Şimdi Ara

Kablolu Modemi Wifi Olarak Kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
28.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Benim Kablolu Modemim Var Ben Bunu Evde Wifi Dağıtıcı Olarak Kullanabilirmiyim Bir Aparatla Yada Başka Bişeyle Telden nete Girmek İstiyorumda Evde Bir Yolu Varmı?

• Çok ayrıntılı yazamıcam zamanım yok ancak googledan access point diye aratırsan istediğin bilgiye ulaşabilirsin. Bu arada marka konusunda NetMaster'i tek geçerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Çok ayrıntılı yazamıcam zamanım yok ancak googledan access point diye aratırsan istediğin bilgiye ulaşabilirsin. Bu arada marka konusunda NetMaster'i tek geçerim..

http://www.hepsiburada.com/Liste/netmaster-wds-840-80211n-150mbps-wireless-access-pointrouter/productDetails.aspx?productId=bd99016&categoryId=410&SKU=BD99016

Bumu Mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: Centurion54

quote:

Çok ayrıntılı yazamıcam zamanım yok ancak googledan access point diye aratırsan istediğin bilgiye ulaşabilirsin. Bu arada marka konusunda NetMaster'i tek geçerim..

http://www.hepsiburada.com/Liste/netmaster-wds-840-80211n-150mbps-wireless-access-pointrouter/productDetails.aspx?productId=bd99016&categoryId=410&SKU=BD99016

Bumu Mesela?

Evet hocam bunu kastetmiştim,bende dahil birçok kişi bu markanın access point'lerinden oldukça memnun. ama yinede siz araştırın sadece benim yorumuma takılı kalmayın.

Yanlız şöyle birşey var, access point(AP)'ler bir modem değildir, yani bu cihaz sadece sizin evinizdeki modemden çıkan kablolu interneti kablosuza çeviriyor. Eğer evdeki mevcut kablolu modeminizi kaldırıp wireless'a geçmek istiyorsanız bir wireless modem almalısınız. AP aldığınızda masanın üstünde 1 modem 1 de AP bulunacak:)

• quote:

quote:

quote:

Bumu Mesela?

Evet hocam bunu kastetmiştim,bende dahil birçok kişi bu markanın access point'lerinden oldukça memnun. ama yinede siz araştırın sadece benim yorumuma takılı kalmayın.

Yanlız şöyle birşey var, access point(AP)'ler bir modem değildir, yani bu cihaz sadece sizin evinizdeki modemden çıkan kablolu interneti kablosuza çeviriyor. Eğer evdeki mevcut kablolu modeminizi kaldırıp wireless'a geçmek istiyorsanız bir wireless modem almalısınız. AP aldığınızda masanın üstünde 1 modem 1 de AP bulunacak:)

Tmm Bende Bunu Yapmak İstiyorum Amacım Evde Kullanmak Pcden Kablolu Modemle Gircem Evimiz 2 Katlı İçten Merdivenli Aşağıda Otururkende Telefondan Girmek İstiyorum Wifi Olarak Peki Router Nedir Oda Bunun Gibi Bişeymi?

• quote:

Tmm Bende Bunu Yapmak İstiyorum Amacım Evde Kullanmak Pcden Kablolu Modemle Gircem Evimiz 2 Katlı İçten Merdivenli Aşağıda Otururkende Telefondan Girmek İstiyorum Wifi Olarak Peki Router Nedir Oda Bunun Gibi Bişeymi?

Bu alet işinizi fazlasıyla görür. Arkasında 4 adet lan çıkışı var, yani 4 tane bilgisayara kablolu internet, istediğiniz sayıda cihaz ilede wireless internet olarak kullanabilirsiniz. Çekim gücü oldukça iyidir, ancak sizin telefonunuzun wifi kaliteside önemli, eğer kaliteli wifi'ı olan bir telefon kullanıyorsanız alt kattan neredeyse full çeker. Router, modem demektir:)
  • Mantığını iyice anlamanız açısından şöyle bir resimde ekleyeyim;

• quote:

Mantığını iyice anlamanız açısından şöyle bir resimde ekleyeyim;

Resmi Göremiyorum Ama Allah Razı Olsun Senden Çok Teşekkür Ederim Hemen Sipariş Vereyim Ozaman :D Peki Bunun Kurlumu Nasıl Yapcaz ?
  • quote:

quote:

Resmi Göremiyorum Ama Allah Razı Olsun Senden Çok Teşekkür Ederim Hemen Sipariş Vereyim Ozaman :D Peki Bunun Kurlumu Nasıl Yapcaz ?

Sizdende Allah razı olsun hocam:) Kurulumu konusunda 1-2 saat sonra bir resim ekleyebilirim anlamanız açısından, şu an çıkmam gerekli.

Almadan önce, telefonunuzun wifi'ının kaliteli olup olmadığını araştırın. Ben şöyle söyliyim evimiz 3 katlı, AP 3. katta ve 1. kattan dizüstü ile 5 diş çekiyor ancak galaxy ace model telefonum ile 1 diş çekiyor sadece, bu konuda telefon wifi'ının kaliteli olması gerçekten önemli. Birde tabi evinizin yalıtımı çok sağlamsa oda kötü bir durum çekimi oldukça azaltır.

Sorunuz olursa 1-2 saat kadar cevaplayamayacağım kusuruma bakmayın, dışarı çıkmam gerekli Hayırlı akşamlar..

• quote:

quote:

quote:

Sizdende Allah razı olsun hocam:) Kurulumu konusunda 1-2 saat sonra bir resim ekleyebilirim anlamanız açısından, şu an çıkmam gerekli.

Almadan önce, telefonunuzun wifi'ının kaliteli olup olmadığını araştırın. Ben şöyle söyliyim evimiz 3 katlı, AP 3. katta ve 1. kattan dizüstü ile 5 diş çekiyor ancak galaxy ace model telefonum ile 1 diş çekiyor sadece, bu konuda telefon wifi'ının kaliteli olması gerçekten önemli. Birde tabi evinizin yalıtımı çok sağlamsa oda kötü bir durum çekimi oldukça azaltır.

Sorunuz olursa 1-2 saat kadar cevaplayamayacağım kusuruma bakmayın, dışarı çıkmam gerekli Hayırlı akşamlar..

Tmm Çok Saol Acelesi Yok Sizede İyi Akşamlar

• Geldim hocam, aşağıdaki resim size kurulum hakkında ufakta olsa bir fikir verecektir. Biraz amatörce oldu kusura bakma:)

http://c1112.hizliresim.com/s/k/15myj.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelaynak33 -- 17 Aralık 2011; 22:58:33 >
  • quote:

Geldim hocam, aşağıdaki resim size kurulum hakkında ufakta olsa bir fikir verecektir. Biraz amatörce oldu kusura bakma:)

Çok Saol Kardeş Uğraşmıssın Allah Razı Olsun

• quote:

Geldim hocam, aşağıdaki resim size kurulum hakkında ufakta olsa bir fikir verecektir. Biraz amatörce oldu kusura bakma:)

Kardeş Bir Şey Daha Sorcam Son Seninde Vaktini Alıyorum Kusura Bakma Ama Bunu Bağlayınca Wifiden Aynı Anda Farklı Pclerden Net Kullanabilirmiyim? Bide PCleri Birbirine Bağlayıp Oyun Oynayabilirmiyim? Call Of Duty Gibi Karşılıklı Oynıcaz Aynı Evden?

• quote:

quote:

Kardeş Bir Şey Daha Sorcam Son Seninde Vaktini Alıyorum Kusura Bakma Ama Bunu Bağlayınca Wifiden Aynı Anda Farklı Pclerden Net Kullanabilirmiyim? Bide PCleri Birbirine Bağlayıp Oyun Oynayabilirmiyim? Call Of Duty Gibi Karşılıklı Oynıcaz Aynı Evden?

Ne kusuru hocam, yardımcı olabiliyosam ne mutlu bana:)

Wifi'den aynı anda internet hızının elverdiği kadar bilgisayar ile bağlanabilirsin bir sınırı yok, hatta kablo ilede 4 bilgisayara internet çekebilirsin 4 adet kablo çıkışı var arkasında.

Hocam ağ kurma konusunda pek bilgim yok kusuruma bakma ona başka arkadaşlar yardımcı olabilir umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelaynak33 -- 19 Aralık 2011; 17:23:33 >

• quote:

quote:

slm.
    elindeki modem kaç port. eğer boşta 1 portun varsa bence wifi gücü standart router yerine
    yüksek güçlü tp-link 5110g (26 dbm) gibi bir access point al.

yoksa evin 2 kat olduğunu söylüyorsun standart 17-20 dbm wifi çıkış gücündeki cihazlar ile sinyal sorunları yaşama ihtimalin
    çok yüksek.

şayet modeminde boşta kablo portu yoksa 1 adetde switch alman lazım. sebebi benim sana önerdiğim ürün
    tek port ethernete sahiptir.

ayrıca router'da kullansan access point'te kullansan her harkulade ağ ile ilgili düşündüklerin gerçekleşir.
    yani bütün makinalar birbirini görür nete çıkar oyun oynar v.s.

• Bu kadar kapsamlı değilde, sadece ihtiyacım oldugunda kullanabileceğim usb den bağlanarak internetimi kablosuz olarak dağıtabilecek basit bir ürün var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAX

Bu kadar kapsamlı değilde, sadece ihtiyacım oldugunda kullanabileceğim usb den bağlanarak internetimi kablosuz olarak dağıtabilecek basit bir ürün var mı?

slm.
    soft ap modunda çalışan herhangi bir usb wifi adaptör pc'ne ethernet ile gelen interneti kablosuz olarak dağıtma işini görür. lakin pc'in açık olmak zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Bu kadar kapsamlı değilde, sadece ihtiyacım oldugunda kullanabileceğim usb den bağlanarak internetimi kablosuz olarak dağıtabilecek basit bir ürün var mı?

slm.
    soft ap modunda çalışan herhangi bir usb wifi adaptör pc'ne ethernet ile gelen interneti kablosuz olarak dağıtma işini görür. lakin pc'in açık olmak zorunda.

usb wifi adaptörler nette araştırdığım kadarıyla genelde %90 wifiyi dagtmıyor aksine wifiyi alıyor. Wifiyi dağıtıcı olarak türkiyede bulabileceğimiz güzel bir ürün önerebilirmisiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

slm.

usb wifi adaptörler nette araştırdığım kadarıyla genelde %90 wifiyi dagtmıyor aksine wifiyi alıyor. Wifiyi dağıtıcı olarak türkiyede bulabileceğimiz güzel bir ürün önerebilirmisiniz?

Hocam arkadaşın dediği sanırım şu tarz ürünler,bunların fiyatlarıda Türkiye'mizde oldukça pahalı diye biliyorum. Bununla uğraşmak yerine normal bir ap almalısınız bence.

Ancak arkadaşın dediği normal parmak kadar bi wireless adaptörünün wifi dağıtmasıysa bu konuda herhangi bir bilgim yok, bende takipte olacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelaynak33 -- 1 Ocak 2012; 13:55:49 >

• slm.
    usb wifi adaptörlerin %95'i soft ap modu yani kablosuz internet dağıtmayı destekler. bu konuda şüpheniz olmasın.
    ayrıca her wifi'li adsl modem, her wifi'li router, her access point wifi dağıtıcıdır.
    yalnız sizin istediğiniz sanırım daha farklı birşey. ne istediğinizi tam olarak yazsanız daha detaylı bilgi verebilirim.

aşağıdaki arkadaşı 2 adet alfa 1 watt 036h ile kablosuz internet alıp güçlendirerek kablosuz tekrar dağıtıyor.
    ve android tableti ile paylaşıyor.
    forumdaki nick'i ad2222

quote:

Ayhan Bey'den iki adet "ALFA AWUS036H 1000Mw + 5dbi Anten + 7dbi Yönlü Panel Anten" aldım. Biri masaüstü diğeri notebook iki bilgisayara taktım. Çalışıyor, problem yok. Virtual WiFi kullanımında biraz sıkıntı yaşadım. Ancak sonunda onu da yaptım. Güçlendirilmiş sinyalle gelen interneti paylaştırıp, android telefonumda kullanabiliyorum.
    Ayhan Bey çok nazik ve güvenilir bir arkadaş, tavsiye ederim. İndirim için hiç uğraşmayın, ben iki adet aldığım halde indirim yaptıramadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 1 Ocak 2012; 17:18:18 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.