Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
63.404
Cevap
385
Favori
3.379.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21342135213621372138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: BigCLawRex

Çok garip yahu. Konuştukça yeni şeyler ortaya çıkıyor. Benim bildiğim kadarıyla cihazın parasının ödenmesi gibi birşey sözkonusu değildi. Hatta sormuştum bu cihazı 4-5 yıl kullandım ve aboneliği iptal ettiğim zaman yine cihazı iade ediyorum değil mi diye özellikle sordum. Evet dediler.

Geçen gün şöyle bir bakayım dedim servis sağlayıcılarının tarifelerine. Turkcell superonline'nın Çok garip ama güzel bir opsiyonu vardı 4 küsür liraya 24 saat boyunca ayda 3 kereden fazla olmamak şartı ile hızınızı 100mbs yapabiliyordunuz.

TürkNet de fena değildi. 35mbs aylık 60 liraydı aklınızda bulunsun. Üstelik tahatsüzdü.

Kablonet'te de var aynı opsiyon. 3,99 tl ve ayda 5 kere alınabiliyor.

https://turksatkablo.com.tr/servisler-detay.aspx?ID=142&baslik=Nitro

Superonline'daki 4,90 ve ayda 3 kere alınabiliyor.

https://www.superonline.net/ev-interneti/turbo-paketler/turbo-indir

Alıntıları Göster
    Kablonet de böyle bir özellik olduğunu bilmiyordum. Çok teşekkür ederim. Bir gün işime yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    2019 da AKN'nin kalkacağını düşünürsek benim bulduğum yeterli gibi geldi hocam, Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

2019 da AKN'nin kalkacağını düşünürsek benim bulduğum yeterli gibi geldi hocam, Çok teşekkürler.

Hocam o zaman şöyle bir şey yapılabilir. Kablonet kampanyalarında kampanyaya hangi tarifeden girdiyseniz, o tarifeye geri dönebiliyorsunuz. Örneğin:

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,559,tv-internet-kampanyasi

46,99 liralık 24 mbps 50 gb akn'li tarifeyle kampanyaya girdiniz. Daha sonra 76,99 liralık 24 mbps 250 gb akn'li tarife dahil fiyat olarak ilk tarifeniz ile aynı ya da ileri yönlü bütün tarifelere geçebiliyorsunuz. Sonra diyelim 76,99 liralık tarifeden sıkıldınız, ilk tarifenize geçiş yapabiliyorsunuz Tabi kampanyanın en alt tarifesinden girmek lazım. Atıyorum 76,99'luk tarife ile girdiniz, 46,99'luk tarifeye geçemiyorsunuz, ilk tarifenizden daha düşük fiyatlı olduğu için. En alt tarifeden girmek önemli, böylece istediğiniz bütün tarifelere arasında ileri geri değişiklik yapabiliyorsunuz. Kampanya detaylarında da yazıyor bu durum:

"Müşteriler abone olduğu hızdan/dakika ve TV paket tarifesinden(fiyat olarak geriye doğru) daha düşük bir hıza/dakika ve TV paket tarifesine geçmemek koşuluyla aşağıda belirtilen hızlar/dakika ve TV paket tarifeleri arasında istediği gibi değişiklik yapabilecektir. Müşteriler taahhüt süresi boyunca ilk abone oldukları Kablonet, KabloTV ve Kabloses tarifelerine geçiş yapabilecektir."

Dolayısı ile, Tv + İnternet kampanyasına 24 mbit 50 gb akn 46,99 ile giriş yapıp, 250 gb akn 76,99'a yükseltip, sene sonunda tekrar 50 gb'a düşürüp, 2019'da akn kaldırılırsa taahhüt sonuna kadar 46,99'a 24 mbps sınırsız kullanılabilir Tabi 2018 sonuna kadar 250 gb akn'ye aylık 5 lira fazla ödenmiş oluyor diğer kampanyaya göre Diğer kampanyanın 150 gb'lığından girip aynı olay yapılabilir. Bu sefer 60,99'a 2019'dan sonra 24 mbps sınırsız kullanılmış olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Öncelikle İlgilendiğiniz ve ayrıntılı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çok mantıklı bir öneri yapmışsınız fakat bu çakallar 2019 da buna izin vermez. Burası türkiye, Akn Kalkacak dediler anın da zam + kotalı tarifeler geldi o yüzden buna izin verecekleri pek aklıma yatmıyor açıkçası. Yine de Ben bunu bir düşüneyim teşekkür ederim.
  • quote:

Öncelikle İlgilendiğiniz ve ayrıntılı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çok mantıklı bir öneri yapmışsınız fakat bu çakallar 2019 da buna izin vermez. Burası türkiye, Akn Kalkacak dediler anın da zam + kotalı tarifeler geldi o yüzden buna izin verecekleri pek aklıma yatmıyor açıkçası. Yine de Ben bunu bir düşüneyim teşekkür ederim.

Hocam bana da taahhütü olanlar için akn'nin kalkması çok mantıklı gelmiyor. Yukarıda gördüğünüz gibi akn kalkarsa 46,99'a 24 mbps kullanan da, 76,99'a 24 mbps kullanan da sınırsız almış olacak. Benzer şekilde 75-80 liraya 100 mbps akn'li paketler satıldı zamanında ve hala satan sağlayıcılar var. Şu anda 100 mbps akn'siz 300 liraya satılıyor. Sağlayıcılar 300 liralık tarifeyi 75 liraya kullandırmak ister mi? Pek zannetmiyorum. Btk'dan da net bir açıklama gelmedi. Sanki sağlayıcılar BTK'ya bu konuda baskı yapacak da, akn'liler taahhüt sonuna kadar akn'li olarak kullanmaya devam edecek gibi geliyor bana. Şimdiden sınırsız fiyatları çok yüksek, kotalı tarifeler de geldi. Bir de mevcut akn'lilerin akn'siz olması üzerine eklenirse fiyatları 2019'da iyice yükseltirler diye düşünüyorum.

• 50 yada 100 Luk tarifeye geçin 2019dan sonra sınırsız uygun fiyata 1.5 yıl kullanırsınız 24un esprisi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    cadavaros kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bence de bir oyun olacak. Her Türlü 2019 da fiyatlar artacak ve bizim için dezavantajlı tarifeler gelecek diye düşünüyorum. O yüzden şimdiden 24 250'ye geçmek istiyorum hiç yoktan 2 sene kafam rahat olur o sırada da bir şeyler rayına oturur diye düşünüyorum. Bakalım Artık Hayırlısı.

@cadavaros 50 yada 100 lük AKNLİ 70 Tl'ye bir tarife bulsam geçeceğim zaten hocam. 70 TL bile çok fazla geliyor daha üstünü ödeyemem maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 1 Mayıs 2018; 0:7:29 >
  • Maalesef az paraya az hız az hizmet :)

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    Bütçe bu hizmet bu :) Elimizdekin den en iyi şekil de faydalanmaya çalışıyoruz biz de ne yapalım.
    Tekrar dan teşekkür ederim hocam.

Siz söylemeseniz bu tarife değiştirme olayını bilmiyordum.

An itibariyle 24 mbps 150 gb akn hayatı yakala kampanyasına giriş yaptım. Duruma göre 250 GB akn ile 150 Arasın da gidip geleceğim.
    İnşallah bir sorun çıkmaz bu konu da. Çağrı merkezi de sizin dediğiniz gibi olduğunu söyledi.
    Ama hala güvenemiyorum Zaten o yüzden sizin tavsiye ettiğiniz 46 TL olana girmedim.
  • quote:

Tekrar dan teşekkür ederim hocam.

Siz söylemeseniz bu tarife değiştirme olayını bilmiyordum.

An itibariyle 24 mbps 150 gb akn hayatı yakala kampanyasına giriş yaptım. Duruma göre 250 GB akn ile 150 Arasın da gidip geleceğim.
    İnşallah bir sorun çıkmaz bu konu da. Çağrı merkezi de sizin dediğiniz gibi olduğunu söyledi.
    Ama hala güvenemiyorum Zaten o yüzden sizin tavsiye ettiğiniz 46 TL olana girmedim.

İyi yapmışsınız hocam. Dediğiniz gibi güven olmuyor. Diğer tarifedeki 150-250 gb akn 6 tl daha pahalı. Şimdi mevcut taahhütü olanlar için akn kalkmaz falan, boşuna her ay 6 tl fazladan ödemeye gerek yok.

• 24 Mayısta taahhütüm bitecek.

Twitchte yayın yapmak istiyorum.

Bu sebeple 5mbps uploadı olan aşağıda belirttiğim tarifeyi seçmeyi düşünüyorum.

İndirme hızı Yükleme hızı AKN AKN Sonrası Hız Fiyat
    50 Mbps'e kadar 5 Mbps'e kadar 100 GB 16 Mbps'e kadar 119,99 (TL/Ay)

2 sene taahhüt ile %20 indirim yapıyorlar fiyatı 95 liraya geliyor.

Acaba AKN'yi düşürüp fiyatı indirebilme şansımız varmıdır ?
  • 100 Güldüren Kampanya'yı tavsiye edebilirim 91 liraya geliyor.
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    50 / 5 hızları sağlıyor mu hocam 91 liralık tarife
  • Ben an itibariyle 100 mbit 500 gb kotalı duran (tv de bütün kanallar açık) 111 tl ye aldım, bir önceki tarifem 50 ye 250 gb dı rahat rahat yeter en önemlisi kafa rahat olur diye buna geçtim !!!

BU ARADA ARKADAŞLAR SPEEDTESTEN YAPTIĞINIZ HIZ TESTLERİNDE ‘’ PİNG ‘’ DEĞERLERİNİZ NEDİR ACABA YAZARMISINIZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgunduzalp

50 / 5 hızları sağlıyor mu hocam 91 liralık tarife

Sağlıyor. Hız testinde 48 mbit civarı download, 4,8 - 4,9 civarı upload görebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Benim için en uygunu sizin söylediğiniz tarife gibi görünüyor. Amaç akşamları oyun oynarken bir kaç saat yayın açıp, sohbet edip eğlenebilmek.

Bileniniz varsa diye soruyorum. Docsis 3.0 modem ve Hd kutu sahibiyim. Conax modül nedir ? Almam gerekli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgunduzalp

Teşekkür ederim. Benim için en uygunu sizin söylediğiniz tarife gibi görünüyor. Amaç akşamları oyun oynarken bir kaç saat yayın açıp, sohbet edip eğlenebilmek.

Bileniniz varsa diye soruyorum. Docsis 3.0 modem ve Hd kutu sahibiyim. Conax modül nedir ? Almam gerekli mi ?

Ben değil apespecter yazmıştı tarifeyi. Tarifeyi kullanıyorum ondan aldığım hızları yazayım dedim. Kutu sahibiyseniz modüle gerek yok. Tv'si destekleyenler kutu yerine modül alıp tv'ye takıp kablolu tv'yi öyle seyredebiliyor. Çift kumanda derdi olmuyor ve genelde kutudan daha iyi görüntü kalitesine sahip oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 1 Mayıs 2018; 20:25:29 >

Hd kutu ve Docsis 3.0 var hocam.

Tv hiç izlemiyorum :) teşekkür ederim.
  • Yayın acicak olan kişiler cgn havuzunda olursanız high ping alırsınız uploadun önemi kalmaz 4 tl verin statik ipi alın

• 
Sayfa: önceki 21342135213621372138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.