Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.413
Cevap
385
Favori
3.380.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22612262226322642265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevapladınız hocam ama sizin cevabınızın da su an ki durumda bir kesinliği yok maalesef , kota akn farklı seyler olarak görüyorsanız da aslında aynı şeye çıkıyor bunlar ki turksatta kota için btk ya başvurmus , muhtemelen olumsuz cevap alacaklar.

Açıkcası benım ıcın cokda fark etmiyor evimde zate turknet var 35 mbps sınırsız ama modeme bağlı o kadar cihaz var ki üstüne eşim netflix falan izleyince ping uçuyor.

Bende oynadıgım online oyun için ekstra internet bağlattım eve , şimdi taahhut verince aylık 55 e geldi modemle birlikte. Korktugum asıl olay btk nın basvurusu olumsuz sonuclanınca taahhut vermediğim için su an kullandıgım paketinin fiyatının oldukca artması. İşte bu işime hiç gelmezdi cunku kablonette sınırsız internete ihtiyacım yok durumum sebebiyle.
  • 2020 mayısa kadar taahhütü olan 24 Mbps 50 GB AKNli Ekosınırsız paketim var. Sizce yılbaşından sonra durum ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darksun80

Kabloda kota takip edenler bir gariplik görüyor mu? benim 10 gün önceki download değerlerini bile yükseltmişler. Bu ay nedense anormal download değerleri var. Üstelik aktif 2-8 arasını kullanmama rağmen.
    bazı paketlere 2-8 arası işlemez. Örneğin 100mb 500gb gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xit

bazı paketlere 2-8 arası işlemez. Örneğin 100mb 500gb gibi...

Alıntıları Göster
    Kota değil ki , AKN. Senelerdir aynı tarifedeyim. İşin ilginç olanı dün baktığım download değerleri ile bugün baktığım geçmiş değerler farklı, artmış. Adamlar 2-8 arası downloadlarıda mı dahil ettiler Ocak için hazırlık vs kapsamında. Zira 2-8 nasılsa kalkıyor.
  • Torrent için akn işlemeden akn siz hıza ulaşabileceğimiz bir vpn proramı var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen ay kablonet nitro verdi.(100 mbit) O zamandan kalma testler:

KABLONET [ANA KONU]

KABLONET [ANA KONU]
    Ping bölgeden bölgeye değişebilir. Kablonet farklı bölgelerde farklı ip blokları kullanıyor ve ip blokları arasında ping oldukça değişiyor. Eskiden ip değiştirip düşük pingli bloğa denk gelme ihtimaliniz varken artık çoğu bölgede tek ip bloğu var ve o blok kime aitse(türk telekom, superonline vs) onun dışında ip alamıyorsunuz. Eskiden superonline bloğundan ip alıp düşük ping alırken bir anda türk telekom bloğuna alınıp yüksek ping alan, ip değiştirmeyi deneyince superonline bloğuna denk gelmeyen, denk geldiği ip'ler türk telekom ya da daha kötüsü cgn bloğundan olunca bunun sebebini sorup, bölgede port çalışması yapıldığını ve artık sadece türk telekom ve 100'lü (cgn) ip bloğu olduğu cevabını alan üyeler vardı. Yani ilk abone olduğunuzda düşük ping alsanız da, ilerleyen zamanlarda ip bloğunuz değişebilir ve daha düşük/yüksek ping alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 20 Aralık 2018; 17:23:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Piyasada docsis 3.0 modem yokmu?

+ yutdışından docsis 3.0 alsak, burada kullanabilirmiyiz?

Teşekkürler..

• Hocam benim Frankfurt pingi daha az. New York a bakmadım ama Frankfurt daha azdı.

https://youtu.be/kSfSK1caed0

Eve geçince testleri yenileyip tekrar gönderirim

• claudecan kullanıcısına yanıt
    Maalesef öyle bir program mevcut değil ve imkansız sayılır.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    Hocam tracert bilgilerinizi de gönderebilir misiniz?

Pingleriniz baya iyi. Ben Frankfurt’a 80 altında Ping göremiyorum.

• By40bir kullanıcısına yanıt
    piyasada maalesef yok yurtdışından alan arkadaşlar var ama bazıları çalışırken bazıları çalışmıyormuş bende alacaktım ama amazon.com da iyi bir wifili modem 1.000₺ bandında olunca vazgeçtim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hopeful H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Adsl hattında fiyatlar bayaa değişeceğe benzer. Kablo net köşesinde ise modem yok. Tam köşeye sıkıştık desenize...

• quote:

Orijinalden alıntı: sefaMseven

Ben bugün bir kumar oynayarak 80tl ye kullandığım ve Nisan ayında bitecek olan 100gulduren kampanya taahhütümü 130tl ye yeniledim 2 yıllık olarak

Yılbaşından sonra uygun tarife çıkarsa nisana kadar ona geçiş hakkım var hala Akn kalkarsa tarifemdeki Akn ne olacak acaba onu düşünüyorum

100 güldüren pakette 100 gb dolunca internet hizmeti bitiyormuş. Doğru mu? Yani artık hizmet alamıyorsunuz?

• mmystere M kullanıcısına yanıt
    Öyle olanı da var ancak ekosinirsiz da hız 24mbit e iniyor

• Vodafone'un Türksat KabloNet altyapısı ile fiber verdiğini okumuştum. Önce evet var dediler. Şimdi başvuru için aradığımda hayır yok diyorlar. Türksattan daha uyguna veriyorlar ama hizmeti verip veremediklerini kendileri bile hala bilmiyorlar.
  • By40bir kullanıcısına yanıt
    aynen keşke premium bir modem getirselerde şu wifi ve ping süreleri normale dönse 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratberk

24 mbps 50 GB Üst paket 65 TL. 22 aralıkta Üst paketin taahhütu bitiyordu.

Aynısını 61 TL den devam edelim dediler..... boyle olursa yılbaşından sonra sürekli 24 mbps alırmıyim dedim bilemiyoruz dedi MHİZ.

25 mbps sınırsız akn siz üst paket 84.90 anlastik
    Edit.

Yeni anlaşma olmamış 25 mbps aknsize sinirsiza GECİS olmuyor muş..Mevcut tarifeden devam ediyoruz..

24 mbps 50 GB akn den olarak. Ama akn kalkacak gibi olursa 24 mbps sürekli gelirmi onuda bilmiyorum....Duyumlari ma göre 1 ocakta akn kalkacak mış.

• kdrsrsln kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyata geliyor. Vodafone hat varsa aylık 5 TL indirim veriyorlar

• 50 mbps 50 GB akk lıya 65 lira ödüyordum şimdi 85.99 oluyor sanırım e kadar ifadesi kablonet çakallık yapacak gibi bir izlenim uyandırıyor sınırsızı yedirmeyecekler bu fiyata bile

• Ping yükselme sıkıntısı yaşayan var mı bu aralar?
  • 
Sayfa: önceki 22612262226322642265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.