Şimdi Ara

Kablonet 50mbitten Superonline 200mbite geçmeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. konu halen güncel. Biraz da detay verdim.

Merhaba, kablonetin ilk kullanıcılarındanım. Etilerde 20 senedir halen aktif üyeliğim ve kozyatağında da ikinci üyeliğimi 13 yıldır kullanıyorum. 2 ayrı evde de hız ve stabilite konusunda çok fazla problem yaşamadım.

Kozyatağındaki evde (13 yıllık apartman) Taahhütüm bitti. Son 2 aydır taahhütsüz 50 mbit internete 170 lira ödüyorum. Ya kablonet 100 mbit ya da superonline 200mbite geçeceğim.

Kozyatağındaki evde superonline Fiber kutu garajda ama daireye kablo çekmeleri gerekecek.

Başka dairelere çektiler daha önce asansör boşluğundan.

Şu anda Kablonet modemi bilgisayar odasında ve ev yapılırken zorla eklettirdiğim 7 adet ankastre cat 6 kablo ile evdeki her odaya çıkışım var.

Bu durumda fiber kabloyu bilgisayar odasına çekmeleri lazım bunu yapıyorlar mı?

Sorunsuz ve stabil kablonetten geçmeye değer mi? Superonline’ın en büyük artısı upload hızı. Kablonet 5mbit ile gerçekten kolay değil. Özellikle buluta yüklemem gereken çok fazla dosya var.

Ama mesela evde her gün saatlerce netflix izleniyor fire tv den. Superonline da akış servislerine bant genişliği kısıtlaması yapıyor mu? Ya da torrentte port açmadan sorunsuz indirme yapabiliyorum kablonette. superonlineda bu sorunsuzlukta olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreone -- 14 Nisan 2021; 8:34:56 >

• Kablonet gereksiz pahalı hocam sınırsız 100mb 150 TL sol hemen hemen aynı fiyata 2 kat hız veriyor.
  • Hem kablonet fttb sol yüksek ihtimal ftth dır.
  • fiberin her türlüsü kablonetten daha iyidir diye düşünüyorum.

• unununium U kullanıcısına yanıt

Kablonet artık GPON hizmet vermekte. En azından bölgemde durum öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C834D35AF

Kablonet artık GPON hizmet vermekte. En azından bölgemde durum öyle.

Yeni döşenen yerlerde gpon döşeniyor yazar kablonetin ilk kullanıcılarındanım dediğine göre yüksek ihtimalle fttb kullanıyor bu sebeple türksell gpon daha iyi.

• Gpon dediğiniz de fiberin son kullanıcıya verilme şekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt

Tamam işte, Kablonet'ten direkt fiber kablo geliyor modeme kadar.

• Upload önemli ise Superonline daha iyi, ama kendi modeminizi kullanabilmek için şifreyi bulmak vs. dertleri var.

Evde fiber için hazır yol varsa çekerler, ama duvarların içinden vs kendileri uğraşmazlar. Yol yoksa duvarlara plastik kanal çakıp çekiyorlar. Alternatif olarak girişten çıkacağı yere kadar siz bir geçici tel/kablo hazır ederseniz uçtan ona bağlayıp çekip istediğiniz yerden geçirebiliyorlar.

Kablonet stabilse, upload çok önemli değilse rahatınızı bozmayabilirsiniz.

• Guest-C834D35AF G kullanıcısına yanıt

Yok hocam 2 ayrı aprtmanda da, mahalledeki kutudan apartmana koaksiyel kablo geliyor. Koaksiyel olarak dairelere .yayılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreone -- 14 Nisan 2021; 8:36:15 >
  • nofearl N kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Upload önemli mesleğim gereği bulutla işim çok. Da superonline da 10 mbite düşürmüş uploadu. Dağlar kadar fark olmayacak.

Evin içinde asansör boşluğunda bir dolap var ve dolapta bütün odalardan gelen kablolar toplanıyor. ankastre 2 adet koaksiyel ve 2 adet cat 6 kablo gidiyor bilgisayar odasına. Koaksiyel kablolardan birini optik kabloyla değiştirme yada o optik kabloyu koaksiyel kablonun yanından geçirme şansı var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreone -- 14 Nisan 2021; 8:33:50 >
  • kablonet çok pahalı sürper online 100 mps 130 tl gibi fiyat geçmeyi düşünüyorum bende.

• Arkadaşlar konu dışı bişi sormak istiyorum. Süperonline a abone olduk diyelim bir arıza çıktımve arıza kaydı açtırdık. Türknetteki gibi telekom ekiplerine mi yönlendiriyorlar yoksa hemen kendi ekibini mi gönderiyorlar? Vdsl bağlantılarda sanırım telekom altyapısını kullanıyorlarmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.