Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
50.732
Cevap
272
Favori
2.619.521
Tıklama
Giriş
    262 Mesaj

Hocam benimde aynı şekilde temmuz ayında sürem bitiyor acaba temmuz sonrasında mı sözleşme yenilicez?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Fairy Tail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1859 Mesaj

Wifi için şunu diyeyim, pratikte wifi dan 100mbps almak zor olaydır. Alan tabikide vardır ama bunda bir sürü etken devreye girer. Evin mimarisi girer, evdeki diğer cihazlar girer, alıcı cihazın ne olduğu girer, kullanılan kanal girer, çevredeki diğer wifi hatları girer, girerde girer...

Maalesef biraz arayıp bulmak lazım, bu arada bu durum o kadar görecelidir ki. 5000 dolarlık macbook wifida 45 görür, dandik bir çinli telefon 100 ü görür :)
    |
    |
    alperalpi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: SultanApex

Wifi için şunu diyeyim, pratikte wifi dan 100mbps almak zor olaydır. Alan tabikide vardır ama bunda bir sürü etken devreye girer. Evin mimarisi girer, evdeki diğer cihazlar girer, alıcı cihazın ne olduğu girer, kullanılan kanal girer, çevredeki diğer wifi hatları girer, girerde girer...

Maalesef biraz arayıp bulmak lazım, bu arada bu durum o kadar görecelidir ki. 5000 dolarlık macbook wifida 45 görür, dandik bir çinli telefon 100 ü görür :)
    Wireless AC destekleyen ve 4 antenli router'lar ile çok rahat 100 Mbit ve üzeri hızlar alınabilir.

Aldığınız Usb stick yüzünden o hızı görüyorsunuz. Alıcılar Wireless AC'yi destekliyorsa eğer gerisi Router'ın kalitesine bakıyor. 2 antenli ve ucuz çipler kullanıp düzenli sinyal aktarımında ısındığı için throttling yapan router'lardan çok bir şey beklememek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 7 Ocak 2019; 14:39:11 >
    |
    |
    az önce müşteri hizmetlerini aradım 24 mbps 150gb akk + üst paket 70.99 tl verdiğimi 100 mbps akıllı sınırsız + üst paket 80.99 tl geçmek istediğimi söyledim bana geçebilirsiniz dediler herhangi bir ücret taahhüt devam ettiği için alınmayacağını sadece gelecek ay faturamın 10 tl daha fazla geleceğini söylediler geçeceğim paket yüzünden.

akşama işlem yapacağımı söyleyip teşekkür ettim bu taahhüt devam ettiği için herhangi bir ücret alınmayacak değil mi benden doğru söylüyorlar ? zaten geçmişten kalan belgelerde kullanıcı tarife değiştirmek istediğin ödediğin faturanın üstü olacak şekilde tarife değiştireceği yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyue -- 7 Ocak 2019; 14:42:37 >

Orijinalden alıntı: Fairy Tail

Online işlemlerden kontrol ettiğimde hala 24 Mbps 75 GB AKNli Ekosınırsız yazıyor ilginç bir şekilde

Alıntıları Göster
    Peki 75 GB ı geçtiniz mi hocam bende 24 mbit 50 GB dayım online işlemlerde aknli yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Arkadaşlar 24 mbit 75 GB AKN+ temel paket 55 TL veriyorum. Şu anda 19.00-20.00 saatleri arasında hızım düşmüyor. Kota durumunu ise henüz deneyemedim ama kota sorgulamada sayaç işliyordu bir kaç gün önce... Sormak istediğim şimdi ben bu tarifeyle tahhahütüm bitene kadar günün her saat 24 mbit hız ve tamamen kotasız mı kullanacağım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Galatasaray.. Diablo 3 CADAVAROS#2806
  • Yüzbaşı
    776 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

Arkadaşlar 24 mbit 75 GB AKN+ temel paket 55 TL veriyorum. Şu anda 19.00-20.00 saatleri arasında hızım düşmüyor. Kota durumunu ise henüz deneyemedim ama kota sorgulamada sayaç işliyordu bir kaç gün önce... Sormak istediğim şimdi ben bu tarifeyle tahhahütüm bitene kadar günün her saat 24 mbit hız ve tamamen kotasız mı kullanacağım?
    Aynen öyle,

Bende 24mbit 50gb kotalı tarifedeyim.
    şimdiden 200GB devirdim kota vs. yok

Orijinalden alıntı: guitarman

hızınız düşmeyecek tahütünüz bitenen kadar gece gündüz farketmez hızını 24 olcak

50 hatta 500 gb kullansanız bile hız düşmeyecek online işlemler de kullandıgınız kota gözükecek

Orijinalden alıntı: Tyue

az önce müşteri hizmetlerini aradım 24 mbps 150gb akk + üst paket 70.99 tl verdiğimi 100 mbps akıllı sınırsız + üst paket 80.99 tl geçmek istediğimi söyledim bana geçebilirsiniz dediler herhangi bir ücret taahhüt devam ettiği için alınmayacağını sadece gelecek ay faturamın 10 tl daha fazla geleceğini söylediler geçeceğim paket yüzünden.

akşama işlem yapacağımı söyleyip teşekkür ettim bu taahhüt devam ettiği için herhangi bir ücret alınmayacak değil mi benden doğru söylüyorlar ? zaten geçmişten kalan belgelerde kullanıcı tarife değiştirmek istediğin ödediğin faturanın üstü olacak şekilde tarife değiştireceği yazıyordu.

Şu anda ödediğinizden daha yüksek fiyatlı olduğu için 100 mbps akıllı sınırsız tarifesine geçebilirsiniz. Tarife ücreti dışında (80.99 TL) ekstra bir ücret alınmaz, merak etmeyin. Yeni yüksek hızınız hayırlı olsun.
    |
    |
    taahhütsüz 70 küsür lira ödüyordum 60 liralık tarifeye bu sabah internet üzerinden taahhüt başvurusu yaptım (telefonla iletişime geçmediler) ve şu an online işlemlerde bir sonraki faturada ödenecek tutar 109 tl görünüyor. kablotv paketi yenisine geçmiş görünmesine rağmen internet hala eskisi gibi devam ediyor. bu anormal bir durum mu yoksa düzelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramatik -- 7 Ocak 2019; 19:22:15 >
    arris marka ist teslim 880₺ diyorlar. aslında en üst modelini istiyordum ama o 1.350₺ ye maloluyor o yüzden bir alt modele düştüm. yardımlarınızı bekliyorum

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0764N2QLF/ref=ox_sc_act_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

karşılaştırma tablosu linki aşağıdadır

https://www.arris.com/globalassets/surfboard-new/allassets/arris-comparison-chart-wi-fi.pdf

• Çavuş
    97 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gramatik

taahhütsüz 70 küsür lira ödüyordum 60 liralık tarifeye bu sabah internet üzerinden taahhüt başvurusu yaptım (telefonla iletişime geçmediler) ve şu an online işlemlerde bir sonraki faturada ödenecek tutar 109 tl görünüyor. kablotv paketi yenisine geçmiş görünmesine rağmen internet hala eskisi gibi devam ediyor. bu anormal bir durum mu yoksa düzelir mi?
    Bildiğim kadarıyla böyle geçişler gece 12 den sonra yapılıyor. Ya da ilerleyen saatlerde yani gece 3 gibi tam oturuyor. En azından bende böyle olmuştu.
    |
    |

Türkiye ile uyumlu olduklarını kesinleştirdiniz mi?
    |
    |
    hopeful kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arris tavsiye ederim Docsis teknolojisinde yeri büyük bir marka CMTS bile üretiyorlar.Linkte ki model 24x8 gayet yeterli olur 32x8 olan modele gerek yok şu an için.
    |
    |

kablonet sitesinde docsis 3.0 ve diğer frekanslar tutuyor bu modemi seçmemdeki en büyük etken amazon kullanıcı yorumu en olumlu olanı bu yüzden seçtim bakalım 800₺ değermi orada kararsızım

|
    |
    JUNE8O kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1288 Mesaj
    bu gün netim bağlandı 24 mb sınırsız akk siz aylık 44 tl bir nitro denemesi yapayım dedim steamde 12mb/sn ile indirme yapıyor ping 6-8 arasında dolaşıyor. bu fiyata sanırım alınacak en iyi paket buydu teşekkürler dh
    |
    |

Şu anda ne kullanıyorsunuz?
    |
    |

bu çarpanlar anladığım kadarıyla 1000 mbit 500 mbit hızlar için 32x8 diğer 24x8 ise max. 600 mbit gibime geldi eğer böyle ise 24x8 fazlasıyla yeter gibi daha 100 mbitlere yeni çıkmışken bunlar hayal gibi tek kafama takılan 800₺ edermi sizce bunun karşılığını modem verirmi acaba

|
    |
    davidoff26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    380 Mesaj

netmaster ama wifisi iyi çekmiyor router ile kullanıyorum

|
    |
    davidoff26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.