Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1845. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.346
Cevap
386
Favori
3.375.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18431844184518461847
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Savisvasa

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

25 mbps internet hızım var doğru anlamışsam mayıs'tan sonra artık 3mbps yerine 16 mbps'ye mi düşecek?

Evet, ben de 25 Mb kullanıyorum.1 Mayıs itibarıyla bir değişiklik yapmazlarsa hızımız AKN dolunca 3 yerine 16Mb e düşecek.

24Mb e kadar olan hızlar ise 8Mb e düşecek. Yani 1Mb farkla biz 2 kat daha fazla hız almış olacağız.

vay be bir bit yeniği falan olmasın hocam 25 mbps'leri de 24'ler gibi 8'e düşürmezler umarım , haksızlık falan olur diye btk'ya yüklenebilir araptelekom ve bizim kablonet Umarım gerçekten şu 16 işi olur valla benim için kotasız devir başlamış demek olur zaten.16 mbps ile istediğim her şeyi yaparım :)
  • quote:

quote:

quote:

25 mbps internet hızım var doğru anlamışsam mayıs'tan sonra artık 3mbps yerine 16 mbps'ye mi düşecek?

Evet, ben de 25 Mb kullanıyorum.1 Mayıs itibarıyla bir değişiklik yapmazlarsa hızımız AKN dolunca 3 yerine 16Mb e düşecek.

24Mb e kadar olan hızlar ise 8Mb e düşecek. Yani 1Mb farkla biz 2 kat daha fazla hız almış olacağız.

vay be bir bit yeniği falan olmasın hocam 25 mbps'leri de 24'ler gibi 8'e düşürmezler umarım , haksızlık falan olur diye btk'ya yüklenebilir araptelekom ve bizim kablonet Umarım gerçekten şu 16 işi olur valla benim için kotasız devir başlamış demek olur zaten.16 mbps ile istediğim her şeyi yaparım :)

Aynen hocam çoğu arkadaşımız da bizim gibi düşünüyor. BTK'ya baskı yapıp değiştirmezler umarım. Ben Uyku Yok servisi de kullanıyorum ve 24 ay taahhüt verdim o zaman ki kampanyasına aylık 5,90 TL den. 00-09 saatleri arası kota yazmıyor.
    Yeni sistemde ona da gerek kalmayacak. Kota dolunca hız 16Mb e düşeceğinden benim açımdan hiç düşmemiş gibi bir şey oluyor.
  • scoopi kullanıcısına yanıt
    Üst paket istiyorsanız en uygun sanırım o gözüküyor.
    2 3 ay sonra benimde bitiyor bende düşünüyorum Mayıs'a kadar beklesem mi napsam
  • reDsbLacKSK R kullanıcısına yanıt
    Bu paket olmadi hat sahibinin gidip imza atmasi gerekiyormus. Yoksa 24 tl aktivasyon var dedi. Ben de 47 tl olan pakete gectim mecburen. Yarin geceden itibaren hiz artacakmis. Biraz pahaliya geldi ama 25 mbit olmasi iyi oldu. Yine ttnet'ten bin kat iyidir.
    Bu arada, taahhutun bitmesine 1 ay kala yeni tarifeye gecilebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoopi -- 22 Ocak 2017; 6:18:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen hocam çoğu arkadaşımız da bizim gibi düşünüyor. BTK'ya baskı yapıp değiştirmezler umarım. Ben Uyku Yok servisi de kullanıyorum ve 24 ay taahhüt verdim o zaman ki kampanyasına aylık 5,90 TL den. 00-09 saatleri arası kota yazmıyor.
    Yeni sistemde ona da gerek kalmayacak. Kota dolunca hız 16Mb e düşeceğinden benim açımdan hiç düşmemiş gibi bir şey oluyor.

Hocam benim telekom taahhudum subatta bitiyor. Avantajli olmak icin hangi paketten girmem lazim?

Burada en alt paketten girin sonra yukseltirsiniz ama düşüremezsiniz diye okumustum ama senin yazin kafami karistirdi?

Netflix ps4 oyun indirme vs derken aylik 100 gb civarı downloadum var.

• 25 ler 16 ya

50 ler de 16 ya düşecek

Bunu bir sene önce tahmin etsem iki yıl tahattüt vermezdim

50mbps 250 gb kota ve uykuyoka 96 tl ödüyorum 2017 nisanda falan bitecek

O zaman 25 mbps 25 gb kotaya ( fiyatı şuanki gibi 40 tl falan olursa ) geçerim

Bu çok iyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KekemoN

bende yaklaşık 1 aydır csgo oynarken türkiye içi pinglerde sorun yaşıyordum. Şimdi düzeldi destek ekibi sağolsun. aşağıdaki testleri uygulayıp ekren görüntüsünü gönder kablotvbilgi@turksat.com.tr adresine, detaylı olarak kontrol ediyor.

Başlat > Çalıştır > cmd > ipconfig /flushdns
    Başlat > Çalıştır > cmd > tracertwww.sorunyaşanılansite.uzantısı(com.net gibi) (Örnek:www.google.com.tr veya Oyun sunucu İP'si gibi)
    Başlat > Çalıştır > cmd > nslookup

Şuanki hızınız ve ping değerinizi belirtir misiniz?
  • Florya civarında kullanan var mı acaba ? Memnunlar mı? Özellikle ping konusu
  • Son bir saattir benim bağlantı pert.

Balıkesir'de olan var mı? Genel bir arıza mı acaba?
  • KABLONET [ANA KONU]

Yakınımın internet değerleri.Bende geçeceğim süper.

• Savisvasa kullanıcısına yanıt
    Aslında BTK'nın şartlarında 1 Mayıs'a kadar diyor. Yani isteseler Mayıs'ı beklemeden Şubat'ta bile BTK'nın değerlerini verebilirler. Ama burası Türkiye olduğu için kullanıcı ve tüketicinin menfaatleri/iyiliği son sıralarda giriyor.
  • bu google ping değerlerim ne kadar doğru oyunlarda felaket ping değerlerim yüksek oluyor. çok kötü .. ama bu değerler sanki normal gözküküyor ?

C:\Users\ffds>ping google.com.tr

Pinging google.com.tr [172.217.23.227] with 32 bytes of data:
    Reply from 172.217.23.227: bytes=32 time=60ms TTL=51
    Reply from 172.217.23.227: bytes=32 time=53ms TTL=51
    Reply from 172.217.23.227: bytes=32 time=59ms TTL=51
    Reply from 172.217.23.227: bytes=32 time=64ms TTL=51

Ping statistics for 172.217.23.227:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 53ms, Maximum = 64ms, Average = 59ms
  • Merhaba ben 100 lü blocktan çıkmak istiyorum ve çıkmak istediğimizde istediğimiz ip yi alabiliyormuyuz mesela ben internetten süperonline ip bloğuna baktım ve onu istedim onu veriyorlarmı ve aldıgım ip yurtdışı çıkışlarını etkiliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam benim telekom taahhudum subatta bitiyor. Avantajli olmak icin hangi paketten girmem lazim?

Burada en alt paketten girin sonra yukseltirsiniz ama düşüremezsiniz diye okumustum ama senin yazin kafami karistirdi?

Hocam,ben 25Mb 50GB AKN + Kablo Tv Üst Paket kullanıyorum. Ayrıca Kablo Tv İkinci Oda aboneliğim de var. Taahhüdüm 2017 Ağustos da doluyor. Ayrıca, 00-09 saatleri arasında kota yazmayan Uyku Yok servisine de aboneyim.İndirmelerimi gece 12 den sonraya bırakıyorum. Bu olmasa 50GB kota bir haftada dolar zaten...

Sizin arayışınız nasıl? Hangi hızdan hangi kotadan başlamak istiyorsunuz? Evet, yüksek kotadan giriş yaparsanız kampanyaya fiyatı daha düşük olan bir tarifeye geçemiyorsunuz. Mesela; 25Mb 250GB kotadan giriş yaptınız diyelim, sonradan 25Mb 150GB kotalı tarifeye geçilmiyor. O yüzden de, önce düşük kotalı ve fiyatlı dan başlayın sonra beğenmezseniz yükseltirsiniz.

Kampanyalar çok, ama 1 Mayıs'da ki yeni uygulamayı da düşünerek bir çözüm bulmak lazım size. 25Mb hızla başlasanız AKN dolunca hızınız 16 ya düşecek yeterli olmaz mı sizin açınızdan?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pabl0esc0bar

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam,ben 25Mb 50GB AKN + Kablo Tv Üst Paket kullanıyorum. Ayrıca Kablo Tv İkinci Oda aboneliğim de var. Taahhüdüm 2017 Ağustos da doluyor. Ayrıca, 00-09 saatleri arasında kota yazmayan Uyku Yok servisine de aboneyim.İndirmelerimi gece 12 den sonraya bırakıyorum. Bu olmasa 50GB kota bir haftada dolar zaten...

Sizin arayışınız nasıl? Hangi hızdan hangi kotadan başlamak istiyorsunuz? Evet, yüksek kotadan giriş yaparsanız kampanyaya fiyatı daha düşük olan bir tarifeye geçemiyorsunuz. Mesela; 25Mb 250GB kotadan giriş yaptınız diyelim, sonradan 25Mb 150GB kotalı tarifeye geçilmiyor. O yüzden de, önce düşük kotalı ve fiyatlı dan başlayın sonra beğenmezseniz yükseltirsiniz.

Kampanyalar çok, ama 1 Mayıs'da ki yeni uygulamayı da düşünerek bir çözüm bulmak lazım size. 25Mb hızla başlasanız AKN dolunca hızınız 16 ya düşecek yeterli olmaz mı sizin açınızdan?

Teşekürler ilgin için.
    Şuan zaten ttnet 16 mb'e kadar olan tarifeyi kullanıyorum.

Düşük kota konusunda hem fikiriz. Ps4 oyunlarını bahsettiğiniz gibi gece indirecek şekilde abone olurum.

Hız konusunda en mantıklı şuan 25 gözüküyor anladığım kadarıyla sonradan da yükseltebileceğim için.

25 mb/50 gb mantıklı gibi geldi.

Ne dersin?
  • 41-46 arası değişiyor wifi bağlanıyorum. pingte 20-30 ms arası değişiyor.
  • omergorur O kullanıcısına yanıt
    Burdan kontrol edebilirsin >>https://online.turksatkablo.com.tr/genel-ariza-listesi.aspx#Genel-Ariza-Listesi
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Onun için müşteri hizmetlerini araman gerekiyor kardeşim. Bildiğim kadarıyla kayıt açıp yetkili birimlere iletiyor, 100 lü bloktan cıkarıp, farklı bir blok üzerinden onlar tanımlıyor, kendin secemiyorsun.
  • Of Monsters and Men kullanıcısına yanıt
    Nitro tanımladılar ise adil kullanımını etkilemiyor ki. Sinyal değerlerinde sorun varsa hızın ondan yükselmemiştir hocam, Çağrı merkezinden destek almadın mı anlık kontroller için?
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Modem ara yüzünden Kablosuz » Kontrol Kanalı >> 1,6, 9 veya 11 olarak değiştirirsen faydası olur.
  • 
Sayfa: önceki 18431844184518461847
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.