Şimdi Ara

Kabloluda VDSL Kablosuzda ADSL Hız problemi (TürkNet) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Modemle ya da sinyalle alakalı değilmiş. Ben bayağı uğraştım en sonunda modemden olduğuna kanaat getirip modemi değişmek istedim fakat iş yoğunluğundan fırsat bulamadım aradan 1 ay geçtikten sonra 35 mb almaya başladım hiç bir değişiklik yapmadan.

Yani problem tamamen iss ile alakalı Turknet muhtemelen bir şeyleri değiştirdi arka planda ve 2-3 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Boşu boşuna benim gibi modemle falan tırmalamayın direkt iss'nizi sıkıştırın.
  • Olayın Turknetle ne alakası var hocam? Mesajların tamamını okumadım ama belki bunu sende çözmüşsündür. Kablo ile sana istediğin değer geliyosa gerisi ISS yi bağlamaz. Sen ve ev içi kullandığın cihazlarla alakalıdır.
  • Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi hiç bir değişiklik yapmadan hızım düzeldi. Geçenlerde hesabımdan teknik bilgilere baktığımda Santral olarak bulunduğum sitenin adı yazdığını gördüm daha önceden böyle değildi. Yani Turknet ile alakalıymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuzbing

Dediğim gibi hiç bir değişiklik yapmadan hızım düzeldi. Geçenlerde hesabımdan teknik bilgilere baktığımda Santral olarak bulunduğum sitenin adı yazdığını gördüm daha önceden böyle değildi. Yani Turknet ile alakalıymış.
    Valla hocam söylediğin olay bana hiç mantıklı gelmiyor yanlış anlama.

Çünkü iss senin evine kabloyla hattı getirmekle sorumludur. Wifi dağıtımı vs senin sorumluluğundadır. Başka bi detay vardır atladığın muhtemelen.

Wifi çekim gücünün kabloya göre düşük olmasının asla ama asla iss ile alakası olamaz.
  • Arkadaşlar ben de benzer bir sorun yaşamaya başladım. 7 aydır Turknet kullanıyorum bir hafta öncesine kadar kablosuz bağlantıda 30mbps nin altına düşmezken bir haftadır kablosuz bağlantıda hızım 2-5 mbps aralığında seyrediyor. Kablolu bağlantıda 33mbps alıyorum. Bu sorun servis sağlayıcı kaynaklı mı? yoksa modemle alakalı mı? kesin bilgisi olan cevaplayabilir mi? Yorumları okudum sorunun modem kaynaklı olduğu söylenmiş ancak konuyu açan arkadaş hiç bir işlem yapmadan hızının normale döndüğünü söylemiş.
  • fuzbing kullanıcısına yanıt
    Sorunun kendiliğinden düzeldiğini söylemişsiniz. Tekrar aynı problemi yaşadınız mı?
  • ms40054 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, genel olarak test sonuçlarını kablolu bağlantı üzerinden yapıldığında kontrol ediyoruz. Yaşanan sorun muhtemelen donanımsal kaynaklı bir sorundur. Ancak arkadaşlarımın da kontrol edebilmesi için www.turk.net/oim sayfamızdan performans sorunu statüsünde destek kaydı açarak iletebilir misiniz?
  • ms40054 kullanıcısına yanıt
    Hayır problem modem ya da benim donanımımla alakalı değildi. Turknet bir şeyleri değiştirdi problem çözüldü. Yukarıdaki arkadaşlar kabul etmese de durum bu.
  • fuzbing kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözülmüş olmasına sevindim. Keyifli kullanımlar dilerim
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.