Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.402
Cevap
385
Favori
3.379.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23832384238523862387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    100 mb tarifesini cgn'ye sokmuyorlar istesen de giremiyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

100 mb tarifesini cgn'ye sokmuyorlar istesen de giremiyorsun...
    Doğrudur hocam, o zaman güncelleme sıklığı aylık herhalde. Çünkü aralık ayı komple CGNAT ile geçti Belki de tarife değiştirdiğim için o aylık oyle oldu.
  • Amazon’da satışı olan modemlerden sadece Motorolanın Türksat’ta çalışan aşağıdaki modemi var ancak yanına bir Router gerekiyor. Docsis 3.1 modemlerin upstream frekansları ayarlanabilir olduğu için Türksat şebekesine uygun fakat çok pahalılar.

http://www.motorolacable.com/documents/MB7420-DataSheet-34915revB.pdf

MOTOROLA 16x4 Cable Modem, Model MB7420, 686 Mbps DOCSIS 3.0, Certified by Comcast XFINITY, Charter Spectrum, Time Warner Cable, Cox, BrightHouse, and Morehttps://www.amazon.com/dp/B01A1E6BA2/ref=cm_sw_r_cp_api_i_u1htCb3YGMA69

Arris bazı modellerinde upstream frekansları yazmıyor. Bazı modeller için frekansların ne olduğunu sordum fakat net bir şey söylemiyorlar.

“The availability of some specific channels and/or operational frequency bands are country dependent and are firmware programmed at the factory to match the intended destinations. This also depends on the area that you live and the service provider that you have. Unfortunately, we are unable to provide any specific value for the upstream and downstream frequency. We apologize for this inconvenience.

In case you are an end user, please contact your service provider for more information about it. “

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danazor1 -- 26 Ocak 2019; 18:50:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• danazor1 kullanıcısına yanıt
    arris aynı mesajı banada atmışdı ilgilenmiyorlar maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • danazor1 kullanıcısına yanıt
    evet bu modemin çalışma ihtimali yüksek sadece ANNEX-B ön yüklü değil orası bir soru işareti ikincisi ise ethernet portunun tek olması ve son olarak 16x4 ileride olası hız artışında destek vermeyebilir

• yalionur kullanıcısına yanıt
    Tplink archer c50 serisini aldim. Evin her köşesinde 5 ghz tam performansta çekiyor. 2.4 kullanmiyorum bile. Evin en uzak noktasi ve ters köşede kalam yerde ps4 5 ghz ile bağlı. Hızım en düşük oldugunda 28-35 arası ping süremde 40-80 arasi değişiyor. İnt 50 lık

• quote:

Orijinalden alıntı: mert6385

Eve girişten sonra hat ikiye ayriliyor. Biri bir odaya gidiyor, digeri baska odaya gidiyor. Bi hatta modem ve tv bagli. Diger hatta ise sadece tv bağlı.

Elimde eski bir kablo modem var. Sanirim docsis 2 oluyor.Bu modemi, Sadece tv olan hatta modem baglasam, diger modemi cikartarak veya cikarmadan internet alabilir miyim?
    var mı cevap verebilecek birisi?
  • Arkadaslar merhaba. Elimde bir tane asus router var. Bunu kablonet’e nasil baglayabilirim ?

Ana modem olarak gormuyor bir turlu kablonet alicisini ya da ben yapamamis olabilirim. Yardimci olursaniz sevinirim.

• mert6385 kullanıcısına yanıt
    Evde 2 modemmi kullanmak istiyorsun pek anlamadim yazdigini ama amacin oysa olmaz cunku mac adresi bitane cihaz kayit ediliyor 2. Cihazi kayit etmezler yani calismaz

• quote:

Orijinalden alıntı: eneskaanb

Evde 2 modemmi kullanmak istiyorsun pek anlamadim yazdigini ama amacin oysa olmaz cunku mac adresi bitane cihaz kayit ediliyor 2. Cihazi kayit etmezler yani calismaz
    ikisini aynı anda kullanmadsam da olur. ancak şöyle bir şey var , eski mdoemi şuanki modemin yerine takınca internet alabiliyorum.

benim istediğim, tv ye giden hatta modemi taksam, diğer modemi çıkarttığımda internet alabilir miyim
  • Kutuzov K kullanıcısına yanıt
    en iyisi güzel bir modem almak sanırım. Infınıty 401 bile böyleyse yazık gerçekten. O asus modemi kablonetle mi denediniz ?
  • Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    Hayır Türk net te denedim.. Odamda wifi çekiyor ama hız yok ben böyle modem görmedim açıkçası bu infinity hiç güzel değil

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    cvp ıcın tsk ederım hocam. router da 5ghz var dedıgım gıbı zaman zaman cok ıyı hızları alıyorum ama gelgor kı aksam 20 den sonra tam kullanım yogunlugunun arttıgı zamanlar hız dusuyor. ayrıca kendı verdıklerı modemde bıle 5ghz yok kı adam gıbı modem cıkarsalarda verseler keske.
    kendı modemlerındede wıfı uzerınden test yapıyoruz yuksek hızları alamıyoruz ama yok suclu router deyıp gıdıyorlar :D
  • evet hocam kanal degıstırmeyıde yapıyorum. kablosuz yogunlugunun olması zaten artık en dogal olay her evde wıfı mevcut.
    bende bırde tv box var ust kanal numaralarındada box wıfı ye baglanmıyor 10 un ustunu kullanamaıyorum.
  • CEHENNEMTR1 kullanıcısına yanıt
    Hocam kendi modemlerinde 5GHz istiyorsanız Infinity 401 veya ubee marka modem isteyin Türksat tan, akşam saatlerinde hız kablo ile düşmüyor, wifi de düşüyor ise kanal ayarı yapmayı deneyin, ayrıca modemin 5GHz ağına bağlı olmanızı tavsiye ederim. Böyle olacağını sanmıyorum ama akıllı sınırsız pakette iseniz hızın düştüğünü de hatırlatayım belki abone olurken farketmemissinizdir.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    yakında ev degıstırme nıyetım var o zmn mecburen yenı bı kampanya uyelık fln gerekecek ve belkı dedıgınız yenı modemlerı o zmn talep edebılırım. ılgılendıgınız ıcın tsk ederım
  • Arkadaşlar temmuza kadar taahhütum var. Ancak ev değişikliği durumunda o binada kablo net istemez isem durum ne olur. Mecburen bağlatmak zorundamiyim. Ceza ödermiyim bu durumda. Sanırım binada kablo net yok ise mesele yok.

• CEHENNEMTR1 kullanıcısına yanıt
    Eğer kira yaptıysanız cihaz değişimi talep edilebiliyor diye biliyorum emin değilim modemimden memnun değilim diyerek müşteri hizmetleri ile konusursaniz size yardımcı olurlar.

• Birkaç gün önce 100 mbit lik yüz güldüren tarifeye geçiş yaptım fakat kablosuz bağlantıda 50 mbit hız alıyorum en fazla, kablolu olarak bağlantımda bir sorum yok 100 mbit i görüyorum. Kablosuz olarak birkaç farklı cihaz denedim (laptop, telefon, tablet) ama 50 mbit i geçmiyor hızım. Sebebine dair fikriniz var mı 🤔 modem resetlemeyi de denedim.

• PearBear kullanıcısına yanıt
    Modeminizde 5GHz desteği var mı? Varsa 5GHz olan ağa bağlanırsaniz hızınızı alabilirsiniz. 2.4GHz maalesef o kadar fazla hızı aktarmaya teoride yetiyor ama pratikte öyle olmuyor maalesef. Çevrenizdeki wifi ağları vb. hepsi hızınızı direkt etkiliyor. Ben evde sadece 5GHz ağı kullanıyorum 2.4GHz kullanmaya ihtiyaç duymuyorum çünkü salondaki modem mutfak ve salonu çekimine alıyor, yatak odasında falan da Xiaomi mi router 3 çekimi sağlıyor, hızdan hiç kaybım olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 28 Ocak 2019; 12:31:52 >
  • 
Sayfa: önceki 23832384238523862387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.