Şimdi Ara

Kablolu Bağlantıda Download Hızının Düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayara 35 metrelik mesafe ile kablolu internet bağladım (kablo kaliteli) hız ölçümü yaptığımda 7-8 ping/ 49 download / 4.7 upload gösterdi bu zaten benim almam gereken hız fakat klavye mouse gibi ekipmanları taktıktan sonra tekrar ölçüm yaptım ping ve upload hızında bir düşme yokken download 49dan 9 a düşmüş. Neden kaynaklanıyor olabilir? (kablonun 2 çıkışı olsun diye kabloları ayırdığımız bir yer var lehimli değil elektrik bantıyla yaptık fiziksel bi hasar görünmüyor şuan ama acaba ondan kaynaklı bir sorun olabilirmi ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kolegra -- 2 Nisan 2021; 10:54:25 >

• hocam,''kablonun 2 çıkışı olsun diye kabloları ayırdığımız bir yer var'',bunu ilk kez duyuyorum.yani switch ile paralel ek ayırma olur,ancak direk kablo üzerinden nasıl yaptınız.ethernet tek kablo iki ucu çakılı port bir ucu modemin ethernetine diğer ucu cihaza bağlı bir düzenektir.sanki siz bu ikiye bölme olayında bir hata yapmışsınız.

saygılar....................

• teşekkürler ama 2 si aynı anda kullanılmıyor 2 kabloya ayrılınca hangisinin bağlı olduğu cihazda interneti kullanırsam diğer kabloya iletmeden direk internetin kullanıldığı cihaza internet veriyor yani tek kablo gibi çalışıyor öyle çok bilgim yok ama bunun bi sakıncası olmaz diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kolegra -- 2 Nisan 2021; 14:50:36 >
  • hocam ben bildiğim kadarını anlatayım,madem çift hat yapacakssnız öyle olmaz.modemin arkasındaki ethernet portlarından birine ethernet kablosunun bir ucunu,diğer ucunuda linkteki gibi verdiğim tipte olan switch in tek girişine takılacak.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1-giris-2-cikis-ethernet-eternet-coklayici-dikkat-2-pc-ayni-anda-baglandiginda-1-si-calismaz_pdp_620489554

daha sonra switch cihazının önünde iki tane boş port işte o partlara ayrı birer ethernet kablosu takarak ikiye bölme işlemi yapmış olursunuz.birde bunun modem üzerinden ip ataması mı ne böyle bir işlem daha gerekebiliyor.bu iş böyle oluyor.sizin anlattığınız olayı ben ilk kez duyuyorum.

saygılar..............................

• Anladım teşekkür ederim yardımınız için

• ben teşekkür ederim,ne demek her zaman

saygılar.....................

• Önce kablolamayı doğru yapın, daha sonra problemi arayın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.