Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
51.354
Cevap
287
Favori
2.664.192
Tıklama
Giriş
    1179 Mesaj

Ekstradan bir tane fazla kablo çekılmesı gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sametykcll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam farklı odaya da kablo çektirin demiştiniz.

Bende öyle düşünüyorum fakat söyle bir sorun var.

Evet gelen kablo farklı odalara Splitter ile bölünüyor.

Sonra eğer ikisini aynı odada kullanmak istersem. Atıyorum modemi kutunun yanına alırsam yine Splitter ile çıkış verip kablonun bölünmesi gerekecek. Siz dediğim gibi aynı odada kullanırken aynı kablo üzerinde toplam 2 tane Splitter şeklinde mi kullanıyorsunuz?

Bu sekilde bir bağlantı önerilmıyor kesinlikle.

Ne dersiniz kafam karıştı siz de böyle kullanıyorsanız ve bir internette yavaşlama oluyor mu?

|
    |
    engunaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bu ay taahhüt bitiyordu sinema kampanyası ile yeniledik en ucuz o varmış 25mbps 50 aknden 25mbps 25 aknye geçtirdim mayıs düzenlemesini bildiğim için telefonla aradılar bana söylerken 25 mbps dediler vede online dada 25 mbps gözüküyor ama kampanya sayfasında 24 mbps gözüküyor tuhaf
    |
    |

Orijinalden alıntı: ellekem

Puan birikmesi olayı ne hocam. Nasıl kendi sitesinden 30 gün bedava oluyor
    quote:

Puan birikmesi olayı ne hocam. Nasıl kendi sitesinden 30 gün bedava oluyor

Hocam, Alldebrid aldıktan sonra giriş yaptığınızda belli bir puanınız birikiyor ve bu sitede gözüküyor.
    Bu puana; Fidelity yani Sadakat puanı deniyor. 150 puanınız birikince 1 aylık süre ile bedava kullanma imkanınız oluyor.

Normalde ben geçen ay almıştım 180 günlük. 1 aylık da uzatınca şu an itibarıyla 180 gün daha yeni almışım gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 6 Şubat 2017; 5:6:19 >
    |
    |

• Binbaşı
    1458 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

50 Mbps AKN sonrası 16'ya düşecek de KabloNet satılıyor mevzusunu kim söyledi?
    Devlet Türksat için daha ihale açmadı bildiğim kadarıyla.
    quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

50 Mbps AKN sonrası 16'ya düşecek de KabloNet satılıyor mevzusunu kim söyledi?
    Devlet Türksat için daha ihale açmadı bildiğim kadarıyla.

Varlık fonuna devredilmiş. İnternette haberleri var.
    Turksat varlık fonuna devredildi. Bizim açımızdan sorun olacağını sanmıyorum. sadece işletmesi hazineden çıkarılıp devlet tarafından kurulan bir fona devredildi. özelleştirme gibi bir durum yok henüz.
    |
    |
    quote:

Sonra eğer ikisini aynı odada kullanmak istersem. Atıyorum modemi kutunun yanına alırsam yine Splitter ile çıkış verip kablonun bölünmesi gerekecek. Siz dediğim gibi aynı odada kullanırken aynı kablo üzerinde toplam 2 tane Splitter şeklinde mi kullanıyorsunuz?

Ne dersiniz kafam karıştı siz de böyle kullanıyorsanız ve bir internette yavaşlama oluyor mu?
    quote:

sayın ellekem
    ben evimdehttp://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/8-li-uydu-splitter-coklayici-2500-mhz-dagitici-259837593
    bu tür 8 li kullanıyorum alt kat üst kat her odaya çekili
    3 tane teledünya cihazı var 3 odada değişik modellerde modem ve analogyayın içinde ayrıca hat çekili kimi tv lere ben kartı çıkar tak yapıyorum genelde çocuklar bakıyor teledünyaya belgeseller için
    kendim uydu cihazımdan memnunum

bence fazla o kadar dert etmeyin derim sinyaller için ve tvde sorun suz seyredersiniz
    uzun yıllardır bu şekilde kullanmaktayım çok şükür bunca zamandır sorun yok

• Binbaşı
    1179 Mesaj

Çok Sağolun hocam. Sizi danışmak isterim aklımdakı soru işaretlerini

|
    |
    bursalı963 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sitede bahseetiğim dijital yayını almak için üzerinde Teledünya logosu olmayan aynı cihazları kullananlar var.
    Merak ettiğim; üzerinde Teledünya logosu olanların başka kablo yayın platformları için bir kısıtı olup olmadığı.

Benzer şeyi ben de merak ediyorum.

Yazın Analog kablo tv hizmeti bitecek sanırım. İlerde cihazı fazladan alıp başka oda da izlemek mümkün olurmu acaba

|
    |
    rain_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bununla modem bağlantısını da yapıyor musunuz?

2500 mhz sıkıntılı diye okumuştum. Bazı cihazlarla Sinyal karışıklığını neden olabilir diye.

Analog yayını için de mi bu Splitter üzerinden dağıtıyorsunuz?

|
    |
    bursalı963 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İkisi aynı anda değil hocam. Salondaki Set top box cihazı alıp başka odaya takip izlemektwn bahsediyorum.
    quote:

İkisi aynı anda değil hocam. Salondaki Set top box cihazı alıp başka odaya takip izlemektwn bahsediyorum.

Aynı anda da izlersin hocam. Şimdi yazamıyorum ama teledünya karti cccam ile birden fazla cihaza paylaştırmak mümkün. Pahallıya gelir ilk yatırım maliyeti cccam li alıci alman ama sonrasında her odada olabilir.

O mesajı yazarken varlık fonuna devir haberini duymamıştım.

Bu devirle özelleşme ihtimali arttı sanırım.
    Gerçi Varlık Fonu da devletin kurumu. Yani hala özelleşmedi.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    ukayl06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    110 Mesaj
    Merhaba, bugün kurulum için bir kişi geldi, evde bir adet boş kablo var bize kablo tv olduğu söylenmişti zamanında, gelen kişi kabloyu aşağıda bulamadığını söyledi, bir iki kabloyu kısa devre yaptı ve elektrikçi çağırmamızı söyledi ve gitti. Bende baktım bazı kablolar numaralı değil, diğerleri de çok karışık.

Kurulum yapanların eve gelen hat yoksa kablo çekmesi vs(ücretli yada ücretsiz) bir durum varmı? Biz simdi kendimiz kablo alıp zaten kabloların olduğu boşluktan salıcaz ve tekrar gelmelerini bekleyeceğiz.

|
    |

Bugün hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş varlık fonu konuyla ilgili soruya cevap verdi.

Etkin şekilde bu kurumları yönetmek ve kriz anında çalkantılı zamanlarda devletin elinin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla ve önlem olarak böyle bir şey yapıldı dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 6 Şubat 2017; 16:21:21 >
    |
    |
    sametykcll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam pm den bakar mısınız

|
    |
    engunaydin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynen sayın ellekem
    modeme ayrı
    3 tane teledünya kutusuna ayrı
    1 tane anlog yayını tüplü tv için anneciğime uydu veya teledünya cihazını kullanmak zor geliyor 83 yasnda
    salondaki tv ye analog için PIP için iyi oluyor
    birde üst kata 1 odaya ayrı çekili
    şu ana kadar hiç sıkıntı çekmedim
    ki hariçten tv lerde uydu cihazlarıda takılı
    |
    |
    ellekem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bağlantının ve kablolarını yapılması kat ve odalara çekilmesinı siz mi yaptınız hocam yoksa servise ücretle mi yaptırdınız.

Bir de Teledünya kutuyu odalara ayrıyetten nasıl.kaç tlye satın aldınız? Aynı anda tek abobwlıkle izlenemiyor siz napıyorsunuz?

Bugün hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş varlık fonu konuyla ilgili soruya cevap verdi.

Etkin şekilde bu kurumları yönetmek ve kriz anında çalkantılı zamanlarda devletin elinin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla ve önlem olarak böyle bir şey yapıldı dedi
    quote:

Benim babamda bundan 4 sene once oturdugumuz evi satti elimizi guclendirmek icin, simdi kirada oturuyoruz.

• Binbaşı
    1179 Mesaj

Gerçekten mi yoksa gırgır için mi dediniz

|
    |
    ÇevreMühendisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.