Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: riderman Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
50.732
Cevap
272
Favori
2.619.545
Tıklama
Giriş
    124 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Arkadaslar kablonette bugun bir problem var. Sizde de var mi merak ettim.
    Baglantim cok inisli cikisli ve uploadim 0. Bu nedenle downloadim olsa da bir ise yaramiyor. Bunun sebebi nedir?

Aynı sorun bende de var geceleri bu çakallığı yapıyorlar sayfalar yüklenmiyor

|
    |

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

netflixden 4K film izliyorum hiç sorunsuz sanırım aynı paketleri kullanıyoruz 24 mb sınırsız ?

Alıntıları Göster
    Ben yaklasik bir aydir yadiyorum. Ayni internetim hızi 16 mbite duserken bile filmleri hemen acar kesinlikle takilmazdi. Sorun hiz degil bence farkli durumlar var. Kesinlikle verimli degil artik. En azından benim icin. Ne oldu böyle anlamadım. Kanlonetten memnundun ancak simdi degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    50mbit download hızı görünmesine rağmen, upload 0 görünüyor.
    akşam tekrar bakacağım olmadı arayacağım teknik servisi.
    Sınırsız 25 mbit 80 liralık tarife kullanıyorum ve yeni 100 mbit akıllı sınırsıza geçmeyi düşünüyorum. Çok mükemmel bir tarife değil ama 1 lira farla büyük seçim gibi bişey olacak benim için. Geçmeye değer mi sizce? 5 ay önce başlattığım taahhüt yenilenecek bir de.

Orijinalden alıntı: dark.king

Sınırsız 25 mbit 80 liralık tarife kullanıyorum ve yeni 100 mbit akıllı sınırsıza geçmeyi düşünüyorum. Çok mükemmel bir tarife değil ama 1 lira farla büyük seçim gibi bişey olacak benim için. Geçmeye değer mi sizce? 5 ay önce başlattığım taahhüt yenilenecek bir de.

19:00-24:00 saatleri arasındaki hızınız zaten şu andaki hızınızla aynı olacak. Geriye kalan 19 saat boyunca ise 4 kat daha fazla hız alacaksınız.

Ben olsam hemen geçerdim. Aklınıza takılan nedir ki?

Orijinalden alıntı: Lichm

2-3 haftadır Kablonet böyle, her akşam aynı sıkıntı. Artık packet loss da olmaya başladı, önceden sadece yükselirdi pingler.

Sol üstteki cmd ekranı bağlı olduğum SOL omurgası.(2.hop)

dostum bende aynı sorunlar vardı 3 gün şikayet kaydı sonrası dün düzeldi sorunsuz kullandım sorunu öğrendim ama teknik servisten sorun bu yeni çıkan sistemden kaynaklı ast 19:00 00:00 herkese bir ayar çekiyorlar anca şikayet etmen lazım onlarda farkında sorunu çözüyorlar

Orijinalden alıntı: bLooP

Valla hocam bende dun gece ariza kaydi biraktim. Musteri temsilcisi evet uploadiniz 0 gozukuyor sorun var dedi ve kayit acti.
    Bugun eve teknik ekip gelmis evde olmadigimiz icin tekrar ariza kaydi actirin dedi telefonda.

Neyse actiririz dedim kapattim. Eve geldim su an duzelmis gorunuyor. Gecici bir cozum mu yaptilar sizin gibi yoksa gercekten duzelttiler mi gorecegiz.
    Son arıza kaydından sonra upload hızı düzeldi bizimde. Dış kaynaklı sorun sanırım binaya hiç gelmediler.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

19:00-24:00 saatleri arasındaki hızınız zaten şu andaki hızınızla aynı olacak. Geriye kalan 19 saat boyunca ise 4 kat daha fazla hız alacaksınız.

Ben olsam hemen geçerdim. Aklınıza takılan nedir ki?

Alıntıları Göster
    Genellikle akşam o saatlerde kullanıyorum interneti (haftasonu hariç). Sıkıntı aslında taahhütün tekrar yenilenmesi. Neyse geçeyim o zaman ben en iyisi. Şimdikinden her türlü daha iyidir.
    |
    |
    Ataşehir bölgesindeyim sizlerde olan upload sorunu bna denk gelmedi. Ama şunu söyleyebilirim bi süredir yaptigim testlerde telefon ve pc de upload 4-5 çıkmakta ama ps4 üzerindsn yaptigimda sıfır cıkmakta. Online gta 5 sorunsuz oynuyorum.

Testleri

Fast.com

Speestest üzerlerinden yapiyorum.

Ps4 niye upload alamiyorum anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ben ay başından beri yaşıyorum bu sorunu. Yazmadığım yer kalmadı, 8-10 tane arıza kaydı var sistemde. Fax bile çektim il müdürlüğüne, düşün artık.
    |
    |
    answer25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cormen

Son zamanlarda yaşanan upload sorunları CMTS kaynaklı.
    Nedir bu, detay verir misiniz?
    |
    |

Tabiki değer. Günün 19 saati download hızın 100Mbit, günün tamamı upload hızın 5Mbit olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dark.king kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

Burdaki mesajları görünce dün bende speedtest yaptım.
    50mbit download hızı görünmesine rağmen, upload 0 görünüyor.
    akşam tekrar bakacağım olmadı arayacağım teknik servisi.
    Arkadaşlar dün yine TV den upload testi yaptım yine 0 çıktı. Sonra telefondan yapayım dedim bu sefer 5mbit upload verdi. Sanırım TVlerden bu testi yaparken sorun çıkarıyor.

Konuyu çözmek adına bu akşam arayacağım müşteri hizmetlerini.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Bu uploadı niye böyle saçmasapan değerlere sınırlıyorlar anlam veremiyorum. Altyapı desen kablonetin altyapısı zaten standart, telefon hatları gibi kötü değil. Download 100 iken neden upload 5 olsun. 4.5g li telefonla 90 download 45 upload hızı alıyorum. Ama kablolu bağlantıyla upload sınırı 5. Onu da stabil alamıyorsun. Bu upload olayı tam bir rezillik. Biran önce bu sınırın kalkması gerek.
    Sebebi tamamen kablo internet teknolojisinin bu zamana kadar gelen matematik teoreminden kaynaklı bu da kablo internet teknolojisinin sağlıklı paket akışını gerçekleştirebilmesi için bant genişliğinde 10a1 oran denkleminden kaynaklanıyor tabi ki kablonet teknolojisinin gün geçtikçe gelişmesiyle bu oranlarda da farklı matematik hesaplarına rastlanmaya başlandı. Kısaca bu 10a1 oran tekniğinden bahsetmek gerekirse aldığınız indirme miktarının 10da 1 oranı kadarında bağlantı genişliğini yüklemeye ayırabiliyor, kablo internet teknolojisi. Tabi ki bu oranlarda geliştirmeler ve iyileştirmeler yapılıyor dünya genelinde. Kısacası 10a1 oranı genel geçer kabul edilen bir denklem.

Sizlerde özellikle 24mbit bağlantıya sahipseniz aslında upload oranınız konvansiyonel olarak 2 değil 2,4mbit olarak tanımlıdır. Bu 10a1 oranı 50mbit de 5 upload görebilirsiniz ancak daha yüksek hızlara hala daha sebebi bilinmez nedendir 100e5 uygulanır bu da upstream kanallarında daha yeterli yüksek sayıya ulaşılamamasından kaynaklanıyor gözükmekte buradaki matematiği de 20e1 oranı olarak görüyoruz ki kablo internet teknolojisinin dünya çapında 2014lerde kullandığı bir matematiktir 20ye1, biliyorsunuz "burası Türkiye" çok ileri değiliz.

Gelelim geleceğe bakışa bu noktada kablo internet teknolojisi herhangi bir altyapı kablo yenileme gereksinimine ihtiyaç duymadan DOCSIS 3.1 geliştirilmeye ve dünya çapında yayılmaya tabi ki başladı ama Türkiyemize ne zaman uygulanır bilinmez. Eş zamanlı yükleme/indirmeyi çok daha iyi şekilde tüm trafiği yöneten bir durum söz konusu buradaysa artık matematik oranı bize her ne kadar tam olmasa daha yüksek bir oranı sağlayabilir durumlar yaratıyor olacak; yani teknik olarak bunu taahüt eden bir sistem yapısı Docsis 3.1 ile mümkün olabilecek. Tarifelerimize uygulanır mı o işte geliş(mey)en Türkiye ile alakalı bir durum. Maalesef. Göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 16 Ocak 2019; 12:2:32 >
    |
    |
    Bahsedilenler: SysEdit
  • Yüzbaşı
    380 Mesaj
    arkadaşlar merhaba nihayet modemim geldi ilk fotoyu paylaşmak istedim şimdi vira bismillah kablonet ile görüşmeye sizlere deneyimlerimi daha detaylı paylaşacağı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    5100 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hopeful

arkadaşlar merhaba nihayet modemim geldi ilk fotoyu paylaşmak istedim şimdi vira bismillah kablonet ile görüşmeye sizlere deneyimlerimi daha detaylı paylaşacağı

Çalıştı mı?
    |
    |

merakla bekliyorum inşallah çalişir
    |
    |
    hopeful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

T2 ve T3 hatası vermeyip kanalların hepsine bağlanırsa tamamdır. Benimde almayı düşündüğüm model merakla bekliyorum sonucu, Hayırlı olsun
    |
    |
    hopeful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hopeful

Hayırlı olsun umarım keyifle çalışır, heyecanla bekliyorum ben de gözlemlerinizi.
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.