Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
50.755
Cevap
272
Favori
2.620.421
Tıklama
Giriş
    1757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Modem sayfasından "bağlantı" kısmındaki sinyal değerleri ve ip adresiniz nedir?

Bildiğim kadarıyla astronomik ücretler vermek istemiyorsan eğer ya kablonet'in olmadığı bir yere taşındığını göstereceksin ya da teknik servisin altyapı hasarı gibi bir rapor vermesi gerekiyor. Bunların dışında kalan her türlü durum için iki yol var; 1- Ceza ödemek, 2- Mahkeme

Alıntıları Göster
    Modem değerleri normal, ip adresi 24.133.179.251 kablo netin olmadığı yerde göstermek daha kolaymış. Dürüst bir yol değil. Mahkeme nasıl olacak bilmiyorum. Bir de mesela şöyle oluyor. Twich de yayın yaparak oynuyorum. İlk başta sorun yokken bir süre sonra upload düşüyor. Sanki bilerek kesiyorlarmış gibi düşünüyorum. Hani en upload kullanamayacaksam o zaman 50 mbit 5 mbit ihtiyacım yok 25 mbit de yeter. 35 mbit adsl de yeter. yayin zaten açamıyorum açmamada gerek yok çok önemli değil ama fazla ödememin hiç anlamı kalmıyor. Tek ben kullanıyorum verdiğim paraya yazık diye düşünüyorum.

https://www.twitch.tv/videos/363341298##

Orijinalden alıntı:

Bu upload'ın 0'a düşmesi olayını bende yaşadım bir kaç kez. İnterneti kullanamıyorsun upload olmadığı zaman arayıp arıza kaydı bıraktım ekip göndereceğiz dediler 1-2 gün sonra düzelmişti.
    hafta sonu başıma geliyor cuma akşamı cumartesi pazar geçiyor düzeliyor Benim boş günüm o zaman
    |
    |

Bu sorun bendekinin aynısı ve sebebi bölgenizde bulunan arızalı modem veya tv alıcısı. Port üzerinde bağlandığı frekansları kirlettiği için o bölgedeki tüm kullanıcılar etkileniyor.

Çözümü için eve ekip gelmesini sağlayın ve gelenlere bu yazdığım durumu anlatın. Yanlarında taşıdıkları tablet üzerinden o bölgedeki bağlı tüm modemlerin değerlerini görebilirler. Sallamazlarsa eğer çağrı merkezi üzerinden il müdürlüğüne şikayet dilekçesi yazın. Bu sefer mecbur yapmak zorunda kalırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 13 Ocak 2019; 20:46:27 >
    |
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Darch

Bu sorun bendekinin aynısı ve sebebi bölgenizde bulunan arızalı modem veya tv alıcısı. Port üzerinde bağlandığı frekansları kirlettiği için o bölgedeki tüm kullanıcılar etkileniyor.

Çözümü için eve ekip gelmesini sağlayın ve gelenlere bu yazdığım durumu anlatın. Yanlarında taşıdıkları tablet üzerinden o bölgedeki bağlı tüm modemlerin değerlerini görebilirler. Sallamazlarsa eğer çağrı merkezi üzerinden il müdürlüğüne şikayet dilekçesi yazın. Bu sefer mecbur yapmak zorunda kalırlar.

Alıntıları Göster
    Kardeş allah razı olsun. İnşallah sorunum çözülür teşekkür ettim en azından bir çözüm üretin güzel kardeşim...
    |
    |
    İnternet odamda çektiği halde hız alamadığım için router cihaz aldım A101 den lakin şöyle bi sorunum var bağlantıyı yapıyorum telefonu bağlıyorum ama bağlı iken biseyler indirir iken bi anda hız sıfır oluyor 5 10 saniye sonra aynı normal hıza dönüyor... Bunun için modem ayarlarında bise açmak filan mı gerekir... Router da sorun yok çünkü komşumda denedim onda netmaster modem yok hiç bağlantı kopmadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2316 Mesaj
    Arkadaslar kablonette bugun bir problem var. Sizde de var mi merak ettim.
    Baglantim cok inisli cikisli ve uploadim 0. Bu nedenle downloadim olsa da bir ise yaramiyor. Bunun sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLooP -- 13 Ocak 2019; 22:5:8 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Galatasaray.. Diablo 3 CADAVAROS#2806
  • Yarbay
    8526 Mesaj
    beyler 200metre ilerimizde kablonet olmasına rağmen yıllardır bizim sokağa gelmedi. Herhangi bir başvuru ile birşeyler yaptırma şansı var mı?
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Alamazsın dikkat et full sınırsız olmasin online.turksatkablo.com.tr den tarifenw bak

Alıntıları Göster
    Hayır, 90 lira faturam aylık kablotv dahil ve tüm gün 95 mbps civarı hızım, bugta kaldı sanırım internet :D
    |
    |
    Bahsedilenler: cadavaros

Orijinalden alıntı: rok206

uydunet modemine ilave router almayi düşünüyordum. baktıgımda cihazlardan iki adet kafama yatti.yorumlarda testlerde başarılı diyorlar.sizlerden bu cihazlari kullanan deneyim eden var midir ? yada başka tavsiye edilecek router ?

TP-link Archer C50

Tenda AC6

Fiyatlari asagi yukari ikiside aynı tavsiyelerinizi bekliyorum ;)
    Yardımcı olabilecek yok mu ?

Türkiye için Tp-link daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
    |
    |
    rok206 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: berkan 197

Arkadaşlar ani olarak ping yükselmesi sorunu yaşayan varmı, ve akıllı saat paketini kullanıyorum saat gece 12 geçtikten sonra bazen hız yükselmiyor
    2 gündür tüm kablonet aboneleri saat 19:30-00:00 arası ping artışı var bilerek yapıyorlar gibi geliyor online oyunda diğer abone sahipleri 60 alırken ben 120 altına düşmüyor müşteri hizmetleri dalgalanma var dedi bilerek yapıyorlar sanki gündüz yok bu saatler arası kesin böyle oluyor resmen işkence yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi answer25 -- 14 Ocak 2019; 11:47:52 >

Orijinalden alıntı: answer25

2 gündür tüm kablonet aboneleri saat 19:30-00:00 arası ping artışı var bilerek yapıyorlar gibi geliyor online oyunda diğer abone sahipleri 60 alırken ben 120 altına düşmüyor müşteri hizmetleri dalgalanma var dedi bilerek yapıyorlar sanki gündüz yok bu saatler arası kesin böyle oluyor resmen işkence yapıyorlar

Alıntıları Göster
    arkadaşlar kablonet bilerek yapıyor bu ping olayını sadece 19:30 00:00 arası bu sorunlar baş gösteriyor sesimizi çıkarmamız lazım çözüm için gündüz geldiklerinde normal görüyorlar aksam olunca bu sorun görülmüyor nasılsa sorunu çözdük diyorlar sonra bütün kablonet aboneleri çekiyor sorunu

|
    |
    Galatasaray.. Diablo 3 CADAVAROS#2806
  • Binbaşı
    1757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Arkadaslar kablonette bugun bir problem var. Sizde de var mi merak ettim.
    Baglantim cok inisli cikisli ve uploadim 0. Bu nedenle downloadim olsa da bir ise yaramiyor. Bunun sebebi nedir?

Benimde aynı birde sorun yok diye açıklama girmişler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: answer25

arkadaşlar kablonet bilerek yapıyor bu ping olayını sadece 19:30 00:00 arası bu sorunlar baş gösteriyor sesimizi çıkarmamız lazım çözüm için gündüz geldiklerinde normal görüyorlar aksam olunca bu sorun görülmüyor nasılsa sorunu çözdük diyorlar sonra bütün kablonet aboneleri çekiyor sorunu

Alıntıları Göster
    Bende sorun vardı beni güvenli internete almışlar bana sormadan ve sistemde güvenli internet görünmüyor. Sistemde sorun yok diye açıklama yapınca arka arkaya deli gibi ip değişikliği istedim sonunda mesaj geldi güvenli internetten çıkmıştır diye... Sonra ping birazcık daha düzeldi...

Ha birde şey yazmışlardı abone online oyunlarda sorun yaşıyor hiç bir şey yapamayız diye açıklama yapılmıştı.

Bunun üzerine bende bu resmi atarak bana bunun garantisini vererek reklamını yapıyorsunuz. Sonra baktım pingim biraz daha düzeldi.

Turknet dışında kimse sınırsız internete hazır degildi gibime geliyor...

|
    |
    Kablonet kullanıcısı aynı altyapı üzerinden Vodafone yada SOL'a geçtiği taktirde bağlı olduğu routerlar, IP blokları değişir mi? Kablonette yaşanan yurtdışı çıkışı, dolaylı olarak pingleri etkiliyor. Vodafone ve SOL kendi yurtdışı çıkışlarını mı kullanıyor hizmet vermeye başladıktan sonra?

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Bende sorun vardı beni güvenli internete almışlar bana sormadan ve sistemde güvenli internet görünmüyor. Sistemde sorun yok diye açıklama yapınca arka arkaya deli gibi ip değişikliği istedim sonunda mesaj geldi güvenli internetten çıkmıştır diye... Sonra ping birazcık daha düzeldi...

Ha birde şey yazmışlardı abone online oyunlarda sorun yaşıyor hiç bir şey yapamayız diye açıklama yapılmıştı.

Bunun üzerine bende bu resmi atarak bana bunun garantisini vererek reklamını yapıyorsunuz. Sonra baktım pingim biraz daha düzeldi.

Turknet dışında kimse sınırsız internete hazır degildi gibime geliyor...

Alıntıları Göster
    sorun sadece kablonet abonelerinde var tt superonlıne bu sorunlar yok arkadaslarımla beraber oynuyoruz dıgerlerı kablonet uyesı değil 60 ping alıyor ben ve diğer arkadaşım 120 civarı alıyoruz ping attığımda da 35ms filan bile çıkıyor toplu şekilde şikayet etmemiz lazım yoksa bu şekilde dayatıcaklar bizi enayi yerine koyuyorlar servis sabah geliyor ki arıza yok aksam nasılsa görülmüyor
    |
    |
SEO
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.