Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1837. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
63.412
Cevap
385
Favori
3.380.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18351836183718381839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence yanlış hesaplıyorsunuz hızınız akkn den sonra sabit kalmış gibi bir durum oluyor
    25 ken 24 emi düşecek bence yanılıyorsunuz 16 ya düşer belki dahada aza 8 e düşecek
    Çünkü 50 mbp hız kullananlar 16 ya düşecek gb ları karıştırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 5 Ocak 2017; 15:53:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Yeni tariflere çıkarmaları gerekecek. Çünkü bazı tarifeler anlamsız hale geliyor. 25mbit alacağına 50 mbit alır kullanıcı, akn 'den sonra 24mbit e düşüyor zaten.

1 Mayıs dan sonra kota dolunca yaklaşık 1/3 oranında hız düşümü olacak. Yarı yarıya düşürülme söz konusu değil. Keşke öyle olsa.

50 - 16 Mbit'e

25 - 8 Mbit hıza düşürülecek
  • Virtual Reality kullanıcısına yanıt
    25'in 8'e düşeceği kanısına nerden ve nasıl vardınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5shdw0

BTK'nın paylaştığı tabloda 16Mbit - 24 Mbit arası kullanıcılar 8 Mbit'e düşürülecek yazıyor. Özel ISS ler 8 Mbit'e düşürecekken, devletin ISS'si kablonet 1 Mbit farktan dolayı 16 Mbit'e mi düşürecek? Buna müsade etmezler, çünkü haksız rekabet oluşturur.

Belki kablonet'in yeni tarifleri 24Mbit'e kadar şeklinde olur. 25Mbit yazan tarifeler kaldırılır yada BTK'nın tablo güncellenir. Başka şekilde çözebileceklerini zannetmiyorum.

Yarı yarıya hız düşümünü unutun hocam. Boşa heveslenmeyin. Tüm ISS lerde ~ 1/3 oranında hız düşümü olacak.
    Neden düşürmesin? Bu arada sırf KabloNet'in değil, Superonline ve Vodafone'un da tarifeleri 24 değil 25 Mbps olarak satılıyor. Sadece Türk Telekom ve uyduları olan şirketler 24 Mbps olarak satıyor.

Neden Türk Telekom, BTK-KabloNet-Superonline-Vodafone dörtlüsüne karşı oyunbozanlık yapsın ki? Madem TT haksız rekabetten şikayet edecek, o zaman kendisi de tarifelerini 25 Mbps yapsın. Böylece hem hizmet kalitesi artmış hem de problem çözülmüş olur.

Olur da 25 Mbps de 8'e düşse bile 10 Mbps 50 GB'tan 25 Mbps 25 GB'a geçen kullanıcılar her koşulda kar etmiş olacak. 25 Mbps'lerini eski tarifelerinin AKN'sizi gibi kullanabilecek (aradaki 2 Mbps'lik fark pek hissedilmeyeceği için onu saymıyorum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 5 Ocak 2017; 16:41:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Yeni tariflere çıkarmaları gerekecek. Çünkü bazı tarifeler anlamsız hale geliyor. 25mbit alacağına 50 mbit alır kullanıcı, akn 'den sonra 24mbit e düşüyor zaten.

1 Mayıs dan sonra kota dolunca yaklaşık 1/3 oranında hız düşümü olacak. Yarı yarıya düşürülme söz konusu değil. Keşke öyle olsa.

50 - 16 Mbit'e

25 - 8 Mbit hıza düşürülecek

öyle de olsa yine yeni tarife gerekiyor. 100mbit alırsın 99₺. ank ile 24 mbit e düşer. Sınırsız 25mbit ten epey ucuza gelir.
    Benim şu anda 10mbit sınırsız tarifem var, buna geçerim .

Ama şu var, dolar çok yükseldi. Bu tarifeler uzun süredir zam görmedi. Yeni tarife yapıldığında fiyatlar önemli oranda zamlı olabilir.

Bence yanılıyorsunuz. 25 sadece Kablonette değil aynı zamanda Superonline'da da var. Yani 24 mbit sadece TTNET altyapısını kullananlarda var o da TTNETİN 24 mbit tarifesinden dolayı, kendi altyapısını kullananlar da 24 yok. Belki yeni tarifeleri dediğiniz gibi yapabilirler ama eski abonelere bunu yapmaları mümkün değil. Sözleşmeler sadece ISS'leri değil müşterileri de koruyor. 25'den 24 ay taahhüt veren adama hiçbir şey olmaz. Siz sadece kendi varsayımınızla kesin bir yargıya varmışsınız.
  • Ben bu 25mbit'e takanları anlamıyorum arkadaş. Tablo gayet açık ve net neden insanlar bu şekilde anlamak yerine yok 25 olan tarifeler 24'e düşer yok onlarda 8mbit olacak yok şu yok bu diye yorum yapma gereği duyuyor acaba. Tabloyu hazırlayan BTK bilmiyor mu 25mbit hızlarda da paketler olduğunu. Sizin mantıkla bakılırsa üst sınır 24 değilde 32 olsaydı bu seferde 35 kullananlar 16'ya düşmez onlara ayarlama yapılır mı diyecektik. Bunun sonu yok ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

quote:

Orijinalden alıntı: 5shdw0

BTK'nın paylaştığı tabloda 16Mbit - 24 Mbit arası kullanıcılar 8 Mbit'e düşürülecek yazıyor. Özel ISS ler 8 Mbit'e düşürecekken, devletin ISS'si kablonet 1 Mbit farktan dolayı 16 Mbit'e mi düşürecek? Buna müsade etmezler, çünkü haksız rekabet oluşturur.

Belki kablonet'in yeni tarifleri 24Mbit'e kadar şeklinde olur. 25Mbit yazan tarifeler kaldırılır yada BTK'nın tablo güncellenir. Başka şekilde çözebileceklerini zannetmiyorum.

Yarı yarıya hız düşümünü unutun hocam. Boşa heveslenmeyin. Tüm ISS lerde ~ 1/3 oranında hız düşümü olacak.

Zeki arkadaşım düşünmüş demişki 24 olmaz 25 de 8 e düşecek alt üst sınırları bilmeden konuşuyorsunuz matematik ile aranızın kötü olduğu belli bari deseydiniz ya neden 25 değil de 24 yapıyorlar diye sorsaydınız böyle komik durumlara düşmezdiniz.

• Valla inşallah ben yanılırım arkadaşlar. Keşke yanılsam, bende 25 Mbit'e geçerim. 16 Mbit'e düşecekse en mantıklı o duruyor. Ben sadece, bu ülkede vatandaşın hayrına bir düzenleme yapılacağı umudunu yitirmiş bir insanım. Artık, her şeyi en kötü haliyle düşünüyorum ve buna engel olamıyorum.

Başka bir kötü yönden bakacak olursam; Diyelim 25 Mbit tarifeler kota aşımında 16 Mbit'e düşürülecek, o zaman affetmez 2017 tarifelerinde zamı geçirirler.

İyi de, hani Türkiye de internet git gide ucuzlayacak ve hızlanacaktı? Türk Telekom Araplara satılırken öyle demişti yetkililer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 5 Ocak 2017; 17:52:46 >
  • Tecrubeli arkadaslara bir sorum var. Aralik ayi sonunda kablonet +kablotv abonesi oldum. İndirimli cihaz kampanyasindan da faydalandim. Ancak sonradan fark ettim ki modem, kampanya gorselindeki yeni modem olmasina ragmen gelen HD kutu gorseldeki degil eski nesil kutulardan. Gorseldeki HD kutu urunu zaten yok muduryoksa servis bunun yerine eskiyi mi getirmis? Durumu anlayabilirsem sikayet olusturacagim.

İlgili kampanya ve cihazlar:https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,460,ekstra-indirimli-cihaz-satisi-2017
  • iogurer İ kullanıcısına yanıt
    Görseldeki kutuyu vermiyorlar ki zaten. Gönderdiğin linkin altını okursan orda belirtiyor.

"Görsellerde kullanılan HD kutu temsilidir. Verilecek ürüne ait değildir."
  • 5shdw0 kullanıcısına yanıt
    Ne garip, ne sacma uygulamaymis bu hocam ya. Ne veriyorsan onu koyarsin. Farkli ve daha guzel bir urun koyup altina bunu yazmak anca bizde olur sanirim. Tuketici algisiyla oynamaktur bu. Sikayet edilse kullanamazlar bence.
  • optimus95 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim belirli aralıklarla kampanyalar yenileniyor. wwww.turksatkablo.com.tr adresi üzerinde tüm güncel kampanyalar yer alıyor. Maksimum Keyifli Kampanya favorim.
  • Merhaba arkadaşlar tam 10 gündür Kablonet internet hattinin acilmasini bekliyorum.Yani zorla adamlari aradik sonrasi zorla kurulum yapmalari icin surekli ariyoruz.Kablonet daha kullanmadan sorunlar ile basladi.Acaba kurulum yapilmadan vaz mi geçsek. Ankara daki kurulum yapan taşeron firma rezil..
  • Arkadaşlar selam

50mbitlik hızı kullanıyorum ama ps4 oynarken tepkime süresi olarak gecikmeler yaşıyorum. bu sorunu çözemediler bir türlü. sorun yok diyorlar ama bariz hissediliyor. daha düşük hız da ( superonline 16mbit, ttnet 25mbit ) internet kullananlar benden daha sağlılık oyun oynuyorlar. altyapı mı kötü acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expulse -- 7 Ocak 2017; 9:23:52 >
  • 21 yıllık Kablo TV abonesiyim. Evlilik sebebiyle yeni eve geçeceğim. Tuttuğum evin olduğu sokakta Kablo TV şebekesi var görünüyor ancak binamız henüz 1-2 aylık olduğu için binada şebeke yok. Öte yandan aynı inşaat firmasının geçen sene yapmış olduğu yanımızdaki binada şebeke var. Ayrıca üşenmedim saydım, sokakta 48 binada da şebeke mevcut. Türksat'a gidip dilekçe vereceğim ama sizce böyle bir durumda binaya şebeke verilmemesi gibi bir ihtimal var mıdır?
  • Pulluk kullanıcısına yanıt
    Binadan 2-3 kişiden daha imza alırsan mecburlar getirmeye hizmeti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ataşehir de 3. gündür internet yok. Aradağınızda genel arıza var diyip bilgimiz yok diyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulluk

21 yıllık Kablo TV abonesiyim. Evlilik sebebiyle yeni eve geçeceğim. Tuttuğum evin olduğu sokakta Kablo TV şebekesi var görünüyor ancak binamız henüz 1-2 aylık olduğu için binada şebeke yok. Öte yandan aynı inşaat firmasının geçen sene yapmış olduğu yanımızdaki binada şebeke var. Ayrıca üşenmedim saydım, sokakta 48 binada da şebeke mevcut. Türksat'a gidip dilekçe vereceğim ama sizce böyle bir durumda binaya şebeke verilmemesi gibi bir ihtimal var mıdır?

sokağınızda vede yan binalarınızda olduğuiçin sanmıyorum sizin binanıza şebeke çekmesinler
  • 
Sayfa: önceki 18351836183718381839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.