Şimdi Ara

Kablonet 2.4 Ghz Bandında Düşük Hız Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
17.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdaşlar selam, kablonet 100 mb tarifeye geçtik. 5Ghz bandında full hız bağlanabilirken 2.4 ghz bandındaki yayından sadece 4-8 mbit hız alabiliyoruz. Sebebi ne olabilir? Bazı cihazlar sadece 2.4 ghz de çalışıyor 5 ghz bandı göremiyor. Hızımız yerlerde bu şekilde... Bilen arkadaşlardan destek rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• deneme yanılma ile kontrol kanal arayüz ayarlarını yap olmadı modem netmaster ise 0216 366 66 96 dan destek al 2.4 de genelde modeme yakınsan 50 ile 80 arasında değişiyor hız
  • Müsait bir zamanda arayacağım. Yakın uzak farketmiyor. Bir sınırlama var gibi 2.4 ghz bandında, stabil de değil dalgalanıyor. Arada bir metre mesafe varken bile sonuç böyle.

• Ben de Superonline fiber de aynı durumdayım 4 - 5 mb bir türlü geçemiyorum O yüzden kablonete igeçeyim diyordum ama....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAblonet ile Wifi Bandının ne alakası var, daha kaliteli bir router ile deneyin.
  • Modem arayüzünden cihaza göre deneme yanılma yöntemiyle ayar yapman lazım. Ve wifi özelliklerinden advanced atheros ayarlarını aktif edip roaming’i very high secmen gerekiyor. Brn 96-98mbps alıyorum 2.4ghz de verdikleri modem ile.

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 14 Kasım 2019; 11:10:47 >
  • Demek ki sadece TT'de değilmiş bu durum. Kardeşim evine TTnet aldı turksat olmadığı için, 35 mi ne hızı da tam emin değilim. ZTE marka modem var, 5Ghz bandında WLAN hızımız 294 falan baya iyi ve hızı da tam alıyoruz.

Fakat yeni aldıkları Samsung TV ve bazı cihazlar 2,4 kullanıyor mecburen. Netlix ve youtube 'da nedne 1080p üstüne hatta doğru düzgün 1080p izleyemediklerini görünce araştırdım ettim. Telefondan 2,4ghz 'a geçince hızın 1mbit ile 3mbit arasında değiştiğini gördüm. N destekli aslında 2,4ghz 'de ama 52mbit'i geçemiyor yerel yağda nadiren 65 70 oluyor. Ama ona rağmen internet hızını kısıtlıyor.

Sonra 5ghz bandını tamamen kapattım modemde. 2,4'e geçtik. Televizyondan netflix 'de 4K çözünürlüğe kadar çıktık, telefonda falan yaptığım hız testinde de 5ghz'deki gibi tam hızları gördüm çok güzel şekilde.

Zaten adam gibi ayar da yok TT nin ZTE modeminde, ne saçma sapan iştir bu anlamadım gitti. Bir ara daha ayrıntılı bakacağım bakalım. Ben de xioami router siparişi verdim çift çekirdekli 2,4 ve 5 ghz destekli bakalım onda inşallah böyle bir şey olmaz. Turksatı birdge mode yapıp router takacağım bıktırdı artık netmaster

• Arkadaşlar özellikle akıllı sınırsız tarifeden dolayı hız 24 mbite düşünce 2 mbite kadar düşüyor 2.4 ghz - 5 ghz wifi extender alacağım. En iyi çözüm bu olacak... 5 ghz uçuyor resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: PSN_vs_XBOXLive

Arkadaşlar özellikle akıllı sınırsız tarifeden dolayı hız 24 mbite düşünce 2 mbite kadar düşüyor 2.4 ghz - 5 ghz wifi extender alacağım. En iyi çözüm bu olacak... 5 ghz uçuyor resmen
    2.4 GHz Wi-Fi ayarlarında OBSS Varlığı ve Stbc Tx seçeneklerini devre dışı bırakın, kanal genişliğini de 40 MHz'e alıp tekrar bir deneyin. Ek olarak Wi-Fi kanalını da 6 ya da 11 seçebilirsiniz. Bizde işe yaramıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 15 Kasım 2019; 22:25:44 >
  • Bende de aynı sorun vardı. 2 defa şikayet kaydından sonra bina kutusunda ekip sorunu çözdüklerini söyledi ve gitti. Pc den speedtest ile hız testinde 75 mbps yi gören 2.4 ghz bandı mobil ile yapılan testte 1mbps yi zoru görüyor. Telefondan yaşadığım bu sorun neden kaynaklıdır arkadaşlar ?
  • bulunduğun yerde 2.4 bandı oldukça pistir,modemin yanında test yapıp dene.
  • Sorun benim telefonda sanirim arkadaşlar. iPad ile bağlantı 2.4 ghz de 70mbiti buluyor. Kısacası bağlandığınız telefon ya da cihaz ile bir uyumsuzluk da olabiliyor. Nedenini tam anlayamadım ama durum böyle. PS4'de 70-75 mbit arası alıyor.

• quote:

Sorun benim telefonda sanirim arkadaşlar. iPad ile bağlantı 2.4 ghz de 70mbiti buluyor. Kısacası bağlandığınız telefon ya da cihaz ile bir uyumsuzluk da olabiliyor. Nedenini tam anlayamadım ama durum böyle. PS4'de 70-75 mbit arası alıyor.
    Ayni sorun eski kullanmadigim telefonumda var samsung s4 (2.4 ve 5ghz) iki band destekli

2.4 de hiz 3-4
    5ghz de tam hiz aliyordu çözüm bulamadim

• quote:

Sorun benim telefonda sanirim arkadaşlar. iPad ile bağlantı 2.4 ghz de 70mbiti buluyor. Kısacası bağlandığınız telefon ya da cihaz ile bir uyumsuzluk da olabiliyor. Nedenini tam anlayamadım ama durum böyle. PS4'de 70-75 mbit arası alıyor.
    Ayni sorun eski kullanmadigim telefonumda var samsung s4 (2.4 ve 5ghz) iki band destekli

2.4 de hiz 3-4
    5ghz de tam hiz aliyordu çözüm bulamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinvurgun -- 19 Kasım 2019; 19:0:3 >

• Netmasterin modemlerinin 2.4 GHz bandı sıkıntılı stabil değil çop bir şey.
    100 megabit bizimki ama kablosuz 50 anca aliyorum kablolu 90+

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Modeminizin 2.4 Ghz bandı 100 Mbps hızı desteklemektedir, ancak modeminizin kablosuz ayarlarının doğru bir şekilde yapılandırılması gerekmektedir. Bu nedenle modeminizin kablosuz ayarlarının yapılandırılması ve genel kontrolü için modeminizin yanında olduğunuzda Destek Hattımız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    5 ghz desteklemeyen doccis 3.0 modem bizdeki
    Şimdi tekrar test yaptım 40 mpbs download 5 mpbs upload çıktı.
    Destek hattını arayinca onlar mi yapacak her şeyi ben modem arayuzunden bir şeyler yapacak mıyım ?

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Konu ile ilgili Destek Hattımız ile görüşürseniz, modem ayarlarınız için yardımcı olabiliriz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    İnternetden bulup yaptim oldu teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.