Şimdi Ara

Kablonet Akıllı Sınırsız Dayatması (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
6.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

verdiği kanalları ücretsiz verseler almam hocam bir çok kişi de benimle aynı görüştedir. diğer paketlere bak sen o zaman, dar görüşlü olma. bana göster uygun fiyatlı 100 mbps sınırsız internetli paketi. ayırca ne demek banane? diğer firmaların da akıllı sınırsızı getirip size dayatmayacağı ne malum? daha sorunun başındayken bu konuyu kapatmamız lazım! ayrıca bana açıklar mısın madem akıllı sınırsız gelecekti neden akk kaldırdı btk? aynı mantık değil mi? yani kaldıracağına düzenleme getirebilirdi.. biz akk kaldırılmasını neden istedik? hız düşüsü olmasın diye değil mi? :)

akk kaldıran btk

aks getiren kablonet

devlet kurumu ve devlet şirketi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA-DH -- 16 Ocak 2021; 12:11:47 >
  • HA-DH kullanıcısına yanıt
    Bir çok kişi seninle aynı goruste degil btk rakamlarından abone sayısına bakabilirsin, bir cok kişi interneti bile olmasa sadece tv olarak alıyor, adı üstünde kablo tv, gece kondu gibi balkonda anten olmadan 30 yıldır tv izlemenin yolu kablo tv...
  • maaart M kullanıcısına yanıt

hocam tv olayına bir şey diyemem sonuçta tv açtığım falan yok. benim sorunum bu* yıl 2021 hocam yapmayın, etmeyin gözünüzü seveyim. hayatımızdan bunların çıkması lazım artık.

*

Kablonet Akıllı Sınırsız Dayatması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA-DH -- 16 Ocak 2021; 13:12:36 >
  • cimeri bimeri bilmemde btk yazdığımda adamlar binama fiber getirmişti zamanında. Bir kincisi vodafone 135 tl yazmısın ama bir de hattını kullanırsan 125 tl gibi rakamlara geliyor. 200 mbit ama 125 tl çok iyi ya

• quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

Belgesel kanalları haricinde sinema tv ler dahil vasatlıktan yıkılan bir platform kimse kusura bakmasın sayılıdır sinema tv de izlediğim filmler zaten paralı platformda sansürün olması kabul edilecek bir durum değil (şiddet ve cinsellik meraklısı değilim film izlerken ama bazen sansürün seviyesi filmin hikayesini dağıtacak noktaya geliyor o derece) diğer tv kanallar hali hazırda Türksat uydusunda yayını şifresiz olarak devam etmekte. KabloTV özellikle son 2 yılda ne gibi bir yenilik sunmuş abonelerine Spor kanallarından bahsetmeyin başka platformlarda bu ücrete açık zaten her iki kanal da.

UPLOAD hızları ise gülünç bir halde artık benim 24 ay abonesi olduğum bir önceki tarifem 50mbit sınırsız da upload hızım 8-9 mbit idi şu anda 100 güldüren tarifede ise 5 mbit internet hızım 2 katına çıktı upload hızım yarısına indi Türksat kadar vizyonsuz bir firma yok kusura bakmayın evde herkesin bulunduğu saatlerde Netflix i ya izlemiyorum ya da 720p ye indirmek zorunda kalıyorum evi halkı da paralelde Netflix izleyebilsin diye son 2-3 aydır Türksat Istanbul çapında 144 core fiber kablolar ve sokak aralarına 4 lü fiber kablolar çekti umarım yeni tarifeler tatmin edici olur ya da 1-2 ay içinde veda edeceğim 20 yıllık kablonet aboneliğime kablo tv ise herhalde 25 senelik olmalı.

Teknoseyir de Editör olan Murat Gamsız'ı bilenler vardır aranızda dün ve muhtelif günlerde yaptığı youtube canlı yayını izlenemez durumda upload hızları nedeniyle.

10 yıldır habire abone alıp kazandıgı parayı cebe attılar o yüzden patlıyorlar.

hocam farkındasındır kablo tv likten cıkalı çok oldu kablonet olmadan önce uydunetti uydu netten öncede türksat demem o ki kablo tv olmaktan çoktan çıktı kablonet adını tesadüfenmi seçtiler özelle rekabet edebilmesi için özel isslerin yaptıgını yapmak zorunda kaldı ki altyapısı heryerde olmayan dar bir cevrede kullanılıyorsa ve o dar cevredeki müşterilerini hedefleyen özel iss lerle nasıl başa çıkmasını bekliyorsunuz bilmiyorum o yüzden gpondur yada binaya kadar fiber çekmeleri .

Akıllı sınırsız diye bir dayatmayı hala inatla yapmaları asıl akıl tutulması budur anladıgım kadarıyla kendi altyapısı üzerinden diger özel iss lere hızı kısıtlayarakda olsa veriyor yada vermek zorunda kalıyor yani bu akıllı sınırsızı icat eden arkadaşın kafasını gerçekten çok merak ediyorum

• Yurt dışında docsis üzerinden hizmet veren İSS lere bakın

Her zaman en üst seviye hızları makul fiyatlara veriyorlar

Bizde tam tersi sistem ne hikmetse

Almanya da kablo internette docsis kullanıyorlar

Gpon fiber değil ama cayır cayır hizmet veriyorlar

Uzun zamandır 1 Gbit hız tarifeleri mevcut

İlk 6 ay 20 sonra 50 euro

Bizde ki Uydunetin 100 mbit tam sınırısız fiyatına 1 Gbit veriyorlar

(Almanya da asgari ücret 1550 euro)

Asgari ücretle geçinseniz bile 1 Gbit tarife seçme lüksünüz var

Bir de Giga TV leri bizdeki i-kutu denilen zımbırtının benzeri

Benzeri demeye de utanıyor insan :)

2 haftalık TV Guide

600 saatlik kaydetme

Videotekte binlerce film seç izle

Bütün kanalların medyatekleri

Yani 2 haftalık içeriğinde yer alan programları seç izle

Mobil uygulaması V.s saymakla bitmez imkanlar

Cihazların kalitesinden hiç bahsetmiyorum bile

İnsanın oturup ağlayası geliyor

Uydunetin İnternet ve TV bölümünü özelleştirip Vodafona verseler keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 16 Ocak 2021; 19:54:50 >

• e kolay zamanı 100 mb paketi 50 tl ye aldığım zamanı da hatırlıyorum Kablonet Akıllı Sınırsız Dayatması 

ben kimseyi savunmuyorum, türkiye boyle bir yer

kaç kurtar kendini, kimse iplemez bu ülkede seni üzgünüm

• Er.Ralp kullanıcısına yanıt

11 sene kaldım ben Almanya da

Bi internet için memleket mi terk edilir

Laf olsun diye konuşuyoruz burda

Forumun amacı bu neticede

• Er.Ralp kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun turkcell'de akıllı sınırsız tarzı paketler çıkarmış neyse banane.

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-fiber-oyunda-ucuran-kampanya

benim fitili ateşlemeye çalışmam bundan. yakında hızları da düşürüp fiyatları da şişirebilirler.. neyse bizine.

güle güle akk hoşgeldin ast. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA-DH -- 17 Ocak 2021; 8:2:2 >
  • Kimsenin size Akıllı Sınırsız dayattığı falan yok.

Bu ülkede serbest piyasa var, bir bu ürün neden bu kadar pahalı dediğimizde 'daha ucuza satan varsa ondan al, ben istediğim fiyattan satarım' diyor insanlar.

O zaman ben de şunu diyorum, TurkNet, Millenicom, Comnet gibi firmalar var. Bunlara geçmenize kimse engel olmuyor. Kafanıza silah dayayıp KabloNet kullandırmıyorlar size

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Keşke tek internet olsa.

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

net fotoda çekmemişsin ki... + koaksiyal hemde fiber kablodan kullanıyor... kablotv ve kablonet ortak kablo kullanıyor... üzerinde ne yazıyor bakman gerek...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

Netliğe gerek yok normal kablo fiber değil.

• HA-DH kullanıcısına yanıt

ne saçma bir paket, bari adına gamer paket koyma, kendilerine yapmışlar birşeyler, ping ve jitter düşük olsun, isterse 10 mbps olsun çatır çatır oyun oynanır, hatta 3-4 kişi bile o bağlantıdan oyun oynar, oyun için 100 mbps mi gerekiyorda bunlar böyle üfürük kampanyalar yapıyor akıl alır gibi değil...

isimleri de süper kullanıcıyla dalga geçmelik bilmem dikkat ettiniz mi? resmen issler bizimle dalga geçiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugah6aiw kullanıcısına yanıt

Bu konu netlik kazandı gelen kablo zırhlı havai fiber ama dairelere dağıtılacak kablo coax %99 ihtimalle

Tam bitmedi her ay bir çivi çakıyorlar üç beş aya anca biter

Tipik devlet kurumu hizmeti işte bilmez değilsiniz

• miskindvd kullanıcısına yanıt

KİT olan bir kurum kamunun yararımı gözetecek kararlar almakla yükümlü Türksat Varlık Fonuna devir olduğundan beri daha vasat kampanya ve tarifeler sunmaya başladı siz başka özel sektör şirketlerini tercih edebilirsiniz her T.C. vatandaşı ve vergi mükellefi soru sormaya ver sorgulama hakkına sahip yapılan saçmalıklar ile ilgili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.