Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1859. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18571858185918601861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ellekem

Hocam farklı odaya da kablo çektirin demiştiniz.

Bende öyle düşünüyorum fakat söyle bir sorun var.

Evet gelen kablo farklı odalara Splitter ile bölünüyor.

Sonra eğer ikisini aynı odada kullanmak istersem. Atıyorum modemi kutunun yanına alırsam yine Splitter ile çıkış verip kablonun bölünmesi gerekecek. Siz dediğim gibi aynı odada kullanırken aynı kablo üzerinde toplam 2 tane Splitter şeklinde mi kullanıyorsunuz?

Bu sekilde bir bağlantı önerilmıyor kesinlikle.

Ne dersiniz kafam karıştı siz de böyle kullanıyorsanız ve bir internette yavaşlama oluyor mu?

sayın ellekem
    ben evimdehttp://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/8-li-uydu-splitter-coklayici-2500-mhz-dagitici-259837593
    bu tür 8 li kullanıyorum alt kat üst kat her odaya çekili
    3 tane teledünya cihazı var 3 odada değişik modellerde modem ve analogyayın içinde ayrıca hat çekili kimi tv lere ben kartı çıkar tak yapıyorum genelde çocuklar bakıyor teledünyaya belgeseller için
    kendim uydu cihazımdan memnunum

bence fazla o kadar dert etmeyin derim sinyaller için ve tvde sorun suz seyredersiniz
    uzun yıllardır bu şekilde kullanmaktayım çok şükür bunca zamandır sorun yok

• bursalı963 kullanıcısına yanıt
    Çok Sağolun hocam. Sizi danışmak isterim aklımdakı soru işaretlerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teledünya için kullanılan Neta Hd8900 cihazı bulunduğum sitenin kendi digital kablo yayını için kullanabilir miyim?
    Sitede bahseetiğim dijital yayını almak için üzerinde Teledünya logosu olmayan aynı cihazları kullananlar var.
    Merak ettiğim; üzerinde Teledünya logosu olanların başka kablo yayın platformları için bir kısıtı olup olmadığı.
  • rain_man kullanıcısına yanıt
    Benzer şeyi ben de merak ediyorum.

Yazın Analog kablo tv hizmeti bitecek sanırım. İlerde cihazı fazladan alıp başka oda da izlemek mümkün olurmu acaba

Hocam bununla modem bağlantısını da yapıyor musunuz?

2500 mhz sıkıntılı diye okumuştum. Bazı cihazlarla Sinyal karışıklığını neden olabilir diye.

Analog yayını için de mi bu Splitter üzerinden dağıtıyorsunuz?

• quote:

İkisi aynı anda değil hocam. Salondaki Set top box cihazı alıp başka odaya takip izlemektwn bahsediyorum.

Aynı anda da izlersin hocam. Şimdi yazamıyorum ama teledünya karti cccam ile birden fazla cihaza paylaştırmak mümkün. Pahallıya gelir ilk yatırım maliyeti cccam li alıci alman ama sonrasında her odada olabilir.

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    O mesajı yazarken varlık fonuna devir haberini duymamıştım.

Bu devirle özelleşme ihtimali arttı sanırım.
    Gerçi Varlık Fonu da devletin kurumu. Yani hala özelleşmedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, bugün kurulum için bir kişi geldi, evde bir adet boş kablo var bize kablo tv olduğu söylenmişti zamanında, gelen kişi kabloyu aşağıda bulamadığını söyledi, bir iki kabloyu kısa devre yaptı ve elektrikçi çağırmamızı söyledi ve gitti. Bende baktım bazı kablolar numaralı değil, diğerleri de çok karışık.

Kurulum yapanların eve gelen hat yoksa kablo çekmesi vs(ücretli yada ücretsiz) bir durum varmı? Biz simdi kendimiz kablo alıp zaten kabloların olduğu boşluktan salıcaz ve tekrar gelmelerini bekleyeceğiz.

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Bugün hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş varlık fonu konuyla ilgili soruya cevap verdi.

Etkin şekilde bu kurumları yönetmek ve kriz anında çalkantılı zamanlarda devletin elinin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla ve önlem olarak böyle bir şey yapıldı dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 6 Şubat 2017; 16:21:21 >
  • engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Hocam pm den bakar mısınız

• ellekem kullanıcısına yanıt
    aynen sayın ellekem
    modeme ayrı
    3 tane teledünya kutusuna ayrı
    1 tane anlog yayını tüplü tv için anneciğime uydu veya teledünya cihazını kullanmak zor geliyor 83 yasnda
    salondaki tv ye analog için PIP için iyi oluyor
    birde üst kata 1 odaya ayrı çekili
    şu ana kadar hiç sıkıntı çekmedim
    ki hariçten tv lerde uydu cihazlarıda takılı
  • Hocam Ozaman 3 teledünya 3 modem 1 Analog yayını var yani.kablo olarak

Bağlantının ve kablolarını yapılması kat ve odalara çekilmesinı siz mi yaptınız hocam yoksa servise ücretle mi yaptırdınız.

Bir de Teledünya kutuyu odalara ayrıyetten nasıl.kaç tlye satın aldınız? Aynı anda tek abobwlıkle izlenemiyor siz napıyorsunuz?

• quote:

Bugün hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş varlık fonu konuyla ilgili soruya cevap verdi.

Etkin şekilde bu kurumları yönetmek ve kriz anında çalkantılı zamanlarda devletin elinin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla ve önlem olarak böyle bir şey yapıldı dedi

Benim babamda bundan 4 sene once oturdugumuz evi satti elimizi guclendirmek icin, simdi kirada oturuyoruz.

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Gerçekten mi yoksa gırgır için mi dediniz

• quote:

Hocam Ozaman 3 teledünya 3 modem 1 Analog yayını var yani.kablo olarak

Bağlantının ve kablolarını yapılması kat ve odalara çekilmesinı siz mi yaptınız hocam yoksa servise ücretle mi yaptırdınız.

Bir de Teledünya kutuyu odalara ayrıyetten nasıl.kaç tlye satın aldınız? Aynı anda tek abobwlıkle izlenemiyor siz napıyorsunuz?

düzeltmek isterim 3 teledünya 2 analog yayın için 1 modem 3 değil
    2.eller olarak satılıyor cihazlar
    evet bağlantılarıda kendim yaptım
    Hocam ya çok Sağolun gerçekten.

Ya bende kendim yapabilir miyim diye düşünüyorum.

Siz ne dersiniz nasıl kablo alıp f konnektör yapacam sonra katlara odalara güzelce döşenmiş götürülmesi gerek.

Kablo sabıtlenmesı için vs gereken şeyler var.

Ne dersiniz hangi malzemeler ve nelere dikkat edeyim

Kabloyu nerden götürdunuz katlara.

Eğer evdeysenız kablolarının bağlantısını nasıl götürüldüğünü resim çekıp gönderebilir misiniz?

Tekrar teşekkürler. Sizi meşgul ettiysem affola kusuruma bakmayın.

• ellekem kullanıcısına yanıt
    benim binam 45 yıllık müstakil kendime ait olduğu için
    daire girişine korıdora taktım 8 liyi oradan her yere daıttım tek tek diğer uydu kablolarıyla beraber
    ama şimdiki yeni binalarda zaten her tesisat var prızlerde altyapısı dösenik oluyor
    sorun olucağını sanmıyorum prızlerden dırek alınacaktır ek kablo ile
  • quote:

Benzer şeyi ben de merak ediyorum.

Yazın Analog kablo tv hizmeti bitecek sanırım. İlerde cihazı fazladan alıp başka oda da izlemek mümkün olurmu acaba

Servis bana digiturk gibi +5 tl gibi bi takama yan uyelik vereceklerini soyledi ilerisi icin

• pabl0esc0bar P kullanıcısına yanıt
    Cihaz ne olacak oda dahil mi? yoksa cihazı biz.mi bulacak ayrıyetten.

• Kampanyadan 25 mbit / 150GB almıştım

Şimdi aynı kampanya 24 Mbit / 150 GB olmuş

Sanırım bu yeni hız düşürme kanunu yüzünden. 25-50 mbit ler 16 ya düşecekti yanlış hatırlamıyorsam

24 olanlar 8 e düşecekti...Doğru mu hatırlıyorum ?

Eğer öyleyse 25 mbitle abone olan bizler şanslıyız bu durumda
  • 
Sayfa: önceki 18571858185918601861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.