Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
31 Misafir Kullanıcı, 31 Masaüstü Kullanıcı
50.694
Cevap
273
Favori
2.616.747
Tıklama
Giriş
    10923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Murat ÖZDAĞ

Modem modeliniz nedir? Netmaster Infinity 401 mi?
    bu hocam

https://www.hepsiburada.com/netmaster-cbw-383zn-docsis-3-0-300mbps-4port-5dbi-and-pm-bd803595

Bende de bu lanet modemden var. 100 Mbit alınıyor bununla. Ayara gerek yok ki. Ayrıca 5GHz yok.
    |
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Bende de bu lanet modemden var. 100 Mbit alınıyor bununla. Ayara gerek yok ki. Ayrıca 5GHz yok.
    ethernet ile alıyorum da wifi'si beni deli ediyor. Birazdan deneyeceğim hız testiyle kablosuz, güya saat 12 'den sonra tarife değişikliğim onaylanıp hızım 100 mbps olacaktı ama hala tık yok.

sizin de lanet okumanızın sebebi çekim kalitesi sanırım. Araya duvar girince çekmiyor vicdansız modem.

ayrıca online oyunlarda ping sorunum var biraz ama o modemden kaynaklı değil sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 3 Ocak 2019; 0:26:45 >

Maalesef cihazınızın 5Ghz yayın desteği yok. Bulunduğunuz yerde çok wireless yayını olduğundan etkiliyor olabilir. Eğer bilginiz varsa daha rahat ya da boş bir kanala geçmenizi tavsiye ederim. Bu işlemide arayüz üzerinden Kablosuz kısmına girip açılan sayfanın en altında Kablosuz AP Tarama ile taratıp kanalları görebilirsiniz.
    |
    |

Turkish Virtual Flight Pilot
    Gigabyte X38-DS5 | Intel Quad Core Q9400 2.66Ghz 6Mb | Zotac GTX260 448Bit | OCZ Modxstream Pro 700w | Kingston 8GB HyperX Dual Kit(2x4GB) DDR2 1066MHz | Seagate 1TB HDD - 120GB SSD SATA 3
    Macbook Pro | Samsung EVO 250GB | 16GB Ram
  • Yarbay
    7463 Mesaj

Birkaç aydır telefondan bildirim sorunları yaşamaya başladım. Anlık bildirimler belli süre anında gelip, sonra geç gelmeye başlıyor. Bu döngüde devam ediyor. Ne müşteri hizmetleri ne de gelen servis çare buldu.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Murat ÖZDAĞ

Maalesef cihazınızın 5Ghz yayın desteği yok. Bulunduğunuz yerde çok wireless yayını olduğundan etkiliyor olabilir. Eğer bilginiz varsa daha rahat ya da boş bir kanala geçmenizi tavsiye ederim. Bu işlemide arayüz üzerinden Kablosuz kısmına girip açılan sayfanın en altında Kablosuz AP Tarama ile taratıp kanalları görebilirsiniz.
    anladım hocam teşekkürler. Pek bilgim yok bu konularda, artık ne kadar hız veriyorsa onunla devam ederim.

tüh akn'yi 2 yıl daha uzatsaydim :( ..neyse su akilli sinirsizlardan umutluyum .50-60 tl arasina birseyler yapicaz agustostan sonra artık ..kabloses kampanyası ile 65 +3 tl 'ye 50 mb akıllı sınırsız olabilir yada kablotv temel paketli aks'li tarifeler de gelebilir belki daha düşük fiyatli ..Umut kesmemek lazım.
    |
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet iyi tercih oldu. Ekonomik tarifelerde fiyat fark ediyor. 50 mbps 100 GB AKN'li tarifedeyim. 50 mbps sınırsız 2019'da 240 TL gibi çok yüksek fiyata çıktı da 100 mbps akıllı sınırsızı tercih etseydim de ona 76 TL ödeyecektim. 19-00 arası 25 mbps hızım olacaktı. 60-80 TL arası ücret ödeyenlerde seçenek var da 60 TL'nin altında ücret ödeyenlerde seçenek yok. seçeneklerde daha kötü.
    |
    |
    Murat ÖZDAĞ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aktif olmuş olması lazım hocam ben modemi bile resetlemedim aldığım bu

Bu arada aynı modemi kullanıyoruz ne gibi bir sorun yaşıyorsun?
    |
    |

Uzatsaydınız daha iyi olurdu. Şu anda 50-60 TL arası iyi bir seçenek yok. 66 TL'ye 50 mbps akıllı sınırsız düşünebilirsiniz. Ağustos ayına daha çok var. O zaman bakmak gerekiyor. 25 mpbs akıllı sınırsız 19-00 10 mpbs'e düşeceği için sıkıntı yaşatabilir.
    |
    |
    streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord87 -- 3 Ocak 2019; 1:1:22 >

Kablonet kendi modemini veriyor, aylık ücretin içinde. Müşteri kendi modemini kullanabilir mi sormak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Detective W. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    |
    |

mevcut musteri 100 mbit aks 'mi ? 76 tl degil mi ?
    |
    |
    lord87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

evet.
    |
    |
    streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Penner1907

Aktif olmuş olması lazım hocam ben modemi bile resetlemedim aldığım bu

Bu arada aynı modemi kullanıyoruz ne gibi bir sorun yaşıyorsun?
    Hocam wifi benim çok sorunlu çekmiyor falan ya da herkeste mi böyle bilmiyorum. O yüzden kesin problem çıkacak diye düşünüyorum

Herhalde yarına internetim de geçiş yapılır. Öyle denerim wifi speed testi gerçekten 100 mbps alacak mı diye. Sizin şuan kablosuz hız testi 100 mbpi tam kapasite alıyor mu?

Edit: geçiş olmuş meğerse benimde şimdi hız testi yapınca farkettim. Ethernette 97 mbps alıyorum, kablosuz cihazlarımda max 46 47 mbps geliyor benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 3 Ocak 2019; 1:29:59 >

• Yüzbaşı
    490 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Hocam wifi benim çok sorunlu çekmiyor falan ya da herkeste mi böyle bilmiyorum. O yüzden kesin problem çıkacak diye düşünüyorum

Herhalde yarına internetim de geçiş yapılır. Öyle denerim wifi speed testi gerçekten 100 mbps alacak mı diye. Sizin şuan kablosuz hız testi 100 mbpi tam kapasite alıyor mu?

Edit: geçiş olmuş meğerse benimde şimdi hız testi yapınca farkettim. Ethernette 97 mbps alıyorum, kablosuz cihazlarımda max 46 47 mbps geliyor benim

Alıntıları Göster
    geçiş işleminden sonra 15-20 dakika 45-50 mbit aldım wifi de. modemi kapatıp açtım ethernette denedim resimdeki hıza ulaşınca wifi den denedim wifi de 95 mbit civarı çıktı.
    sizde modemi kapatın açın öyle deneyin.

• Yarbay
    10923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lord87

geçiş işleminden sonra 15-20 dakika 45-50 mbit aldım wifi de. modemi kapatıp açtım ethernette denedim resimdeki hıza ulaşınca wifi den denedim wifi de 95 mbit civarı çıktı.
    sizde modemi kapatın açın öyle deneyin.

Alıntıları Göster
    Yok hocam yine anca 47 mbps görüyor

Sizin sanırım modeminiz daha yeni bir model veya 5.0 ghz destekli falan herhalde. Benimki netmaster cbw-383zn

Eğer sizinkide bu modelse o zaman netmaster sayfanızda kablosuz ayarlar kısmınızın ekran görüntüsü atar mısınız? Ayar mı çekmek gerek acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    148 Mesaj

Aynen hocam bende biraz önce kablosuz baktım seninki gibi :) 50 yi geçmiyor.. vay arkadaş ya!
    |
    |

Orijinalden alıntı: Penner1907

Aynen hocam bende biraz önce kablosuz baktım seninki gibi :) 50 yi geçmiyor.. vay arkadaş ya!

Hayır acaba merak ettiğim şey modemin kapasitesi mi bu yoksa ayar mı çekilmesi lazım

Bilen var mı acaba burada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.