Şimdi Ara

Kablonet akşam saatlerinde Facebook ve instagrama gizli yavaşlatma yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ttnetden kablonete geçtim.Geçerken telekomdakiler pişman olacaksanız dediler hadi len dedim Ancak aynen dedikleri gibi oldu.Akşam saatlerinde facebookda ve instagramda video izlemek zulüm oldu.sürekli videolara yükleniyor ikonu çıkıyor,takılarak izliyorum.Hız testi yaptığımda 23 mbit çıkıyor onda sorun yok.youtubedan full hd videoda izliyorum oda takılmıyor.Ancak facede uyduruk videolar takılıyor.Acaba Facebook serverlarındamı bir sorun var diyip mobilden nete bağlandığımda çatır çatır videoları yüklüyor.Yani anlayacağınız gizli bir yavaşlatma var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten işleri güçleri bitti Facebook'ta salak videoları yavaşlatıcak ahhah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin bu sorunu yaşamamanız bandwidth throttling gerçeğini değiştirmiyor sonuçta tek bir yurt dışı çıkışı yok bazı Telekom çıkışlarında bu sorun var aynısını bende yaşıyorum VPN ile bu sorunu aşabilirsiniz.
  • bende hic sorun yok vpn felan kullanmıyorum ve 1080p de
    youtube da instagramda facebook videosuda izliyorum
    Sorun bence sizden kaynaklıip
  • davidoff26 kullanıcısına yanıt
    Kardeş vpn de denedim yine değişmedi.ya vpn deki serverlarda yoğunluk var ondan bir şey değişmedi yada başka bir şey var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acıkcası bilgisayarınız iyi bir pc ise sorun olmaz, hattınızda sorun varsa sorun olur.
    Yok eger pc'm idare eder diyorsanız baska bir arkadaşınız hattınızı kullansın (laptobu ile gelip)
    hala sıkıntı var ise benim basıma geleni diyim. Mayısda ilk abone oldugumda benzer problem vardı
    kardeşim dedim 123 tl veriyorum Her bi ŞOK dahil olan gercek sınırsız + full film paket + yan oda
    felan tum gun pc'm kapalı geceleri 4 saat kullancam BOKUNU cıkarmayında sorunumu cozun dedim.
    Aylık download degerlerim 40-50 gb ya var ya yok eh buda bu zamanda cok normal. (video felan)
    Sonra tamam dediler, 3 dk sonra modemi resetleyin dediler. yaptım o gun bugun catır catır
    hersey ucuyor. Aradım sordum sorun ne.. abi dedi seni EN AZ KULLANICI olan ip aralıgındaki
    server a aldık. Normal server %90 dolu ondan yavastın bu server sen gibi az kullananlar ve
    parayı gömenler icin dedi.. ŞOK ŞOK ŞOK....
  • Güzel sallamislar sanada ahahha

• quote:

Orijinalden alıntı: supercharge

Kardeş vpn de denedim yine değişmedi.ya vpn deki serverlarda yoğunluk var ondan bir şey değişmedi yada başka bir şey var.

hocam hangi şehirdesiniz ? ek olarak modem değerlerinizi atın bakalım.
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    sözün bana mı başlık sahibine mi? Bana ise hic sanmıyorum. O konusmamızdan sonra download hızım 2,9-3 mbyte/sn
    altına hic inmedi akşam eve geldikden yatana kadar. Youtube facebook bütün videoları 1080p izliyorum full ekran
    film sitelerinde de öyle hic sorun yok. Ama bu atışmamdan önce bu video sitelerinden yada face den video
    izlemek tam kabustu benim icin. Bu arada sırf merakımdan o oaydan sonra baglı oldugum turksat bayinin binasına gittimn
    Kendini tanıttım (ki belli bir statüsü olan biriyim) ve bana anlattıklarını birer bir gösterdiler.
    Serverların yuklerini ve baglı kullanıcıları hepsini gösterdiler. Bu konuda eger lafın bana ise yanılıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi worldwidewild -- 9 Ocak 2018; 21:16:57 >
  • İpini degismisler cgn havuzundan çıkmışsın abi seni süper bir yere attık lafları hikaye bilgin olmadığı için normal

• zaten asla cgn havuzunda olmadım enazından sizin dediginiz yöntem(cgn havuzu baslıgı) işe baktıgında
    havuzda olmadıgım gözüküyordu. O makinede her serverdaki aktif kullanıcı sayıları ve kullanım
    yuzdelerini gözlerim ile gördüm. Uzaktan telefon muhabbetinin ötesine gittim.
  • Tracert at Google bakalım hangi ip blogindasiniz öyle bir anlatıyorsun ki sanki sana özel ipi atamislar :-)

• Evet, bir kaç gündür akşamları internet genel anlamda leş oluyor. Geçen yıl bu tarihlerde güle oynaya geldiğine sevindiğim turksat'a artık lanet ediyorum. İstanbul/Avcılar.
  • Başlık sahibi doğru konuşuyor ama sorun Netmaster’ın iğrenç modemlerinde kaynaklanıyor cihaza router bağlıyorum sorunsuz giriyor router’ı çıkarıyorum instagram’a bile girmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.