaman iptal etmeliyim ? kaç gün sürer
    teşekkürler
  • serquat kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 10 Haziran 2020; 8:16:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vodafoncu V kullanıcısına yanıt
    Daire içine fiber girmeden fiber demeyin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquat

merahaba, binama 3 ay önce kablonet altyapısı geldi virüs muhabbetinden ilgilenemedim fakat turknet 88 tl ye yükselince artık zamanı geldi diye düşünüyorum foruma bir göz gezdirdim fakat bilgileri toparlamak için sormak istedim

- modelimi (2.el) ve conaxı(mükünse sıfır) kendim almak istiyorum tavsiye edebileceğiniz model yada dikkat etmem gereken bir şey var mı ?
    tahahüttle her ay ödemektense bir kez olsun benim olsun gerekirse ikinci el gene satarım diye düşündüm
    -geçiş sırasında internetsiz kalırmıyım türkneti ne zaman iptal etmeliyim ? kaç gün sürer
    teşekkürler
    Türknet 100 mbit alıyorsunuz. O fiyata akıllı sınırsız var kablonette 19-24 hız düşüyor. Oyun oynamıyorsanız kablonet üzmez. Kurulumu genelde 1-2 güne yapıyorlar İstanbulda.

• 6 senedir üyeyim ve çok memnunum. Kuzenim evinde Superonline fiber kullanıyordu, yeni taahhüt için 90 lira demişler sanırım. 2 aydır bazen kopmalar da olunca kablonet düşün dedim. Yine 90 liraya 25 mbps falan hız olan paketler var. Tv önemli değil, zaten tivibu var. Kablonet için ev içine kablo çekilmesi eskiden olduğu gibi onlar tarafından yapılıyor mu? Yoksa kendisi mi çektirmesi lazım? Ayrıca buranın konusu değil ama TT ya daVodafone gibi başka fiber firma/paket için öneri alabilirim. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar 2 sorum olacak; 23 aydır kullandığım tarifemi aynı fiyatla devam ettirebilirmiyim? Birde şayet mevcut müşteri kampanyasını secersem (yüzgüldüren kampanya) önceden ödemekte olduğum cihazların kiralarını tekrar ödeyecekmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquat

merahaba, binama 3 ay önce kablonet altyapısı geldi virüs muhabbetinden ilgilenemedim fakat turknet 88 tl ye yükselince artık zamanı geldi diye düşünüyorum foruma bir göz gezdirdim fakat bilgileri toparlamak için sormak istedim

teşekkürler
    Kablonette 4 tl farkla telefon da alabiliyorsunuz. Mevcut numaranızı da tasiyabiliyorsunuz. Böylece telefona ayrı fatura ödemezsiniz.

• Eski AKN'li bağlantıların yeni ücretleri hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar? Taahhüdü yeni biten arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz.
    Malumunuz AKN kaldırılması sonrası fiyatları uçurdular. Taahhüt bitince yeni fiyatlar ne olacak görebileceğimiz bir yer var mı?

quote:

TARİFE BİLGİLERİ
    ANALOG KABLOTV: BIREYSEL 34,99 TL/AY
    KABLONET: 24 MBPS SINIRSIZ 49,99 TL/AY
    KABLOTV: TEMEL YAYIN 24,99 TL/AY
    KABLO WEBTV: TEMEL PAKET 0

Faturada yazanlar böyle, şu anda taahhütlü 47TL ödeniyor cihaz hariç.

Herkes sormuş ama cevaplayan olmamış. Taahhüdü biten yok mu? Gerçekten 47TL olan paket 110TL'ye çıkar mı?
  • evin uzak odalarında wifi çekimi için tavsiye edebileceğiniz bir router var mı? bir de sinyal güçlendiriciler var onlar işe yarar mı?
  • Kablotv resmi sitesine cihaz kiralama kısmına yeni bir modem eklenmiş gpon destekli. Oturduğu konuta ftth altyapı olan var mı acaba ?
    KABLONET [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 13 Haziran 2020; 18:32:27 >
  • Kablotv, analog kablotv'yi de kapsıyor. Faturada bunlar ayrı ayrı gözüküyor ancak herhangi bir kablotv paketi aldığınız zaman, analog kablotv ücretini ödemiyorsunuz. Dolayısıyla 47 tl olan paket 110'a çıkmayacak ama 75'e çıkacak. Faturada yazan analog kablotv hariç diğer fiyatlar geçerli olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kacanga kullanıcısına yanıt
    Ben bunun için Power Line Adaptör kullanıyorum, çok memnunum. Bendeki model TL-WPA4226
  • Santa Monica kullanıcısına yanıt
    Bizim binaya evin merkezi sistemine kadar fiber çekildi.Merkezi sistemden mevcut TV kablolarindan hizmet veriyorlar.Belki ilerleyen zamanlardan tamamen fiber verirler.

• sivaslı-58 kullanıcısına yanıt
    Halihazırda fttb kurulan sistemleri yakın bir zamanda upgrade etmezler zaman alır. Şuan oturduğum yerde fttb şeklinde binaya kadar fiber dairelere koaksiyel kablo ile geliyor. Yeni kurulumlar fttb/docsis ve gpon ftth şeklinde devam edecek buna Turksat karar veriyor. Sokağına kadar altyapı gelen ama henüz binaya kurulum yapılmayan yerler için gpon olabilir. Binaya altyapı getirecekler ftth kurulum için ısrarcı olması lazım, mümkünse kurarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 12 Haziran 2020; 11:45:10 >
  • Arkdaşlar herkese selamlar. Bugün bildiğiniz üzere Operatör CEO'ları Online Konferans yaptı. Ben de toplantıya katılıp ping, upload ve fiyatlar konusunda 3 dakika kadar konuştum...

Şimdi de konu ile ilgli forumda konu açtım, konuma destekte bulunmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten konuya görüşlerini yazıp öne çıkarabilirler. Vaktini ayırıp konuya bakan herkese teşekkür ederim.

Kaliteli internet(ping,upload,fiyat vb)isteyen arkadaşlar, buradan sonrasını beraber götürmeliyiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

Arkdaşlar herkese selamlar. Bugün bildiğiniz üzere Operatör CEO'ları Online Konferans yaptı. Ben de toplantıya katılıp ping, upload ve fiyatlar konusunda 3 dakika kadar konuştum...

Şimdi de konu ile ilgli forumda konu açtım, konuma destekte bulunmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten konuya görüşlerini yazıp öne çıkarabilirler. Vaktini ayırıp konuya bakan herkese teşekkür ederim.

Kaliteli internet(ping,upload,fiyat vb)isteyen arkadaşlar, buradan sonrasını beraber götürmeliyiz...
    Güzel iş, ayırdığın zaman için de teşekkürler. Ancak 1996-97'den beri internet kullanan biri olarak, ilgili kodamanların nezdinde hiç bir anlam ifade etmeyeceğinden de eminim. Yine de iyiyi umut etmek lazım tabi ki.

• ataman5 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası elimden geleni deniyorum, en azından yarın bir gün "denedim, oldu/olmadı" diyebileceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

Açıkçası elimden geleni deniyorum, en azından yarın bir gün "denedim, oldu/olmadı" diyebileceğim
    Zamanına ve emeğine tekrardan çok teşekkürler, hitabında çok güzeldi, kendi yorumlarını ilettiğin videoyu da keyifle izledim.
  • 50 Mbite kadar tarifede kimi akşamlar 19-24 arası 20 almam gerekirken 17-18 alırken kimi akşamlar 2-3 mb alabiliyorum , Ama gel gör ki hiçbir şey yapmadan gece 01den sonra 47-48 alabiliyorum.

Sorun Wifide desem Gece 01de neden düzelir, Sorun kablonette desem modem değerleri power ve snr çok ideal aralıkta -1power 40 snr seviyesinde, Aklıma Akşam yoğunluk geliyor.

Bölgemde yoğunluk olduğunu akşam modem değerlerine bakarak anlayabilirmiyim, Power düşmesi snr vs, Ama bakıyorum aynı, Diyorum bölgede yoğunluk var ondan, Ama neden her akşam hız düşmesi olmuyor. Bölgede yoğunluk nasıl anlaşılır.

Wifi de kanal çakışması var desem , 40hz den 20ye aldım , her kanalı denedim olmadı , Zaten kanal çakışması olsa Gece 1 de durup dururken neden hız normal seviyeye gelsin. Eskiden 12mbit Ttnet kullanıyordum onda gram düşme olmuyordu.

Gece1 de de komşu wifileri açık akşam 21 de de, Kanal çakışması değil gibi.

Modemi Bridge modda kullanıyorum , Router i bir tek fabrika ayarına döndürmedim, Eski ttnet kullandığımdaki ayarların üzerine sistemi kurdum, şifre mac filtre bir daha tek tek yazmamak için, Aklıma bir tek routeri fabrika ayarına döndürmek kaldı.

Bu sorunu yaşayan , daha önce tecrübe eden varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: reklam80

Akşam 7 dwn sonra benimde int. hızım düşüyor. Müş. Hiz. görüştüm eğer ethernet kablo takılı olduğu halde hız düşüyorsa speedtest.net hız değerlerini hizmet numarasıyla email atın dendi.

Ben ethernwt kullanmıyorum. Wifiden bağlanıyorum sürekli son 2 haftadır akşamları belirgin şekilde hızım düşüyor. Routerden gerekli ayarlamaları yapıyorum, hız değerlerini sabitlemeye çalışıyorum.
    Mesajı yazdıktan sonra gördüm ,Sizin sorun devam mı
  • 
Sayfa: önceki 25942595259625972598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.