Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.161
Cevap
275
Favori
3.120.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ekalo

Arkadaşlar yayını tunerim sayesinde izliyorum. Bu gün gün içerisinde yayınlar bir süreliğine kesilmiş akşam gelmiş dün yaptığım aramada 47 kanal varken şimdi 51 inşallah 58 olur. Teledünayı aradığımda takılmış plak gibi set top box satmaya uğraşıyorlar ama en sonunda gerek olmadığını itraf ettirdim kendim için tabiki abone yapalım dediler ama ondan da vaz geçirtim soruyorum ocak ayına kadar herhangi bir farklılık olacak mı diye yok diyor o zaman neden abone yapıoyrsunuz diyorum ocak ayında şifrelenecek yayınlar diyor ocak da abone olabilirmiyim diyorum evet diyor kopuyorum.

malesef süper bir olay başlıyor ama kurum içinde kimse ne olacağını bilmiyor. ha bu arada email attım o da geri döndü hata verdi. Sonuçta muhattab yok.

Ankara'dayım, televizyonumda tuner var fakat yayın bulamıyorum. Siz telefonla açtırmadan direk izleyebildiğinizi söylemişsiniz, normal kablolu üstünden mi geliyor size? Yani digital yayın için apartmandaki kutuyu falan değiştirmeleri gerekmiyor mu?
  • Kablo Tv kablosu üzerinden geliyor.Herhangi bir değişikliğe gerek yok.Televizyonda ayar menüsünde kablo digital gibi bir menü olması lazım.Orada ayarlayınca bulması lazım...
  • Televizyonda Digital Tv kısmına giriyorum, arama yapıyorum fakat kanal bulamıyor. Ankara'da yayınlar başlamadı mı acaba daha? Başka ne olabilir ki sorun.
  • Bugün İstanbul da Teledünyadan HD kanal seyredebilen varmı?
  • İstanbul ' da henüz HD yayın yok.Beklemedeyiz.
  • Hocam o şeffaf plastik kılıfı çıkart, cihazın hava almasını engelliyorsun, bozulur...

quote:

Orjinalden alıntı: incele

3

KABLO TV   [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 5 Kasım 2008; 12:38:34 >
  • İlginize teşekkürler
    Koruyucu şeffaf plastik sadece öndeki ekranda var.O dak art yuvasına kadar devam ediyor .Dolayısı ile cihaza kart takmak için zaten epeyce bir kısmını sıyırmak zorundayız.resimde ise sadece sol tarafta 1 cm i tutacak kadar kalmış idi.O da söküp atmadan önce.Gözleriniz baya iyi durumda imiş
    İşaretli alanlar 1-SARI alan : Koruyucunun orjinal pozisyonu 2-KIRMIZI alan : Algılamada yardımcı olsun diye belirlenmiş ,atılmadan önceki pozisyonu

quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Hocam o şeffaf plastik kılıfı çıkart, cihazın hava almasını engelliyorsun, bozulur...

quote:

Orjinalden alıntı: incele

3

KABLO TV   [ANA KONU]

KABLO TV   [ANA KONU]
  • sn incele hocam, kanal sıralaması değiştiremiyor diyenler olmuş kullanıcı olarak sen ne dersin?

Normal şekilde kanal sıralaması değiştiriliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mastor1

sn incele hocam, kanal sıralaması değiştiremiyor diyenler olmuş kullanıcı olarak sen ne dersin?

sd dijital kutuda rahatlıkla kendi kanal sıralamamı olusturdum hiçbir problem yok..
  • Bu kutular eve getiriliyormu kablo tv tarafindan cunku suanda analog yayin goruntuleri bile cok kotu hem gelip su kutuyu taksinlar sd yayin icin hemde diger kanallari duzeltsinler boyle bir hizmnetleri varmi varsa nasil basvuru yapacaz hepsini gelip komple yapsinlar istedigim bu ayri ayri ugrasmak istemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

Bu kutular eve getiriliyormu kablo tv tarafindan cunku suanda analog yayin goruntuleri bile cok kotu hem gelip su kutuyu taksinlar sd yayin icin hemde diger kanallari duzeltsinler boyle bir hizmnetleri varmi varsa nasil basvuru yapacaz hepsini gelip komple yapsinlar istedigim bu ayri ayri ugrasmak istemiyorum.

ben 444 0 126 dan basvurumu yaptım. 5 gün icinde ekiplerimiz gelecek dendi. 2 gün sonra ellerinde sözleşme ile geldiler bağladılar gittiler. hiçbirşeyle ugrasmıosun yani
  • Arkadaşlar Tekrar söylüyorum İstanbul'dayım Acıbadem'de.Çok da güzel test yayını alıyorum.Kafayı yiyeceğim.Çünkü siz diyorsunuz ki kutuda kanallar donuyor ben de test yayını olmasına rahmen hiçbir takılma yok çok hızlı bu arada ülke tv de EPG de aktif.(Tuner TV içinde DVB-C)Yalnız Hd kanallar NGCmusic ve kıds-co gibi kanallarda yayın yok bir de atv show yok.
    Renklerin ayarını arttırısanız analog da yayın canlanır ama netleşmez bu dijital net.
    Bu arada gerçekten (SETTOPBOX almış olan) kullanan arkadaşlarım kanallarda ATV ve Show yok mu?

Ankara'da oturan arkadaş için yorumlarım;
    1.Apartmanınızda analog yayın için dijital yükseltici(Ben de anlamadım 1 yıl önce yayın kötü demiştim gelip dijital yükseltici takmışlarda servis çok hızlıydı) olmayabilir.Mesela ben aşağıya inip tuksatın kutusuna baktım Turksat Kablo Tv nin yanında TurksatDijital de vardı o etikette.
    2.Fiber optik kablo sokağınıza döşenmemiş olabilir.
    3.Tv nizdeki DVB de bir sorun olabilir aba zannetmiyorum.Panasonic ten bahsediyoruz.

HDMI kablo soran arkdaş için öneri;
    Altın uçlu olursa görüntü açısından iyi olur.Paray biraz kıymak gerek değil mi?
    Feritli olsun yani kablonun arkasında böyle varil gibi sarılı bir parça.Bu parça paraziti önlüyormuş.
    Hama markası güzel.Ben onu kullanıyorum.
  • eyvallah saolsı n
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speedy9355

Arkadaşlar Tekrar söylüyorum İstanbul'dayım Acıbadem'de.Çok da güzel test yayını alıyorum.Kafayı yiyeceğim.Çünkü siz diyorsunuz ki kutuda kanallar donuyor ben de test yayını olmasına rahmen hiçbir takılma yok çok hızlı bu arada ülke tv de EPG de aktif.(Tuner TV içinde DVB-C)Yalnız Hd kanallar NGCmusic ve kıds-co gibi kanallarda yayın yok bir de atv show yok.
    Renklerin ayarını arttırısanız analog da yayın canlanır ama netleşmez bu dijital net.
    Bu arada gerçekten (SETTOPBOX almış olan) kullanan arkadaşlarım kanallarda ATV ve Show yok mu?

Ankara'da oturan arkadaş için yorumlarım;
    1.Apartmanınızda analog yayın için dijital yükseltici(Ben de anlamadım 1 yıl önce yayın kötü demiştim gelip dijital yükseltici takmışlarda servis çok hızlıydı) olmayabilir.Mesela ben aşağıya inip tuksatın kutusuna baktım Turksat Kablo Tv nin yanında TurksatDijital de vardı o etikette.
    2.Fiber optik kablo sokağınıza döşenmemiş olabilir.
    3.Tv nizdeki DVB de bir sorun olabilir aba zannetmiyorum.Panasonic ten bahsediyoruz.

HDMI kablo soran arkdaş için öneri;
    Altın uçlu olursa görüntü açısından iyi olur.Paray biraz kıymak gerek değil mi?
    Feritli olsun yani kablonun arkasında böyle varil gibi sarılı bir parça.Bu parça paraziti önlüyormuş.
    Hama markası güzel.Ben onu kullanıyorum.

atv ve show tv var kutuda
  • Kanal sıralama içiin birkaç alternatif var.İlk olarak tektuşla sıralama şekli(no , frekans, isim,serbet) seçme ve ayrıca 8 ayrı favori listesi oluşturabiliyorsun ,tamamen bagımsız olarak.Cihaz gerçekten cok hızlı (3.defa yazdırtıyor.Birde servisten gelen arkadaşlar(Biri elektronik mühendisi biri teknik eleman birde idareci)Bundan sonra gelecek partide cihazların bu kadar kaliteli olmadıgını söyledi .Televizyonumdan seyrediyorum ve böyle devam eder sanmayın.DSmart ve Digiturk başka uydu cihazından seyredilemezmiydi istese sadece kartı satardı(Free TV gibi ).Ayrıca turksatın cihaz üstünden gerçekleştirmek istediği başka interaktif uygulamalarda varŞifre koymanın yolu bu .Tabi para kazanmanında .sistem böyle...para kazanmasa nasıl devam edebilirki.Bence HD seyretenin optimum yolu ,Teledünya.
    Elemanlar iletişim açısından cok iyi ve nazik.Ama teknik olarak pek yeterli diyemem.

quote:

Orjinalden alıntı: mastor1

sn incele hocam, kanal sıralaması değiştiremiyor diyenler olmuş kullanıcı olarak sen ne dersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incele -- 5 Kasım 2008; 17:28:54 >

• Dün vereceklerini söyledikleri HD YAYIN hala yok.İNSAF...
  • şu anda istanbul leventte ne analog ne de dijitalde yayın yok.. çagrı merkezi kilit numara hep mesgul bakalım ne olucak..
  • Merhaba arkadaşlar.. Teledünya da hd yayın izleyememeye devam ediyorum Müşteri hizmetlerini tekrar aradım bugün.. ve çıkan bayanın soruları beni dumur etti , kutunuz hd mi ? tv'niz hd mi? evet dedim çok şaşırdı Normal olarak izleyebiliyo olmam gerekiyomuş teknik servis gönderiyorum size bugün akşam gelecekler size evdeyseniz dediler aradığımda saat 6'ydı mesai saatleri 22'ye kadar devam ediyor gelecekler sorun için dediler... Ama teledünya ekiplerindeki bilgi fışkırmaları beni dehşete düşürüyo... Bi gelişme kaydeden var mı ?
  • Bir süre daha hd yayınları göstermezlerse hepimiz ayaklanalım derim ben .. e-mail, telefon yoluyla ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lenovo1

Bir süre daha hd yayınları göstermezlerse hepimiz ayaklanalım derim ben .. e-mail, telefon yoluyla ...

hus655 nickli arkadaş resim koymuş bi konuya. Eurosport HD çıkıyormuş, Nat Geo HD çıkmıyormuş şu anda.
    KABLO TV   [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.