Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kablobet paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Kablobet paylaşımı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    53 Mesaj
    Bu soru daha öncede sorulmuştur ama affınıza sığınıp tekrar soruyorum.
    İki arkadaş kablonet alıp iki pc ye dağıtmak istiyoruz.Ana makina olmadan yani istenen pc den direkt olarak; diğerini açmadan bağlanılması veya birisini ana makina yapıp diğerini onun üzerinden nete bağlama olayını nasıl yapabiliriz.İki durumun farkları,avantajları ve dezavantajları nelerdir(Birinde xp home birinde 98 var)Daha önce hiçbir şekilde ağ bilgisi olmayan insanlar olarak bunu kendimiz yapma şansımız nedir?Eğer basitse ufak çapta nelere ihtiyacımız olduğunu, nasıl yapabileceğimizi ve ne kadara patlayacağını açıklayabilirmisiniz?Teşekkürler

|
    |
  • Yarbay
    4237 Mesaj
    selamlar öncelikle ben denedim olmuyor kablomodemden çıkan kabloyu hub a taktım hub tan pc lere dağıtıım olmadı böyle bir şey yapacaksanız ya 400 dolar civarı para verip route alacaksın en temizi bi mmx 166 bulun tüm gün online yapın ordan paylaştırın
    |
    |
  • Çavuş
    96 Mesaj
    ilk once ana makinada iki tane eternet karti bulunmalidir..bilgisayarlari baglama islemleri yapildiktan sonra agi kurabilirsininz..istemci konumundaki makinanin internete girebilmesi icin mutlaka ana makinanin acik olmasi gerekiyor..ag kurlumunda kolaylık olmasi acisindan xp yuklu makinadan once ag kurulumunu yapip ve bir netsetup disketi olusturun sonrada 98 yuklu makinadanda bu disket araciligi ile ag kurun..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    Ben bundan önceki topiklerden birinde IP sharer donanımlarının linkini vermiştim, 110 milyon civarına satılmaktaydılar. Bu cihazlar ile ana makine olmaksızın internet dağıtımı yapılabiliyor. Eğer elinizde eski bir makine varsa ona linux kurup ana makine olarak istediğiniz kadar açık bırakabilirsiniz.
    |
    |
  • Çavuş
    53 Mesaj
    Şu anda ethernet kartları ve cross kablo dan fazlasına vercek paramız yok.Yani makinalardan birinin üzerinden bağlanacağız.Sanırım bize maliyeti en ucuz gelecek olan da bu.Ancak bunu nasıl yapacağımızı biraz açıklarsanız büyük bir dertten kurtulmuş olacağız
    |
    |
  • Yüzbaşı
    755 Mesaj
    işletim sistemi nedir?
    |
    |
  • Çavuş
    53 Mesaj
    Biri xp home diğeri 98
    |
    |
  • Teğmen
    124 Mesaj
    apocarın dediklerine yap
    olmazsa icqum 111861361 bende yardımcı olurum
    baya bi ugrastım bende zamanında
    |
    |
  • Binbaşı
    1183 Mesaj
    KabloNet Paylaşımı hakkında detaylı bir inceleme.

http://www.tomshardware.com.tr/howto/02q2/020602/index.html
    |
    |
  • Yüzbaşı
    742 Mesaj
    |
    |
  • Teğmen
    187 Mesaj
    bence bir kablo router almalısın
    edimax 55usd+kdv isteyen makine istediği zaman bagımsız olarak baglanabilsin :) saygılar
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.