Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.400
Cevap
385
Favori
3.378.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Geçen gün bir arkadaşımın kablonet taahhütü bittiği için yanımda yenlemek için aradılar. o 85 liraya 100mbit akıllı sınırsız aldı. Ben de tam araştırma içerisindeydim hazır telefondayken ben de aynı paketi 90 liraya (cihaz ücreti varmış.)onayladım. 2 gün sonra bir baktım 25 mbit akıllı sınırsız 90 olmuş 50 ve 100 yok listede. şimdi baktım 50 mbit 100 tl, 100 mbit 120 tl olmuş. Kaç gündür arayan soran yok. Telefonda onayladım bilgilerimi verdim ancak imza olmadığı için caymış olabilirler mi ?
    Ben bu anlaştığım fiyattan bu paketi nasıl alabilirim acaba ? Ses kaydı da alamadım kendi telefonum olmadığı için. Forumda yetkili birisi var mı ?
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 6 aydır sorunsuz kullanıyorum, sadece günün birinde akşam 1 saat kesildi o kadar başka herhangi bir sorun yaşamadım henüz.
  • Benim de herhalde 17 yıl olmuştur. "Kablonet" diye ayrı bir özel şirketin olduğu zamanlardan beri mutlu bir Kablonet abonesiyim. Hiçbir büyük problem yaşamadım. Arada bir ufak tefek bir sorun olduğunda da teknik servis maksimum 5 saat içinde gelip problemi çözüyor.
  • Şu an çok ilginç sorunla karşı karşıyayım. Yurtdışı çıkışlı sitelere erişemiyorum bazı türkiye sunucularındaki sitelere çok hızlı bazılarına da çok yavaş erişebiliyorum. Sorun nereden kaynaklı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk çıktığından beri kablonet abonesiyim 17 yıl olmuştur heralde toplam kopma 3-4 kere belki olmuştur o da genel arıza vardı Tüm Türkiyede...
  • ataman5 kullanıcısına yanıt
    Tamamen yanlış bir ölçüm yapıyorsunuz. web sunucuna ping atıp oyunda ping yüksek diyemezsiniz. Oyundaki bağlantı tamamen farklı bir konudur. Yanıltmayın insanları...
  • stefano S kullanıcısına yanıt
    Hocam modem arayüzündeki ip ile showip.com'daki ip adresim aynı gözüküyor. Yani CGN ip'lerinde değilim sanırım. Modemi kapatıp 1 dk bekleyip tekrar açtığımda yine aynı ip'yi alıyorum. Bu yüksek MS işi gerçekten kablonet ile olan ilişkimi bozdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

selam

bir kaç gün öcne aynı sıkıntıyı ben de dile getirdim burada.
    288p ile filan izliyordum.

dur dedim belki netflixte sorun vardır, adamlara bilgi notu bırakacaktım.
    ayarlar izlence ayarları bölümünden tercih edilen görüntü ayarı var birisi onu en düşük moduna almış. artık bir şekilde olmuş.
    onu max a aldım 1080p ye geri döndü :))))

size de tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam sıkıntı şu devamlı download ve upload yapıyorsanız ve ani düşüşlerde hemen kendini belli eden bir uygulamanız varsa. Mesala size gercek test veriyim. Akşam saatlerindehttps://testmy.net/results upload test edin ortalama kaç cıkıyor arkadaşımda superonline var 5 mbit upload var tam 5 mbit çıkarken uydunet bende 1 mbit upload çıkıyor gündüzde 3.5 mbit çıkıyor. Test edin görün sorun var mı yok mu size 5 sn dogru hızı verirken 6 saniyede hızınız 0 düşüyor sonra tekrar doğru hız veriyorlar. Speet test test edince siz max hızı görüyorsunuz ortalamayı görmüyorsunuz.

Gelelim senin konuna akşam saatinde netflix actın o sıra senin hızın düşüyor. Veya aynı evde ikinci bir kişi kullanıyorsa upload yapsa download kullanmasın yine düşüyor. Ama bu sadece akşam saatlerinde olan bir şey superonline fiberinde böyle şeyler olmuyor. 50 se bir kişi 10 mbit diger kişi 40 mbit kullanıyor. Tam hız alabiliyor. Bu olay tamamen firmanın bölgelere olan yatırımı ile alakalı.

Bir diğer sorun ise mesala ikinci bir kişi interneti kullandı fazla degil 10 mbit lik bir kullanım super online da ping atıyorum 40 ms se uydu nette 145 ms buluyor. O zaman internet hızının fazla olmasının anlamı yok 25 mbit evdeki tek kullanıcıya yeter...

Normal de ankaradan batıya doğru çıkmamız gerekirken, bizi garip garip illere atıyor o yüzden oda ayrı ping sorunu yapıyor. Riskimiz artıyor. O bölgelerdeki sorunu bunlar anlayacakta düzeltene kadarda o sorunu yaşıyoruz.

Kısaca uydunetten kurtulmanın yoluna bakın. Türk net aynı ama en azından adamların fiyatı düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirror of Deception

Şu an çok ilginç sorunla karşı karşıyayım. Yurtdışı çıkışlı sitelere erişemiyorum bazı türkiye sunucularındaki sitelere çok hızlı bazılarına da çok yavaş erişebiliyorum. Sorun nereden kaynaklı acaba?
    hocam nedenini hemen üste bulabilirsiniz. Bir keresinde benim internetimi güvenli internete almışlar. Sistemde güvenli internet olarakda görünmüyorum. Yok güvenli internet kullanmamışsınız hiç diyorlardı. O gün sabaha kadar ip değiştirdim mesaj geldi sabah güvenli internetten çıktınız diye. Yasaklı sitelere giriyorsa sorun yukardaki yazdığım şeylerden kaynaklanıyor. kısaca yoğunluk artınca internet çöp oluyor sizin bölgede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Tamamen yanlış bir ölçüm yapıyorsunuz. web sunucuna ping atıp oyunda ping yüksek diyemezsiniz. Oyundaki bağlantı tamamen farklı bir konudur. Yanıltmayın insanları...
    yo yanlış değil hocam normalde 64 ms olması gereken yerler 100 küsürlere çıkmış aynı testi superonline fiberi ile yaparsanız haklı olduğunu göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Hocam sıkıntı şu devamlı download ve upload yapıyorsanız ve ani düşüşlerde hemen kendini belli eden bir uygulamanız varsa. Mesala size gercek test veriyim. Akşam saatlerindehttps://testmy.net/results upload test edin ortalama kaç cıkıyor arkadaşımda superonline var 5 mbit upload var tam 5 mbit çıkarken uydunet bende 1 mbit upload çıkıyor gündüzde 3.5 mbit çıkıyor. Test edin görün sorun var mı yok mu size 5 sn dogru hızı verirken 6 saniyede hızınız 0 düşüyor sonra tekrar doğru hız veriyorlar. Speet test test edince siz max hızı görüyorsunuz ortalamayı görmüyorsunuz.

Gelelim senin konuna akşam saatinde netflix actın o sıra senin hızın düşüyor. Veya aynı evde ikinci bir kişi kullanıyorsa upload yapsa download kullanmasın yine düşüyor. Ama bu sadece akşam saatlerinde olan bir şey superonline fiberinde böyle şeyler olmuyor. 50 se bir kişi 10 mbit diger kişi 40 mbit kullanıyor. Tam hız alabiliyor. Bu olay tamamen firmanın bölgelere olan yatırımı ile alakalı.

Bir diğer sorun ise mesala ikinci bir kişi interneti kullandı fazla degil 10 mbit lik bir kullanım super online da ping atıyorum 40 ms se uydu nette 145 ms buluyor. O zaman internet hızının fazla olmasının anlamı yok 25 mbit evdeki tek kullanıcıya yeter...

Normal de ankaradan batıya doğru çıkmamız gerekirken, bizi garip garip illere atıyor o yüzden oda ayrı ping sorunu yapıyor. Riskimiz artıyor. O bölgelerdeki sorunu bunlar anlayacakta düzeltene kadarda o sorunu yaşıyoruz.

Kısaca uydunetten kurtulmanın yoluna bakın. Türk net aynı ama en azından adamların fiyatı düşük.

Alıntıları Göster
    selam kardeş, ancak sen yazdıklarımı hiç okumamışsın.

uydunet sorun: sıfır.
    memnuniyet: on.

benim sorunum netflix ayarlarındaymış. benim bölgemde kablonet gayet başarılı.

• okudumda akşam saatlerinde testini yap demek istedim gündüzleri sorun yaşamıyoruz kopukluk olmadığı sürece...
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Bir kaç saat sonra düzeldi. Yurtdışı çıkışlı dediğim google, whatsapp gibi yerkeri de kapsıyordu. Bugün de güvenli internet günüymüş acaba sansür denemesi mi yaptılar yurtdışı erişimi engelleyerek, diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirror of Deception -- 5 Şubat 2019; 17:34:16 >
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Yanlış hocam :) web sunucsu ayrı şeydir oyun sunucusu ayrı şeydir. Konumları bile farklı olabilir. Bağlantınızı test ederken kullanabilirsiniz. Ama o oyunları oynarken bu ping diyemezsiniz. Burada tdp udp, bağlantının türü bir sürü şey var daha... Superonline da ping iyi dersiniz eyvellah, ama bu görseller sizi desteklemez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya Bu kablonetten şikayet edip hala kullanıp birde konuşuyorlar şöyle sorun var böyle sorun var kapat başka yer geç sorunun var niye 2 yıl daha tahuttut veriyorsunuz cidden ilginç adam sorun netflixte diyor hala akşam sen test et yazan var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Ya Bu kablonetten şikayet edip hala kullanıp birde konuşuyorlar şöyle sorun var böyle sorun var kapat başka yer geç sorunun var niye 2 yıl daha tahuttut veriyorsunuz cidden ilginç adam sorun netflixte diyor hala akşam sen test et yazan var
    Bulunduğum bölgede Superonline veya fiber altyapılı ISS olsa geçmek isterdim. Ama yok. Elemanlar durup dururken IP'mi değiştirip oyunlardaki pingimi iki katına çıkarıyorlar. AKK kalktıktan sonra fiyatlarda değişiklik yapmadılar. 24Mbps için 87.5 TL ödüyorum, 50Mbps kullanan ise 91 TL ödüyor. Bunlar için mailler atıp şikayette bulundum ama hiçbirşey değişmedi. Böyle devam ederlerse ilk fırsatta internet sağlayıcımı değiştireceğim. İnsanlar alternatif olmadığı için devam ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirror of Deception

Bir kaç saat sonra düzeldi. Yurtdışı çıkışlı dediğim google, whatsapp gibi yerkeri de kapsıyordu. Bugün de güvenli internet günüymüş acaba sansür denemesi mi yaptılar yurtdışı erişimi engelleyerek, diye düşündüm.
    yok ya ben kontrol ediyorum düzenli bir şekilde öyle bir deneme yapılmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Yanlış hocam :) web sunucsu ayrı şeydir oyun sunucusu ayrı şeydir. Konumları bile farklı olabilir. Bağlantınızı test ederken kullanabilirsiniz. Ama o oyunları oynarken bu ping diyemezsiniz. Burada tdp udp, bağlantının türü bir sürü şey var daha... Superonline da ping iyi dersiniz eyvellah, ama bu görseller sizi desteklemez
    ben olayı oyun veya site olarak değerlendirmedim 64 ping olması gereken yerin 100 küsürlerde olmasını değerlendirdim hocam... Demek istediğim o arkadaşın değerlerini ben inceledim ikimizde aynı sıkıntı var biliyorum 2 haftaya sıkıntım giderilirse zaten nasıl bir yol izlemenizi anlatacağım sorun yaşayan arkadaşlara ama şunu biliyorum yaklaşık 1 yıldır sorunlarla uğraşıyorum. Şikayet etmekle vb gibi şeylerle hiç işim olmaz uğraşmayı sevmem ilk kez uğraşıyorken buldum kendimi sonuna kadarda gidiyorum. Gecen aylar bana 1 ay sonra aletlerin geleceğini fiber bağlantı yapılacağını söyledi. bu haftada 2 hafta sonra kesin bağlantı yapılacak. Sorun çözülürse sorunun kablodan kaynaklandığını anlamış olacağız çözülmezse sorun uydunetin bölge dışındaki alt yapısından dolayı olduğunu anlayıp tüketici hakem heyetine gidip iptal ettireceğim. 1 yıldır 100 tl üzeri fatura ödüyorum aldığım hizmet iyi değil iyi olsa tamam. İnternet pahalılaşıyor kalite ilk bağlantıya göre düşüyor böyle olmasını kabul edemiyorum. Beni bu duruma nasıl getirdiler bilmiyordunuz sizin pc den kaynaklıdır evdeki laptop hepsiyle denedim. En son belki benim anakart eskidir diye düşünerek i9 lu sistem kurdum yine aynı sorun çözülmedi. Kablo altyapı değiştirdim yine aynı 7 senedir uydunet kullanıyorum 25 mbit ken hiç sorunum olmadı 50 ve 100 çıkınca sorunlar ardı ardına geldi... 25 mbit üstü pek sağlıklı çalışmıyor. Ankara çankaya bölgesinde tüm arkadaşlarım aynı hızımızı düşürelim diyoruz izin vermiyorlar. Hapsettiler sorunumuzda çözülmüyor. Yanlış yönlendiriyorlar. Boşuna masraf yaptırıyorlar. Birde üstüne yalanları ortaya çıkıyor. Sonunda mahkemelik olacağım hakkımı alana kadarda durmaya niyetim yok... Yanlış anlama bana bu firma çok yalan söyledi o yüzden şimdi bu duruma geldi dürüst değiller. Şikayet oluşturuyoruz hepimize aynı cevap yazılıyor. Ben istiyorum ki benim sorunum çözüldü ben çekileyim değil herkesin sorunu çözülsün. Benim yaşadıklarımı başkası yaşamasın bir adım önde olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Ya Bu kablonetten şikayet edip hala kullanıp birde konuşuyorlar şöyle sorun var böyle sorun var kapat başka yer geç sorunun var niye 2 yıl daha tahuttut veriyorsunuz cidden ilginç adam sorun netflixte diyor hala akşam sen test et yazan var
    Bu kadar insan salak o yüzden 2 yıl taahhüt veriyor. taahhütsüz fiyatları taahhütlü fiyatları mı konuşsak yoksa, Fiber imi konuşsak, Herkesin kendine göre haklı nedeni var. Sorunun olmaya bilir benim sorunum var arkadaş... Sen memnunsan memnunsundur. Memnun değilsen değilsindir. Benim sorunumu çözebiliyorsan yazmayım. Benim sıkıntım var arkadaş... Kablo netin instigram saytfasına bak şikayetim var bak facebook sayfasına bak herkes derdini anlatmaya çalışıyor... Netflix konusuna gelince de ben film izlerken ikide bir kaliteyi artırmak zorunda kalıyorum niye netimin kalitesi düşünce kalite düşüyor. O yüzden akşam saatlerinde testini yap diyorum bir bildiğim olduğu için söylüyorum. Gündüzleri sorunlarım düşüyor... hafta sonu hariç... Ona rağmen sorun yoksa sorun yoktur... Sorun olmaya da bilir... Ben uydunet bağlatan arkadaşlara diyorum binanıza kadar fiber geliyorsa bağlatın yoksa 25 mbit üstünü düşünürseniz riski gözlemleyin. Yalan söylüyorlar fiber geliyor deniyor gözünüzle bakmanız gerekiyor... Ben bunu yazmazsam kaç kişinin canı yanacak... Bu cümleyi yazacağına benim sıkıntımı çözmeye çalışman lazım burası yardımlaşma yeri...

• merhaba kablonet akıllı sınırsız 100mbps paketi kullanıyorum.
    modemim infinity 401 yanında adsl router modem kullanıyorum.
    sormak istediğim soru teknik ekip ilk kuruluma geldiğinde modem arayüzünden bağlantı ayarlarının en altında Downstream Frekans Seçimi olan yere bi sayı yazdı ve onayladı.
    bu tam olarak ne işe yarıyor? ve frekans seçimi hızı veya pingi etkiliyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.