Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
50.732
Cevap
272
Favori
2.619.487
Tıklama
Giriş
    865 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Hafta sonları başıma geliyor... Ne yapcaz bilmiyorum da iptal ettirmeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Eğer son 1 haftadır bu problemle karşılaşıyorsanız, muhtemelen bizim bölgede santraller ya da kablolar ile ilgili bir değişim-düzenleme var demektir. 10 yıldır bu firmadan hizmet alırım, ilk kez böylesini görüyorum.

1-2 sene önce tüm sistemin çökmesini saymazsak, başıma ilk kez böyle bir şey geliyor. Şu mesajınızı görmeden önce modemi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü Kablonet'in, taşeron firmaların ne gibi bir altyapı çalışması yaptığı hakkında hiç bir bilgisi yok. Tamamen Allah'a emanet şeklinde işleyen bir firma olup çıktılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 13 Ocak 2019; 1:44:31 >
    İstanbulda internet bağlantı problemi yaşıyor musunuz arkdaşlar? Vodafone net kullanıyorum bi haftadır kablonet altyapısıyla. Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımda kablonetten kaynaklı bir sorun var yaklaşık 1 buçuk saattir ancak sabaha düzelir dediler. Sizlerde aynı problemi yaşıyo musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bazıları yine yok bu hızı vermiyorlar sizi kandırıyorlar filan yazmış cidden komik oluyorsunuz 19 yıldır bu hız takılması bize niye denk gelmiyor ? Sorun yaşayanların bölgesel sorunu vardır genelleme yapmayın begenmiyorsan gidip adsl teknolojisine geçersin kablonet sorunsuz mu ? Hayır değil özellikle çalıştıkları taşören firmalar rezalet biraz yazarken düşünün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Galatasaray.. Diablo 3 CADAVAROS#2806
  • Yarbay
    3534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

hala yılbaşında verilen nitroyu kullanan ama 25mbps tarifesi olan arkadaşım var kaos bitmiş değil yani klasik devlet kurumu, 657li olunca kimse özeldeki gibi tepelerine binmediği için malum
    Sistemsel olarak kaldıysa sömürmeye devam

|
    |
  • Yüzbaşı
    699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Eğer son 1 haftadır bu problemle karşılaşıyorsanız, muhtemelen bizim bölgede santraller ya da kablolar ile ilgili bir değişim-düzenleme var demektir. 10 yıldır bu firmadan hizmet alırım, ilk kez böylesini görüyorum.

1-2 sene önce tüm sistemin çökmesini saymazsak, başıma ilk kez böyle bir şey geliyor. Şu mesajınızı görmeden önce modemi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü Kablonet'in, taşeron firmaların ne gibi bir altyapı çalışması yaptığı hakkında hiç bir bilgisi yok. Tamamen Allah'a emanet şeklinde işleyen bir firma olup çıktılar.

Alıntıları Göster
    Aynı sorun son 1 haftadır bizde de var. Dün arıza kaydı bıraktık daire içi tüm bağlantı aparatları değiştirildi çözüm olmadı. Genelde sizde arıyorlar sorunu tekrar tekrar söylememize rağmen. :) Bugün yine upload 0.75 civarı çıkıyor. (Yer: Tekirdağ)

|
    |
    Adana'da kullanıp da herhangi bir sorun yaşayan var mı acaba.

|
    |

Orijinalden alıntı: gderebasi

Aynı sorun son 1 haftadır bizde de var. Dün arıza kaydı bıraktık daire içi tüm bağlantı aparatları değiştirildi çözüm olmadı. Genelde sizde arıyorlar sorunu tekrar tekrar söylememize rağmen. :) Bugün yine upload 0.75 civarı çıkıyor. (Yer: Tekirdağ)

Alıntıları Göster
    Düzeltme geçeyim;

Bugün gelen Kablonet çalışanları, bölgemde arızalı bir modemin ters sinyal göndermesi sonucu böyle bir durumun oluştuğunu söyledi. Belki sizde de aynı durum vardır. Saha ekiplerine gerekli uyarıyı yaparsanız takip ediyorlar.
    |
    |

Bende sorun yok. İST/Bostancı
    |
    |
    ab1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Alternatif modem düşünenler ve yurt dışından bir şekilde temin edebilecek için kesinlikle aşağıda fotoğrafını paylaştığım Fritz Box markalı modemleri tavsiye ederim.Yurt dışında yaşıyorum ve bende sizler gibi Kablo İnternet kullanıyorum.Modemim her zaman açık ve tozlu bir köşede duruyor.Iss de sorun olmadığı vakit ne hız ne de wireless performansında bir eksi görmedim.Özellikle de wireless performansı muhteşem.Evimin her köşesinde rahatlıkla çekiyor.Eğer imkanınız varsa dediğim gibi alternatifler arasına koymanızı kesinlikle öneririm.

yılbaşında değil de 3 ocakta tanımladılar buna promosyon smsi gönderip, bittiğine dair hiçbir şey gelmediği gibi adam hala rahat rahat kullanıyor
    |
    |
    GuitarxtanbuL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet biraz cahilim galiba ki speed boost diye bir kavram bilemiyorum, google'da falan da çıkmıyor ne hikmetse oysa senior bilgisayar mühendisiyim kaç senelik, tüh
    |
    |
    ataman5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

siz bunu türkiye demi kullanıyorsunuz. benim bildiğim bu almanyada satılıyor ve buraya uyumlu değil diye biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ocularis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3534 Mesaj
    O modemin sinyal aralığı türkiye uyumlu değil

|
    |
  • Binbaşı
    1756 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Alıntıları Göster
    Sorun yok diyip çekiliyorlar videolar çektim daha ne yapayım upload düzeltiyorlar ping sorunu oluyor ping düzeliyor biraz upload sorunu oluyor. Adamlar dalga geçer gibi sorun yok diye açıklama yapıyor. Taahhüdüm varken hizmet kalitemi tam veremedikleri zaman cezayı ödemeden iptal ettirme şansım var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim.

Video bile çektim ne yapacam bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 13 Ocak 2019; 18:36:47 >

Orijinalden alıntı: cadavaros

Bazıları yine yok bu hızı vermiyorlar sizi kandırıyorlar filan yazmış cidden komik oluyorsunuz 19 yıldır bu hız takılması bize niye denk gelmiyor ? Sorun yaşayanların bölgesel sorunu vardır genelleme yapmayın begenmiyorsan gidip adsl teknolojisine geçersin kablonet sorunsuz mu ? Hayır değil özellikle çalıştıkları taşören firmalar rezalet biraz yazarken düşünün
    Senin tuzun kuru tabi... Bir gün başına gelirse bu yazını hatırlarım

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Senin tuzun kuru tabi... Bir gün başına gelirse bu yazını hatırlarım

Alıntıları Göster
    20 yıldır gelmedi gelsede çözeriz

|
    |
  • Yüzbaşı
    865 Mesaj

Modem sayfasından "bağlantı" kısmındaki sinyal değerleri ve ip adresiniz nedir?

Bildiğim kadarıyla astronomik ücretler vermek istemiyorsan eğer ya kablonet'in olmadığı bir yere taşındığını göstereceksin ya da teknik servisin altyapı hasarı gibi bir rapor vermesi gerekiyor. Bunların dışında kalan her türlü durum için iki yol var; 1- Ceza ödemek, 2- Mahkeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 13 Ocak 2019; 19:12:22 >
    |
    |
    MC.CYBER_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    uydunet modemine ilave router almayi düşünüyordum. baktıgımda cihazlardan iki adet kafama yatti.yorumlarda testlerde başarılı diyorlar.sizlerden bu cihazlari kullanan deneyim eden var midir ? yada başka tavsiye edilecek router ?

TP-link Archer C50
    Tenda AC6

Fiyatlari asagi yukari ikiside aynı tavsiyelerinizi bekliyorum ;)
Bey Azura
Mobilya Takımları
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.