Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Abdullah.blt4345 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
63.402
Cevap
385
Favori
3.379.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23962397239823992400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netmaster infinity 401 kullanıyorum. Modemin kablosuz kısmında hiçbir sorun olmamasına rağmen masaüstü bilgisayarda çok garip bir şekilde hız çok dengesiz. Nadiren 25mbps ile download yapabiliyorum ama çoğunlukla internetteki arama sonucu bile yüklenmiyor. 1 kez format atıp 4-5 tane farklı lan driver ile denedim ama problem hala devam ediyor. Forumda modemin ana konusunda sorduğumda netmaster sorumlusu bilgisayardan kaynaklandığını söylüyor. Kablosuz normal olduğu için modemde sıkıntı yokmuş. Reddit ile beraber 2-3 farklı yerde de sorunumu yazdım ama çözümünü bulabilen olmadı.Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim. 1 aydır oyun falan oynayamıyorum.
  • Arkadaşlar Antalya’da kablonet kullanıp herhangi bir sorun yaşayan var mı acaba? 3-4 yıldır superonline fiber kullanıyordum şuan 35 mbps olan tarifeden. Şehir değişikliği yaptım ve binada hem superonline hem turksat altyapısı var. 90 liraya superonline 25 mbps almak mı mantıklı yoksa kablonet 100 güldüren tarifesini mi? Superonline yıllardır hiç sıkıntı çıkarmadı. Kabloneti hiç bilmiyorum. Ekstra tv yayınları olması ve 100 mbps oluşu cazip geliyor. Sizce hangisini almalıyım? Film-dizi ve oyun için alacağım ve çok yoğun kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamiryox

Arkadaşlar Antalya’da kablonet kullanıp herhangi bir sorun yaşayan var mı acaba? 3-4 yıldır superonline fiber kullanıyordum şuan 35 mbps olan tarifeden. Şehir değişikliği yaptım ve binada hem superonline hem turksat altyapısı var. 90 liraya superonline 25 mbps almak mı mantıklı yoksa kablonet 100 güldüren tarifesini mi? Superonline yıllardır hiç sıkıntı çıkarmadı. Kabloneti hiç bilmiyorum. Ekstra tv yayınları olması ve 100 mbps oluşu cazip geliyor. Sizce hangisini almalıyım? Film-dizi ve oyun için alacağım ve çok yoğun kullanıyorum.
    Oyunda oynuyorsan sol la devam et derim
    Kablo nette pinkler bayağı yüksek geliyor
    Günün bazı saatlerinde dalgalanmalarda oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamiryox

Arkadaşlar Antalya’da kablonet kullanıp herhangi bir sorun yaşayan var mı acaba? 3-4 yıldır superonline fiber kullanıyordum şuan 35 mbps olan tarifeden. Şehir değişikliği yaptım ve binada hem superonline hem turksat altyapısı var. 90 liraya superonline 25 mbps almak mı mantıklı yoksa kablonet 100 güldüren tarifesini mi? Superonline yıllardır hiç sıkıntı çıkarmadı. Kabloneti hiç bilmiyorum. Ekstra tv yayınları olması ve 100 mbps oluşu cazip geliyor. Sizce hangisini almalıyım? Film-dizi ve oyun için alacağım ve çok yoğun kullanıyorum.
    Film-dizi ve oyun için alacaksanız Kablonetten uzak durun, yeni binanızda da Superonline Fiber var ise aynen devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Öncelikle geçmiş olsun. 50mbit 5 mbit upload akşam saatlerinde 0,75 oldu bunun üzerine uyduneti arayıp evet sinyal sorunu görünüyor dendi. Nitro paket istedim. ne mi oldu sinyal sorunum vardı ama kopmadan 100 mbit download 96 mbit upload çıktı 9.1 bitrate ile dalgalanmadan kullandım. Bu firma bölgemde bilerek interneti kısıtladığını görmüş olduk.

Sonuclar ortada

Bu konuda konuşmalar sonucu akşam saatlerindeki bant genişliğini artıracaklarını söylediler. Bu gün test edeceğiz düzelirse durumdan haberdar ederim arkadaşlar sizi

• https://www.donanimhaber.com/Netflix-en-guncel-internet-hizlari-raporunu-yayinladi--108055
    Kablonet gerilemeye devam etmiş.TT nin üstünde kalmışız ama,bu da iyi bişey.
  • merhaba,

bir adreste en iyi alternatif kablonet olduğu için başvuruda bulunduk ve haliyle modem sıkıntısı olduğunu öğrendik. bayi ikinci el netmaster modemlerin satışını yapıyor ayrıca Technicolor adında bir modemi tavsiye etti. cihaz sıfır ve iki yıl garantili vs diye eklediler.

Bu modem hakkında bilgi sahibi olan var mı? teşekkür ederim

Edit: Modemin tam modeli
    Technicolor TC.7200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 20 Şubat 2019; 11:11:51 >
  • Son 3 günden beri kablo nete ettiğim küfürü kimseye etmedim 100 mb dosyayı 2 saatte indirdim pingler 120 -130 üzerinde müşteri hizmetleri gayet laçka ucuz olunca böyle oluyo demekki 5 ay kaldı tahattüt sürem 350 lira diyorlar onada iptal için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EliasGS E kullanıcısına yanıt
    Turksat'ın kendisinin bile kiralamadığı/satmadığı modemi bayi nasıl satıyormuş.

Tavsiyem ister bayiden ister 2. el satış yapan sitelerden ucuz yollu 2. el netmaster marka modem alın(almadan önce seri-mac numarasını Turksat MHden borcu vs. var mıdır sorgulatarak) en azından Turksatın desteklediği ve güncelleme verdiği bir modeme sahip olmuş olursunuz.
  • İlanda ürün çıkmıyor malesef...
  • CS GO frankfurt serverında 150 ping ile oynadım daha yeni...

Şaka gibi gerçekten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot06 -- 20 Şubat 2019; 17:55:56 >
  • KABLONET [ANA KONU]

Bugün oyunlarda fazladan 15 ping aldığımı görünce bir bakayım dedim routing'e ulustan sonra birde afyon eklenmiş saçmalığa bak. Eskişehir>Antalya>Ankara>Afyon böyle routing mi olur?
  • 2 yıllık taahüt verdiğime çok pişmanım, son internetim sol fiber olacak, akşam saatleri yüksek ping veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

https://www.donanimhaber.com/Netflix-en-guncel-internet-hizlari-raporunu-yayinladi--108055
    Kablonet gerilemeye devam etmiş.TT nin üstünde kalmışız ama,bu da iyi bişey.
    ttnet doğunun en uzak köşesine bile veriyor kablo netin kullanıcı sayısı ne bu oran kullanıcı sayısı ile orantılı bir tablo o yüzden bu tabloya bakıp ttnet üstünde iyimiş demek yanlış. bu tabloyu yorumlarken bence en iyisi superoline gibi görünüyor.
  • Oyunlarda yüksek ping problemi yaşıyorum. IP adresim 176 ile başlıyor. Superonline çıkışlı mı benimki, nasıl anlarım?
  • İnternet gitti ist-kadikoy

• İzmir de İnternet gitti ve müşteri hizmetlerine de ulaşılamıyor

• Kocaelinde de yok şu an.

quote:

Hizmet Türü : KABLONET
    Lokasyon : KOCAELİ / / /
    Tahmini Süre : 10 birim(saat)
    Açıklama : Türksat kaynaklı olmayan arıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyntar -- 21 Şubat 2019; 22:38:51 >
  • Ankara cankaya internet gitti Mh aranmiyor tv var

• Konyada da internet gitti

• 
Sayfa: önceki 23962397239823992400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.