Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23532354235523562357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende önceleri böyle değildi şimdi niye böyle oldu anlamadım. Apartmanda ilk ben kablonet bağlatmıştım şimdi herkes kullanıyor ama bu kadar etkiler mi ki bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhhan kullanıcısına yanıt
    Bir ara çok ucuz fiyattan sattılar. Ben 2 sene önce modem ve HD kutuyu 24 ay taahhütle aylık 3 lira ödeyerek satın almış oldum. Şimdi aylık 9 liraya kiralıyorlar. Şimdiki yöntem çok daha karlı geldi herhalde.
  • az_tek A kullanıcısına yanıt
    ama dönüş yapabilir diyor herhangi bir vazgeçme bedeli ödemez demiyor.
  • eP_362 kullanıcısına yanıt
    Bu Ana Konuda konuda bilende konuşuyor bilmeyende maalesef. Taahhütünüzü bozup cayma bedeli ödedikten sonra istediğiniz her tarifeye geçebilirsiniz. Önemli olan cayma bedeli olarak ne kadar ödeyeceğiniz. Astarı yüzünden pahalıya gelecekse taahhütünüz bitene kadar bekleyeceksiniz.
    İnsanlar 3 sayfa önceki yazıyı okumaktan aciz hergün aynı sorular sorulmaya devam ediyor : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riddle of Steel -- 5 Ocak 2019; 1:8:34 >
  • simdi ben en basta 50 hiz 150 gb kota ile baslamistim.. sonra 25 hiz 250 gb akn ye cevirdim.. simdi 50 hiz 150 kotaliya cevirirsem ne olacak ?

uygulamadan cevirebiliyorum.. ceviriyimmi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yaki83

simdi ben en basta 50 hiz 150 gb kota ile baslamistim.. sonra 25 hiz 250 gb akn ye cevirdim.. simdi 50 hiz 150 kotaliya cevirirsem ne olacak ?

uygulamadan cevirebiliyorum.. ceviriyimmi acaba ?
    Dikkat et kotalı olan olmasın.
  • nasil yani kotali? kota yada akn kalkmadimi ikiside ?

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Her seferinde farklı söylüyorlar dediğim müşteri hizmetleri hocam. En iyisi şimdilik beklemek gibi. Kasımda bitiyor taahhütüm, ocakta da yeni kampanyalara bakıp karar veririm artık. Sağ olun verdiğiniz bilgiler için.
  • az_tek A kullanıcısına yanıt
    Yanlış biliyorsunuz bu yazdığınız madde kullanılan taahhütlü tarife içinde nasıl değişik(hız-fiyat) yapabileceğinize ait.
    Bir taahhütlü paketten başka taahhütlü pakete geçmeyle alakası yok. İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim.
  • yaki83 kullanıcısına yanıt
    AKN kalktı. Kota kalkmadı. Kotalı tarifeler sınırsız değil. AKNli tarifeler sınırsıza geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 5 Ocak 2019; 1:21:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

AKN kalktı. Kota kalkmadı. Kotalı tarifeler sınırsız değil. AKNli tarifeler sınırsıza geçti.
    artik sadece kelime oyunlariyla insanlari kandirmak kalksin. akn yerine sinirsiz yaziyordu o zaman onumuzdeki tekrar 25 hiz 250 akn gecsem yine sinirsiz olur degilmi cunku benim tarifedeki liste hep ayni kalmis

• yaki83 kullanıcısına yanıt
    Sınırsız yazıyorsa o da AKN'dir. Hizmetler kısmına bakınız, tarifeniz AKN mi kota mı hangisi yazıyor diye. AKN ilk tarifenizse ona geçiş yapabilirsiniz. 2019 itibarıyla AKNli tarifeler kaldırıldı. Geçişte sıkıntı yaşanır mı bilemeyeceğim. Müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Sınırsız yazıyorsa o da AKN'dir. Hizmetler kısmına bakınız, tarifeniz AKN mi kota mı hangisi yazıyor diye. AKN ilk tarifenizse ona geçiş yapabilirsiniz. 2019 itibarıyla AKNli tarifeler kaldırıldı. Geçişte sıkıntı yaşanır mı bilemeyeceğim. Müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.
    eskiden akn yazan yerde sinirsiz yaziyordu ama ben kotaliya gectim. onumuzdeki ay tekrar aknli ye gecicem.olacagini dosunuyorum.

• Merhabalar, kablonetin tarifeleri diğerlerinden daha kafa karıştırıcı, biraz geriye gittim ama anlayamadım. Şu anda sıfırdan bağlayacak biri için mantıklı mıdır? Akk kalktı ama kablonete duran kotalı akıllı kotalı ve akıllı sınırsız var bunlar devam etmekte mi?
  • Yeni bağlatan akıllı sınırsız alır devam.eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duran kotalı kotayı doldurduğunuzda internet hizmetiniz duruyor. Kotalıda kotayı aştığınızda ek ücret ödüyorsunuz. Sınırsızları fiyatları çok yükselk. yeni taahhüt verecek olanların akıllı sınırsıza taahhüt vermeleri daha mantıklı. 100 mbps ya da 50 mbps tercih etmeleri mantıklı. Diğerlerinde düşen hızla 19-24 arası problem yaşayabilirler.

@yaki83 gelecek ay denersiniz. İstiyorsanız da müşteri hizmtlerini arayıp öğreebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 5 Ocak 2019; 2:43:33 >
  • İstanbul Avrupa yakası için modem temini noktasında stok sorunu olduğu müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum görüşme sonrasında tarafıma bildirildi. Docsis 3.0 uyumlu Netmaster markasının modemlerini araştırma fırsatım olmakta birlikte bunları temin edebileceğim yerleri içeren bilgilere ulaşamadım. Satış mağazaları veya temin edilebilecek yerler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bazı modellerde -infinity 401- wi-fi sorunu olduğunu okudum forumdaki konulardan. Menzil artırıcı, tekrarlayıcı alarak sorunumu çözebileceğimi düşünüyorum. Yine de sizin tavsiye edeceğiniz modem olursa ona göre araştırma yapıp satın almak isterim.

• Ben akşamları oyunlarda 150-200 gibi değerler görüyorum. Normalde 40. Başka yaşayan var mı bu sorunu? Benden kaynaklı değil. Ve bağlantı Ttnet üzerinden gidiyor tracert de. Superonline üzerinden giden var mı?

• İstanbul Şişli 19 Mayıs mah bölgesi Dün akşam saat 18 den bu yana internetim yok ilk aradım bölgesel sorun dediler. Sabah kalkınca tekrar aradım bölgesel arıza gitmiş sizde sorun var arıza kaydı oluşturuyoruz dendi bakalım bekliyoruz hala.

Düzeltme : Şimdi birdaha aradım arıza bölgesel arızaya dönmüş uğraşıyolarmış vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MAD_ -- 5 Ocak 2019; 9:51:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilaykaracam

İstanbul Avrupa yakası için modem temini noktasında stok sorunu olduğu müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum görüşme sonrasında tarafıma bildirildi. Docsis 3.0 uyumlu Netmaster markasının modemlerini araştırma fırsatım olmakta birlikte bunları temin edebileceğim yerleri içeren bilgilere ulaşamadım. Satış mağazaları veya temin edilebilecek yerler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca bazı modellerde -infinity 401- wi-fi sorunu olduğunu okudum forumdaki konulardan. Menzil artırıcı, tekrarlayıcı alarak sorunumu çözebileceğimi düşünüyorum. Yine de sizin tavsiye edeceğiniz modem olursa ona göre araştırma yapıp satın almak isterim.

Uzun zamandır türksat dışında docsis 3.0 modem satışı yapan yer yoktu. Türksat da 3 ay önce satış yapmayı bıraktı. Artık sadece kiralama yapıyor. Yani şu anda sıfır olarak modemi temin edebileceğiniz bir yer yok. İkinci el almak isterseniz sahibinden ve letgo'ya bakabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23532354235523562357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.