Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1858. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.412
Cevap
385
Favori
3.380.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18561857185818591860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kablonete geçmek istiyorum. İstanbul samatya'da oturuyorum. Altyapım var. Benim merak ettiğim hız, kopma, ping vs sorunlar sık oluyor mu? Ps 4 te online oyunda performans nasıldır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Biraz geçmiş haberlere baktım da, "Türksat Özelleşiyor" haberleri (daha doğrusu KabloTV altyapısının özelleşmesi diyelim) ilk olarak 2006 yılında çıkmış. Ve o yıldan beri de sürekli çıkmaya devam ediyor.

http://www.memurlar.net/haber/43919

Gazetelerin/sitelerin ne alacağı var bu firmadan da sürekli özelleşmesini istiyorlar anlayamadım :)

Konuya dönersek; sanırım bu adım özelleşmeye en çok yaklaşılan adım oldu. Ben kısa vadede özelleşmez diye düşünüyordum fakat sanırım özelleşecek.
    Umarım 11 yıldır olmayan özelleşme şimdi de olmaz.

Bu arada sanırım Türksat'ın KabloTV altyapısına pek yatırım yapmamasının nedeni KabloTV'nin devredilmesi zamanında yaptığı bir anlaşma yüzüneymiş (tam nedeni yukarıdaki haberde var).

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Biraz geçmiş haberlere baktım da, "Türksat Özelleşiyor" haberleri (daha doğrusu KabloTV altyapısının özelleşmesi diyelim) ilk olarak 2006 yılında çıkmış. Ve o yıldan beri de sürekli çıkmaya devam ediyor.

http://www.memurlar.net/haber/43919

Gazetelerin/sitelerin ne alacağı var bu firmadan da sürekli özelleşmesini istiyorlar anlayamadım :)

Konuya dönersek; sanırım bu adım özelleşmeye en çok yaklaşılan adım oldu. Ben kısa vadede özelleşmez diye düşünüyordum fakat sanırım özelleşecek.
    Umarım 11 yıldır olmayan özelleşme şimdi de olmaz.

Bu arada sanırım Türksat'ın KabloTV altyapısına pek yatırım yapmamasının nedeni KabloTV'nin devredilmesi zamanında yaptığı bir anlaşma yüzüneymiş (tam nedeni yukarıdaki haberde var).

şimdi ki ekonomik sıkıntılar geçen yıllardan çok daha fazla bu yıl harbi harbi özelleştirirler bence.Araplar is coming :)

• Arkadaşlar sizlere bir konuyu danışmak istiyorum.

Evde mutfakta kablotv prizi var. Burdan mi eve dağıtacaklar.

Ben salona tv nin yanına kutuyu yani Teledünyayı bağlatmak istiyorum

Oturma odasına da kablonet modemi baglatacagım. Fakat iki odada da bağlantı olsun ve kutu ve modemi aynı odada birlikte kullanmayı da düşünüyorum.

Bunları şu nedenle söylüyorum.

Eğer Splitter tarzı birseyle prızden 2 odaya kablo çekilirse

Ben ilerde modemi kutunun yanına veya kutuyu modemin yanına taşımak istersem yani ikisini aynı odada kullanmak istersem tekrardan bir Splitter ve modem ve kutunun Splitter ile bağlantısı için 2 ayrı F konnektör kablo gerekecek Doğru değil mi?

Eğer böyleyse 3 soru var aklımda

1- sıkıntısız çok bölücü kullanmadan 2 odada da hem modemi hem kutuyu birlikte kullanmanın uygun bir yolu var mı? Servis bu dediğimi nasıl yapabilir ücretsiz apartmandan bir fazladan eve kablo çeker mi mesela

2- Gelen servis her iki oda için tek kablo çekecek . Bana aynı odada kullanırsam Splitter in çıkışına 2 tane daha modem- kutu için kablo gerekecek

Söylersem her 2 odaya da ikişer tane kablo çekerler mi ya da

Koaksiyel olan kabloyu temin etmek zor olur mu?

3- Eğer aynı odada kutu ve modemi kullanırsam ekstra bir Splitter daha gerekecek ve bu 2 ayrı şekilde Splitter ile kabloyu bölme benim 50 Mbps hızı ciddi anlamda etkilemez mi?

Böyle diyenler var. İkinci bir Splitter daha kullanma hızı etkiler diyorlar.

Cevaplarınız çok sevinirim

• mvlt42 kullanıcısına yanıt
    Modem ayarlari ya da telefon ayarlari vardi bununla ilgili, googledan biraz daha arastir,

• hftblgc kullanıcısına yanıt
    bulsam niye buraya yazayım hocam
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Hocam, kablo tv prizini ilk defa duydum sayende, TTnet fiber prizi var benim evimde ama.
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Uydunet in evin içinde prızde kablosu var. Onu kastetmiştim.

KabloTV prizi derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım hocam. Acaba resmini çekip paylaşmanız mümkün müdür?

Eğer evinizde KabloTV şebekesini alabileceğiniz bir priz varsa (dijital KabloTV priziyle uydu prizi, Analog KabloTV priziyle de Analog Karasal yayın prizi görünüşte aynıdır, bu yüzden kontrol etmek önemli) onun üstündeki çıkışla splitter arasında koaksiyel kablo bağlantısı kurulacak.

(Kullandıkları Splitter bu tarz bir şey olur genelde)
    KABLONET [ANA KONU]

Evinize gelen tek koaksiyel kablo (veya KabloTV'nin prizinden gelen Koaksiyel kablo) Splitter'ın IN bölümüne F konnektör ile bağlanacak. Sonrasında OUT çıkışlarından bir tanesi HD kutunuza, bir tanesi de modeminize gidecek. Yani her halükarda evinize tek kablo gelecek, sonrasında kablo Splitter ile ikiye ayrılacak. Yani iki ayrı hat kablosu çekilmesi gibi bir durum yok, TV yayını ve internet tek kablo üzerinden geliyor.

Koaksiyel kabloyu temin etmek çok kolay. İlk gördüğünüz uydu ekipmanları satan yerden Koaksiyel kablo alabilirsiniz.
    Kolay bulunabilmesinin sebebi uydu yayınlarında da KabloTV'de de Koaksiyel kablonun kullanılması.

• quote:

KabloTV prizi derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım hocam. Acaba resmini çekip paylaşmanız mümkün müdür?

Eğer evinizde KabloTV şebekesini alabileceğiniz bir priz varsa (dijital KabloTV priziyle uydu prizi, Analog KabloTV priziyle de Analog Karasal yayın prizi görünüşte aynıdır, bu yüzden kontrol etmek önemli) onun üstündeki çıkışla splitter arasında koaksiyel kablo bağlantısı kurulacak.

(Kullandıkları Splitter bu tarz bir şey olur genelde)
    KABLONET [ANA KONU]

Evinize gelen tek koaksiyel kablo (veya KabloTV'nin prizinden gelen Koaksiyel kablo) Splitter'ın IN bölümüne F konnektör ile bağlanacak. Sonrasında OUT çıkışlarından bir tanesi HD kutunuza, bir tanesi de modeminize gidecek. Yani her halükarda evinize tek kablo gelecek, sonrasında kablo Splitter ile ikiye ayrılacak. Yani iki ayrı hat kablosu çekilmesi gibi bir durum yok, TV yayını ve internet tek kablo üzerinden geliyor.

Koaksiyel kabloyu temin etmek çok kolay. İlk gördüğünüz uydu ekipmanları satan yerden Koaksiyel kablo alabilirsiniz.
    Kolay bulunabilmesinin sebebi uydu yayınlarında da KabloTV'de de Koaksiyel kablonun kullanılması.

O yanlış 5-2400 değil 5-1000 mhz olacak çalışma aralığı. Bir de bilen var mıdır acaba mediamarkt'ta kablo tv için olduğunu iddia eden bir splitter gördüm 5-850 mhz aralığındaydı. Acaba daha mı verimli olur, alınmalı mı?

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Frekans aralığı açısından değil görünüş açısından örnek vermiştim zaten.

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Hocam kablotv olan bir prizi var. Neyse çok gerekli bir konu değil zaten ekip evde yoksa kabloyu çeker zaten.

Sormak istediğim konu kısaca şu.

Hocam ben oturma odasında hem de salonda Teledünyayı izleyebilmek istiyorum

Bir de salonda modem bağlantısı olacak.

Yani salonda hem modem hem Teledünya bağlantı kablosu gerekecek.

Diğer odaya da yine Teledünyayı bağlantısı istiyorum.

Bu bağlantıyı nasıl yapabilirim. Ekip geldiğinde bilmek adına ne yapabilirim?

Benim aklımda 3 lu Splitter geldi. 2 tanesi salona gider. Diğer bir tanesi de oturma odasına gider.

Bu bağlantı olur mu? Ne dersiniz

Bunu ekip Ücretsiz şekilde bağlayabilir mi? Ya da ücreti ne kadar olur

Tek abonelikle iki televizyonda birden Teledünya (Dijital KabloTV) izleyemezsiniz. İkinci televizyon için ya taahhütsüz fiyattan ekstra abonelik almanız ya da yan oda kampanyasıyla taahhüt vermeniz gerekiyor.

Analog KabloTV'de tek abonelikle istediğiniz kadar televizyondan yayın alabiliyordunuz, fakat Dijital'de bu bildiğim kadarıyla mümkün değil.

Üçlü Splitter'la dediğiniz şekilde bağlantı olur. İkili Splitter'ı normalde taahhütlü abonelik kurulumlarında bedava veriyorlar, fakat üçlü Splitter'ı bedava verirler mi bilemiyorum.

Ama 3'lü Splitter'ın pahalı olacağını sanmam (en azından piyasa fiyatlarıyla, Türksat kazıklamaya çalışırsa başka )

İkisi aynı anda değil hocam. Salondaki Set top box cihazı alıp başka odaya takip izlemektwn bahsediyorum.

Ekstradan bir tane fazla kablo çekılmesı gerekecek.

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Hocam farklı odaya da kablo çektirin demiştiniz.

Bende öyle düşünüyorum fakat söyle bir sorun var.

Evet gelen kablo farklı odalara Splitter ile bölünüyor.

Sonra eğer ikisini aynı odada kullanmak istersem. Atıyorum modemi kutunun yanına alırsam yine Splitter ile çıkış verip kablonun bölünmesi gerekecek. Siz dediğim gibi aynı odada kullanırken aynı kablo üzerinde toplam 2 tane Splitter şeklinde mi kullanıyorsunuz?

Bu sekilde bir bağlantı önerilmıyor kesinlikle.

Ne dersiniz kafam karıştı siz de böyle kullanıyorsanız ve bir internette yavaşlama oluyor mu?

• bu ay taahhüt bitiyordu sinema kampanyası ile yeniledik en ucuz o varmış 25mbps 50 aknden 25mbps 25 aknye geçtirdim mayıs düzenlemesini bildiğim için telefonla aradılar bana söylerken 25 mbps dediler vede online dada 25 mbps gözüküyor ama kampanya sayfasında 24 mbps gözüküyor tuhaf
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Puan birikmesi olayı ne hocam. Nasıl kendi sitesinden 30 gün bedava oluyor

Hocam, Alldebrid aldıktan sonra giriş yaptığınızda belli bir puanınız birikiyor ve bu sitede gözüküyor.
    Bu puana; Fidelity yani Sadakat puanı deniyor. 150 puanınız birikince 1 aylık süre ile bedava kullanma imkanınız oluyor.

KABLONET [ANA KONU]

Normalde ben geçen ay almıştım 180 günlük. 1 aylık da uzatınca şu an itibarıyla 180 gün daha yeni almışım gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 6 Şubat 2017; 5:6:19 >

• quote:

50 Mbps AKN sonrası 16'ya düşecek de KabloNet satılıyor mevzusunu kim söyledi?
    Devlet Türksat için daha ihale açmadı bildiğim kadarıyla.

Varlık fonuna devredilmiş. İnternette haberleri var.
  • Turksat varlık fonuna devredildi. Bizim açımızdan sorun olacağını sanmıyorum. sadece işletmesi hazineden çıkarılıp devlet tarafından kurulan bir fona devredildi. özelleştirme gibi bir durum yok henüz.
  • 
Sayfa: önceki 18561857185818591860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.