Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23882389239023912392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    DS'nin ilk kilitleneceği frekansı seçer. Etkilemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 6 Şubat 2019; 1:4:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Yanlış hocam :) web sunucsu ayrı şeydir oyun sunucusu ayrı şeydir. Konumları bile farklı olabilir. Bağlantınızı test ederken kullanabilirsiniz. Ama o oyunları oynarken bu ping diyemezsiniz. Burada tdp udp, bağlantının türü bir sürü şey var daha... Superonline da ping iyi dersiniz eyvellah, ama bu görseller sizi desteklemez
    Tek bir sorum olacak size EA Sports ya da 2K Sports'da mı çalışıyorsunuz? Bu şirketlerde çalışan sorumlulardan daha fazla bildiğiniz bir şey var ise ben de bu bilgilerinizden faydalanmak isterim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

ben olayı oyun veya site olarak değerlendirmedim 64 ping olması gereken yerin 100 küsürlerde olmasını değerlendirdim hocam... Demek istediğim o arkadaşın değerlerini ben inceledim ikimizde aynı sıkıntı var biliyorum 2 haftaya sıkıntım giderilirse zaten nasıl bir yol izlemenizi anlatacağım sorun yaşayan arkadaşlara ama şunu biliyorum yaklaşık 1 yıldır sorunlarla uğraşıyorum. Şikayet etmekle vb gibi şeylerle hiç işim olmaz uğraşmayı sevmem ilk kez uğraşıyorken buldum kendimi sonuna kadarda gidiyorum. Gecen aylar bana 1 ay sonra aletlerin geleceğini fiber bağlantı yapılacağını söyledi. bu haftada 2 hafta sonra kesin bağlantı yapılacak. Sorun çözülürse sorunun kablodan kaynaklandığını anlamış olacağız çözülmezse sorun uydunetin bölge dışındaki alt yapısından dolayı olduğunu anlayıp tüketici hakem heyetine gidip iptal ettireceğim. 1 yıldır 100 tl üzeri fatura ödüyorum aldığım hizmet iyi değil iyi olsa tamam. İnternet pahalılaşıyor kalite ilk bağlantıya göre düşüyor böyle olmasını kabul edemiyorum. Beni bu duruma nasıl getirdiler bilmiyordunuz sizin pc den kaynaklıdır evdeki laptop hepsiyle denedim. En son belki benim anakart eskidir diye düşünerek i9 lu sistem kurdum yine aynı sorun çözülmedi. Kablo altyapı değiştirdim yine aynı 7 senedir uydunet kullanıyorum 25 mbit ken hiç sorunum olmadı 50 ve 100 çıkınca sorunlar ardı ardına geldi... 25 mbit üstü pek sağlıklı çalışmıyor. Ankara çankaya bölgesinde tüm arkadaşlarım aynı hızımızı düşürelim diyoruz izin vermiyorlar. Hapsettiler sorunumuzda çözülmüyor. Yanlış yönlendiriyorlar. Boşuna masraf yaptırıyorlar. Birde üstüne yalanları ortaya çıkıyor. Sonunda mahkemelik olacağım hakkımı alana kadarda durmaya niyetim yok... Yanlış anlama bana bu firma çok yalan söyledi o yüzden şimdi bu duruma geldi dürüst değiller. Şikayet oluşturuyoruz hepimize aynı cevap yazılıyor. Ben istiyorum ki benim sorunum çözüldü ben çekileyim değil herkesin sorunu çözülsün. Benim yaşadıklarımı başkası yaşamasın bir adım önde olsun.

Alıntıları Göster
    Hocam bu forumda ve bir çok farklı platformda, Kablonet ile yaşadığımız son derece kötü tecrübeleri siz ve yine burada olan bir çok diğer kullanıcılarla tecrübe ettiğimiz, neredeyse birebir skıntıları ve çözmek için gerçekleştirdiğimiz birbirinin aynı(birbirimizden de habersizken) bir çok denemeyi Türkiye'nin farklı yerlerinde aynı şekillerde yaşayan insanlar olarak çokça ve fazlasıyla gözlerimizle, ruhumuzla, bildiğimizle, yaşadıklarımızla tecrübe ettik ve ediyoruz da. Sizin de belirttiğiniz gibi buradaki bir çok arkadaşımızla zamanımızdan, hayatımızdan ve cebimizden de çokça şey harcayarak düzeltmeye çalışıyoruz bazı şeyleri sadece kendimiz için değil toplum bilinci için de. Bunları anlamamak için çaba sarf eden insanların niyetini üzülerek iyi olmadığını düşünüyorum ki onlar için de yapacak bir şey yok.

Söylediğiniz tüm kelimelerin altına da imzamı atarım. İyi forumlar.

• Şuanda Kablonet kullanıyorum, binamda Türk telekom fiber altyapısı da var. Millenicom'un taahhütsüz paketini gördüm, beğenirsem cayma bedeli yükselmeden geçerim diye düşünerek başvurdum. Kablonet müşteri hizmetlerini aradım ve cayma bedelimin 1500 lira olduğunu öğrendim. Millenicom'dan memnun kalırsam THH ile uğraşmak zorunda kalıcam. Ben o 1500 lirayı ödemem. Gider ikametgah değiştiririm, çöle taşınırım ama ödemem.
  • Arkadaşlar ben de kablonet abonesi olacağım yakında.

16 Mbit sınırsız tarifeyi seçtim. Binamızda fiber alt yapı varmış. Benim illa Docsis 3.0 modem mi almam gerekiyor? Docsis 2.0 alsam çalışmaz mı? 16 Mbit ile Netflix izlemeyi düşünüyorum ama daha modem işini çözmedim.

Yardımınızı rica ederim.
  • ataman5 kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var benim bu şirketlerle çalışmamla? Bu nasıl bir üslup?

Tamam, ben cahilim bu konuda. Arkadaş devam etsin web sunucularına tracert çekmeye... İngiltere fifa tracert kaydını uydunete göndersin, onlarda Türk Telekom'a gönderir...
  • Fetö - illimunati - mi6

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekrar merhabalar sayın hocalarım.
    dün TP-Link Archer C60 AC 1350Mbps Wireless Dual Band Router aldım. evde yine tp-link ın başka bir routerını kullanıyordum sınyal gucu fln cok ıyıde ama gun ıcınde ozellıkle aksam saatlerınde kesıntıler cokoluyordu. yenı router dun aksam denedım kesıntı yasamadım ama sınyal gucu daha zayıf yan odada bıle 2 diş cekıyor. eskısı 2 antenlıydu bu 5 antenlı ona ragmen daha dusuk sınyal verıyor bu sınyal gucunu arttırmanın bır yolu var mı? ayrıca router ın arayuzu ıngılızce bunu turkce yapmam mumkun mudur? ayarlarda bı yanlıslık mı yapıyorum anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

Hocam bu forumda ve bir çok farklı platformda, Kablonet ile yaşadığımız son derece kötü tecrübeleri siz ve yine burada olan bir çok diğer kullanıcılarla tecrübe ettiğimiz, neredeyse birebir skıntıları ve çözmek için gerçekleştirdiğimiz birbirinin aynı(birbirimizden de habersizken) bir çok denemeyi Türkiye'nin farklı yerlerinde aynı şekillerde yaşayan insanlar olarak çokça ve fazlasıyla gözlerimizle, ruhumuzla, bildiğimizle, yaşadıklarımızla tecrübe ettik ve ediyoruz da. Sizin de belirttiğiniz gibi buradaki bir çok arkadaşımızla zamanımızdan, hayatımızdan ve cebimizden de çokça şey harcayarak düzeltmeye çalışıyoruz bazı şeyleri sadece kendimiz için değil toplum bilinci için de. Bunları anlamamak için çaba sarf eden insanların niyetini üzülerek iyi olmadığını düşünüyorum ki onlar için de yapacak bir şey yok.

Söylediğiniz tüm kelimelerin altına da imzamı atarım. İyi forumlar.

Alıntıları Göster
    yazdıkların içtenliğin ve samimiyetin için teşekkür ederim hocam gerçekten çok memnun oldum düşüncelerinden...

• quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

tekrar merhabalar sayın hocalarım.
    dün TP-Link Archer C60 AC 1350Mbps Wireless Dual Band Router aldım. evde yine tp-link ın başka bir routerını kullanıyordum sınyal gucu fln cok ıyıde ama gun ıcınde ozellıkle aksam saatlerınde kesıntıler cokoluyordu. yenı router dun aksam denedım kesıntı yasamadım ama sınyal gucu daha zayıf yan odada bıle 2 diş cekıyor. eskısı 2 antenlıydu bu 5 antenlı ona ragmen daha dusuk sınyal verıyor bu sınyal gucunu arttırmanın bır yolu var mı? ayrıca router ın arayuzu ıngılızce bunu turkce yapmam mumkun mudur? ayarlarda bı yanlıslık mı yapıyorum anlamadım.
    hocam gittiğiniz çözüme bakılırsa kesintileriniz wifi den kaynaklı olduğunu söyler gibisiniz. Wifi kanalı değiştirirseniz wifi den kaynaklı kesintilerinizden bir nebze kurtulabilirsiniz. Çekim güçünüzü artırmak için de dizilimi doğru yapmanız gerekiyor. Ben pc odamı evin tam ortasına yaptım. Turksatın Modemi oraya çektirdim. iki katlı bir evde oturuyorum. üst kata evin ortası ve tarasa access point yerleştirdim. Oyun oynarken ben bunları kapatıyorum 6 cihazdan fazla bağlanınca wifiye ping yükseliyor kullanılmasa bile test ederek gözlemledim. max 6 cihaz ayarlıyorum. Baya büyük bir evde oturmama rağmen çekim gücü full tabi doğru point bağlandığınıza emin olmalısınız.. Çekim güçlerini hesaplayıp modemleri öyle yerleştirmeniz lazım hocam...

• quote:

hocam gittiğiniz çözüme bakılırsa kesintileriniz wifi den kaynaklı olduğunu söyler gibisiniz. Wifi kanalı değiştirirseniz wifi den kaynaklı kesintilerinizden bir nebze kurtulabilirsiniz. Çekim güçünüzü artırmak için de dizilimi doğru yapmanız gerekiyor. Ben pc odamı evin tam ortasına yaptım. Turksatın Modemi oraya çektirdim. iki katlı bir evde oturuyorum. üst kata evin ortası ve tarasa access point yerleştirdim. Oyun oynarken ben bunları kapatıyorum 6 cihazdan fazla bağlanınca wifiye ping yükseliyor kullanılmasa bile test ederek gözlemledim. max 6 cihaz ayarlıyorum. Baya büyük bir evde oturmama rağmen çekim gücü full tabi doğru point bağlandığınıza emin olmalısınız.. Çekim güçlerini hesaplayıp modemleri öyle yerleştirmeniz lazım hocam...

Alıntıları Göster
    hocam uydunet ın bendekı modemının de sınyal gucu berbattı ve bu forum uzerınden tavsıyeler uzerıne router almıstım. oncelerı hızım dusuk oldugu ıcın galıba pek sorun yasamıyordum sonrasında hızımı arttırdım ve tv box uzerınden fılm dızı ve mac yayını ızlemeye basladım ve mac sırasında yayının donup kalmasından bıkmaya bslayıp maclarda eskı usul tvbox a kablo cekıp ızlemeye baslamıstım :D sonrasında router ı degıstırmeye karar verdım. yenı routerın durumu 1 2 hafta mac ızleyıp gozlemlerım.
    ılk gozume carpan eksıklık eskı router ım ile yenı aldıgım routerın yerlerı aynı yenısınde daha cok anten var vs ama sınyal gucu yenısınde cok dusuk eskısı evın her kosesınde cok ıyı ama yenısınde berbat. bıyerde bı yanlıs mı yapıyorum dıye dusunuyorum. turkce arayuz yok mu bunun?

• quote:

hocam uydunet ın bendekı modemının de sınyal gucu berbattı ve bu forum uzerınden tavsıyeler uzerıne router almıstım. oncelerı hızım dusuk oldugu ıcın galıba pek sorun yasamıyordum sonrasında hızımı arttırdım ve tv box uzerınden fılm dızı ve mac yayını ızlemeye basladım ve mac sırasında yayının donup kalmasından bıkmaya bslayıp maclarda eskı usul tvbox a kablo cekıp ızlemeye baslamıstım :D sonrasında router ı degıstırmeye karar verdım. yenı routerın durumu 1 2 hafta mac ızleyıp gozlemlerım.
    ılk gozume carpan eksıklık eskı router ım ile yenı aldıgım routerın yerlerı aynı yenısınde daha cok anten var vs ama sınyal gucu yenısınde cok dusuk eskısı evın her kosesınde cok ıyı ama yenısınde berbat. bıyerde bı yanlıs mı yapıyorum dıye dusunuyorum. turkce arayuz yok mu bunun?

Alıntıları Göster
    hocam hepsinin aynı yere koymayın bir şekilde ürünleri dağıtın. Bu dağıtma işlemini iki türlü yapabilirsiniz. Sizin bir adet güçlü bir modeme bir adette access point işinizi çözerdi. Neden iki tane modem aldınız anlayamadım... Emin değilim ne kadar mgbit kullandığınızdan dolayı bir adet access point ile işinizi çizebilirdiniz. 1 modem 2 router olduğunu düşünüyorum böyleyse tekini iade edip 1 tane access point almanız daha çok işinizi çözecektir. Yok artık aldım baya para harcadım tek yapacağınız şey güçlü olan router kablolu bir şekilde taşımanız. ac standardı ilemi görüşüyor n standardı mı g standardı mı ? g standardı 54mbps n standardı 600mbps ac üreticiye göre değişiklik gösteriyor ortalama 1300mbps ve yukarısı Bu ayarların nasıl yapıldı. Kablolu kullanırken yayında sıkıntı yok dimi

• arkadaşlar yeni eve taşınacağım ama evde kablonet kutusu yok.önceden taşınacağım binada başvuran olmuş ama sonuç alamamışlar.bende nakil için başvurdum ve il müdürlüğünde uzmanla görüştüm biz bina yapılırken alt yapıyı hazırladık 10 gün içinde binaya kutuyu takarız diyor.genelde burada çok sıkıntılı süreçler yaşayan arkadaşlar okudum ben kutu takılana kadar bekleyeyim mi?daha uzun sürer mi?binada ayrıca telekom fiber jüpon kablo döşemiş.telekomada bulaşmak istemiyorum kablonet olmazsada cayma bedeli ödemek istemiyorum.var mı öneriniz?teşekkürler
  • mvlt42 kullanıcısına yanıt
    Cayma bedeli alabilmeleri için taşındığınız yerde kablonetin olması gerekiyor. Dairenize gelirse siz de taahhütünüzü bozarsanız cayma bedeli alınır. Kablonet olmazsa cayma bedeli alamazlar. Getirirlerse kullanırsınız. Getiremezlerse de cayma bedeli ödemeden iptal için başvurursunuz.
  • quote:

hocam hepsinin aynı yere koymayın bir şekilde ürünleri dağıtın. Bu dağıtma işlemini iki türlü yapabilirsiniz. Sizin bir adet güçlü bir modeme bir adette access point işinizi çözerdi. Neden iki tane modem aldınız anlayamadım... Emin değilim ne kadar mgbit kullandığınızdan dolayı bir adet access point ile işinizi çizebilirdiniz. 1 modem 2 router olduğunu düşünüyorum böyleyse tekini iade edip 1 tane access point almanız daha çok işinizi çözecektir. Yok artık aldım baya para harcadım tek yapacağınız şey güçlü olan router kablolu bir şekilde taşımanız. ac standardı ilemi görüşüyor n standardı mı g standardı mı ? g standardı 54mbps n standardı 600mbps ac üreticiye göre değişiklik gösteriyor ortalama 1300mbps ve yukarısı Bu ayarların nasıl yapıldı. Kablolu kullanırken yayında sıkıntı yok dimi

Alıntıları Göster
    yok hocam hepsını aynı anda kullanmıyorum. uydunet ın modemı sınyal kalıtesı kotu oldugu ıcın tplink ın router ını kullanıyordum suan kampanyadakı hızım 100 mbps. oldu ve kesıntıler yasadıgım ıcın router ı degıstırıp daha ıyısını aldım ve suan yenı aldıgım routerı kullanıyorum sadece. kabloluda kablosuzda da tplink ın archer c60 olan router ını kullanıyorum ve bu router da sınyal gucu daha once kullandıgım router a gore zayıf gelıyor. teknık olarak cok bılgım yok tplınk ın arayuzude ıngılızce o yuzden sınyalı arttırmada yada kurulumda bı hata mı yaptım acaba onu bılemıyorum.

• quote:

yok hocam hepsını aynı anda kullanmıyorum. uydunet ın modemı sınyal kalıtesı kotu oldugu ıcın tplink ın router ını kullanıyordum suan kampanyadakı hızım 100 mbps. oldu ve kesıntıler yasadıgım ıcın router ı degıstırıp daha ıyısını aldım ve suan yenı aldıgım routerı kullanıyorum sadece. kabloluda kablosuzda da tplink ın archer c60 olan router ını kullanıyorum ve bu router da sınyal gucu daha once kullandıgım router a gore zayıf gelıyor. teknık olarak cok bılgım yok tplınk ın arayuzude ıngılızce o yuzden sınyalı arttırmada yada kurulumda bı hata mı yaptım acaba onu bılemıyorum.

Alıntıları Göster
    Kurulumda yanlış yaptığını düşünmüyorum hocam... Modem ara yüzünüzde evet bazı modemlerde öyle ayarlar var. o ayarlar mac adresi girerek kısıtlanabiliyor... Sinyal derecesini duvarın dışına çıkmasın gibi ayarlarda var o ayarları kullanmadığınızı düşünmüyorum sizin modeminizde o ayarlar var mı onuda gözlemleyemedim... Odalar arası duvar kalın olduğu için sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz... Uydunetin modemini hiç bir şekilde kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla, Modeminizle güçünden yararlana bilecek bir accsess point ile sorunu çözebilirsiniz. Veya Modeminizi o iki oda arasına taşıma şansınız varsa gerek kablolu gerek kablosuz bağlantı ile de çözme şansınız var. Çözüm böyle ürete bildim... Son kez tplink servisini arayıp teknik destek alabilirsiniz... ''0 850 72 444 88'' Bunun dışında foruma modeminizle ilgili bir konu açabilirsiniz. Bilmediğim bir ürün olduğu için net şunu yapın diyemiyorum...

• Modem sorununu çözebilir misiniz artık. Ben böyle saçma şey duymadım. Madem modem yok başvuruları durdurun ya da modemlerin geleceği tarihi verin ona göre yapalım başvuruyu. Başvurudan önce modem sorunu var normalde 5 gün ama simdi 10 güne takılır dendi, şimdi aradığımda 10 günden fazla sürer deniyo. Ne bu ???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler Kablonet ile konuştum bizim yan apartmanda bile vardı altyapı ama beni arayıp bizim eve çekemeyeceklerini söylediler ben de tek ben başvurduğum içinmi dedim alakası yok her müşteri değerli dediler peki benim apartmana niye astılar altyapı geldi diye yani yalanmı söylüyorlar salakmılar anlamadım illa 3 kili falan başvurmakmı lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaffyFuck

Modem sorununu çözebilir misiniz artık. Ben böyle saçma şey duymadım. Madem modem yok başvuruları durdurun ya da modemlerin geleceği tarihi verin ona göre yapalım başvuruyu. Başvurudan önce modem sorunu var normalde 5 gün ama simdi 10 güne takılır dendi, şimdi aradığımda 10 günden fazla sürer deniyo. Ne bu ???
    Ya da en azından yurtdışından alabileeğimiz belli markalara destek versinler, hangi marka modelin sorunsuz çalışacağı ile ilgili bir liste göstersinler resmi sitelerinde.
  • quote:

Kurulumda yanlış yaptığını düşünmüyorum hocam... Modem ara yüzünüzde evet bazı modemlerde öyle ayarlar var. o ayarlar mac adresi girerek kısıtlanabiliyor... Sinyal derecesini duvarın dışına çıkmasın gibi ayarlarda var o ayarları kullanmadığınızı düşünmüyorum sizin modeminizde o ayarlar var mı onuda gözlemleyemedim... Odalar arası duvar kalın olduğu için sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz... Uydunetin modemini hiç bir şekilde kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla, Modeminizle güçünden yararlana bilecek bir accsess point ile sorunu çözebilirsiniz. Veya Modeminizi o iki oda arasına taşıma şansınız varsa gerek kablolu gerek kablosuz bağlantı ile de çözme şansınız var. Çözüm böyle ürete bildim... Son kez tplink servisini arayıp teknik destek alabilirsiniz... ''0 850 72 444 88'' Bunun dışında foruma modeminizle ilgili bir konu açabilirsiniz. Bilmediğim bir ürün olduğu için net şunu yapın diyemiyorum...

Alıntıları Göster
    günaydın...
    tplink musterı hızmetlerıyle gorustum. benım daha once kullandıgım router ın antenı 9dbi ımıs yenı aldıgımda ıse 4 yada 5 dbi oldugunu bu yuzden sınyalın zayıf oldugunu soyledıler. router olarak daha guclu bır secenek yokmus. er35o modelı menzil genısletıcı kullanmamaı tavsıye ettıler.
    bos yere router a para harcamıs oldum umarım ıade edebılırım.

• 
Sayfa: önceki 23882389239023912392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.