Şimdi Ara

Kablo yenileyeceğim sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar oturduğum yerde merkezi sistem var diseqc olarak tv tanıyor Tivibu kullanıyorum ve sinyal seviyesi %70 kalitesi ise % 75 gibi bazen değişiyor bazen tivibu tanıtım kanalı ve nat. kanalları hiç çekmiyor bunun için çanak kablosu değiştireceğim çanak kablosu eski 50 metrelik bir kablo almam gerekiyor kablo alırken nelere dikkat etmem gerekli? Kablo tipleri nelerdir ve bu kablonun hangi tip olduğunu nasıl anlayabilirim? Şu an kullandığım kabloda rg6 u4 yazıyor bu kablo kaliteli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FK -- 21 Şubat 2018; 17:28:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin sorun kablodan çok anten ayarı ile alakalı sanki.İnce ayar gerekli olabilir.Kablo kaynaklı sorunlarda genellikle ya tüm kanallarda olur sorun yada mozaiklenme takılmalar olur.

illa kabloyu yenilemek isterseniz bildiğim ; u4 olan Alüminyum blendajlı, u6 olan bakır blendajlı, u6 daha iyi kablodur.

Ancak şunu belirteyim ninemin evine mutfağa kablo çekmek için salondaki 4 katlı binanın çatısından duvar içinden inen kablo ucuna ( Kablo ki müteahhit işi dandik alümünyüm bile olduğunu sanmıyorum heralde bir 40 metre vardır ) eski karasal anten kablolarından ince dışı alümünyum sarkılı kablo bağladım 20 metre kadar hiç bir sinyal sorunu yaşamadım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Sizin sorun kablodan çok anten ayarı ile alakalı sanki.İnce ayar gerekli olabilir.Kablo kaynaklı sorunlarda genellikle ya tüm kanallarda olur sorun yada mozaiklenme takılmalar olur.

illa kabloyu yenilemek isterseniz bildiğim ; u4 olan Alüminyum blendajlı, u6 olan bakır blendajlı, u6 daha iyi kablodur.

Ancak şunu belirteyim ninemin evine mutfağa kablo çekmek için salondaki 4 katlı binanın çatısından duvar içinden inen kablo ucuna ( Kablo ki müteahhit işi dandik alümünyüm bile olduğunu sanmıyorum heralde bir 40 metre vardır ) eski karasal anten kablolarından ince dışı alümünyum sarkılı kablo bağladım 20 metre kadar hiç bir sinyal sorunu yaşamadım .

Hocam komşularda sinyal sorunu yok ondan dolayı kablo değiştirmek istiyorum rg6 u6 kablo çekmeyi düşünüyorum sıkıntı yaşar mıyım? Bir de şu an bende bulunan kablonun üzerinde tarih var o üretim tarihi oluyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FK -- 22 Şubat 2018; 15:12:21 >

• FK F kullanıcısına yanıt
    hocam duvar içi tesisat mı?Anten prizi varsa onu iptal edip düz bağlayın.

Aynı şekilde multiswitch tarafındada bulun portu değiitirin f konnektörleri yenileyin belki bakır uç oksitlenmiştir.

varsa başka bir tv ile deneyin tv nize sıfırlama çekin tekrardan taratın.

Dediğim gibi kablo son ihtimal ama illa alacaksanız rg6 u6 iyidir.üzerindeki tarih üretim tarihidir.

dış ortamdan geçiyorsa kabloda yarık olabilir yenileyecekseniz dış ortam kablosu alın daha sağlam olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

hocam duvar içi tesisat mı?Anten prizi varsa onu iptal edip düz bağlayın.

Aynı şekilde multiswitch tarafındada bulun portu değiitirin f konnektörleri yenileyin belki bakır uç oksitlenmiştir.

varsa başka bir tv ile deneyin tv nize sıfırlama çekin tekrardan taratın.

Dediğim gibi kablo son ihtimal ama illa alacaksanız rg6 u6 iyidir.üzerindeki tarih üretim tarihidir.

dış ortamdan geçiyorsa kabloda yarık olabilir yenileyecekseniz dış ortam kablosu alın daha sağlam olur.

Yok hocam kablo düz çekilmiş sorun şu ki kablo banyoların baktığı havalandırma boşluğundan geçiyor büyük ihtimalle banyolardan çıkan buhar kabloya zamanla zarar verdi diye düşünüyorum f konnektörler daha yeni bir sorun yok daha önceden tv icindeki dahili uydu alıcısında da durum aynıydı şu an tivibu var durum aynı şu an bağlı olan kablo 2004 üretim yazıyor bu süre içinde ömrü bitmiş midir?

• FK F kullanıcısına yanıt
    Hmm ozm dediğiniz olabilir hocam.Hem çekmesi de kolay olur denemiş olursunuz.14 yılda aslında bir şey olmaması lazım ama dediğiniz gibi buhardan sıkıntı olmuş olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.