Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1447. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.161
Cevap
275
Favori
3.120.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Modul destekleyip desteklemedigine nereden bakabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Televizyonuzun modelini söylerseniz destekleyip desteklemediğine bakarım
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Tv ozelliklerinde tuner ya da ortak arabirim diye aciklama varsa onu kontrol et ya da fiziki olarak tv nin arkasinda teledunya karti buyuklugunde bir yuva goreceksin genelde yuvada ci diye bir sey yazar ki zaten acik bir yuva varsa odur ama tv modelini yazarsen birliktete bakatiz

• serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    USB kayıt özelliği mevcut tv'lerde modül kullanarak yayınları kaydedemez miyiz? Conax şifreleme bunu engelliyor mu yoksa?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • thebrocode T kullanıcısına yanıt
    Conax şifrelemeden dolayı USBden kayıt edilemiyor diye biliyorum.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    @stagemasterone da kayıt edebildiğini söylemiş de, emin olamadım. Çok sık kullandığım bir özellik değil ama yine de modüle geçmeyi düşünüyordum, kötü oldu bu.

Valla bende philips android tv var kaydedebiliyorum hem pause yapabiliyor hemde kaydedebiliyorum hani bu tvnin ozelligii belki baska tv lerde yoktur onu bilmiyorum

• Arkadaslar analog yayindan dijital yayina herkes gecerse buseferde dijital yayini zorunlu kilacaklar. Eger dijital yayina gecmeyip analog yayinda kalirsak, analog yayin hizmeti sona erdiginde size dijital yayin satamazlar ve internet ile beraber zorunlu satilan analog tv ucretinden kurtulmus olursunuz. Bu bilgiyi yayalim lutfen.

• Bizim televizyon şu, android olmayan Philips smart tv.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/philips-49pus6101-123-cm-49-4k-uhd-smart-tv-uydu-fiyati,211838.html?gclid=CjwKEAjws-LKBRDCk9v6_cnBgjISJAADkzXeJNnCQD26wTc-s36vOXnuunubw5pVW9SQ1EWeqdSoqxoCCGzw_wcB
    Çalışıyor mudur acaba, bilen var mıdır?

Modülde televizyonuzun özellikleri belirleyici olan. Modül yalnızca şifrelemeyi çözdüğü için menüleri,kanalları silip silememe televizyonuzun destekleyip desteklemediğine göre değişiyor. Ben modülle kanalları sıralayailiyorum, fakat silemiyorum. Başka televizyonlarda kanalları silebiliyorsunuz da. Ekran büyüklüğü fark etmez de ancak aynı modeli kullanan modüllü abone olması gerekiyor ki sizin sorunuza doğru cevap verebilsin. Teknik servisi arasanız onlar da sorunuza doğru cevap veremeyebilir. Modüllerin yeni piyasaya sürldüğü dönem teknik servisi aradığımda televizyonunuz conax modülü desteklemez demişti. İnternetten araştırdım. Desteklediğini öğrendim. Doğru bilgi veremeyebiliyorlar.
  • Sony nx720 + conax modül için konuşuyorum;

Normal ayarda (Türkiye) kaydetmiyor. Bölge Almanya seçersem pırıl pırıl istisnasız tüm kanalları kaydediyor.

+ hibrit tv de çalışıyor (trt artı)

Hatta rehberden zamanlayıcıyı açıp bekleme moduna alınca bile kaydediyor.(kumandadan kapatma)

Tek olayı kayıtlar sadece tv'den izleniyor. Diski bilgisayara takarsanız erişmiyorsunuz ve kaydı bozuyor. O saatten sonra tv de açmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: comnet

quote:

Orijinalden alıntı: thebrocode

USB kayıt özelliği mevcut tv'lerde modül kullanarak yayınları kaydedemez miyiz? Conax şifreleme bunu engelliyor mu yoksa?

LG'de izin vermiyor. Uydu yayınını veya Analog yayını kayıt edebiliyorsunuz ama Türksat Kablo yayınına izin vermiyor. Filbox şifreli yayınlarda kayıt edilebiliyor ama Türksat Kablo'nun yayınları kayıt olmuyor.

Lg için bölge ayarını bi deneyin bence.

• Yayınları kaydedip ne yapıyorsunuz? Bildiğim kadarıyla o kanal açık olmadıkça kaydedemiyor da e getirisi nedir bu işin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Yayınları kaydedip ne yapıyorsunuz? Bildiğim kadarıyla o kanal açık olmadıkça kaydedemiyor da e getirisi nedir bu işin?

Tv kapalıyken kayıt yapabiliyorum yazmıştım.

Eşimin kaçırmak istemediği dizileri vb. evde yokken kaydedebilirim. Vs.vs. Bildiğiniz pvr.

Hdmiden bağlı uydu alıcısı varsa kablotvden kanalın birini kaydedip hdmiden diğerini izleyebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thebrocode

LG'de izin vermiyor. Uydu yayınını veya Analog yayını kayıt edebiliyorsunuz ama Türksat Kablo yayınına izin vermiyor. Filbox şifreli yayınlarda kayıt edilebiliyor ama Türksat Kablo'nun yayınları kayıt olmuyor.

Lg için bölge ayarını bi deneyin bence.

Hangi bölge yapayım Finlandiya olarak seçili. Almanya'da denedim ama yine aynı. Türkiye'de bildiğiniz gibi Türkiye seçilince LG'de Türksat Kablo çalışmıyor bu sebeple Türkiye'de olmuyor. Finlandiya ve Almanya dışında bir tavsiyeniz varsa deneyebilirim.

Bende sony var. Deneye deneye buldum. Almanya'da sorunsuz çalışınca bıraktım. Finlandiya bende de olmadı mesela. Lg bilmiyorum malesef :(

• ip tv yıllık 180 tl
    10000 kanal +18 dahil
    1 yıllık servis garanti
    isteyenlere deneme link atacağım
  • 81. kanal SkyNews listede gözükmüyor. Acaba kanal çıkarıldı mı?
  • gderebasi kullanıcısına yanıt
    Dün gece 2 ye kadar herşey stabildi. Geceden sabaha bişeyler değiştiyse bilemem tabi. Sky News kanalının daha öncede gitmişliği vardır. Yine gidersede şaşırmam.

• Sky News kanalı platformdan çıkarıldı. Belki anlaşma süresi doldu. Yeni bir anlaşma yetişmemiş de olabilir. English Club TV HD gibi.
  • Sky News, internet sayfasındada listeden çıkartılmış. Kanal planlı bir şekilde çıkartılmış belli. Şu durum itibari ilede geri geleceğinide zannetmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 14451446144714481449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.