Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.159
Cevap
275
Favori
3.120.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 kasım günü digital yayınları ararken 52 kanal buldu show ve atv eksikti. tekarar arattığımda 47 kanal buldum. Call center da bulunan arkadaşlar konuyu bilmiyor. Arıza kaydını da telefon arızası gibi alıyorlar kablo tv hizmet numarasını robot sisteme giriyorsunuz çok mantıksız. Oysa benim arızam yok bilgiye ihtiyacım var. Neden atv ve show tv yok. HD yayını tunerimiziden izleyemeyiz mutlaka HD Kutudan almak gerek.

Teledünya SSS bolumunu inceleyin şaka gibi.
  • Merhaba arkadaşlar, asoyuerel müşteri hizmetlerini arayıp kartını aktifhale getirmelerini isteyebilirsin aklıma gelen tek şey bu digitürk mantığına göre,senin kart numarana yetki göndermelerini isteyebilirsin.. Tabi işler digitürk mantığıyla ilerliyosa... Umarım teledünya yüzümüzü kara çıkarmaz... Bakalım yarın da bize geliyolar kurullum için .. Umarım bi sorun olmaz yayınlarda.. Analog Kablolu olmasına rağmen yayınlar gayet netken 106 ekran plzma da digitale geçince lamaz inşallah yayınlar
  • ilk size kuruyoruz ondan nasıl olacagını bılmıyoruz yarın gelıp kartınızı aktıf ederız demısler :D saka gıbı
  • Ya bu teknik elemanlar dehşet ya.. Bilmiyosanız ne gidiyosunuz ki kurmaya .. Umarım bize gelecekler de aynı zihniyetten olmaz. Yayınların kalitesini falan değil ama teledünya çalışanlarının üstün bilgi sahibi olduklarını gördük sanırım ilk olarak.. Onlarda bizimle beraber öğreniyolar :D SD yayınları görüyor mu peki şuanda kutun ?
  • " asoyuerel " HD yayınlar hakkında bi gelişme olursa buradan paylaşır mısın ? Şuan Forumda kutuyla beraber kurulumu yapılan tek kişi sensin .. Bakalım yarın beni ne maceralar bekliyor...
  • Evet Teledünya yayınları tam olarak hizmete giremedi maalesef.
    Kısaca bilgiler vereyim..
    Set Top Box cihazları Neta firmasına yaptırıldı.
    Normal ve Hd olarak 2 model var.
    Hd set top box kutusunda hdmi kablosu çıkmıyor maalesef.Kendiniz almak zorundasınız.
    Hd yayın olarak 2 kanal mevcut.neo.geo ve eurosport...
    Dijital yayın olark ise mevcut Kablo Tv kanallarının birçoğu , artı olarak da 8-10 yeni kanal var.
    Japon,Kazak ve Kore devlet televizyonları,Al jazzire arabic ve english,yumurcak,kidsco,eurosport2....şimdilik bildiğimiz kanallar bunlar...
    FB Tv dijital de yok maalesef.Gs ve Bjk Tv mevcut...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekalo

Arkadaşlar merhaba,
    1 kasım günü digital yayınları ararken 52 kanal buldu show ve atv eksikti. tekarar arattığımda 47 kanal buldum. Call center da bulunan arkadaşlar konuyu bilmiyor. Arıza kaydını da telefon arızası gibi alıyorlar kablo tv hizmet numarasını robot sisteme giriyorsunuz çok mantıksız. Oysa benim arızam yok bilgiye ihtiyacım var. Neden atv ve show tv yok. HD yayını tunerimiziden izleyemeyiz mutlaka HD Kutudan almak gerek.

Teledünya SSS bolumunu inceleyin şaka gibi.

Bahsedilen kutuyu mu kullanıyorsunuz yoksa kutusuz televizyonun tuner'i ile mi görüyorsunuz kanalları?
    Ankara'da dijital yayını alabilen var mı?
  • DVB-C uyumlu tv lerde Teledünya yayınları izlenebilecek.yalnız bu tv lerde kart girişi olması gerekli....yılbaşına kadar yayınlar kodlanmayacak..yılbaşından sonra kart olması gerekli...
    hd yayınlar için ise bu tv lerde aynı zamanda mpeg-4 desteği olması gerekli.
    dvb-c uyumlu ve mpeg-4 destekli tv lerde hd yayınlar için ayrıca set top box olmasına gerek yok...
    normal sd yayınlar için dvb-c olması yeterli.
    her iki yayın için mutlaka kart girişi olması gerekli..(CI modül..)
  • quote:

Orjinalden alıntı: asoyuerel

slmlar arkadaşlar bugün itibariyle izmir deki ilk teledünya abonesiym :D (kurulum yapanların yalancısıyım ) arkadaslar hd paketini seçtim ancak ben evde yokken gelip bağlamıslar ve scarttan baglamıslar.Ayrıca 59 kanal var daha ve hdmi kablo bağlı olmadıgı icin hd yayınları göremedim. Birde kutuda ki kartımız aktif olmamış bu yuzden de kanalları goremıyormusum . Bu konuda pek bilgim yok siz sorun ben cevaplamaya calısayım kı bende ogreneyım

Hayırlısı olsun, güle güle kullanın.

Ben de İzmir'de Bornova'dayım. Dün aradım, "Henüz başlamadık, lütfen birkaç gün sonra arayın." dediler.

Siz hangi semttesiniz ve başvuruyu nereden yapmıştınız?

Yazarsanız sevinirim, teşekkürler.
  • ben karsıyakadayım 4440126 yı arayarak yaptırdım kaydı. Ancak bazı kanallar cok guzek cıkıyo bazıları kotu cıkıyo arada donmalar oluyo yanı daha tam olmamıs bence acele etmeyın ıstersenız
  • quote:

Orjinalden alıntı: lenovo1

Merak ediyorum bahsettiklerinin kaçta kaçını yapacaklar... Hızlı teknik servis konusunda sanırım haklılar ( Yarın gelirlerse ) Digitürkte çalışan biri olarak teledünyaya abone olmak ne kadar akıl kârı bir iş bilmiyorum

beleş vermezlerse digi'yi normal
  • Teledünya yayınlarında bi değişiklik gören var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lenovo1 -- 4 Kasım 2008; 15:24:50 >
  • Saat 15.30 itibarı ile Set Top Box kurulumu yapıldı.Ancak HD ayınları yapılmadıgı bir aralıga denk geldiği için HD ler hakkında birşey döyliyemeyeceğim.Diğer kanallar uydudan farklı değil.Cihazın kanal geçişleri cok hızlı.Kartın tanımı henüz yapılmadıgı için(nedense) var veya yok zaten farketmiyor su anda.
  • Digitürk Plus kullanıyorum ve malum Sd yayınlar felaket. Oturduğum apartman da başka bir uydu bağlatmama izin vermiyor malesef. Bu sebeple Sd yayınlar için Teledünya bağlatmayı düşünüyorum.

Kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, acaba alınan yayın standart uydu veya Dsmart kalitesi kadar var mıdır? Kısaca Digitürkten iyi midir?
  • Alelacele ilk resimler

KABLO TV   [ANA KONU]
  • 2

KABLO TV   [ANA KONU]
  • 3

KABLO TV   [ANA KONU]
  • hala istanbulda yokmu bu set box lardan?
  • incele arkadasım ben euros izleyebiliyom dh yı ancak ses yok ngc hd daha hazır degılmıs bugun gorustum kart akvıyosvonunu da ılerde yapcaklarmıs sıfrelemek ıcın yarın servısı gelcek bana belkı o zaman yaparlar
  • @ incele
    resimler için çok teşekkürler
    benim iki sorum olacak. birincisi kutu markası pozitek mi?
    ikincisi de teledünyada kanal numaraları digi ve dsmart'ta olduğu gibi sabit mi yoksa kendimize göre düzenleyebiliyor muyuz?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.